Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

ereska
28. zář 2009

Ahojte
Zuzuzka ja som brala zase clostilbegyt a mala som 4 foliky 2 mi krasne dozreli a pichli mi pregnyl tak sme snazilkovali a teraz cakame ci nieco vyjde ci nie

zuzuza
29. zář 2009

Eresko, ahojky, no to je krása, jaké jsi měla dávkování? tak to držím pěstičky, aby to vyšlo, kdy máš testovat???

ereska
29. zář 2009

zuzuzka 2 denne od 5-9 dc a testikovat netusim az okolo 7 oktobra uvidime ci najdem odvahu

zuzuza
6. říj 2009

Eresko tak co, jak to s tebou vypadá a kde jsou všichni??

mucipuci
9. říj 2009

Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala.....v květnu jsem vysadila HA, ms nechodila, teď jen špiním každých 22 dní.....včera jsem si byla pro výsledky horm. profilu - LH 19 ☹ FSH asi 5,7 a testosteron 1.19.....takže mi praktická mudr řekla, že to vypadá na pco 😢
ke gyndr jdu až v půlce listopadu, tak jsem zvědavá co mi řekne... ale bojím se, moc bych chtěla mimi, ale tímhle se to asi všechno protáhne ☹
tak mě prosím trochu povzbuďte, protože jsem z toho docela nešťastná.....

ereska
10. říj 2009

zuzuzka zatial nic ani // a ani menzesik aj ked ten sa uz asi blyzi
muci puci urcite bud v pohodke nevzdavaj to ja bojujem kazdy mesiac a niekedy sa citim ako by som bola na to sama

ereska
11. říj 2009

Zuzuzka vcera prisla potvora jedna ☹

renatkas
12. říj 2009

mucipuci neboj, to som mala aj ja ked som vysadila HAK... spinila som vkuse 3 tyzdne, dostala som duphaston a z toho to bolo ok. PCO som mala na oboch vajecnikoch, odporucam pred tym ako vas lekar vam zacne davat nejake injekcie na ovulku dat vysetrit aj partnera, aby ste sa zbytocne nedopovali hormonmi a nic z toho - takto to bolo v nasom pripade.

inac na tie problemy po vysadeni HAK mi jeden liecitel odporucal pit strasne vela zihlavoveho caju, 3x denne, zevraj to precistuje organizmus od hormonov z antikoncepcie.

mirtilla
22. říj 2009

ahojte! 🙂 jsem tu nova a rada bych se pridala do diskuse, prestoze bych byla radsi kdybych toto tema nemela potrebu hledat.
v mych 15 letech mi zjistili pcos (zacala jsem menstruovat v 11 a docela pravidelne, pravidelnost se ale zacala vytracet, az zmizela...) a hned nasadili antikoncepci diane, kterou jsem vysadila teprve v cervenci tohoto roku, po 12 letech!! od cervence se snazime s manzelem o miminko, ale asi zbytecne.. a ja doufala, ze me telo zapomene na to, co bylo pred 12 lety a ze pcos zmizne. menstruace mi ale po vysazeni neprisla, jen 2x spineni (v dobe ocekavane mestruace) a treti spineni uz nedoslo...
zitra bych mela jit na krevni testy a pristi tyden na ultrazvuk bricha a pak se uvidi, co dal...

kazdopadne nevim jak vy, ale me je z toho fakt smutno... na miminko se tesim uz tak dlouho!! jak jsem prestala brat antikoncepci, byla jsem nejstastnejsi na svete, ze ted se budeme snazit i my... ale optimismus me nejak opousti..

nevite, jestli je rozdil mezi pco a pcos? mezi syndromem polycystickych vajecnicku nebo jen polycystickymi vajecniky?

mejte se a drzte!!!

mirtilla
22. říj 2009

giuli:
ahoj giuli! a co ty byliny, co jsi brala a zabraly ti? co to bylo za slozeni a vubec co to je? zni to nadejne 😉

p.s. v italii uz nezijes?

mirtilla
24. říj 2009

diky shaarko, uz jsem si vsimla, ze je tu dalsi tema 🙂 hned jsem tam napsala
vidim, ze ty jsi uz taky tehotna!
jak dlouho ti to trvalo a co ti pomohlo?
moc ti gratuluju a tise zavidim 😉

giuli
24. říj 2009

mirtilla...ahoj,bol to Gynex..je to bylinný preparát..taký prírodný estrogén..ja musím klop-klop,že mne pomohol..
v taliansku už nežijem..s prvým manželom sme sa rozišli a ja som sa vrátila na slovensko...
držím palce... 😵

shaarka
3. pro 2009

obnovujem temu, tehulky s PCO, ste tu niektora? 🙂

anii
8. únor 2010

Ahojky ve spolek, jsem štěstím bez sebe že jsem našla nějakou diskuzi o PCO.. už před pár lety mi dr. diagnostikovala PCOS a léčila HA, ale teď už bych ráda mimi.. tak jsem ha vysadila a čekala jestli to nepůjde samo 😖 no a ono zatím nic... (3/4 roku snažení)
teď čekám až budu moct jít na krev( 1-5 den cyklu) a pak kontrola u dr.
jak u vás probíhala léčba?? a za jak dlouho jste měli //??

docela mě vyděsilo že s pcos je vyšší ryziko potratů, i v těhu dostáváte nějaké léky nebo už ne??
Vím docela to chrlím ale to čekání na vyšetření mě ničí tak chci vědět co možná nejvíc, abych věděla s čím se budu muset srovnat 🙂 předem díky moc za odpovědi

mmmk
8. únor 2010

Anii, napisu ti do soukrome posty, jo?

Holciny, mam na vas dotaz, teda uz na maminky - jak jste pokracovaly po porodu? Stalo se u nektere z vas, ze by po skonceni kojeni naskocil cyklus, ktery jste predtim nemely?

hypo
8. únor 2010

tak ja jsem uz maminka s PCO ale teprve mesic takze mmmk neporadim..... nepoinformuji.....
ale myslim si ze u me se MS jen tak nedostavi kdyz nebyla ani pred tehu

anii
8. únor 2010

mmmk : ok 🙂

anii
9. únor 2010

podařilo se tu někomu otěhu bez léků, například s pomocí mějakých bylin nebo tak ?? 🙂

jankar
9. únor 2010

ahoj 🙂 já mám PCO.
V roce 2006 jsem podstoupila laparoskopii kdy doktor udělal skarifikaci(propíchání vaječníku)hned po tomto zákroku jsem dostala menzes a další už né,byla jsem těhu 😉 neuvěřitelné.Po kojení mi menzes normálně naběhla,snad poprvé od HAK kterou jsem brala před snařením o první mimi.No a teď jsme se rozhodli pro druhé mimi,vyšlo to hned na podruhé.Profil jsem ještě nezměnila,nemám potvrzenou srdeční akci.\jsem asi 6tt.takže holky všechno je možné!!!!! 😅
Já popíjela u obou snažení kontryhel,nic víc,otěhotněla jsem bez jakýchkoliv hormonů atd....

jankar
9. únor 2010

důkaz v albu 😉

anii
9. únor 2010

tak to gratulece, to je pecka 🙂) taky bych si přála aby to u mě šlo takle rychle, po začátku léčby.. docela by se mi to teď hodilo 😉 ale je mi jasné že na mých plánech moc nezáleží.. kontryhel jsem zkusila tenhle měsíc poprvé, a teď čekám jestli dorazí ms, nebo ne..(dneska mě trochu pobolívá v bříšku) a tak nějak nevím jestli se radovat nebo ne 😖

jankar
9. únor 2010

ani,jak dlouho se snažíte??my při Honzíkovi skoro dva roky a bylo to na palicu,až jsem pak přešla k jinému gynekologovi a konečně se začlo něco dít,hned mi udělal ten zákrok a bylo hotovo...
moc držím palečky,aby se zadařilo...já si ještě koupila femigard- kapky na úpravu cyklu před druhým těhu(dlouhé cykly,ale byly),ale to jsem už kupovala zbytečně no.....už jsem byka v tom,když jsem to začala užívat 😉

anii
9. únor 2010

od léta takže tak půl roku, sem si myslela že by to mohlo jít bez prášků..až teď jsem pojala podezření že to asi jen tak nepůjde a začala řešit(jsem objednaná na krev a na kontrolu na endokrinologii) před HA jsem měla pravidelnou ms, už je to rok co jsem HA vysadila a pravidelnost nikde( i když je fakt že alespoň občas přijde🙂).. no a teď čekám až budu moct jít na tu krev, 1-5 den cyklu, nebo myslím 6 týdnů po ms.. je to k nevydržení 😖

mmmk
9. únor 2010

Anii, zajdi do toho tematu, co jsem ti na nej dala odkaz. Tam urcite holky poradi, co a jak 😉

Jani, ke komu chodis? K nekomu v Hodosi?

jankar
9. únor 2010

mmk-gratulka k těhu,přeju bezproblémový porod 😉
Chodím k Mudr.Záhumenskému na st. polikliniku.
Ty jsi tuším v Německe?někdy jsme se už něco bavily že?už to bylo dávno...něco se mi plete v hlavě 😀

mmmk
9. únor 2010

Jo, jsem porad v Nemecku. A dekuji za prani 😵 Ja presla po ruznych problemech k Dr. Svestkovi do Kobyli a ten spustil cely ten kolotoc. Pak jsem byla v CARu tu v Nemecku a tehdy se povedlo. Bez IVF a bez IUI 😉

deb
6. dub 2010

Ahojte holky, dúfam, že o pár mesiacov sme budem mocť prispieť aj ja. Teraz som mesiac po laparoskopii (drilling vaječníkov). Dostala som lutenyl, no uvidíme.... Mala z vás niektorá lutenyl?

tatranka111
6. dub 2010

ahojte tiež dufam, že čoskoro budem moct prispievat aj ja 🙂

deb mna laparka ešte len čaká

karol84
20. črc 2010

ahoj, někde jsem se dočetla, že těhotné s PCO jsou automaticky považovány za rizikové? Je to opravdu tak? Znamená to, že gyndr posílá těhotné s PCO na neschopenku?