Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

kakusa
4. čer 2008

😀 no hlaavne, ze ho mas...

ededik
autor
4. čer 2008

Katulka, tak ti oficiálne a zo srdca gratulujem...je to úžasný pocit že ???
Počkaj na taký 12tt, keď budeš vidieť ručičiky..mne moje bábenko práve kývalo....plakala som jak malá... 😵

katuli
4. čer 2008

kakusa .... sak to, hlavne ze ho mam 😀
ededik ... dakujem 😉 ... mi lekarka hovorila, ze pre mna bude piatok trinasteho stastny den 😀 to uz snad uvidime cosi viac na uzv ....

pindruska
4. čer 2008

katuli: tak koukám, že ti doktorka potvrdila těhu. to je príma. 😉

kakusa
5. čer 2008

Cau kocenky, takze same dobre spravicky...
Ja idem v piatok po vysledky triple testov, tak dufam,ze bdu ok. Ale preco by mali byt vlastne ine ako ok...Tak sa to rtobi, ze katuli?????

ededik
autor
5. čer 2008

Katuli vypýtaj si obrázok a hoď machuľku do albíka... 😀
Kakuš, jasné že dopadnú dobre, ja idem až 18teho a už sa teším na to, ako mi zlatíčko narástlo....
Pindruš a tebe sa darí ako ????

katuli
5. čer 2008

zdravim babulky .....
ededik ... fotecku mame doma na chladnicke ... a manzelova reakcia na to, ze to budeme mat cernochaaa? 😀 😀 no uznaj ....

ededik
autor
5. čer 2008

Tak hoď do albíka !!!! 😀
Prečo černocha ???? 😨

katuli
5. čer 2008

mam to doma na chladnicke, ked sa zadari a nezabudnem, tak zajtra 😉
no, lebo na uzv bola zatial vidiet iba dutinka, takze cierny fliacik ... a ked sa pytal, ze kde to akoze je, tak ja ze toto ten cierny fliacik a on na to, ze to bude cernooooch? 😀 takze tak ...

ededik
autor
5. čer 2008

Aha, no jasné, chlapi....!!!
Aj mne môj povedal, to je také maličké...??? Joj, už aby si porodila !! ....
Hehe, potom si bude hovoriť opak, keď nebude môcť spávať....hihihi 🙂

kakusa
5. čer 2008

Katuli si mu mal apovedat, ze cernoch ako otec 😀 😀 😀 😀 😀

katuli
5. čer 2008

ededik ... tiez si myslim, ze potom bude mat hlavu v smutku kvoli spanku .. 😀
kakusa ... a co si myslis, ze som mu povedala 😀 😀 😀 neboj sa, keby si vedela, jaka som ja potvora 😀

kakusa
6. čer 2008

Si zahoracka, tak to asi celkom dobre viem 😉
kocky idem si dnes po vysledky ,ale mam den blbec...zabudla som si vziat so sebou suknicu a este aj moc...ha takze tam v pondelok asi pobezim zase 😒 no co ono to neboli,len sa clovek nachodi.....

ededik
autor
6. čer 2008

Ja so suknou k dr nechodím....
A vycikať sa môžeš aj u neho... 🙂

kakusa
6. čer 2008

Mam dlhsie tricko tak to prezijem a takych ako mam ja uz za svoju karieru videl 😅
som zase pribrala 😠

katuli
6. čer 2008

dobre rano babuleeee .... kakusa .... nic si z toho nerob, jak si povedala, uz takyyych videeel 😀 mozno sa dobre pobavite 😀
jaaaj babule .... dneska piatoook... konecne .... snad uz tento vikend konecne dosijem kamoske hniezdo do postielky, co mam rozsite 😀 tie dokoncovacky su hrozne, sa mi do nich nechce ... 😀

ededik
autor
6. čer 2008

Dnes som si upravila termín podľa posledného sona, takže babule, ja dnes začínam 2. trimestééééér.....
Hip hip hurá !!!!! 🙂

lenkab.
6. čer 2008

ahoj kočky moje přišla jsem vás pozdravit,jsm ráda že se vám všem daří dobře 🙂 O kila se moc nestarejte jinak se z toho zblázníte,já už mám nahoře 10kg ☹

fabiana
7. čer 2008

Leni, ahoj! Z toho si nič nerob, hlavne, že sa mimísekovi darí a ste obe zdravé... A ako sa inak darí?

lenkab.
7. čer 2008

ahoj Fabiánko, ráda tě vidím co Matýsek je hodné miminko 🙂
Já se mám odbře trochu mi otékají nohy ale jinak je vše ok. Malá kope o sto šest bude to divoška 🙂
Byla jsem na tom 3D a bylo to fajn,fotky viz album. Malá se sice schovávala ale je kouzelná a bude nejspíš hodně podobná malému,soudím podle tvaru obličeje,pusinky atd. ... No prostě celá náš syn 🙂

zuzuza
8. čer 2008

Ahojda holky, tak jsem sem taky zabrouzdala, jinak jsem na foru metformin a pco.....můžete mrknout na můj grafík? Jsem 4. den po proveře a ms zatím nikde:(, ale bříško občas pobolívá:(

http://www.fertilityfriend.com/home/20f4cf

kakusa
9. čer 2008

Ahoj koculky,
no tka medzi nas zavitali i maminy s pco a leni boooze tak rychlo to leti🙂
Ja som bola v piatok po vysledky z triple a uuuplne super a aj na poradni vsetko ok, takze som zase na chvilku v pohodke. Musim sa objednat na utz a som zvedava, ci nam povedia aj nieco k pohlaviu mimisa🙂
Inak co mate vstky nove po vykendicku?????

ededik
autor
9. čer 2008

Ahojte,

Fabi - tak to je teda krásavec... 😀
Lenkab - ja mám navyše len 1,5 kg.... 😒 ...ale ono to určite polezie hore....
Kakuš, my ok, som rada, že máš výsledky v poriadku...Mňa to len čaká.... Zas ma trápia tie bledohnedé výtoky, ale veľmi slabučké, tak sa nebudem znepokojovať... Ale spravila som si radosť, kúpila som si v sobotu super tehu gate....

kakusa
9. čer 2008

😀 😀 😀 no super a kde???Letne?
Necinknes lekaarovi koly tym vytokom?

ededik
autor
9. čer 2008

Neviem kakuš, už som mu raz volala / pred týždňom / a hovoril, že mám prísť keby sa to zhoršilo....
Teraz je to zase ok, beriem ešte utrogestam posl. týždeň...no veď uvidím....
A gate som kúpila v TO, je tam dobrý obchod, sú zhrňovacie, takže si z nich môžem spraviť aj 3/4ové...

kakusa
9. čer 2008

No super nákup...
No co tak cinkni pre pokoj duse zase, ze to mas opat, uz budes kocit s utrosom, nie?
Za telefonat ta nezabije a radsej 3x voalt akoraz utekat do nemocky...

katuli
9. čer 2008

zadraviiim babulky ..... dalsi pracovny tyzden pred nami, dufam, ze ubehne rychlo 😀

ededik
autor
9. čer 2008

Ale už mi to prechádza.... 🙂
Možno to bolo z toho, že som bola u zubárky....

kakusa
9. čer 2008

To z nej mas taky stres????

ededik
autor
9. čer 2008

No, hehe, ono zubárka je moja svokra... Nikdy som sa nebála pred zubárom, ale teraz keď som tehu ma pochytil taký strach.... 🙂 Ale však mi robila len jeden zub /bolel ☹ /...a potom troška obrusovala...