Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

pindruska
9. čer 2008

ahoj holky, tak vás jdu po čase zase pozravit.

ededik: jak se mám? docela fajn, ranní nevolnosti nemám, během těhu mi bylo špatně jen týden, v pondělí jdeme s MM se podívat na mimi 🙂 , tak už se těšíme. a jak ty?

kakusa
9. čer 2008

Ahoj pindruska, no super tak uvidite anjelicka malinkeho🙂

ededik
autor
9. čer 2008

Tak potom chceme vidieť FOTO, FOTO, FOTO !!!!!
U mňa momentálne v pohode, dnes som si dala 1x tehu gate, konečne ma nič neomíňa... 😀

pindruska
9. čer 2008

kakusa, ededik: foto určitě bude. jsem zvědavá na reakci MM, minule když jsem mu psala smskou co je nového a jak jsme velci a jak kopeme na ultrazvuku, tak prý měl slzičky v očích. no, myslím že to, až uvidí naše mimi v pondělí naživo na ultrazvuku, tak to bude mnohem silnější zážitek, sem mu říkala, že snad aby si před tím vzal sedativa 😀 , UTZ je teprve zážitek 😵

ededik
autor
11. čer 2008

Ahojte bambuľky, ako sa máte ??? Žiadna nová tehuľka ???

lentilienka
11. čer 2008

Ahojte.
Ahojte.

My sme sa o babenko snazili viac ako 4 roky. Mam za sebou 2 x IVF, 1 x IUI, 1 x KET, navstevy u liecitelov, akupunkturu, liecenie homeopatikami, bylinkami a co ja viem vsetko co. Navstivila som vela lekarov a z toho boli dve centra asistovanej reprodukcie. Vsetko neuspesne. Diagnoza endometrioza, polycisticke vajecniky, ranku na krcku a kopec inych veci. Lekari mi hovorili ze nikdy v zivote neotehotniem prirodzene. A?
A teraz sa nam zadarilo prirodzene. Som strasne stastna. Dufam, ze vsetko dobre dopadne az do konca.
To je v skratke moj pribeh. Emocie myslim okolo toho netreba spominat. S

ededik
autor
11. čer 2008

Ahoj Lentilienka, vitaj, aj berieš nejaké liečky ?? Utrogestan, alebo duphaston..?
Ono treba veriť, že zázraky sa stávajú, mojej kolegynke hovorili takisto, že nikdy nebude mať dieťa, veľkostne polovičná maternica, iba jeden vaječník a kopec iných vecí a dnes sa teší z už asi 4 ročného chlapčeka.. 😀

lentilienka
11. čer 2008

Ahoj EDEDIK. Beriem Utrogestan 2x, Ascorutin 3x a Maltofer (zelezo) lebo od potvrdenia co bolo asi 5 tt som mala problemy a mam doteraz so spinenim a trosku to obcas islo az do krvacania. Ale verim v stastny koniec

kakusa
12. čer 2008

Ahoj kocenky,
tak lentilienocka pelne sa o vas staraj...To je krasa, ze ste takto sami pekne otehotneli. Drzim moc pesticky.
Ahoj ededik, ako?????A pindruska coutz???

ededik
autor
12. čer 2008

Ahojky,

myslím že Pindruš ide až bud.týžden v pondelok nie ??? 😕
Lentilienka neboj, aj mňa trápia občasné hned.výtoky...ja som brala utrogestan 3x2 denne, ale postupne dávku znižujem a tento týžden ho už doberiem. 🙂
Ináč sa mám dobre, včera som sa síce dorobila, ale dnes budem oddychovať... 😀

kakusa
12. čer 2008

Joj som myslela, ze uz teraz niekedy ma ten utz 😅
ja idem na velky utz az 9.7....joj je to tak daleko...

ededik
autor
12. čer 2008

čo je vlastne veľký utz ????
Ten môj doky to vôbec takto nenazýva...Ja idem do poradne bud týždeň v stredu...uf, už sa neviem dočkať...

kakusa
12. čer 2008

To su tie merania a vlastne kontrola , ci sa organy vyvyjaju spravne a take tie vecicky, ci je dost plodovej vody a tak...dietatko je vacsie a teda je moznost lepsich merani...

ededik
autor
12. čer 2008

No uvidíme, čo nám bude skúmať..To už budem 15tt... 😉

katuli
12. čer 2008

zdravim babulkyyyy ..... ako sa maaame? .... mna zajtra caka kontrola u dokyny .... dufam, ze uz uvidim mrnuska maleho 😀 to uz na konci 5+6 tt a 6tt by to uz malo byt vidiet, ciii? 😀

kakusa
12. čer 2008

joj uz je zajtra ten stastny piatok 13????? 😉 😀 to uz by asiaj srdiecko mohlo bit ako zvon

katuli
12. čer 2008

kakusa ... jooj ... to dufam, ze uz bude bit 😀 sa tesim .... len posledne dni mavam take vselijake krce .... ma brucho bolieva ... lekarka hovorila, ze v prvom trimestri to je bezne, ze sa vobec nemam bat ani stresovat .... tak som pokojnejsia, ale aj tak .... po tom, co sa uz raz stalo ... to zas nechcem riskovat ... pracu sa snazim urobit si tak, aby som mohla zostat na pn ... uz sa nechcem stresovat zbytocne ....

ededik
autor
13. čer 2008

Katuli, nebojkaj, bude taký - ako mám ja v albume. A pokiaľ nemáš veľké bolesti, je to normálne, ja som tiež zo začiatku pociťovala bolesti podobné mrche, vtedy mi pomohlo keď som si jednoducho ľahla a pospala na hodku.

katuli
13. čer 2008

zdravim babule .... tak dneska je ten den deeeeee 😀 ... stastny piatok trinasteho .... 😀 a konecne aj koniec tyzdna ....

ededik
autor
13. čer 2008

Kedy ideš ???
Poom sa ozvííí !!! Aj s fotkou v albume !!! 🙂

kakusa
16. čer 2008

Cau kocenky, ako sa mate???katuli, no cakame na dobre spravicky?.-)
Ededik a ty co nove?

ededik
autor
16. čer 2008

Hm...katuli sa neozýva, dúfajme, že je všetko ok....
My sa máme dobre, v stredu idem na ďalšie vyšetrenie...drž palcééé !!! 🙂
A ty kakuš, ako, necítiš ešte pohyby ??? Už by si mohla.... 😉

kakusa
16. čer 2008

Asi je katuli doma na pn ako pisala, ze by rada zostala doma...
To je super, ze idete ...zase uvidis krpceka...
No my ok, pohyby sitime asi ma ale diskoteku sem tam...raz je tu a potom zase na opacnej strane...Utz mame az 9.7. a vtedy aj poradnu, tak uz sa tesim, ze mi povedia aku ma vybavu🙂

ededik
autor
16. čer 2008

Už cítiš pohyby ?? Jéééééé....ja ešte nie.... 😖
Ale prvorodičky ich cítia /že vraj/ až okolo 20 tt....tie čo už sú mamuľky tak okolo 18tt....
Ty si ich kedy začala cítiť ????
Niekedy sa mi zdá, že sa tam čosi hmýri , ale to asi plyny.... 😅

katuli
16. čer 2008

zdravim babule .... nooo ... tak drobec mal v piatok 0,56 cm a bol 6+2 tt ... takze dneska sme urcite vacsiii ... a sme 6+5tt 😀 foto som samozrejme zabudla doma na chladnicke ..... co vam poviem, hlava derava .... ale mam ho aspon v mt cvaknuteho 😀

ededik
autor
16. čer 2008

Jéééééé...huráááááá...to mi odľahlo, že sa neozývaš !!!! 🙄
Tak pekne zajtra foto !!!! Jasan ??? 😀

kakusa
16. čer 2008

No super katuli, tak terza vas straz...🙂
no ja uz asi tak tyzden aj nieco...
som tiez myslela, ze to plyny,ale nie to moja vrtulka
😀

katuli
16. čer 2008

ededik ... no .... ked moja hlava deravaaaa nezabudne 😀
kakusa ... neboj ... .strazim ....
baby, ste mali vidiet v piatok vecer mojho manzela .... si dal hlavu na moje brucho, ja som kukala film a naraz zacal hovorit ... ze noo ... malyyy ... taaak, a teraz ti budem hovorit vselijakeee veciii ... ked sa narodiiis, uz budes muuudry .... zacneme od zakladu .... od motorov ... taaaak .. prejdeme si dvojtaktneee motory ...
no a hovoril mu asi 15 minut o dvojtaktnych motoroch, ako pracuju a tak .... som myslela, ze ma poraziiii ... no toto ste zazili? 😀 som zvedava, cim bude dneska pokracovat 😀 sice, dneska mam naplanovane zehlenie 😀 tak to bude mat asi drobec na dobru noc .... 😀

katuli
16. čer 2008

inak, vsimam, ze to tu nejako divne zapisuje, pretoze podla usg sme vraj iba 6+5tt .. a tu mi to dava ze 8tt .. je to ok? 😀

ededik
autor
16. čer 2008

Katuli, asi si mala ovulku neskôr ako je bežné....Ja by som tiež mala podľa MS byt už v 17tt, ale keďže viem, že ovu bola až 24 DC...tak som si jednoducho prehodila dátum poslednej mrchy o 10 dní...A teraz to + - vychádza podľa sona.
Vidíš, vidíš, keby si merala, vieš to aj ty !!!!! 😀 😀