Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

kakusa
16. čer 2008

Teraz uz je maranie jedno, hlavne, ze to tam kde ma byt 😀

katuli
16. čer 2008

ededik ... praveze podla poslednej ms mi termin porodu vychadza na 3.2.2009 a podla velkosti prcka na 4.2.2009 ... takze az taky velky rozdiel to nie je .. 😀 ... a vies, ja som proste proti tomu sledovaniu, to by som sa na nic ine ani nemohla sustredit, ako sa poznam, furt by som sa sledovala a bola nervozna a sklamana a neviem co este ..... takze pre mna to skratka nabola ta prava metoda .. poznam sa .... to by mozno drobec stale nebol na ceste, .... takto som bola kludna uvolnena a nechala som to tak ako to pride ... a prislo 😀
kakusa ... presne, hlavne, ze je tam, kde ma byt ... a ze tam pekne do toho 4.2.2009 aj vydrziii 😀
ozaj, kakus ... nevies o nejakom cviceni pre tehotne, kam sa da chodit, aby som sa dostala do akej takej kondicky? nechcem totiz, aby som konc zmrandlavela .... a do posilky bez dozoru "odbornika" by som sa bala ist .... ale zase nejako sa clovek musi trochu hybat ..... hmmm, nie je take cosi v malackach? nejake cvicenie na fitloptach, alebo take cosi? .... sa mi pozdavalo, ako pariskova chodila na cvicenia a v podstate na nej po porode vela nezostalo .... teda, okrem tych prsssss 😀

kakusa
17. čer 2008

Ajoj koculky,
katuli neviem o nicom ja zhanam tiez od septembra bude u nas v Lo cvicko pre tehulky s poradnou okolo kojenia a starostlivosti pre deti,ale toje az od septembra, bude to robit kamoska, co aj s detickami svici na loptach tak od 3 mesiaca,ona robila dlho reabilitacnu v nemocnici v MA a teraz si na toto robila skolu, tak sa do toho pustila.Ale ak na nieco dojdes ty v MA daj mi prosim vediet....lopty som chodila cvicit do Stupavy,ale to moc pre tehule nie je, to bolo narocne aj ked som nedychala za dvoch a nevazila kao slon... 😀 a na nete som teda nic nenasla... ☹

ededik
autor
17. čer 2008

Katuli, ale najprv sa spýtaj dr, či vôbec môžeš cvičiť, mne to doky zo začiatku vyslovenie zakázal.
Okrem chôdze...
Ale zajtra idem do poradne, /myslite na mňa/- tak sa ho na to už spýtam, či by si s čímsi začať nemohla.
U nás tiež začína v septembri materské centrum s cvičením, tak sa tešákujem. 😎

ededik
autor
17. čer 2008

katuli a kde je foto ????

kakusa
17. čer 2008

No ja som uz aj zlenivela, ja som zacala doma na orbitrecu 20min. mierne tempo a poviem vam, ze som vydrzala asi tak 3 dni, takze idem na to znovu a idem teraz an to kazdy 2 den po 30 min. poamlinky, ved ma nicia normalne schody...

ededik
autor
17. čer 2008

Hmmm...aj ja mám doma elip.trenažér, tiež naňho pokukujem, ale počkám si, čo povie doky zajtra...
Radšej asi uprednostím cviky pre panvu, ľahší pôrod, nejakú kalanetiku pre tehuľky...

kakusa
17. čer 2008

Ja mam doma aj jogu,ale to je strasna nuda...fuj a takto ziskam kondicku na porodo,ale vcera som postahovala niake cviky na spevnenie panvoveho dna koly lahsiemu porodu...ale ta joga ma hrozne nebavi, mam doma aj obrovsku loptu ,len neviem ake cviky teraz na nej mozem robit.

katuli
17. čer 2008

zdravim babulkyyy .... foto je uz v albume 😀
ma teraz napadlo, ako ededik spominala tu kalanetiku, tak v malackach jedna pani precvicuje kalanetiku, tak by som sa jej tusim spytala, ci by ju vedela precvicovat aj tehulam .... za pokus to stoji .... 😀 len neviem, kedy budem mat na to cas, za nou zajst ....

ededik
autor
17. čer 2008

Jéééé...fazuľka malá.....
Alebo fazuliak ?? 😀

kakusa
17. čer 2008

jeeej jeeej ake miminecko 😀 😉

katuli
17. čer 2008

manzel hovori, ze to bude drobec 😀

ededik
autor
17. čer 2008

Fíha to už vie ???
To môj zase pre zmenu že baba...Že on veľmi dobre vie, čo spravil.... 🙂

kakusa
17. čer 2008

No to tvrdi aj ten moj, ze vie co robi...ja o tom teda pochybujem sem tam, ale ved o 3 tyzdne sa presvecim 😉

katuli
17. čer 2008

prosim vas, ten moj uz s drobcom prebral benzinove motory a vcera aj dieslove a dneska sa chysta na elektromotory a ze takto bude pokracovat, kym sa dostane k raketovym motorom a ze potom prejde na dalsie suciastky .... ked som ho pocula vcera, ako hovoril o vstrekovani, o pumpach a neviem, com vsetkom este, som bola na pochybach, ci ten moj ma komplet rozum 😀 a ze ty nepocuvaj, to hovorim drobcovi 😀

On a ona nahí v posteli.
> On: "Počúvaj, toto sú prsia alebo husacia koža?"
> Ona: "To si súložil, alebo si sa len triasol od zimy?"
>
Ako sa povie na Morave orgazmus na 4?
> Už su.
>
> Ako sa povie po hanácky rybník?
> Kulaté potok.
>
> Čo vznikne, ak sa pomiluje Kňažko s černoškou?
> Malý černokňažník.
>
> Ako hovoríme navoňanej Cigánke?
> Arómka.
>
> Čím sa líši vibrátor od šéfa?
> Šéf je naozajstný chuj!
>
> Prečo sa policajtovi hovorí orgán?
> Lebo čurák znie nespisovne.
>
> Aký je rozdiel medzi nohavičkami a tangáčmi?
> Odsunieš nohavičky, zbadáš riťku.
> Odsunieš riťku, zbadáš tangáče
>
> Čo je maximálna čistota?
> Vykefovať upratovačku.
>
> Ako sa volá cédéčko, ktoré vyhráva v raketopláne?
> Kozmodisk.
>
> V škole prebieha pracovné vyučovanie. Učiteľ hovorí o bezpečnosti práce.
> A uvedie príklad.
> - Išiel chlapec po ulici a spadla mu na hlavu tehla. Chlapec umrel. A
> raz išlo dievča s prilbou, spadla na ňu tehla a ona sa iba usmiala a šla
> ďalej.
> Ozve sa Móricko:
> - Áno, tú poznám, dodnes chodí v prilbe a usmieva sa.
>
> Americký film:
> "How do you do?"
> "All right!"
> V pozadí amatérsky preklad:
> "Ako si to robíš?"
> "Vždy pravačkou!"
>
> Po divokom mejdane sa chlap zobudí vedľa cudzej ženy a pýta sa:
> - Doboha, koľko máš rokov?
> - Predsa toľko, na koľko vyzerám!
> - Ma neser, tak dlho človek nežije!
>
> Zuzka, Zuzka, máš naopak gaťky!
> - Čože, kvietkami dozadu?
> - Nie, osratým von!
>
> Veža, tu Boeing 747 na trase Boston - New York, vypadli nám všetky
> motory, čo mame robiť?? Opakujem! Veža, tu Boeing 747 na trase Boston -
> New York, vypadli nám všetky motory, čo mame robiť? Ozvite sa!!!
> - Tu veža, nekričte, kľud, už si vás škrtám...
>
> Ako sa volá človek, ktorému chýba ľavé oko, ľavé ucho, ľavá ruka a ľavá
> noha? All right.
>
> Vyjde sestrička z ambulancie a kričí:
> "Pán Trtkal, pán Trtkal!"
> Nikto sa neozýva. Zachvíľu vyjde zo záchoda nejaký chlapík.
> "Vy ste Trtkal?"
> "Nie, ja som sral..."
>
> Chlap nabalil žensku, všetko sa vyvíjalo priaznivo, ale v kritickom
> okamihu sa mu nechcel postaviť. Skúšal si to sám, ale nič nepomáhalo.
> Nakoniec z každej strany uviazal jednu ceruzku a súlož prebehla
> viac-menej uspokojivo.
> Akurát po akte hovorí jeden pysk druhému:
> "Človeče, už som zažil hrubého aj tenkého, dlhého aj krátkeho, ale prvý
> raz som ho videl na nosítkach!"
>
> Podíde muž k prekrásnej žene:
> - Pomilovali by ste sa so mnou za milión korún?
> - Hm, myslím, že áno.
> - A za stovku?
> - No dovoľte, čo si vy myslíte, že som nejaká štetka?
> - Na tom, čo ste, sme sa už zhodli. Teraz sa už len dohadujeme na cene.
>
> Hľadáme telepatov. Ozvite sa.
> Zn: Viete kde.
>
> Nápis na náhrobnom kameni:
> "Tu leží moja manželka a ja odpočívam doma v pokoji..."
>
> Koktavý príde do autobusu a pýta si cestovný lístok:
> - Ppprrossíím sssi jjjjjjeeee jjjeee.... jjebem nna to, iidem pppeeši.

>
> Príde manželský pár do reštaurácie. Čašníčka pribehne a pýta sa: - Dáte si niečo?
> Žena: - Párky.
> Čašníčka: - Aj chren?
> Žena: - Aj chren si dá párky.

kakusa
18. čer 2008

No dobre ranko koculky,
ededik ckame na same dobre spravicky....

katuli
18. čer 2008

zdravim babule .... no ako dneska? .... ededik ma uz nejake spravicky?

ededik
autor
18. čer 2008

Čavky kočky,
teda to bol zážitok....!!!! Dr bol veľmi spokojný.
Bábätko si cucalo palček, potom sa chytalo za hlavu a už o chvíľu zmenilo polohu čumáčikom dole...
Všetko vyzerá byť ok...o dva týždne idem na krv...a na výtok mi odporučil nejaký špeci gel.

ededik
autor
18. čer 2008

Jájjj...ďalšia fotka v albume... 😀
Nabudúce ide aj drahý....

kakusa
18. čer 2008

Jeeej to je krasne mimino...
mi mae dnes niaky aktivny, furt kope krpcek...Asi sa mu nepaci, ze sem chodime...som vcera hovorila manzelovi, ze s tou pracou asi budem musiet skoncit 😉 , ze malemu sa tam nepaci...

ededik
autor
18. čer 2008

Hmmm...ja kakuš nemám ešte za seba náhradu...
Tiež by som rada išla skôr na materskú...ale no veď uvidíme.... 😉
Kakuš, záleží čo robíš....do kelu, asi si mi to aj hovorila, ale ja som zabudla....

kakusa
18. čer 2008

nehovorila 😀
sedim si v kancliku a makam a ked treba, tak vezmem autcko a idem sa povozit a vybavit co musim...mam dobru pracu a nechcem ist na MD skorej a chcem sa aj po roku vratit...Co budem doma???Len za tymi 2mi upratovat...a to sa mi teda nechce...
radsej budem tu si robit co musim... 😀

ededik
autor
18. čer 2008

Hmmm...tak to je to isté čo ja 😀
Len tí dvaja ešte nie sú...Zatiaľ mám len jedného... 🙂
Rok je optimum, aj keď ja som radšej za 2.

kakusa
18. čer 2008

no uvidm ako to pojde,ale najdlsie tak 1,5 roka...

ededik
autor
19. čer 2008

čavkóóóóó !!!!
Ako sa máme dnes....???
Hip, hip, čerešne !!!!!

kakusa
20. čer 2008

Ahoj, no konecne je dnes piatok...aky pekny den 😀

ededik
autor
20. čer 2008

Jéééé ja už som 16tt 🙂
Ahoj kakuš, čo nové ??? Krpec kope ???

kakusa
20. čer 2008

ale ten cas leti ,co????
hej kope, asi to bude futbalist,ale co narobim, budem behat okolo samych guliek, co uz 😉
Najradsej by som bola dnes doma, sa mi nic nechce, len by som spala...
uz nech je pol 3....

ededik
autor
20. čer 2008

To bude chlapček ??? 😕
Ja už cítim také ševelenie, ale pohyby ešte nie.. 🙂

kakusa
20. čer 2008

vydrz to dojde...
ja neviem co to bude zatial...ale si myslim, ze chlapcek...sme splodili v den ovu, tak to tak vychadza...