Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

ededik
autor
23. čer 2008

Aha, tak to je blbé....asi si tam nesedíte...
No a ja mám niektorých ľudí, ktorých dosť zožiera závisť a preto ich nemusím, ale niektorých som si obľúbila...

pindruska
24. čer 2008

Ahoj holčiny,
tak vás jdu v rychlosti pozdravit. Na vteřinku jsem se dostala v práci na net. My pořád rekonstruujeme, už jsme začali zdít jádro a máme toho plné "kecky". A to jsme teprve na začátku... V pátek odjíždíme do Ostravy k manželovým rodičům, mamka MM slaví 50. a také joznámíme, že bude babičkou a tchán dědečkem. 😀

kakusa
24. čer 2008

Jeeej vitaj pindrusik...tak to bude radosti na oslave🙂 krasny darcek 😀

pindruska
24. čer 2008

kakusa: jj, to bude, jsem zvědavá na jejich reakci 😀 , my jsme to nechtěli ty první 3 měsíce nikomu říkat, že budeme 3 - pro jistotu a teď začneme s oznamováním 😀

ededik
autor
24. čer 2008

😀 Ahojky....

kakusa
24. čer 2008

jeeeeeeeeeeeej 😀
ajoj...

ededik
autor
24. čer 2008

Ako sa máme dnes v tom hici ???
ja by som tak spáááála !!!
Ale nič, idem po 2 rokoch ku kozmetičke, tak sa vyspím... 🙂

kakusa
25. čer 2008

CAu koceny,
mna dnes niak boli brueno, tak od spodu am taha a picha mala mrska vo velkom bruchu 😉

ededik
autor
25. čer 2008

A ja ešte stále nič necítim.. ☹

kakusa
25. čer 2008

Mas este cas moja...Neboj... ja citim skor,lebo uz cakam druhe...
som sa ta chcela spytat, co ti vtedy povedal lekar na ten hnedy vytok...ja mam niaky ruzovy,ale len skoro nic, uuuplne malinko...

katuli
25. čer 2008

zdravim babulky tehulky .... ako sa dnes maaate? .....
viete mi niektora poradit ohladom tlaku? vcera som mala tlak 131/61 .... je to normalne?

ededik
autor
25. čer 2008

Kakuš, hnedý mi v priebehu 3 dní vždy zmizol..a na ten žltý mi dal špeci gel z aloe vera...A normálne ti zabral, teraz ho mám taký klasický biely. Pekne sa pozoruj, keby sa to náhodou zhoršilo, tak šup k lekárovi....Ale aj tak si myslím, že to tam máme také prekrvené, že sa niet čo čudovať...Mňa znova včera bolelo podbruško z toho roztiahovania.

Katuli ja mávam tlak 120 na 70...Akým tlakomerom si si to merala, bola si aspoň 5 minút predtým v kľude ??Ten vrchný je troška vyšší, akoby mal byť...

katuli
25. čer 2008

hej, bola som v klude .... klasicky tlakomer, z lekarne, digitalny ...

kakusa
25. čer 2008

no ja mavam nizky tlak, takze v tehu, je este trosku horsi🙂
dakujem edeik uz je to prec🙂

ededik
autor
25. čer 2008

Digi nie sú až tak presné...pekne si meraj 3x denne a najbližšie to spomeň sestričke....
Ona ti tiež bude merať tlak, takže podľa toho uvidíš.....

katuli
26. čer 2008

nazdaaarek babule, akos a dnes mate?
😀

ededik
autor
26. čer 2008

Dobre, už zase ševelilo....Ja už chcéééém pohyby !!! 🙂

katuli
26. čer 2008

ededik ... vyckaj ty pekne casu .... ked ta bude este drobec do zaludka kopat, tak si uzijes 😀

kakusa
26. čer 2008

Cau tehule,...
neboj bude kpkat a ked ta ak v 6 mesiaci zobudi dobry kopanec si povies, joj co neseveli...
katuli este v praci????

katuli
26. čer 2008

kakusa .... jo, este si tu dokoncujem nejake veci, aby ma potom co najmenej otravovali doma, aj ked, urcite ma budu doma otravovat .. tomu sa nevyhnem ... ale akurat sa bojim, ze ked budem na pn, ze dojde kontrola a tak, ako, urcite nebudem lietat hore dole .... ale zase treba aj nejaky ten nakup urobit, k nasim zajst ..... vypadnut z domu ....

ededik
autor
26. čer 2008

Však budeš mať vychádzky.... 😉

kakusa
27. čer 2008

Cau kocule,
ako sa mame dnes tehulky???
nas caka norcny den...donesie nam Majo vysvedcenie.... 😉

ededik
autor
27. čer 2008

Ahoj, ozaj, už sa začínajú prázdiny !!
Jeee....ja som začala 17 tt !!

kakusa
27. čer 2008

😀
som pozerala, ze uz ma mas,ale ja uz by som to mala najradsej za sebou...mimo je niake neaktivne uz par dni, sa len sem tram pomrvi,asi to bude niaky lenosko-vegetak 😒

ededik
autor
27. čer 2008

Hlavne že sa pomrví, však komu by sa chcelo v takomto dusne....
Moje ešte stále len ševelí...aj to neviem, či to nie je len trávenie....

katuli
27. čer 2008

zdraviiim babule .... tehule ....
kakusa ... snad len neocakavate zle vysvedcko 😀
konecne je tu viiiikend .... sa tesim jak male decko 😀 zajtra ideme k znamym na opekacku .... svokor ma tiez narodky, v nedelu ich oslavime, tak bude fajny vikend 😀 sice sa aj trosku namakame, dneska natahuju svokrovcom vodu a radiatory, prerabaju kupelku a kurenie, takze bude potom velke upratovanie, ale da sa to ...

kakusa
27. čer 2008

joooj no mohlo byt lepsie,ale co cakam od chalan🙂 budu 2 dvojice...no co uz...
Ideme za odmenu do kina a niekam na obed, kam si vyberie...takze do mcdonaldu...ako ho poznam...
Aj mi ideme oslavovat v sobotu takto mal narodky, tak si ich ideme uzit🙂

katuli
27. čer 2008

kakusa ... prosim ta ... chalan a dve dvojky ... no prosim ta ... to je parada ..... len nech si ich minimalne udrzi aj nadalej ..... a obed a kino su ako odmena fajn .... nieco dostane, ale nie je to prehnane, ako u niektorych so vselijakymi darmi a tak ... to sa mi lubi ....
takze vas tiez caka zaujimavyyy vikendik 😀 tak hlavne aby pocasko vyslo a uz tu nebudu ti trhnuti frantici poletovat, takze bude aj klud nad zahorim 😀

kakusa
29. čer 2008

No konecne je tu kljud...
Joj kocky ja mam dnes strasne zravy den...len zeriem☹ Idem maleho balit do tabora na 14 dni🙂

ededik
autor
29. čer 2008

Kakuš už si 20tt...jeeeeee.... 🙂
Ja ešte žiadne pohyby necítim, ale už by som rada....