Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

reni25
10. kvě 2009

Ahojte baby, chcem Vas len povzbudit, aj ja patrim k tehulkam s PCO, diagnostikovali mi PCO asi pred pol rokom, mala som policisicke vajecniky, urobili ma LSP vo februari a hned nato druhy cyklus som otehotnela, a popritom mi lekari vraveli ze sa nam to prirodzene urcite nepodari a navrhovali IVF.
Takze prajem vam vela stastia a otehotneniu. 😉 🙂

ereska
16. kvě 2009

Ahojte chcela by som sa vas opytat mam za sebou dva potraty mam pco beriem glucophage 850 a teraz som bola na laparke prefukovani vajcovodou a drilingu kolko ste museli mat pauzu od sexiku po zakroku???

zuzuza
18. kvě 2009

Ahojky holky, jdu vás po dlouhé době pozdravit a pokud je tu někdo ještě ze starších těhulek a pamatuje si mě, tak hlásím nalezeny dvě na testu!!Po roce a půl snažení, po ani jedné ovulce a nezdařeném únorovém ivf, no nechápu a nevěřím dokud to neuvidím potvrzené z krve kam jdu dnes ale i tak je to už krok dopředu, že se to možná povedlo a to přirozeně i s horším spermiem!!!

ereska
18. kvě 2009

Zuzuza blahozelam krasnym // kolajnickam a verim ze sem prides oznamit krasnu vysku hcg 🙂

zuzuza
19. kvě 2009

Ahoj holky, eresko, tak vrea jsem byla u mudr. a mám zvětšenou dělohu je 8 cm, sliznice 13 mm, ale zatím nic v ní, hcg je 50, takže to asi vypadá na velmi ranné trěhu, dnes jsem zase dělala test a je tam už mega čára, v sobotu byl jen duch a dneska taková tlustice, nemůžu uvěřit, ale zatím si nedělám naděje...

giuli
19. kvě 2009

ahojky zuzuza,to určite nebude fatamorgána,aj ja som mala dlho iba zvýšenú sliznicu a nič v nej....presne v 5tt+3dni tam dr.niečo videl asi 1-2mmilimetrové,poriadne to nevedel ani zmerať,o Ďalšie 2tt už bilo srdiečko,uvidíš ,že to bude OK a zaradíš sa medzi šťastné mamuľky...dúfam,ža ty si pamätáš na mňa,ja na teba veľmi dobre...držím palce 😵 😵 😵

ereska
19. kvě 2009

Zuzuza aj ja si myslim a verim ze tie kolajnice sa neurobili len tak mala by si si zacat zvykat ze zacne krasne rast brusinko a budes maminka 🙂 🙂 🙂

zuzuza
20. kvě 2009

Guily no to víš, že si pamatuju!!!!!! už aby byl pátek a já měla aspoň výsledky krve na hcg abych se mohla aspoň trošinku začít radovat, viď eresko🙂

ereska
20. kvě 2009

Zuzuza no jasne ked kazda to chceme mat cierne na bielom aby sme mohli zacat verit ze sa to naozaj deje mne dnes vybrali stehy po laparke no mam to troska zapalene tak to idem zaliat nejakym chlastom 😀 😀 😀

bambulka814
20. kvě 2009

tiez povzbudzujem,, som tehulka s PCO, otehotnela som na svadobnej ceste uplne bez liecby, tyzden po svadbe, teda akonahle snaha o babo zacala byt aktualna a takisto ma doktori strasili o 106.

drzim palce vsetkym, nenechajte sa doktormi znechutit.

zuzuza
26. kvě 2009

Holky, dobré poledne, tady to nějak umřelo, tady už není žádná těhulka s pco? Zrovinka, když já otěhu?? To snad ne:(

ereska
27. kvě 2009

Zuzuza ahoj niesom este tehulka s pco? ale velmi na tom pracujeme 😀 ako sa citis uz ste to povedali rodinke? Pis ako prezivas tehotenstvo

zuzuza
27. kvě 2009

Eresko, ahojky, no všichni to ví, símtě, prožívali s náma ivf tak ví i o tomto, ale co mě dojalo, to byl včera mazec, jsem ze města, které má 10 tis. obyvatel, nedávno jsem byla s těhu kámoškou v obchodě a ona mi říkala, že budu mít taky hned vidět břicho a před náma stála kadeřnice a otočila se a podívala se mě na břicho, včera se byl manžel u ní stříhat a ona na něj, vy čekáte potomka že? Ona už má i bříško!!! Já jsem myslela, že mě raní mrtvice, to bude vědět celé město a každej mě bude čumět na břuch a když se to nepovede tak to bude pěknej trapas:(

giuli
27. kvě 2009

ahojky babuľky...zuzuza,tak máš tehu potvrdené,môžem oficiálne gratulovať? 😵

zuzuza
27. kvě 2009

Guiličku, no hcg roste mám to z krve min. pátek 316 a v pondělí předtím jen 51 a dnes testy mega silné, teplota pořád 37, takže těhu jsem, jen jdu na uzv až v pondělí a dozvím se co a jak a mám strašný strach aby to nezamlko, jinak si myslím, že jsem teď tak nějak 6. týden, modlím se, at už to konečně vyjde🙂

ereska
27. kvě 2009

Zuzuzka urcite to vyjde musis verit a ono sa to podari a ty si tehulka a nebol by to vobec trapas v pohodke skor ja som sa citila raz trapne ked som sa jednej slecny v ordinacii opytala kedy to bude a ona nebola tehulka ja som sa citila hrozne nechcela som jej ublyzit oni sa velmi snazia mat babenko ona je taka pevnejsia a mna sa to uz tiez tolky pytali parkrat u obvodaka a raz u gynekologa ked som bola zaniest marodku a taka mlada sa ma pyta vy budete mat babetko este som sa tak drzala za brusko a ja ze nie som po laparke bola som taka nafuknuta a po tej vete som sa citila hrozne neboj bud v pohodicke ty si aspon mohla povedat ze ano budete mat babetko no ja si este na tu odpoved pockam a potom si to vychutnam 🙂 🙂 🙂 drzkaj sa prajem pohodove tehotenstvo

zuzuza
27. kvě 2009

eresko, díky za povzbuzení🙂

ereska
27. kvě 2009

Zuzuzka nemas zaco drzkaj sa 🙂

zuzuza
27. kvě 2009

Eresko, určo dám vědět, jak jsem v pondělí dopadla, nejvíc se bojím, že tam přijdu a mudr. mě třeba řekne, že je to zamlklé, to by mě ranila mrtvice, tak musím myslet pozitivně!

ereska
27. kvě 2009

Zuzuzka urcite by ti v tom pripade nestupalo hcg hlavne bud v klude presne ako si pisala mysli pozitivne treba verit ze vsetko bude ok 🙂 Ja idem zajtra na kontrolu este som na marodke po laparke uvidim co zajtra na to moj doktorko 🙂

zuzuza
27. kvě 2009

eresko a tobě dělali jen laparo? Nebo i drilling vaječníků? mě je dneska pěkně šoufl, jako že se najím, je mi dobře, za chvíli zle, vytráví mě, je mi zle hladem, najím se, je mi zle a furt dokola celý den, že by to byly těhu nevolnosti?

ereska
27. kvě 2009

Zuzuzka mne robili laparku prefukovanie vajcovodou a driling vajecnikov dnes som 28 dc Bazalna teplota mi klesla tak dufam a bola by som prekvapena ze by mi menzes prisiel sam od seba a nacas .myslim si ze to bude tym maternica sa roztahuje tlaci na ostatne organy takze urcite a babetko ta tak chce ukludnit ze je tam a ze je na poriadku 😉 🙂 🙂

giuli
27. kvě 2009

zuzuza,len myslieť pozitívne,ja by som ti mala byť príkladom 😀 😵 ,uvidíš,bude to nádherné mimi,len treba pevne veriť...
ereska,šup do snaženia,po drillingu je najlepšie snaženie prvý polrok po ňom,keď je to tam všetulinko pekne otvorené,prečistené...babuľky ,držím obom palce a podávajte nové info 😵

zuzuza
27. kvě 2009

Guili, děkujem a tobě bylo jak? bylo ti zle?

ereska
28. kvě 2009

Giuli dakujem krasne robim co sa da 😀 drahy to pravidelne precistuje 😉 dnes idem na kontrolu menzes zatial nikde no krize uz zacinaju boliet pekny den vsetkym a snazilkam do oplodnenia 🙂

giuli
28. kvě 2009

mne zle nebolo vôbec,naplo ma jedine pri čistení zubov... 😀 aj jesť mi chutilo,pribrala som 11kg za tehotenstvo,njaké ubudli,no ešte toho zostalo...
ereska,len pekne snažte,nech to padne na úrodnú pôdu,nedali ti žiadne lieky?mohli nasadiť clomifén na zvýšenie ovulácie...nenaavrhli ti to?

ereska
28. kvě 2009

Giuli zatial nie beriem glucophage od diabetologicky ten uzivam nadalej a az po tom dalsom menzese zacnem stimulovat clostilbegytom 😉

sofia2008
28. kvě 2009

Ahojte, chcem sa vas opytat, ci niektora ste brali spolu s metforminom aj Clostil a Duphaston, dakujem.

giuli
28. kvě 2009

ahoj sofia,ja som brala metformin od r.2005,po roku nezabral,nasadili mi k nemu clostibegyt a pregnyl,no žiadny efekt sa nedostavil..všetky lieky som brala až do r.2008,v marci 2008,keď mi už pre neefektivitu chceli všetko vysadiť som dostala MS a ten bol každý mesiac až do júla toho istého roku,keď som zostala tehu...niekomu zaberie po mesiaci užívania,a mne to trvalo celé 3roky,kým sa mi telo ako tak spamätalo...preto netreba zúfať,ke´d liečba hneď nezaberá,som príkladom...podotýkam,ža aj prvú dcéru mám po liečbe clostilom a pregnylom...a vôbec nemenštruujem,iba s liekmi...taaakže otehu sa dá pokiaľ máš maternicu!!! 😵

ereska
3. čer 2009

Zuzuzka ako co mas nove ako sa citis??? 🙂