Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

katuli
28. kvě 2008

no, dnes som iba 31dc, vcera, ked som si robila test, tak hned tam ta ciarisko naskocila a nebola to ziadna tenulinka ledva viditelna ciarocka (ako predtym), ale pekne hruba ciara .... nie tak vyrazna, ako ta kontrolna, ale krasna viditelna a hned tam nabehla 😀 dr. mi minule povedala, ze staci, ak k nej pridem az na nejaky 40.dc, ze skor na uzv nic neuvidi .... takze este do utorka pockam .... ale ked som sa pozrela ededik do tvojho albumu, tak ta ciarka mohla mat plus minus taku intenzitu, ako na tvojom teste 😀
nechcem sa prilis dopredu vytesovat, ale aj tak ma to potesilo .... po dvoch cykloch homeopatik nam to snad vyslo 😀

frenkina
28. kvě 2008

ededik:ahojky četla jsem tvůj příběh až se mi vehnali slzyčky do očí moc gratuluji k mimi.Já mám PCO snažíme se s manželem 3 roky mám za sebou 2iui a 2 ivf,dnes jsem 11den po ET ale 9den jsem mrchu dostala v pátek mám jít na krev.Jsem silná ale ikdyž jsem vážila nějakých 57kilo(to už je hodně dávno) tak menzes si přicházela jak chtěla.V březnu jsem byla na laparoskopii vše je ok akorát mi dělali EDK ovárií.Mohla by jsi mi prosím poradit s tím měřením bazální teploty.Doma mám i biotester Lady-Q na určení plodného dne moc díky za rady předem 🙂

katuli
28. kvě 2008

to foto, ked sa mi to podari nejako sikovne cvaknut, tak to sem skusim supnut 😀

hame
28. kvě 2008

Holky taky přidám svoji trošku do mlýna 🙂 O mimi sme se snažili 11 měsíců, mezitím jsem absolvovala operaci cyst na vaječníku při které mi zjisitli PCO, měřila jsem BT, kupovala ovu testy a o vitaminech, kyselině listové, femigardu, herbalifu a dalších pilulí na spravení funkce vaječíků ani nemluvím. Když už jsem dostala od Dr. žádanku pro MM na spermio tak za týden aniž by sme tam stihli zajít se mi na testu ukázaly //. Takže neztrácejte naději 😉

ededik
autor
28. kvě 2008

Katuli, šupni šupni...Ja som vtedy bola myslím /počkaj, pozriem presne/ 18 DPO....čiarka nabehla hneď, nemohla som tomu uveriť, slzy mi stekali po tvári, vôbec som to nečakala.... 😀

Frenkina, píšem ti IP.

Hame...súpééééér.....

frenkina
28. kvě 2008

ededik:jj díky moc 😉

ededik
autor
28. kvě 2008

Katuli, ešte jedna vec....možno by nebolo od veci, aby si začala brať progesterón...Spýtaj sa na to dr...
Pco je predsa len riziko, mne doky hneď predpísal utrogestan /berie sa aj duphaston/...že vraj pre istotu.....

kakusa
28. kvě 2008

Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Katuli...boooze to je kraaaaaaaaaasa ja tomu nemozem ani uverit...Davaj si teraz an vas prosim ta straidelny pozor....
Joj az mi slzicky vskocili....

miriamka
28. kvě 2008

Baby,gratulujem novym tehulkam a snazilkam prajem skore // 😵

ededik
autor
28. kvě 2008

A my gratulujeme Miriamka k Vášmu Jakubkovi....
Krásnučký strapáčik...😀

miriamka
28. kvě 2008

Ededik...ved aj Ty budes coskoro take mat 😉

ededik
autor
28. kvě 2008

Nooo...ešte si počkám..ale dúfam, že s dočkám..... 😀 😀
A aký je malý ?? Poslúcha ??? Koľko x za noc vstávaš ???

miriamka
28. kvě 2008

No maly zatial ok,v noci vstavam tak 2-3 krat co zamrnci ze je hladny,dam mu papat a spinka dalej 😉

ededik
autor
28. kvě 2008

To je super....
Poslušné bábätko....tak nech ste zdravučký !!! 😉

katuli
28. kvě 2008

ededik .... sak prave preto by som cim skor chcela ist k lekarke, ale ked povedala, ze by mi ho aj tak skor nepredpisala, tak si teraz nepomozem ... ozaj, ako ho teraz beries? ja totiz doma mam dva a pol balenia duphastonu, takze by som ho mohla brat, ale neviem, ake by malo byt davkovanie ....
kakusa ... .neplaaaac ... som rada, ze sa tesis so mnou 😀 ... to nam tusim vyjde aj to nase podnikanie 😀 ... ale uvidime, nechcem este predbehat, pretoze som nebola u dokiny .... a k nej mam ist az buduci tyzden ...

katuli
28. kvě 2008

miriamka ... a tiez sa pridavam ku gratulaaaciaaaam 😀 hlavne, nech ste zdraviii

ededik
autor
28. kvě 2008

Bez dr si ho nedávaj, iba ak by si začala nedajbože krvácať...
Mne doky utrogestan dal hneď, to som bola 20 DPO...
Brala som ho 3x2 denne, teraz už znižujem dávku na 3x1, bud.týždeň 2x1 a ten ďalší len 1x1...a stačilo...
No mohla ťa objednať skôr, mne už na 20 DPO bolo viedieť malinkú machuľku...ale neboj, bude to ok...

katuli
28. kvě 2008

ededik .... ja to tiez tak akosi citim, ze to tento raz bude v najlepsom poriadku 😀 ... neviem, som si tak nejako istaaaaa ..... 😀 ... tak dufam a verim .... a dozviem sa buduci tyzden ... musim byt este trochu trpezliva, pri tom celom snazeni to uz tu chvilu vydrziiim

ededik
autor
28. kvě 2008

Však prvý krok máš /máte 😀/ už za sebou....budem držať palce, kedy tam ideš ???

katuli
28. kvě 2008

tak hej, noo .. uvidime teda ... v utorok by som tam mala ist, tak som zvedava, aky bude vysledok ....

ededik
autor
28. kvě 2008

No aký...výborný....!!!! Tak sa opatruj, žiadnu pečeň, kyselinku listovú ber ďalej a pomaly očkávaj ráno mierne nevoľnosti....hihihihi..... 😵

ededik
autor
28. kvě 2008

A ofoť testíííík !!!!! 😵

katuli
28. kvě 2008

ededik .... ziadnu pecen ... to akoze nemozem teraz jest trebars restovanu pecienku?

kalci
28. kvě 2008

Baf!
Vystopovala jsem Vás.
Katuli, mám obrovskou radost. Moc Ti přeju, aby to tentokrát dobře dopadlo. Dávej na sebe pozor.
Holky, já už chci taky k Vám.

lenkab.
28. kvě 2008

ahoj holky jsem tu sice pozdě večer ale to neva,a koukám že tu jsou samé dobré zprávičky to je super KATULI moc a moc gratuluji to je užasná zprávička taks e hlavně ted moc a moc opatruj a držím moc a moc pěstičky 🙂
Hamé ahojky my se už známe viď 😉 😀

kakusa
29. kvě 2008

Cau kocenky,
tak nas bola pozriet Miriamka...Maly je uuuuzasny🙂 a este je aj dobry, to ma niekto stastie, ze ????? 😉 Miriamka moc moc zdravicka a stasticka vam zelam...
katuli pecen ti aj tak teraz nebude chutit...Ja nemozem majku ani citit a pocitam,ze tam teda tej pecene moc nieje...
Kalci ved kludne sem dobehni kuk...a dones dobru spravicku🙂

katuli
29. kvě 2008

dobre rano, babulky .... noo ... zatial nemam ziaden problem s tym, ze by mi nieco nechutilo ..... byva mi po kazdom jedle aj pred jedlom tak divne tazko ..... ale ze by mi nechutilo, sa neda povedat 😀 .... a prave som tak aj rozmyslala, ze co uvarim a napadla mi ta pecienka kuracia, ja ju totiz milujem .... a ta pecienka obsahuje nieco, co sa v tehotenstve nemoze?
babule, poradite mi, ze comu sa mam teraz (hlavne na zaciatku) vyhybat? co nemam jest? vy uz mate skusenosti 😉

ededik
autor
29. kvě 2008

Ahok Katul, pečienku v žiadnom prípade /ani žiadne vnútornosti/.....obsahuje vysoký podiel vitamínu A /následok je ráštep chrbtice/... a takisto žiadne plesňové syry....

Pozri si: http://www.dojcenskavyziva.sk/content.aspx?page...

katuli
29. kvě 2008

ededik .... dakujem za info, toto som vobec nevedela, o tych syroch som sice co to zapocula, ale o tych vnutornostiach som napriklad nic nevedela .... inak, mrkla si do mojho albumu? mam tam pre teba nieco 😉

pindruska
29. kvě 2008

katuli: co to tu čtu? 😀 ježíš, to je super! 😵 😵 😵 moc a moc se opatruj.