Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

zuzuza
3. čer 2009

Eresko ahoooj, až teď jsem si náhodou všimla, že jsi napisala. No byla jsem na kontrole v pondělí, úplně jsem zapomněla napsat, pardon, tak na uzv byl velký gestační váček a v něm pidi mini embryo o velikosti snad 3 mm....prvně se to schovávalo, mudr. to neviděla, ale nakonec to našla, něco tam prý blikalo, možná srdíčko, ale možná to prý byla cévka, že neví, že to bylo moc malinké, jsem teda si 6. tt a na kontrolu jdu př. pátek tak se modlím, at tam je už pořádně něco vidět, ale od minule z té tečky se to hodně pohnulo, tak prosím, ať je vše tak, jak má, moc bojím:(.

ereska
4. čer 2009

zuzuzka to je uzasne to najdolezitejsie mas za sebou babetko je tam kde ho chceme mat je v maternici takze sa tesim s tebou a teraz v piatok uz mozno bude na teba blikat aj srdiecinko to je super dufam ze coskoro pridas nejake foto 🙂 🙂

zuzuza
4. čer 2009

Eresko ahojky, jsem ráda, že se raduješ a doufám, že pro tebe budu velkým vzorem, pač když to šlo u mě, tak to musí jít u každého!!!!! Uvidíme uvidíme, měj se zatím pěkně a zase písni, jak se mááááš!

ereska
5. čer 2009

Zuzuzka ja sa mam celkom dobre par dni ma prehanalo ale uz je fajn len menzes mi po tej laparke nie a nie nabehnut tak cakam ty sa dneska drzkaj u doktorika a napis ako si dopadla pekny zaver tyzdna papa

zuzuza
5. čer 2009

Ano ano eresko, ale na kontrolu jdu až příští pátek, takže na novinky si ještě počkáme🙂, přeji také pěkný víkend, já budu odpočívat, pač na nic jiného nemám nějak sílu a elán:(.

ereska
7. čer 2009

Zuzuzka ja som myslela ze ides teraz no tak si budeme musiet na dobre spravicky pockat to uz bude srdiecko bit ako zvon 🙂 ja idem zajtra uz do prace mam poobednu tak do obeda kuknem ci nieco nove a okolkej ides v piatok?? ja stale nic moja bt je stale 36,5 a moj graf by vizeral asi takto ------------------------ nechapem uz nicomu neviem ci mi to pomohlo ale sa mi vidi ze je to tak isto alebo horsie 😒

zuzuza
9. čer 2009

Eresko, ahojky, je dlouho jsme tu nebyla, nějak nebyla teď nálada, poslední dobou mi není moc dobře, když jsme o víkendu doma, tak je to vpoho, to má člověk takový volný režim, ale jak jsem v práci tak na prd, je mi pořád zle od žaludku, ale nezvracím, to já neumím, unáva, včera ještě bolest hlavy, to byl horor, jsem přijela domů v 6 a od té doby jsem spala až do rána a dneska ráno jsem se radovala, že je to ok, ale pořád mám ten žaludek nějak na vodě, sem myslela, že to v práci vydržím, ale pokud v pátek bude vše ok, požádám asi o neschopenku, pořád tady v práci za někoho dělám a zastupuju, peníze navíc žádný a akorát nervy v prčicích, už jen dva dny a je kontrola, zase bojím bojím. Tobě bych moc prála, aby ti laparka pomohlo, určitě to chce ještě čas, uvidíš, že to bude dobré, co teď zkusit IUI?

ereska
9. čer 2009

Zuzuzka zatial sa na IUI necitim stale verim ze to pojde aj prirodzene no uvidime mozno raz sa budem musiet aj k tomu uchylit a myslim ze by ti to pomohlo ostat nejaky cas doma teraz budes stale taka vycerpana urcite dobry spanok liek na vsetko drzkaj sa a dakujem krasne 🙂

zuzuza
9. čer 2009

Eresko, však uvidíš, však můžeš třeba zkusit clostilbegyt a domácí snaženíčko, však ono se tělo jistě nastartuje a až to budeš nejmíň čekat, hlavně se snažte a snažte, já dám vědět asi až v pondělí nebo v neděli na večír, pač jestli bude vše ok, tak pojedem na víkend od mudr. přímo na chajdu🙂

ereska
9. čer 2009

Zuzuzka no ja musim ist tento tyzden k dokymu na injekciu na vyvolavacku ale asi pojdem tiez az koncom tyzdna

ereska
14. čer 2009

Zuzuzka ako co hovoril doktorik? jamam vyvolavacku v prdelke a cakam 😉

zuzuza
14. čer 2009

Ahoj eresko, tak at ta mrcha jedna brzo dorazí!!!! Tak já jsem byla v pátek na uzv a dobrýýýý, máme krásně bijící srdíčko, vody dostatek, krásný žloutkový váček a mimi 1,4 cm velké! Máme fotku už je pěkně vidět hlavička, záda a ocásek, tak se modlím, at je to tak dále, vše v pořádku, mám už neschopenku, tak jsem ráda, i vycházky od 9 do 19 hod., jen jedno mě vrtá hlavou, beru ten metformin a mudr. mě řekla, že už ho mám vysadit, tak mám strach, aby se něco nepokazilo tím......bojím bojím.....oni s tím až tak velký zkušenosti asi nejsou.....jinak dle uzv jsme 6. tt plus 6 dní, ale dle našich propočtů jsem asi 7 tt plus 5, tak si to myslím já, pač mudr. říkala, že bych musela otěhotnět někdy 10. května, to jsme už ale brala 5 dní proveru a 16. jsem už měla pozitivní TT, takže tak brzo po oplodnění by to nebylo možné, takže předpokládájm, že se to stalo 5. května a to bude teď těch 7. tt plus 5. Tak zítra mě čeká oznámit to v práci, to mám radost to bude porod, pak dám vědět, jak to dopadlo, šéfa to asi trochu položí.

ereska
15. čer 2009

Zuzuzka to blahozelam z celeho srdiecka to je vyborna spravicka a drzim paste u sefika ja este cakam na menzesik 😉

giuli
16. čer 2009

zuzuza,srdečne blahoželám... 😵

zuzuza
16. čer 2009

Holky, ste moc hodné, děkuji, ale raději to beru ještě s nadhledem a velkým respektem.

Co by mě ale strašně zajímalo, guily, ty by jsi to mohla vědět, bere se ten metformin v těhu nebo ne? mě ho mudr. už vysadila a já mám teď strach, aby se bez něj něco nepodělalo:(

Eresko at ta mrcha dojde co nejdřív, anebo, že by už nedoška vůbec? 😉

ereska
16. čer 2009

Zuzuzka uz ma boli cele brusko takze asi dojde aj ked s tou druhou mozznostou by som bola velmi rada tie lieky co ti vysadila je nieco ako glucophage co berem ja a mne doky povedal ze to budem brat aj ked sa podari no maximalne do 3 mesiaca ze to on uzna do kedy podla vysetreni takze asi ich uznepotrebujes a nebudes zbytocne zatazovat telicko liekmi drzkaj sa a co ako to zobral sefik??? 🙂

giuli
20. čer 2009

zuzuza,mne metformin lekárka vysadila hneď ako som jej oznámila,že mám pozitívny tehu test....neboj ,bude to OK.. 😵

ereska
24. čer 2009

Ahoj Zuzuzka ako sa mas a akos a citis a co sef ako to zobral ze pojdes na matersku??? ja uz po menzesiku a cakam na dalsi po nom zacinam s clostilbegytom 🙂

zuzuza
25. čer 2009

Ahoj holky, guily, díky za radu.
Eresko, símtě ani mě nemluv, teď je to děsný, ty mé stavy, najím se a za půl hodiny mám hlad a je mi na zvracení zase se najím a za půl hodiny znova a takhle to jde celý den. Včera jsem s máti jela na výlet do Brna, než jsem došla na autobus byla jsem durch spocená, při stání a čekání na autobus se mi udělalo mdlo, jsem myslela, že to obrátím a půjdu domů, ale nakonec jsem to zvládla. Ale jsem za tyto příznaky vděčná a s trpělivostí je snáším. Hlavně, že jsem doma v klidu. Třeba zrovn dneska jsem vstávala před chvílí, to je balada, teď hupnu k tv a nejdříve za dvě hodinky až se trocha proberu začnu něco poklízet 😀 Jeje tak ty musíš čekat zase až na další ms? Jakto? Protože toto byla první ms po laparce a to jsi nemogla stimulovat?

ereska
25. čer 2009

Zuzuzka asi nie lebo nevedeli ako dopadne laparka co tam bude tak mi nenechali stimulovat vajecniky ten cyklus sme nechali tak a teraz po dalsom menzese ideme na to ale pokusat budeme aj teraz bez liekov sledujem si teplotu a pouzivam mikroskop ovulacny tak uvidime ci podla neho bude ovulka a zase si mi nenapisala uz si to hovorila sefovi?? 🙂

zuzuza
26. čer 2009

Eresko ajoo, já zapomněla, jojo řekla jsem to hned, byl zaražený, asi deset vteřit neměl slov a volal mi až druhý den, jestli budu dělat z domu, no řekla jsem, že ne, chci si užít poslední prázdiny, tak na mě zkoušel fígle, jakože jeho žena je taky těhotná a fungovala ž do 7. měsíce tak jsem ho odpálkovala, že my se snažili tak dlouho, že bohužel já teda takto fungovat nebudu, prostě kecy kecy a už se za mě hledá nový člověk. Naštěstí mi nevyvolávají, co se jak dělá, možná budou chtít, abych přijela člověka zaučit, ale na to kašlu, zadarmo ani ň, takže kdyby se něco posralo, tak bych ohužel byla bez práce, ale to je to poslední, na co teď myslím, modlím se, at to dopadne dobře. Jo ovu mikroskop mám taky doma, pak mi řekneš, jestli ti ovu ukázal, ju?

ereska
1. črc 2009

Ahoj Zuzuzka dnes je 15dc a ovulka podla teplotky a mikroskopu stale nebola ☹ ☹ ☹

zuzuza
2. črc 2009

Eresko vydrž, já měla poslední ms po vysazení léků po nezdařeném ivf 16. března a ovu byla někdy ažžžžžžžžž 5. května!!!!!

ereska
6. črc 2009

Ahoj Zuzuzka a prisiel ti menzes aj bez liekov lebo mne nie ja musim vzdy na vyvolavacku alebo musim brat minimalne tyzden duphastol alebo utrogestan a potom mi hned pride a ovulka bola normalne alebo si brala zase nejake lieky ??? a ako sa mas co noveho??

zuzuza
6. črc 2009

Eresko, mě ms nikdy sama nedošla, neměla ani šanci, pač jsem každý měsíc brala taky duphaston nebo proveru od 17. dne, takže ani nevím, jestli by mi ms sama došla, ale myslím, že ne. pač po vysazení HA mi nedošla asi Dva měsíce. Takže jsem se po ivf na to vyprcla, na duphaston taky a čekala až přijde ms, že třeba přijde sama, že bude tělo ještě nakoplé po ivf, no a ona už nedošla, byla ovulka, pak jsem si nasadila na 5 dní proveru to bylo asi 40 dní po poslední ms a ani po tom jsem to nedostala a byla jsem těhuuuu. Jinak nic nového, řekla bych, že už mám více elánu a je mě lépe a zítra jdu konečně po nekonečných 25 dnesch zase na uzv tak se modlím, aby bylo vše v pořádku, tak dám pak vědět ano, ty taky napiš, jak jsi na tom teď🙂

ereska
6. črc 2009

ZUZUZKA ja som teraz 20dc a pomali cakam na dalsi menzesik a ked zacne zacinam s clostilbegytom tak uvidime asi si tiez nasadim duphaston nech nemusim zase cakat a ist na vyvolavacku . Drzim paste na uzv dobru nocku

zuzuza
7. črc 2009

Eresko, jasne nasad si ho, já si to taky tak ordinovala sama hihi a vidis. Už máme po kontrole, dneska to byla nádhera, už měříme 5 cm bez nožiček, s nimi tak aspoň 10, jsme 11 tt plus 4 a viděli jsme mozek, ručičky, nožičky, šlapky, prstíky, přála bych ti to aby jsi to co nejdříve zažila taky, moc moc, tak př. týden v pátek jedem ještě na velký uzv tak snad bude vše ok a pak až 4.8., to je dobaaa:(

ereska
7. črc 2009

Zuzuzka dakujem ti velmi moc ano bolo by to super no som velmi stastna ze uzv dopadlo na 1* a verim ze aj to druhe uzv bude ok aj ked najspokojnejsie by sme boli keby sme mali kazda vlastne uzv doma asi by sme sa stale kukali na drobcekov 🙂 Pekny vecerik

jani80
9. črc 2009

Ahoj holky,
nevím, jestli si mne pamatuje z tématu Syndrom PCO ze snažilek. Já vás jo a hlásím, že mám taky // 🙂 Byla jsem v úterý u doktora a jsem asi v 5tt. Tak doufám, že bude všechno v pořádku. A jsem ráda, že i já jsem PCO porazila 🙂 🙂 🙂

Zuzuza, moc gratuluju. Je to super, viď? 🙂

A vidím, že skoro všechny ostatní snažilky z PCO už mají mimisky doma 🙂 Tak jenom ať krásně rostou.

Ereska, držím palce ať Ti to taky vyjde. A vy se jak dlouho snažíte? Tebe neznám 😉

giuli
9. črc 2009

jani,tak srdečne gratulujem,nech ti všetko dobre dopadne...veď sme začínali skoro rovnako a mi už máme doma 3mesačného zdravého valibuka Samka... 😵