Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

jani80
10. črc 2009

Giuli, moc děkuji. Tak vidíš, o kolik jsi mne předběhla 😉 Já se jen teď hrozně bojím, aby bylo vše o.k. Včera jsem někde četla, že až 50% těhotenství končí potratem. Hrozné číslo. Ale řikám si, že když už jsem se tolik načekala a štěstíčko se nakonec usmálo, tak snad chvíli u mne vydrží 🙂 A máš se Samem hodně práce? Vybrali jste takové nezvyklé jméno. Ale moc hezké. I když teď takové netradiční jména hodně letí.

ereska
10. črc 2009

Jani blahozelam velmi moc
My sa snazime 4 roky mam zasebou 2x spontanny potrat ☹

lenkab.
11. črc 2009

jani80 pamatuji si tě z diskuze PCO moc gratuluji to je super, držím moc pěstičky a neboj určitě to dotáhneš až dokonce 😉

giuli
11. črc 2009

ahoj jani,vôbec žiadne starosti nemáme s malým ..krásne papá,je plne dojčený,priberá a prespinká celú noc..z čoho smé všetci paf,že aký je len dobrý..ja dúfam,že sa mu to nezmení... 😀
pozerám,že si z Olomouca..my chodíme k známym do Hlubočiek.... 😵
ty sa len pekne drž,mysli pozitívne,veľa oddychuj a nemysli na nič zlé...uvidíš ako celé tehu ubehne a budeš mimčo držať v náručí 😵
na Slovensku je meno Samuel teraz rozšírené....dcéra je Sára,manžo Stanislav ,tak aj krpec musí byť na S....a okrem Samuela sa mi iné nepozdávalo...keby bolo dievča,tak by bola Zoja,v tom som mala jasno hneď 😀

jani80
13. črc 2009

Holky, moc díky.
Lenkab, já si tě taky pamatuju. Je hrozné, jak ten čas letí, Tvoje holčička už má 9 měsíců. Neuvěřitelné. Ale ty jsi tenkrát otěhotněla mezi prvníma 🙂

Ereska, tak to je mi moc líto. To musí být hodně těžké. A co doktoři, přisli aspoň na příčinu? Tak posílám těhubacílky, třeba to zabere 😉

Giuli, v Hlubočkách to znám. Párkrát jsme tam byli lyžovat. Sice kopec nic moc, ale pro děti ideální
🙂
No vidím, že máš zlaté miminko. Doufám, že to moje bude taky celou noc spinkat. Toho nevyspání už se děsím teď 😀 Já jména ještě neřeším. Mám strach, aby se to ještě nezakřilo. Ale budu myslet pozitivně, slibuju 🙂

ereska
13. črc 2009

Jani 80 ano bolo a je to tazke bolo to v roku 2007 prvykrat na zaciatku a druhykrat na konci roku Dakujem moc za baciliky snad to nieco pomoze diky

zuzuza
14. črc 2009

Ahoj holky, teda to se nám to tu rozrostlo, zdravím všechny.

Jani, jasně, že si tě pamatuju!!!!Moc gratuluju!! Já se taky na začátku bála, věděla jsem, že jsem v tom snad už od 4. týdne a byl to děs, každý uzv jsem se bála, jestli je mimi živé a teď jsme už ve 13. tt a v pátek začínáme 14, tak jsem se už trochu uklidnila a říkám si, že snad se nás to štěstí už konečně pořádně chytlo za pačesy!!! A neboj, u tebe bude taky vše ok, uvidí¨š!!!

A jak se vám to povedlo? přirozeně? nebo jsi něco brala? nám nakonec po roce a půl, po nezdařeném ivf v únoru, nakonec v květnu bez léků jen tak, ještě ted tomu nemůžu uvěřit!!

jani80
16. črc 2009

Ereska, to je smutné, ale snad do třetice všeho dobrého, jak se říká. Držím palece, ať to brzy vyjde.

Zuzi, tak ty zrovna taky těhulíš, tak to je super. Můžeš mi předávat rady. Já se zatím taky hrozně bojím a pořád se raduju jenom tak napůl. Jdu na další UTZ až začátkem srpna, tak do té doby budu mít pěkné nervy. Ale přítel mne uklidńuje, že naše miminko je určitě velký bojovník 😉
Já jsem brala různé vitamíny od homeopatky na úpravu cyklu. Zkrátil se mi z původních téměř nekonečných asi na 36 dní a v červnu najednou byl zase nějaký dlouhý. Dost mne bolely prsa, tak jsem si říkala, že to není možné, že musím MS každým dnem dostat. Nakonec jsem si udělala těhu test a byly tam //. Sice ta jedna ještě slabší, ale byla. Tak jsem pak zašla k doktorovi a ten těhu potvrdil. Byla na UTZ vidět taková malá tečka, tak říkal, že jsem asi v 5tt, takže tento týden až asi končím 6tt. Přesněji mi to řekne asi až příště. Pořád tomu ještě nevěřím. Kromě těch prsou nemám ani žádné jiné příznaky.
A co ty? Jak to snášíš? To je super, že se Vám zadařilo přirozeně. Asi to tělo bylo po ivf ještě nakoplé těmi dávkami hormonů. Hlavně, že jsme se dočkaly
🙂 🙂 🙂

zuzuza
17. črc 2009

Jani, no ten první trimestr je děsný, ale každá tím musí projít, já taky záviděla holkám, co už měly po něm, takže buď v klidku, určitě to dobře dopadne, ale měla jsem naprosto stejné pocity jako ty, to máme asi každá!!!!
My byli s manžem dnes na té NT plus genetice, takže to vypadá na spokojené zdravé mimi, jsme 13 tt plus 0, měříme s nožkama 11 cm a to hlavní, byl vidět pindík a kulky, takže na 90% jsme chlapáci 😀

jani80
17. črc 2009

Jé, tak to je krásné, že to tak brzy poznali. Hlavně že jste zdraví, tak jen tak dál.
Já jsem začla trochu špinit. Tak jsem byla u doktora, ale nic konkrétního mi neřekl. Nasadil mi utrogestan a ascorutin a musím čekat, tak jdu odpočívat. Snad to bude o.k.

ereska
17. črc 2009

Zuzuzka to gratulujem k chlopovi 🙂 🙂 🙂 aky mlady a uz ich takto ukazuje 😉

zuzuza
17. črc 2009

Jani, určitě to bude dobré, prý špinění je normální, já nešpinila, možná proto, že jsem hned od začáku až doteď brala duphaston, určo to už bude ok, neboj!!!

Eresko, díky, no 100% to ještě není, ale já vím, že je to prostě kluk, chytřejší a 100% jistotu budem mít za pár týdnů, ale už si pomalu na klučiny zvykám 😀

ereska
20. črc 2009

Zuzuzka ja zacnem v stredu brat clostilbegyt a v pondelok idem na kontrulu bude 10dc tak potom dam vediet tento tyzden mam poobednu a v utorok a vo stvrtok budem tahat od 14:00-02:00 😖 tak aspon mi to rychlo ujde ten tyzden prajem vam vsetkym krasny slnieckovy den papa

jani80
27. črc 2009

Ahojky,
tak jsem to zatím všechno zdárně přečkala. Špinění konečně přestalo. Příští týden jdu na kontrolu, tak snad bude všechno o.k.
Ereska, tak co u doktora. Rostou folící?
Zuzi, já myslím, že jestli je to kluk nebo holka je úplně jedno. Hlavně aby ten mimísek byl zdravý 🙂 Kámoška má kluka a říká, že je to super.

ereska
27. črc 2009

Ahojte babulky moje takze mam dva krasne foliky 🙂 16mm v stredu idem si dat pichnut pregnyl a v stredu stvrtok piatok bude snazilkovat o 106 piatok mi urobi este jednu kontrolu ci foliky praskli to mi este nerobil a som rada ze sa to skontroluje a od nedele zacinam brat utrogestan

ereska
27. črc 2009

Jani a kontrola bude urcite ok drzim silno paste 🙂

giuli
29. črc 2009

janka,drž sa ...všetko bude OK
ereska,tak želám úrodné snažilkovanie 😵
zuzuza,ty ako ?

jani80
29. črc 2009

Ereska, snažilkování závidím. Pořádně si to užij, protože my teď máme nucenou pauzu 😒 A ať se zadaří. Držím palečky 🙂
Giuli, jak je? Všecko zvládáš? 🙂 Ale ty máš doma velkou pomocnici. Tak to musí být fajn.

ereska
29. črc 2009

jeeeeeeeej dakujem vam moc snad to padne na urodnu podu 🙂 🙂 🙂 a ked nie aspon si to uzijem 😀 😀 😀

bekulkamama
29. črc 2009

ereska ahojky promiň že se ptám má tvůj nick nějaký význam? Zahlédla jsem ho a je to jistá hov. zkratka tak o které něco vím tak se ptám...

ereska
29. črc 2009

Ano ma je to nase autickol v garazi 🙂 je to nasa skoda 130 rs takze ereska 🙂 😀 co myslela tyyy mozes napisat IP

ereska
31. črc 2009

Ahojte dnes som bola na kontrole ci foliky praskli takze jeden uz praskol a druhy ma 18mm takze ten by mohol prasknut zajtra takze sa budeme tulkat aj do nedele 😉 🙂 😀
Zuzuzka a ty ako sa mas ako sa citis???
Jani som rada ze spinenie prestalo

jani80
31. črc 2009

Ereska, máš super doktora, že tě takhle kontroluje. Tak držím palce, až máš za pár dní jen samé dobré zprávy 😉 A posílám těhubacílky 😀

giuli
31. črc 2009

ereska,to je super...a jani..ty ako,všetko OK?

jani80
31. črc 2009

giuli, díky za zeptání. Zatím všechno o.k. V pondělí jdu na kontrolu, tak budu vědět více. Mám trochu strach, ale věřím, že to dobře dopadne. Jinak kromě únavy ani nevím, že jsem těhu 🙂

giuli
31. črc 2009

jasné,že to bude všetko v poriadku a bude to marcovčiatrko..aj ja som marcová..to sú priateľský ľudia 😀
apospi si kľudne ,ak ti to situácia dovolí..aj ja som bola na začiatku akpo šíp.ruženka...práve je tomu rok ,čo som v kuse spala,prebudila sa ,najedla a šup znovu do hajan...

jani80
31. črc 2009

giuli, ten čas tak letí. Je to neuvěřitelné. Já přesně nevím v kolikátém jsem týdnu. Však víš, my s PCO v tom máme zmatek. Já jsem si celou dobu měřila BT a cyklus před tím, protože jsme jeli na dovolenou jsem přestala a po dovolené jsem čekala na MS. Ta přišla už 20 DC tak jsem tím byla zaskočena, že jsem nezačala měřit a další už nepřišla 🙂 Takže spoustu grafíků a vítězný nemám 😒 Ale hlavně, že jsou //. Takže v pondělí mi snad doktor řekne přesněji, ve kterém jsem tt. Ale myslím, že to na ten březen vycházet bude 🙂

ereska
31. črc 2009

Jani ano je velmi super aj ja som rada dakujem
Giuli no je to super snad to dobre dopadne a to bude esste len supeeer 🙂

zuzuza
17. srp 2009

Holky, nazdárek, tady je nějak mrtvooo, kde jste? jaké novinky máte???? Halooo!!!

giuli
17. srp 2009

Ahojky zuzuza,tak ako,cítiš sa fajn...takže chalan?mano už máte vybrané....?
jani,podaj novinky ,aj ereska.... 😵