Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

levik82
17. črc 2008

Ja som ju dostala v 12. alebo 13. tt. Myslim ze v 12. som nebola na poradni tak mi ju dali v 13. Tak nejak. Inak, ako casto chodite na poradnu??? Ja kazde 2 tyzdne - taky ma zvyk moj doktor. Ale som rada, aspon viem ze je maly v poriadku. Akurat som sa pred casom zamyslala nad tym ci mu tolko ultrazvukov neskosi, lebo kazda poradna = ultrazvuk. Ale prestala som riesit po presurfovani internetu 😕
Vcera som bola na tom glukozovom tolerancnom teste. No, prijemne to teda nebolo 😖 Ale zvladli sme. Najhorsie bolo ze som bola hladna a po druhej hodine sa mi uz brutalne tocila hlava. Ani nie tak z hladu, ako zo smädu. A pit som neohla ☹ Po poslednom moci som potom vypila pol litra vody na sup 😉 Hlavne ze to mame z krku. Vysledky este nemame, ale snad budu dobreeeeeeeee!

ededik
autor
17. črc 2008

Ja chodím každé 4 týždne.... 🙂

lenkab.
17. črc 2008

ahoj holky tak se hlásím v rychlosti,na kontrole vše v pořádku, udělaly mě stěry co vyžadují v porodnici a poseldní odběry krve v třetím trimestru,na kontrolu ke svému gyndaři jdu naposledy 30.7 pak mě předá porodnici. Jsem v pořádku a malá taky, ale syn nám dnes ulehl má vysoké teploty 39 tak to tu srážíme vším možným,čípky,sirup,studené zábaly na nohy no mám dnes docela fofr. Zítra nakouknu pokud bude malému líp. Mějte se fajn a pusu na bříška 🙂

kakusa
18. črc 2008

Ahojte, ja tiez kazde 4 tyzdne , taraz idem po 2 aj na utz...Utz som mala zatial len tie povinne, ja totiz chodim do nemocnice , kde by som chcela rodit,t tak to tma funguje...
Leni chuda malicky, deticky by nwmali byt chore...Tak sa drzte...Boooze ze uz porodnici ako to ubehlo si pamatam ako si nam oznamil a// a uz rodit 😀

miriamka
18. črc 2008

Ahojte tehulky,
veru,pohlavie dietatka je uz len ta ceresnicka na torte...dolezite je aby sme to uspesne zvladli do konca,a porodili zdrave babatka.Vsetkym vam drzim palceky a tesim sa s vami ze sa nam tak pekne dari porazit PCO 😵

lenkab.
18. črc 2008

ahoj kočky,tak nakukuju,dnes je tu tedy pusto prázdno,kde jste???
Jo jo kakusa to je pravda nedávno jsem hlásila //čárky a ted už budu za chvilku rodit letí to šíleně rychle.
Miriamka malý je nádherný 🙂 😉
Tak a ted zase letím, včera jsme nakonec byly na pohotovosti teplota malému dolu nechtela vubec slézt ☹
Zase zítra juknu zda jste něco psaly. Pá

ededik
autor
19. črc 2008

Ahojte kočky, je tu pusto, asi ste všetky na dovolenkách... 😀
Vlastne aj ja začínam 2 týždňovú malovaciu dovolenku, ale samozrejme tu každý deň nakuknem.
Posielam pusinky na brušká /aj lenke 🙂/...pekne sa opatrujte.
Pridala som si do alba aktuálne brucho, pekne kysnem... 😵 😵 😵

levik82
22. črc 2008

No, je tu vazne nejak pusto. To vsetky prispievate do inych tem a na tuto ste uz zabudli? 😉 U nas tiez nic nove v podstate. Prvy augustovy tyzden mame 2 tyzdne dovolenky a potom nastupujem uz na matersku 🙂 Vy ste uz rozmyslali kedy pojdete na MD? Ci skor alebo chcete robit az do konca?

ededik
autor
22. črc 2008

Ahoj Levícek,
no je čas dovoleniek...takže preto..
Ja osobne by som chcela skôr ako 6 týždňov pred. Možno budem čerpať ešte zvyšok dovolenky..všetko závisí od toho, aká šikovná bude moja nástupička v práci. Ale chcela by som skôr.

levik82
23. črc 2008

No za mna nastupnicku priat nechcu a neplanuju, prejde vsetko na kolegynu (vies si predstavit ako sa ona tesi), takze toto riesit nemusim. V podstate pojdem tiez takych 7-7,5 tyzdna skor na MD a nie 6. Zostatkovu dovolenku cerpam uz teraz, tak uvidime ako to nakoniec vijde. Po celozavodnej na jeden den este urcite pridem, pobalit veci a rozlucit sa...

kakusa
23. črc 2008

No jeej vy uz riesite MD????
Ja chcem ist tych 6 tyzdnov pred skor ani nie...
Mam sice doma notrebook,ale maly na nom vysi, tak niak neprispievam,ale citam 🙂 ked sa mi ujde...
Co mate nove tehulky?

ededik
autor
24. črc 2008

Ahoj.... 😀
Nové nič, pekne puchneme...a tešíme sa, ako nám to pekne odsýpa....
Babky, už začínate niečo nakupovať ????

levik82
25. črc 2008

Ja uz par veci mam. Zacala som niekedy v tom 20 tt nakupovat asi. Najprv pomaly, ale uz som rozbehnuta 😉 Ono neodolas ked raz zacnes. Aj vcera som sa prirutila do Tesca a nakupila par veciciek. No nadherne tam maju!!! A mam uz aj 3 perinky, sa z nich vytesujem 🙂 Ale kocik chce kupit napr. az manzel ked budem v porodnici a postielku neikedy v septembri. To odkladame. Inak objednavam aj z netu... Prave dnes ma caka balik na poste 😀 Jupiiiii

kakusa
25. črc 2008

Ajoj koculky,
nam dnes nasa hamblivka ukazala co je zac...Budemem mat krasne dievcatko, takze uz nakupujem vo velkom a uz to chytilo aj manzela, nakolko uz vie,ze doma bude priceznicka 😀

giuli
25. črc 2008

Kakuska,moc gratulujem k bambulke,to je určite radosti ,mať do páru... 😵 Držím palčeky ....a zdravím ostatné dievčence,nastávajúce maminy,občas mrknite do témy PCO a poprskajte...
Prajem Vám krásny víkend 😵 😵

ededik
autor
26. črc 2008

Ahojte babky,
jéééj, kakus dievčatko ???? 😵 😵 😵 No, ja idem na poradňu 11teho, neviem či už môj doky, bude čosi vidieť..ale však ja si počkám. 🙂
Ja som už tiež začala s nakupovaním, mám síce len kabátik, overalík a spací vak, ale dnes mi segra doniesla kopec vecí, čo mala po malej, aj nové....Tak pomaly sa rozbehnem.....
Aj ja už mám zopár stránok, z ktorých si chcem objednať postielku + príslušenstvo, inú zase na oblečenie, kočík sa obyčajne berie, až keď sa bábätinko narodí.... 🙂

kakusa
26. črc 2008

Ajoj kocky, dakujeme 😵 😵 😵
sme uuuplne happy. Taksme zacal nakupovat ruzove,len bude problem ak to bude chlapec 😒
KOcik b ymal byt v auguste

levik82
26. črc 2008

Kakusa gratulujem k dievcatku 🙂
My sme sa dohodli ze kocik kupi manzel ked ja budem v porodnici uz po 😉 Postielku kupime niekedy v septembri asi. Ale uz vieme kde. Akurat som z netu objednala supravu do positelky aj s baldachynom, takze to uz mame. A cakame na hraciu deku ktora by mala byt niekde na ceste 😎

zuzuza
28. črc 2008

Ahojky holky, omlouvám se, že lezu do vaší diskuze těhulkovské, ale chtěla bych vás jen poprosit o radu...taky mám pco a léčím se zatím tak měsíc a půl metforminem, pak beru už 3. cyklus proveru a ted mi mudr. napsala ještě kortikoidy na vaječníky, jen ale nějakou malou dávku, máte s tím některá zkušenost s touto kombinací? Taky mi už konečnš mudr. napsala clostilbegyt, ale až od září a jen půlku denně, je to prý poddávka, tak nevím, proč začíná s tak malou dávkou. Jeden vaječník mám furt polycystický levý, samá cysta, ale pravýá se už asi lepší, je tam míň cyst a říkala, že tentokrát je velký, je to dobře nebo blbě? Že prý ovu nebyla tento měsíc, že asi vaječník vynaložil sílu na prasknutí nějaké té cysty........, dle teploty říkala, že ovu byla min. měsíc, bylo to asi 15. den, ale hlen jsem neměla, jen to vypadalo, že bude ms, takový růžový výtok.....co si prosím o tom myslíte? O těch kortikoidech a té nízké dávce clostilu? podařilo se vám některé otěhu? Díky moc za vaše zkušenosti.

kakusa
28. črc 2008

joj zuzuza ja s tymto nemam skusenosti,ael metformin brala tusm ededik, proveru zase irisenka, tak neviem...
Caute inak moje ako a co nove?

katuli
29. črc 2008

zdravim babulky, ako sa maate?

lalli
29. črc 2008

Ahoj holky! Jak se mate! Byla jsem na dovolene a dlouho jsem se neozyvala. Ve ctvrtek jdu na druhou kontrolu k dr. Bricho mam jak balon. Prosla uz jsem si nechutenstvim a ted pro zmenu mi chutna vsechno 🙂

levik82
29. črc 2008

Zuzana, ja s tou tvojou kombinaciou nemam skusenosti. Akurat som baral Clostil, ale normalnu davku a dlhodobejsie, nie tak kratko. Jeden cas som ju brala v kombinacii s Duphastonom, potom uz iba Duphaston, kedze Clostil sa moze iba 3-4 mesiace pokial sa dobre pamätam.
Dnes som mala mat inak poradnu. Lekar tam zase nebol ☹ Si viete predstavit aka som bola znechutena. Takze zase az buduci utorok. To uz budmeme na celozavodnej 🙂 Aspon ze to... Tak som dnes urobila aspon "mensi" prepad v tescu 😉
A u vas ako?

kakusa
29. črc 2008

Ajoj aj ja som prepadla tesco, bo nam ujo dr slubil dievcatko, tak sme to isli uzit🙂
Lalli by si mala vidiet to moje som ako v á mesiaci...Takze teraz je to fasa obdobie....si ho uzivaj
Joij kocenky toto teplo je hruza nastastie mam dovcu,ale len do konca tyzdna a potom zase makat...fuuuj

pindruska
30. črc 2008

Ahoj, tak vás jdu narychlo pozdravit a popřát vám krásný slunečný den. 😉

ededik
autor
30. črc 2008

Zdravím kočky,

ahoj pindruš, ako sa ti darí ???
Hm...v tescu majú krásne vecičky, len ja ešte stále neviem či mám chodiť k ružovému alebo modrému... 🙂
Tak nakupujem krémové. 😵

lalli
31. črc 2008

Ahoj holciny, dnes jsem byla u dr. Jsem v 8tt a srdicko bije. Mimis vypada jako gumovy medvidek Haribo 🙂
Zdravim vsechny a at vam miminka pekne rostou! AHOJ

ededik
autor
31. črc 2008

Super lalli, takže máš už až knižku ????
😵 😵 😵

lalli
1. srp 2008

Ahoj! Prukaz jeste nemam. Byla jsem teprve poprve u sveho dr, protoze predtim jsem chodila do nemocnice. Do poradny jdu 20.8. a tam uz si necham udelat fotku a taky testy na Downuv syndrom.
JAk se jinak dari? Me uz zase vsechno chutna, jen jsem porad hrozne unavena. Ale snad to prejde.PAPA

mravvcek
1. srp 2008

Babenky ahojte,ja mam tiez PCO syndrom,chcem sa opytat ci ste otehotneli prirodzene alebo ste brali nejake hormoniky,ja som mala v januari missed ab.,myslite ze to moze byt PCO,asi nie vsak?Dufam ze sa nam podari uz coskoro otehotniet.