Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

giuli
16. říj 2008

Teším sa s tebouzuzali,ver tomu,že to vyjde,treba veriťa nebuď netrpezlivá...všetko má svoj čas 😵 držím moc palce...
babuľky ,kde ste všetky,máme už novú maminu?

lenkab.
18. říj 2008

zuzali držím moc a moc pěstičky 🙂

levik82
19. říj 2008

Ahojte bambulky,
tak sa hlasim ako mamina 😉 V pondelok 13.10.08 sa nam narodil maly Maxik s vahou 4.000g a 53cm po nepostupujucom porode cisarskym rezom. Takze v nedelu ta injekcia predsa len pomohla. Manzel povedal ze bolo 00.00 ked sa v noci zapalilo svetlo v spalni a vsetko sa spustilo 😉 Vcera nas pustili domkov z nemocnice, takze zazivame prve dni a hodiny doma. Este sa len zoznamujeme s prostredim, takze je veseloooooooo 😀

giuli
19. říj 2008

leviček,veľmi vám gratulujem,je to riadny kus chlapiska... 😵 teraz už len príjemné mamičkovské radosti 😵

levik82
19. říj 2008

Ahoj giuli, tak, tie uz zacali 😉 Trapime sa s prsnikmi, lebo kedze este nemame ziaden rezim tak si maly robi co chce a moje prsniky su naliate ako pred vybuchom 😖

giuli
19. říj 2008

na to je len jeden recept,odsávať a odsávať,aby sa ti nezapálili,pokým si nenájdete režim,uvidíš ,malý si ho čoskoro stanoví ...mne veľmi pomáhalo,keĎ som ich už mala moc naliate dať si sprchovú masáž s tep.vodou a až potom odstriekavať mliečko,išlo to ľahšie 😵
pri cisárskom si mala norm.nrkózu,či epidurálku?,mňa tiež opäť pripravujú na cis.,kvôli tlaku a nepriechodnosti pôr.ciest a chcela by som tentokrát s epidurálkou...

zuzuza
19. říj 2008

Ahojky holky, jdu vás jen pozdravit a pro raduk, pokud budete ochotná mi některá poradit, tak v pátek jsem byla u mudr. a po clostilu 3x1 jsem měla 15. dc folík 12 mm, takže nic moc, ale doktorka se rozhodla, že mám přijít ještě zítra a že píchneme pregnyl, holky, myslíte, že do zítřka doroste? Jestli ne, tak mě klepne, a pokud se ten pregnyl píchne tak ovu je zaručena nebo nemusí být, co myslíte? Jinak mám jeden vaječník zvětšený na 5 cm, takže se stimulací mám již utrum, budu tři měsíce brát estrofem a utrogestan., myslíte, že se i v té pauze může zadařit? pač pak za 3 měsíce dáme ještě jeden cyklus s clostilem a pak už šupajdím do caru a na ivf, na mě ten clostil vůbec nezabírá:( ach jo, ještě se mudr. informuje na laparo, prý se ted už moc nedělá, ach jo, bych podstoupila cokoli kdybych věděla, že to pomůže:(

giuli
19. říj 2008

ahoj zuzuza,mne tak isto asi dva krát pichol pregnyl skôr pri veľkosti folíku cca 15mm,čo je proklete málo,ak si mala v piatok folík 12mm,do pondelka bude snáď mať asi 15-16mm(rastie 1-2mm tz deň),ja by som ju poprosila ,nech ešte počká a pichne ti pregnyl až keď folík dorastie asi na 20mm...ináč mne to potom ovulku pri tak malom folíku nevyvolalo,ako keby som ho ani nemala pichnutý...vôbec žiadna reakcia,na tvojom mieste ak v pondelok nedorastie dostatočne,počkala by som cca 2-3dni 😵

zuzuza
19. říj 2008

Díky quily, tak pokud by nebyl zítra dost veliký, tak by mi to pak pícjhla za pár dní mamka, a jak vůbec poznám, že ta ovulka byla po tom pregnylu?

giuli
19. říj 2008

zuzuza,merala by som bazálnu teplotu...pred pichnutím by bola nižššia,možno aj deň po pichnutí a potom by sa mala zdvihnúť o 0,2-0,5 stupňa...vo všeobecnosti nastáva ovulka po pichnutí pregnylu asi po 24-36hodín po podaní...

zuzuza
19. říj 2008

Aha já myslela do 12 hodin, jenže já mám pak proveru a ta BT zvyšuje, mám to ozkoušené, ch jo, tak zase nezjistím, jestli byla nebo ne, no moc šancí si nedávám, si nedovedu představit, že by se o mohlo povést, mohlo? přece by mi ten pregnyl nedávala jen tak, kdyby nebyl ten folík solidní že? třeba mi holt po clostilu rostou pomaleji.

giuli
19. říj 2008

a prečo nepočkať s proverou,kým sa nepotvrdí ovulka,hneď ako stúpne,tak si ju na druhý deň nasaď 😵

zuzuza
19. říj 2008

No to je fakt sice si zase prodloužím cyklus ale stojí to za to vědět, zda proběhla, díky quily, zítra dám vědět, jak jsem dopadla.

giuli
19. říj 2008

ale zuzuza,veď sa ti cyklus posunie max o 4-5 dní...a to je v norme,ja som bola bez cyklu najdlhšie 5rokov a vidíš podarilo sa 😀

zuzuza
19. říj 2008

Moc ti to přeji a doufám, že se nám to taky jednou podaří, moje mudr. byla tentokrát hodně naštvaná, že zase nic, že na mě ten clostil nepůsobí, ale myslím, že to není jediná možnost, že jsou i jiné preparáty v centrech, které mi mmůžou pomoci a když ne tak ivf a bude to🙂

giuli
19. říj 2008

zuzuza,mne zapôsobil clomík po 3 rokoch,brala som ho s prestávkami a keď som vybrala poslednú dávku,povedala som si,že ďalej nebudem brať nič a vtedy sa to podarilo,bolo riziko brať ho tak dlho,no riskla som to 😵

levik82
20. říj 2008

Giuli, mala som normalnu narkozu. Uz ma nechceli viac trapit epiduralkou. A kebyze by mali taky "napad" tak ich sama rychlo zrusim. Ja som chcela uz iba spat. A utiest. V kuse som opakovala ze chcem ist domov, hehe. Ale prezili sme a teraz mame ine "trapenia"...s mojimi bradavkami a maleho rezimom a papanim. Trochu nas to trapi. Teda, dost... ☹

giuli
20. říj 2008

levik,mala si už predtým zlú skúsenosť s epidurálkou?či veľké bolesti?

andy24
21. říj 2008

Ahoj holky
tak hlásím všechno dopadlo dobře.Sice jsem měla v sobotu docela velke bolesti břicha ale večer to přestalo.Tak jsem se rozhodla jít k dr.v pondělí místo v pátek.Dělal mi ulz už bylo i srdíčko,sice je mimi menší ale to muže být tím že jsem otěhotněla až 21dc.Akorát mám trošku strach navrhuje mi odběr plod.vody protože mi je už 35.mám to prej zvážit,tak asi na ní pujdu ale strašně se bojím. ☹

levik82
22. říj 2008

Giuli, nemala som zlu skosenost s epi. Ja som len proste uz tak chcela spat ze som chcela uplnu narkozu a na spanok sa tesila ako na vykupenie!!!

zuzali
24. říj 2008

leni, ďakujem a gratulujem ku krásnej bambuľke 🙂

jastrab
24. říj 2008

mamicky/tehulky s PCO, kolko vam trvalo otehotniet? a ake lieky ste brali? ja si dodavam nadej, zacinam s clostyl. a dufam, ze vianoce 09 uz budeme 3...4...5...a staci 😉

kakusa
31. říj 2008

Ahoj kocky, tak sa poslusne hlasim...
ako sa mate?
Levicek gratulujem moc ku krasnemu valibukovi🙂

giuli
1. lis 2008

ahoj,kakus,teba som tu už nevidelaaaa....nejak to tu upadá,tt ti pekne nabiehajú a pomaly finišuješ....bude to teda baba?u nás všetko OK,10.11 ma čakajú AFPtesty...krpec v brušku rastie a už pomaly začínam občas pociťovať také jemnulinké švehotanie v brušku 😵

kakusa
1. lis 2008

😀 jeej to je super...Ja som uz na MD a teraz nam konecne spravili net, tka som hned isla pokukat, ze co noveho a aako sa mate🙂
Som rada, ze tak krasne rastiete, testy dopadnu urcite na 1*. Ededik tu nema zioadne nove spravicky nevies o nej nieco? Som si pozrela ako Adelkakrasne rastie🙂 je to kus zenskej 😉

giuli
1. lis 2008

Adelka sa drží a pomaly priberá na váha,robí im radosť....drobček malý,ale ona narastie 😵 ,ededik ju klokankuje,každý deň chodia za ňou a mat.mliečko jej chutí 😵

katy.m
1. lis 2008

Ahojte holky,přišla jsem k Vám nachytat nějaké těhu bacilky 🙂 ,
taky mám PCO,zvýšený testosteron a vysoký LH. 3.měsíc užívám clostilbegyt,nyní navíc píchám Fostimon.V pondělí máme jít na 1.IUI.
Je tady některá,které povedlo otěhotnět inseminací?

katy.m
1. lis 2008

ještě Vám chci všem pogratulovat,že jste boj nad PCO vyhrály 🙂 😵 a přeji krásné a zdravé miminka 😵

giuli
1. lis 2008

katy,si na najlepšej ceste byť maminou,len musíš veriť,že sa to podarí a nezúfať...mne to s horm.liečbou trvalo skoro 4roky , clostilbegyt som jedla ako lentilky,neúčinkoval...zaúčinkoval až teraz od marca a v cca v júli(červenec)som zostala tehu...
držím palce k úspešnej liečbe 😵

lenkab.
1. lis 2008

ahoj holky jdu vás pozdravit 😵 Jak se všechny máte a co bříška? Doufám, že jste všechny v pořádku a hezky rostete. Já mám doma poklad, malá je strašně hodné miminko 🙂

Leviku blahopřeji, malej byl tedy taky pěkný kus 😉