Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

pindruska
9. črc 2008

ededik: koukám, že toto pondělí budeme všechny u doktora 😀 . já jdu také na kontrolu. jinak mě se daří dobře, je mi fajn. 😀 a jak ty?

jvo
9. črc 2008

ahojte kocky, nechcem sa vam miesat do temy, ale je vas tu dost, mne zistili tiez PCO ale nakolko ma problem aj manzel tak ideme na IVF, podarilo sa vam niektorej otehotniet aj pomocou IVF alebo ste vsetky tehotne prirodzenou cestou? dakujem

zuzali
9. črc 2008

Tak tu ste všetky. 😉
Zdravím vás a prajem krásne tehulkovanie, ja sa chystám na prvé IVF, niekedy v októbri, tak sa držte a občas nás tam do PCO prídťe poprskať. 😀

levik82
9. črc 2008

Jvo, no nam sa podarilo po hormonalnej liecbe a ja som rok a pol po laparoskopii. Ale inak sme boli mesiac pred inseminaciou. Lekar mi uz iba chcel skontrolovat hromonalny profil pocas celeho cyklu - bola som za nim 3x v ten mesiac na odber. V ten mesiac som bola uplne bez liekov a vtedy sa zadarilo 😵 Nechapem... Asi mi prospelo byt bez chemikalii 🙂 Inak som brala Duphaston a predtym Duphaston+Clostylbegyt.

Ededik, ja viem ze su dovolenky, ale tak 2x po sebe ked som mala ist na poradnu??? ☹ No uznaj ze mam pravo byt sklamana. Najblizie budem dnuka u neho asi pol hodinu lebo tolko mam na neho pripravenych otazok 🙂 To ma uz zeny v cakarni zozeru ked vijdem... 😒

ededik
autor
10. črc 2008

Dobré ránko bambuĺky,

Pindruška - zatiaľ sa máme dobre, dúfam že to tak aj zostane. 🙂

Jvo - nám sa zadarilo pol roka po laparke a liečbe metforminom. Aj keď ja osobne si myslím, že nám veľmi pomohla dovolenka v itl.

Levik - môj doky si berie dovolenky po týždni, jeden týždeň robí, jeden má dovču - takže je to takto celkom fajn.

kakusa
10. črc 2008

Cau kocky,
tak vcera sme mali veeelky utz. No mimco je hamblive a nic neukazalo☹ tvaricku malo v placente a nozicky pekne spolu, takze nam akurat tak vytrcilo holu.... 😉 ale je krasne a zdravucke, mame 13,1 cm a vazime 409g🙂
kraaaasa, len ja mam niaku mikozu a mam nizko placentu,len 2 cm od porodnych ciest, tak ak klesne cka nas sekcia...
inak vy ako???

ededik
autor
10. črc 2008

Ahoj kakus,

jujha, tak teraz len oddychuj a ležkaj. Však už nepracuješ, či ?? Nechceli ťa nechať v nemocnici ???
Ja idem k dr až v pondelok a už som strašne nedočkavá !!!!

lalli
10. črc 2008

Ahoj holky! Zdravim pri ctvrtku 🙂 Taky se nemuzu dockat dr prohlidky. Pres vikend nebudu na netu, a v pondeli jdu k dr,takze se odpoledne ozvu jestli mi potvrdil tehotenstvi nebo nasel jen dalsi cystu :-/

Katusa: opatruj se!

kakusa
10. črc 2008

No ono to vraj nic nie je, tak ja neviem coo..Zajtra idem k svojmu lekarovi a uvidim, co mi fesi povie...
Ale vraj je to ok...musim davat pozor na tazke veci...Ale lekarka sa tvarila kludne a vsetko je vraj v poriadku, vraj zatial to nicomu nebrani...
tak skusim viac odychovat
😉

lenkab.
11. črc 2008

dobré ránko děvčata,dlouho jsem nebyla tak se omlouvám ale tak trochu nestíhám ☹
jinak se musím pochlubit že jsem byla na UZ v 30tt a vážíme 1600g +-241g což je prý dobré a vše je v pořádku. 🙂 koukám že se to tu pomnožilo a jsou tu nové těhulky tak to je super 🙂
Tak se holky opatrujte já se zase stavím 🙂 pá

ededik
autor
11. črc 2008

Ahóóój...kakuš, čo nové ???
Lenkab, len tak ďalej... 🙂

ededik
autor
11. črc 2008

jeeee...ja už som 19 tt ??? 😵 😵 😵

katuli
11. črc 2008

zdraviiim babuleeee 😀

kakusa
11. črc 2008

Cau kocenky...tk uz mame week 😀
my ok, a vy ako...sa tu tusim vsetky chystate v pondelok k lekarovi

ededik
autor
13. črc 2008

Tak potom jedna po druhej čakám pozitívne správičky !!!!! 🙂

kakusa
14. črc 2008

Caute aj ja cakam spraavaiacky🙂

kakusa
14. črc 2008

pisem jak polepetko 😉

katuli
14. črc 2008

zdravim babulky, ako sa mate po vikendee? co mate noveee? 😀

ededik
autor
14. črc 2008

Ahojte bambuľky,
poradňu mám za sebou, triple sú ok, bábätinko kamsi bicyklovalo o sto šest /bude asi po mužovi/... 😀
Nové foto v albíku 🙂
A ešte aby som nezabudla, včera som cítila prvé pohyby, také 2 ťuky...huráááááá !!!!

kakusa
14. črc 2008

Jeej to je krasne miminko...a povedali ti co to bude????
Som tihovorila, ze mas chvilku pockat a pohyby budu🙂
sa tessiiiiiiiim
😀 😀 😀

ededik
autor
14. črc 2008

Prosím ťa, doky mi povedal, že to uvidí až v tom siedmom mesiaci...On sa asi dosť mýli, preto nechce hovoriť skôr, nevadí, nám je to jedno...Hlavne nech je zdravučké...
A čo ostatné kočky, nič ?? Ešte ste stále u dr ?????

kakusa
14. črc 2008

Hmmm to je skoda...aj nam je to jedno,ale nakupovat by som chcela uz podla pohlavia🙂

lalli
14. črc 2008

Ahoj holky! Ja mam dr prohlidku teprve pred sebou. Jdu na 12h. Carky na testu porad sili tak doufam ze to dr potvrdi a nebude to jen obrovska cysta nebo pomyleny vajecnik.

ededik
autor
14. črc 2008

Lalli, neboj, všetko bude ok. Potom sa ozvi...
Kakuš, aj u mňa začína pomaly nakup.mánia - zatiaľ mám len vankúšik a pestúnku. Ale pomaly začnem už aj nejaké oblečko. Zatiaľ budem kupovať také neutrálne. 🙂

kakusa
14. črc 2008

No aj ja nieco mam ,len uz by som rada nie tie neutralne veci...Ja beham medzi modrym a muz medzi ruzovym a nikdy nic nekupime , bo s anevieme zhodnut 😉

katuli
14. črc 2008

babulky, jak kukam tak kukam, mate same dobre spravicky
ededik, super, takze uz citis maleho prcka, jak zavodi 😀
lallii ..... tak uz iba dobre spravicky od teba .... a bude to tu komplet 😀
kakusa ... a ty ako? dari sa vam?
mna caka poradna buduci tyzden ... testy, a taky asi ten dlhsi uzv, tak som zvedava, ako dopadneme .... mne sa dneska snivalo, ze mi oznamili, ze budem mat chlapca .... ale potom sa mi tam objavilo aj nieco o dievcatku, tak stale neviem, a nejako necitim, ze co to bude .... neviem, kamosky hovorili, ze akosi tusili, ze budu mat baby, tak neviem snad sa coskoro dockame rozlustenia velkej zahady, ktora sa nam ukryva v brusku 😀 vcera sme sa viacmenej zhodli s manzelom na kociku, ktory asi kupime, celkom nam padol do oka, a postielku sme si tiez uz vybrali .... ale ostatne veci zatial nie, tak uvidime .... zatial ma ta nakupovacia mania nepochytila, si hovorim, ze mam na to zatial cas ... a vlastne, najskor si musime pripravit izbu a potom budeme moct robit aj zasoby pre mimi 😀 sa tesim ...

lalli
14. črc 2008

AHOJ holky!! Hlasim taky dobre zpravy! Dr mi potvrdil tehotenstvi 🙂 Vajecniky jsou bez cyst a vajecniky bez struktury a oba pracuji 🙂 Mimis asi bude hodne maly, jeste nebyl mozne urcit stari.
Jinak pro vsechny co se trapi s cystami: pila jsem byliny a jedla Bioaktivni Selen-Zinek.
Dneska je pro nas vsechny stastny den 🙂

ededik
autor
14. črc 2008

No vidíš lalli !!! To je super...a dal ti aj nejaké liečky ???
Nebola ani machuľka ??? Tak to asi nebudeš ten 8tt, ovu si mala určite neskôr...ale neva....hlavne že si tehúúúúúúúúúúúúúúúúúú !!!! 🙂

lalli
14. črc 2008

ededik: Nedostala jsem nic, pry nic nepotrebuju a v deloze je vse tak jak ma byt. Tak nevim proc me pred 3 mesici tak strasili. 8tt tim padem urcite nebudu. Asi tak 5tt, ne?

ededik
autor
14. črc 2008

No mne zas doky povedal, že pri PCO je opatrnejší, ale možno fakt nič nepotrebuješ... Pekne naďalej papkaj listovku, teraz je to veľmi dôležité....No a myslím, že asi budeš ten 5tt + niečo, však pozri do môjho albíka, ja som v 7tt mala peknú machuľku s bijúcim strdiečkom. 🙂
Kedy ideš znovu na sono ???
Ale ak vie, že je v maternici, tak tam on už čosi videl.... 🙂