Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

ededik
autor
13. zář 2008

Už nechám...Ešte aj dnes ma pri chodení bolí, tak rýchlo dovarím a idem lehniť....
/aj keď mám skôr dojem, že to bude tým, že sa mi rozťahuje panva/
Odfotila som si aj akutálne brucho, hihihihi...Pomaly ale isto sa rozrastáme... 😀
A ty čo, giuli, už sa nevieš dočkať utorka, že ??? 🙂

giuli
13. zář 2008

nó,edi,už sa tam črtá brušinouž je pekné tehuľkovské,len tak ďalej,nex xrústik rastie...
veru,už sa neviem dočkať utorka,som jak na ihlách a blbý pocit ma prenasleduje ďalej...kurnik,ke´d mne nič nie je spoň keby ma napínalo 😀

levik82
13. zář 2008

Tie blbe pocity nas podla mna sprevadzaju cele tehotenstvo. Stale na nieco cakame a obavame sa. Nas mrnous sa posledne 3 dni nejak menej hybe 😒 A mamina je z toho nervozna. Tak som si s nim dnes pokecala a vysvetlila mu to... 😉 A asi aj trosku pochopil, najprv sa sice zdrahal, ale pochopil 🙂 🙂 🙂 takze neboj Giuli, sme tu nato aby sme sa podrzali 😔 Neboj, vsetko bude v pohode. Len to cakanie je take blbe no. A vsak bud rada ze ti nie je zle, mne tiez nebolo nejak extra blbo, negrckala som ani nic. Len som stale spala, hehe.
A to vazne su tie kontrakcie? Sa aj snazim si predstavit to este o 100 x horsie, ci sa to da prezit... No, hadam da... hehe
Ededik, bezim si pozriet tvoje bruskooooooo

levik82
13. zář 2008

No ededik, aj ty sa nam pekne pomalicky gulaties 🙂 Myslim ze ty sa ale kvoli vahe nemusis extra trapit. Brusko az take giganticje nie je - zatial, hehe - a kil mas tiez v pohode. Ach tie nase stropy ze +15kg a pod... 😅

ededik
autor
13. zář 2008

Noooo...rada by som neprekročila "magickú hranicu" 70tich kíl.... lebo ak áno, potom sa pri zhadzovaní teda riadne zapotím...hihihihi...
levíček, aspoň čo mám teoreticky naštudované, tak tieto kontrakcie nemôžeš porovnávať s tými predpôrodnými...
Niektoré žienky ich ani necítia. Ale tak je to dobre, lebo sa maternica týmto spôsobom pripravuje na pôrod.
A že sa menej hýbe ?? Však čím ďalej, tým menej miesta... 😀
Giulík, budem na teba vrúcno myslieť....Ale radšej nech ti nie je zle, ako keby si mala stráviť pol dňa na záchode..
Ani pachy ti nevadia ??? Ja si spomínam, keď asi v 10tt porcovala kura...Tak to bola fuška !!!! 😝

giuli
13. zář 2008

ededik,absolútne nič...prsia bolia a občas ma pixne v podbrušku...mám zapchatý vždy nadránom nos a asi to je všetko,paxy nejak neregistrujem a ani mi nevadia...

ededik
autor
13. zář 2008

No jasné, tehotenská nádcha...Tak mierne zapchatý nos mám doteraz.
A že nemáš žiadne príznaky... 🙂

giuli
13. zář 2008

koťuha,ty ma chceš poteškať...som rada 😀
akurát ma naplo s cigaretového dymu,stano si zapálil 😀

ededik
autor
14. zář 2008

Tak ho pekne vycápaj po zadku...nech Vám neničí zdravie a ešte aj sebe !!!!

levik82
14. zář 2008

Giuli ededik ma pravdu. Zapchaty nos, to je tiez jeden z priznakov. Ja som kvoli tomu ostala dokonca tri dni doma z roboty na zaciatku tehu, lebo som sa zlakla. Pila som cajiky s medom a citronom, ale skor iba s medom, alebo len tak lizala med - mnam. A pomohlo 😉 A prsia - detto. Tak vidis, ziadne strachy. A zevraj ziadne priznaky. Dievca... 🙂
Inak s tym kuratom Ededik chapem... Mne smrdelo umyvanie sprchovacieho kuta - vsetky tie pripravky citronove a kadejake. Od vtedy umyva manzel 😉 Dobre som si to zariadila, co? hehe

giuli
14. zář 2008

babuľky,ďakujem za podporu 😀 ,snáď máte pravdu.....

levik82
14. zář 2008

Ake snad???!!! Isto 😉

kakusa
14. zář 2008

Giuli ja som pri malom nic vobec nic a s bruchom ako mam teraz som isla rodit☹ a tento raz???grcky a nvolnosti a brucho mi skor praskne necz porodim...hruuuza,ale co uz hadam to niak prezijem..
Inak mne strasne smrdi do teraz sprchovy gel nivea pannsky ...muz sa smeje , ze smrdi, ci je cisty ,alebo spoteny... 😉
ale inak umyvacku vyprazdnuje do teraz to ozaj nemozem 😉
Giuli inak ja s adoteraz chodik kontrolovat, ci nahodou nekrvacam 😒 tak klud moja vsetko bude v utorok v najsamlepsom poriadku 😀

giuli
15. zář 2008

tak teda máte isto pravdu 😀
ďakujem,kakus...niekedy mi pripadá,že mi už z toho šibe,možno práve,že sme na to tak dlho čakali,tak moja myseľ nevie stráviť ,že je to pravda...
zajtrajšok sa blíži a ja vás už babuľky nebudem otravovať s mojími fiktívnymi ,či skutočnými tehu príznakmi 😀
Ste veľmi zlaté,že mi chcete vliať pokoj do duše,ďakujem 😵 ,prajem krásny aj keď upršaný deň...

kakusa
15. zář 2008

Zlatko na to sme tu ...Ved sama vies ako sme vsetky stresovali...To proste patri k tomu nasmu vytuzenemu tehu🙂

giuli
15. zář 2008

je to otrasné,to čakanie ,kakus....ja dúfam,že ma doky zajtra upokojí 😵

ededik
autor
15. zář 2008

Hello kočky,
giuli iné si ani nepripúšťaj. Jasné ???? A pekne sa zajtra ozvi !!!!!

giuli
15. zář 2008

no,to sa ozvem edi,ale až niekedy po 17tej...zo sona idem rovno do práce...
tebe je sko?

ededik
autor
16. zář 2008

Giuli myslím na Teba, tak sa nezabudni ozvááááááť !!!!

levik82
16. zář 2008

Cakame na dobre spravy 😉
Ahojte kocky

ededik
autor
16. zář 2008

Do kelu som napätá jak treny...
A k tomu ešte idem na záťah a prídem neskoro večer....

lenkab.
16. zář 2008

ahoj holky jdu vás pozdravit a oznámit že zítra nastupuju do porodnice na vyvolání, malá má odhad 3800g tak abych nerodila obříka, jsem domluvená se svým porodníkem tak se nebojím moc mu věřím.
Tak se tu opatrujte a myslete na mě. Dejte pusy bříškum, stavím se jak mě pustí z porodnice. Pá mějte se.

levik82
16. zář 2008

Juuuuj, lenkab. tak drzime prsteky a zajtra na teba budeme vseeeeetky vytrvalo mysliet 🙂 Urcite to dobre dopadne a je super ze aj ty mas take pozitivne naladenie 🙂 A uz to budes mat za sebou a budes mamina 😵
Ededik na zatah??? Sice, ja som este pred mesiacom bola tiez. Teraz by ma uz asi nikto pomaly nikam nepustil. Vsetci sa o mna boja a strazia ma na kazdom kroku. Stale sa mam ozyvat kde som, ci som dosla, ci som v poriadku... 😉

giuli
16. zář 2008

ahojtéééééééé...
tak ,ja mám samé dobré správy...
krpec má 12mm,bilo mu srdiečko ako zvončeku,pán doktor vypísal tehu knižku,TP vychádza podľa MS na 26.4 a podľa sona na 2.5 😵 móóóc sa teškám,že je všetko OK 😵
lenkab,drž sa ...budem na Teba myslieť 😵

levik82
16. zář 2008

Super giuli! Ale v podstate sme ani nic ine necakali 😵 Tak sa tesime s tebou.
Ja mam poradnu zase zajtra. Som zvedava co bude nove a ci nas uz poslu aj do nemocnice...

giuli
16. zář 2008

ďakujem levik,to ja som sa nahlodávala otázkami,či je všetko v poriadku....teraz som už kľudnejšia 😵
ty máš kedy termín,lebo na tieto výpočty sa nedá spoliehať...

ededik
autor
17. zář 2008

Giuli, super...až som začala slziť... 🙂
Leni, budeme na teba vrúcno myslieť...potom sa nezabudni ozvať...
Levíček myslíš, že už pôjdeš ??? No..ak by nie, tak chceme správičky !!!

levik82
17. zář 2008

Ahojte, termin mi ostal toho 10. oktobra ale s tym ze mozno to pride skor. Ja sa na to este teda necitim. Este som si neuzila MD 🙂 A tu nemocnicu som myslela tak ze na monitor do tej nemocnice kde sa chystas rodit - od 36 tt by sa uz malo chodit tam. Ja som este nebola, tak uvidime...

giuli
17. zář 2008

edi,nebulkaj,ja som tiež trošku soplila po sone(od šťastia)...
levik,drž sa moja a užívaj posledné dni s bruškom 😵

katuli
17. zář 2008

zdraviim babulenky .... ako vidiiim, krasne sa nam tu darii 😀 giuli gratulujem k dobrym spravickaaam .... lenkab. drziiiime palceeee ....
jaaaj babule, vcera sme boli na poradni, lekarka mojho manzela riadne zneistila, ked mu povedala, ze to podla nej vyzera na babu 😀 ale nevidela to presne, prcek mal nozicky prekrizene v tureckom sede .... krasne rastieme, dokonca, co sme na zaciatku boli trosku mensi, teraz nam posunuli termin porodu o styri dni skor, tak uvidime, ako nam to pojde .... no, a o 4 tyzdne nas caka uzasny test na diabetes, tesiiiime sa samozrejme 😠 sa presladiiiime ... ble .... tak o styri tyzdne na 3d sa asi manzel porozprava s lekarom, co nam robil 1.krat 3d, ze co to vlastne bude, som zvedava, ako si ti chlapi budu vyjasnovat svoje nazory 😀 😀