Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

blueberry
9. říj 2008

Ahoj holky, tak se zase hlásím ...do příštího pátku, kdy bychom měli slyšet srdíčko, zbývá ještě tolik dní ...já jsem napjatá jako kšandy a doufám, že to všechno dobře dopadne ... je normální takové píchání v bříšku ...vysvětluju si to tím, že se tam miminko usazuje ... už se začínám cítit těhotně 🙂 Jen se ještě nechci moc radovat ... zatím to vím jen já a manžel ...čekám na příští pátek a pak to vykřičíme do světa 🙂 A všem povykládáme ten náš příběh ...

giuli
9. říj 2008

kakus,jasne,int.kaviareň bude tvoja 😀 ,veru týždne pekne nabiehajú...
blueberry,moc gratulujem.chápem tvoje napätie,ja som tiež na srdiečko čakala 2týždne... 😵

kakusa
9. říj 2008

Kocenky,len sa mi tu drzte a napredujte tak ako mate...
Bluberry to pichanie je ok to sa maternica , len roztahuje...

katuli
9. říj 2008

zdravim bambuleee .... ako vidim, pekne sa nam tu dariii ... 😀
ededik ... super, ze adelka pribera .... len tak dalej ... este chvilu vydrzat a budete mat pokladik doma ...
kakusa ..... noo .. tak v ten utorok, ked si bola vo vanku, tak to sme sa tam urcite stretli 😀 bola som tam tiez ....som tam na zaciatku sedela na tej sedacke .... ale ti poviem ... jak som dosla domov, este som zbierala pradlo zo snury .... a tak ma rozboleli krize a brucho .....noo ... lekarka mi vcera odporucila cvicenia na brusko vynechat, aby som maleho prilis nedrazdila .... takze tak ... ale prechadzky si neodpustim ... zajtra ideme na 3d, tak som zvedava, ako sa nam krpec vyfarbiii 😀 ci sa nam ukaze, alebo ci bude len tak na tajnasa 😀
levik .. no ako pozeram, ty si tu teraz cerstva adeptka na prcka ... takze budete cochvila rodit ... no parada ... hlavne, aby to prebiehalo bez komplikacii .... 😉
ja som sa dneska v noci niekolkokrat budila na otrasne krce v nohach, je to normalne?? a ozaj, bambule, ktore ste uz mali mimco, kakus, asi ty budes vediet, po narodeni, ked kojis, treba malemu davat hned aj cajik? ja som sa tym este nejako nezaoberala, ale svokra mi furt okolo usi pili, ze malemu bude treba davat cajik, ze bude potrebovat vela tekutin ... tak teraz neviem, knizky som nejako nestudovala, spolieham sa skor na to, ze v porodnici mi vsetko, co bude treba, povedia .... predsa len, za nasich mam sa inak aj s detmi narabalo aj v nemockach aj celkovo ... ako dneska, dneska zase razia lekari nove veci ... tak teraz neviem ....

kakusa
9. říj 2008

Jeej katuli take rysave vlasky pod uska si mala???ja som dosla neskor trosku aj s kamoskou...tmavy cop a dosla som s takou kratkovlasou babou...takze nabuduce uz nejdes?
Inak tie krce su vraj normalne..ja nevim, ja som ich nikdy nemala dufam,ze ani mat nebude. hadam dopadnete podla ocakavani na 3D.No vraj sa cajik nema kojenym detom davat,ale ja si myslim, ze prevarena kojenecka vodicka je fajn, ved ani ja sa z mliecka nenapijem a moze byt aj riedene vodou, ako s avravi, ze predne mliecko je vodove.A cajiky su dobre aj na brusko, vies, ked sa miminku zastavia vetry, tak to tiez vie pomoct, takze ja cajik,alebo vodicku urcite ano...

giuli
9. říj 2008

malinkému neuškodia pár lyžičiek vody alebo čajíka,no dnes maminy len plne dojčia...pediatri hovoria,že plne dojčené dieťa nepotrebuje ďalšie tekutiny,no v horúčavách sa môžu podávať...na kŕče skus šumivé kalcium a magnézium,malo by to zabrať,vlastne nedostatok týchto dvoch zložiek spôsobujú kŕče,,aj ja som na to trpela ku koncu tehu...

kakusa
9. říj 2008

ja si tiez mylsim, ze ak dojcis a das dietatku lyzickou vodicku,tak nezacne prsnik odmietat a zit bez vody by som ozja nevedela...

katuli
9. říj 2008

kakusa .... noo ... ta s tym rysavym hniezdom na hlave 😀 chcela som ist ku kadernicke, ale nakoniec som si to rozmyslela, nech si mozem po porode uviazat vlasy do copu, tak chodim teraz s takym divnym harom, bo sa mi zacali nejako divne vytacat ... ale este chvilu a budu v cope potvory 😀
babule, takze mi v podstate na zaciatok pre istotu bude stacit jedna flaska, taka mensia, a potom sa lahko dokupi .. inak sme uz nejake flasky kukali, ale vam poviem, najst nejaku kvalitnu flasku, to je des ... rozhodli sme sa pre sklenenu, ale neviem, ako ich tak nedobre mozu robit, bud su bublinkove, alebo su naprasknute, alebo je tam dudel rozrezany .. no des ... a co sa cajika tyka, to potom priamo je nejaky cajik pre novorodencov? alebo uz rovno ten feniklovy, alebo taky nejaky? bo tie granulace, to sa mi moc nepozdava, to bude urcite same ecko, som si kupila tusim ten hipp pre tehule a teda fuj, vobec nebol dobry, manzel si z neho omylom odpil a ze fuuuj, co za hovadinu to pijem ... a maleho takymito experimentami nechcem hned na zaciatku tyrat 😀
giuli, ja uz od nejakeho 12tt beriem 2xdenne magne b6 ... asi by uz nebolo vhodne davat dalsie magnezko, a ked beriem aj tie tehotenske vitaminy, teraz tusim centrum, tak dalsie vitaminy navyse asi nie su vhodne, alebo? nechcem zase zbytocne s tymi vitaminami a mineralmi prehanat, tiez to nie je dobree ..... no uvidime, mozno to bolo len take jednorazove, uvidime, ked sa to bude opakovat, tak to nejako budem musiet riesit ...
sranda s tym tehotenstvom .. si to aj s manzelom uzivame 😀 vcera mi manzel postavil skrinu, konecne .... takze dnes ju poumyvam a mozem stahovat veci zo starych skrin a tie pekne pojdu do prec, aby sme si to tu mohli usporiadat tak, aby sa nam sem aj postielka pre prcka zmestila, sa tesim, ze sa nam to tu konecne hybe 😀 manzel si robi srandu, ze mam rada hru, ze skrine hybte sa 😀

levik82
9. říj 2008

Katuli krce v nohach mavam obcas aj ja, tiez sa v noci zobudim. Ale nie tak casto. (Teraz to isto zarieknem a dnes v noci pridu... 😠 ). Ja som s tym nic nerobila. Sice par tyzdnov som brala Magne B6 ale to kvoli krcku vtedy. A pila som Magnesiu 😉 Ale tie krce su normalne.
Co sa tyka cajikov, tiez poznam nazor laktacnej poradkyne z centra ze plne dojcene deti netreba prikrmovat cajikmi. Ze v lete podat pripadne vodicku cistu, alebo glukozovu, ale cajiky nie. Iba pri problemoch nejake feniklove a tak. Ale inak mliecko staci. A predsa len, materinske je ine ako to obyc co pijeme my 😉 A na to je aj to predne mliecko - od smädu. Tak neviem. Ja sa cajiky nechystam podavat.
Inak babenky, trochu ma desi prave to, ze nam budu maminy a svokry a babky a tety davat take rady spred 20-tich rokov co sa ma a tak no a teraz presadme sa my prvorodicky v dobe modernej... 😅 Som zvedava, ale asi to bude dost o nervoch 😅
Kakusa, tebe prajem peknu matersku. A urcite sa ozvi ked bude moznost! Kludne si aj prenajmi miesto v internetovej kaviarni 😉 A uzi si posledne tyzdne bez mrnousa, aj ked...asi sa ho uz tiez nevies dockat 🙂
Blueberry, pichanie je v pohode, ako pise kakusa, to len rastie maternica 😉 Takze vam rastie mimco 🙂

luciper
9. říj 2008

Tak jsem vcera byla u dr na prvni sono. Mimisek je tam kde ma byt. Jenze je jeste taaak moc malinky, ze ho nemohla jeste ani zmerit. Podle MS jsem v 6tt, ale myslim, ze budu tak v 5tt. Jinak mam prukazku a uz se musim jit registrovat do porodnice.. 😅 . Termin mam taky 4.6.09. Na dalsi kontrolu jdu az 6.11., tak snad vse bude tak jak ma.

katuli
9. říj 2008

kakusa ... ozaj, a do vanku urcite chcem chodit, mne sa tam pacilo, sice som si jednu knizku precitala, ale ono to nie je ono, predsa len, ked sa mas moznost niekoho nieco opytat, tak je to lepsie, ako cumiet do knizky a hladat odpoved medzi riadkami .... len asi to cvicenie budem musiet nejako zjemnit, tie natahovacie cviky boli fajn, len asi to brusko nebudem moc zatazovat .....
levik .. no uvidim, ako sa to bude opakovat ... trpnutie ruk som mavala na zaciatku tehotenstva, potom to preslo a teraz sa to zase vratilo ... ale s tym tiez asi moc nenarobim ....
levik ... no a s tymi radami ... noo .... to bude sranda .... moja maminka je v pohode, ona take veci nejako moc neriesi, ona to berie tak, ze ako si urobime, tak budeme mat, ked sa jej opytam, povie mi, ale ona uz vie, ze ja mam vlastnu hlavu 😀 takze to neriesi, ci sa budem riadit vyslovene jej radami, alebo ci si vezmem z toho to, co mi bude vyhovovat ... ale so svokrou to je o cosi narocnejsie, hlavne, ked byvame u nich, sice v samostatnej domacnosti, ale dvor je spolocny ... takze ani neviem, a je mi za chrbtom ... ale uz raz zistila, ze som absolutne nepouzitelny typ na prijimane rad od starsich dam 😀 robila som prvy raz divinu, a ked som isla zahustit omacku, tak mi velmi isla radit, ako to mam urobit, a ked som jej povedala, ze ja mam na to vlastnu fintu fn, tak povedala, ze nee, to bude lepsie takto, a tak som to urobila podla nej, samozrejme to dopadlo na figu 😀 tak som robila omacku na novo a vtedy videla, ze ja si viem svoje veci urobit podla seba najlepsie, tak uz take pokusy nemala ... ale ked pride prcek, to sa bojim, ze ju tu budem mat za zadkom stale a ze mi tu bude stale davat "zarucene" typy .... aj ked, nieco z toho, co povie, sa mi urcite bude hodit, to nehovorim, ze nie, ale predsa len ... ja som tvrdohlava a nemam take veci rada ... aj teraz tu bola na kontrolu 😝

katuli
9. říj 2008

luciper .... no super spraaavickyyy 😉

levik82
9. říj 2008

No, my mame aspon to dobre ze byvame samy. Nasi aj svokrovci byvaju v inych mestach, takze tu budu len na navstevy. Ale mamku napriklad chcem mat prve aspon 2 dni tu. Uvidime ako nam to pojde a potom sa zariadime dalej, ale zatial to je tak ze na prve dni pride. Moja predstava je taka ze ona bude skor okolo domacnosti a tak a ja okolo maleho, aby sme si na seba "zvykli" 😉 a naucili sa spolu vsetko a ked budem mat otazku alebo pochybnosti aby priskocila a pomohla 😉 Predsa len potom ked odide aby som nebola vyhukana z maleho 😉 Uvidime ci sa to tak nakoniec aj podari. Inak si neviem predstavit ze by som mala stale niekoho za chrbtom. Ja som tiez taka tvrdohlava a viem byt niekedy aj pekne hnusna ked to je uz nad ramec mojej trpezlivosti 😒 Proste mi vtedy vyskocia aj veci ktore mozno neskor lutujem. Preto sa zamyslam aj nad tymi radami a hovorim ze to bude aj o nasich nervoch - jednym uchom dnu a druhym von...nejak sa to budeme musiet naucit ovladat asi 😅

katuli
9. říj 2008

levik, ani nehovor, ja uz som si tak trosku zvykla, aj ked nie na vsetko sa da zvyknut, ale aspon si viem povedat svoj nazor, samozrejme musim vzdy brat ohlad na svokru, aby sa neurazila do kosti, bo ja neznasam tichu domacnost, ako, nie ze by mi to vadilo sa s nou nebavit, ale zas, ma tu na mna niekto cez prsty zazerat, to nemusim ..... takze sa snazim skor niektorym veciam vyhybat a ked uz sa aj snazi nieco riesit, tak ja si poviem svoje a dovi dopo .... ked uz aj niektore veci opakuje niekolkykrat a ja uz viem, co chce povedat, tak to dopoviem za nu, a ona vie, ze uz ma prestat 😀 ako, beriem to, snazi sa pomoct, poradit, ale ja skratka nie som typ, ktory sa vsetkemu podriadi a poslucha, uz som z toho veku vyrastla a cim skor si to ona uvedomi,t ym to bude lepsie .... uz boli aj take pokusy, ze sak po polroku mozem ist do prace, ze sa postara, ale kedze uz niektore jej "postarania" poznam, tak takym reciam uz ani nevenujem pozornost, skratka, materska je tri roky a hovorim jej vzdy, ze si ju mienim s malym vychutnat ... takze ..... mam skratka svoju hlavu 😉 .... skratka, zijeme si s manzelom svoj zivot a riesime si nase veci sami, a to som rada, ze je manzel taky 😉

levik82
9. říj 2008

to mas potom stastie ze aj manzel je na tvojej strane, resp. ze mate svoju rodinku a basta. a vidim ze ty to potom uz musis mat nacvicene ze jednym uchom dnu a druhym von. ja to zatial neovladam. ja stale musim odvrknut a nedam sa. to sa budem musiet trochu odnaucit asi 😲

katuli
9. říj 2008

levik, ako, ja si poviem svoj nazor, ako, nehovorim ho ostro, to si zase nedovolim, to ma tak nasi nevychovali, ale zase poviem si ho ... obvykle tak s nadsazkou, aby sa nemohla urazit,ale poviem jej svoje, a uz sme si aj nasli cestu, ako si my dvaja urobime po svojom a nema svokra uz moc sancu nam do nasich veci hovorit .... aj ked snahu stale ma .... setrite, idete stavat ... a kedy zacnete stavat .... a tak dokola .. na toto uz je manzel alergicky ... takze ... naozaj, som rada, ze je aj v inych veciach na mojej strane 😉

levik82
9. říj 2008

to je super potom 🙂

katuli
9. říj 2008

levik, tak az take super to nie je, ked stale s niekym bojujes .... no ale snazime sa .... hlavne, ze si robime po svojom, teda, na co mame dosah .. horsie je to s kurenim, kedze sme s kurenim napojeni na ich kotol a oni vyrastli na studenom odchove .... a my teplomilnicu tu len trpime a neviem si predstavit, ako tu budeme fungovat s malym pri takom stalom striedani teploty .... uz to riesim tu dokolecka mesiac a furt ma nikto nepocuva, ked mi tu bude s malym zima, tak sa s nim vezmem k nasim a potom nech si tu sami mrznu .... robili totiz nove kurenie a je to take nafigu, ze radiatory sa rozhorucia a potom zas vychladnu ale total do ladova a vtedy je normalne citit, jak sa to tu neskutocne ochladzuje a jaka tu je kosa .... a toto na maleho asi nebude dobre vplyvat .... ale zial, ten kotol sa neda nastavit tak, ze by permanentne bol zapnuty, ale nekuril by az dohoruca, iba by skratka temperoval ... to by bolo najidealnejsie .... ale uvidime ... ako to poriesime ... to je teraz jeden taky boj, ktory s nimi furt vediem .. ze sak si daj sveter, alebo ponozky, ale neviem, ci mi bambusenie pomoze .... to proste nie je riesenie ... podla mna nie ... akze tu mame takyto boj s veternymi mlynmi .... a nie a nie to nejako doriesit ... tieto nove kurenia a kotle podla mna nie su stavane na stare domy, ktore hned vychladnu .... ble .... a oni to nevedia pochopit ...

andy24
9. říj 2008

Ahoj holky
dik za gratulace ale ještě nemám vyhráno.Na první ulz jdu 21.10 a musím doufaf že to nebude mimoděložní nebo Zt.To jsem měla už letos v březnu.Jinak dneska mi je už trošku líp,pořád se sleduju a připadám si jako blázen.Když jsem měla ZT tak mi ze dne na den přestalo být zle a prsa mě nebolela,tak se pořád sleduju.Dneska nezvracím tak se bojím aby zase nebylo něco špatně.To radči zase budu zvracet.

levik82
9. říj 2008

Andy hlavne nesmies mysliet negativne. To ti povie kazda z nas - aj to vela robi! Takze hlavu hore a tes sa z tehulkovania - aj ked zatial tichucko 😉
Katuli, no s tym kurenim to budete mat asi zaujimave. Malemu to urcite teda prospievat nebude take vykyvy teploty. A to mas pravdu s tymi modernymi kotlami v starych domoch ☹ Ale kedze to je teraz nove ako pises, sancu ze to zase vymenia asi nemas. Iba ze by ste sa s tym kurenim nejak osamostatnili. To sa neda??? Ked nic ine, budes musiet vyuzivat ohrievac ked sa ochladi. Sice stupne spotreba elektriny, ale aspon svokrovci pochopia ze tak sa to neda. A aby bol maly v troch svetrikoch este aj doma... Ved male deti radi len tak lezkaju hole, neikedy ked nic nezabera a pac aj toto pomoze, a co ho mas hned otuzovat ci co??? 😒 Asi to teda lahke mat nebudes v tomto smere ☹

katuli
10. říj 2008

zdravim bambuleee ..... pekny piatkovy dnik prajem .... aj ked sa to zatial podla pocaska neukazuje ...
andy .... vsetko bude ok .... hlavne treba mysliet tak, ze vsetko bude ok, ani si nepripustaj, ze by sa cokolvek mohlo stat, ked tak budes rozmyslat, akurat si to mozes este privolat .... my sme tiez vo februari prisli o babo hned na zaciatku tehotenstva, potom, ked sa nam zadrilo znovu, tak som mala taky iny pocit ... neviem, ci to bolo vsugerovanim, alebo cim, ale som si skratka povedala, ze babo bude zdrave a bude v poriadku a tym padom som aj ja bola ok .... a nakoniec aj vsetky vysledky, ktore sme absolvovali, boli ok .... takze vzdy je lepsie mysliet na to najlepsie, clovek sa potom aj lepsie citi a aj telo je potom kludnejsie a asi to je tak aj pre prcka najlepsie .... sice nas tento drobcek trochu trapi, ale stale to beriem tak, ze ja budem mat zdrave a krasne babo ..... a zatial to tak aj je 😉 takze vela optimizmu ti prajem 😉
levik .... no, sak s tym kurenim to uz nejako vyriesime, rozmyslame este nadkupou nejakeho "dokurovadla" aj za cenu, ze energie stupnu, zial, inak to asi nepojde ... mame tu gamaty na plyn, ale nemozu tu zostat, bo by sme nemali ako umiestnit postielku, pretoze postielka by mala byt presne vedla tych gamat a to tak nemoze byt ... takze tie pojdu prec a kupime asi nejaky ventilator, alebo take cosi .... a uvidime .... nejako tu fungovat musime ......

levik82
10. říj 2008

Ahojte babule, ja som doma z poradne. Nechceli si ma tam nechat ☹ Ze kontrola v nedelu... Ach jaj. Takze zaciname prenasat. Dnes sice mame termin, tak kebyze sa to este teraz rozbehlo tak mozno este ako prvorodicky aj stihneme, ale nezda sa zatial. Ja to vidim na nedelu - najskor. To bude mat prave meniny Max a mame vybrate aj to meno, tak neviem ci sa mu to bude pacit ked bud velky ze ma meniny a narodeniny spolu 😉

giuli
10. říj 2008

levik,to je jedno,hlavne,že pôrod prebehne OK a mimčo bude zdravulinké...budete mu miesto jednej torty robiť dve,vieš akú bude mať radosť 😀

levik82
11. říj 2008

No, alebo sa bude na nas hnevat preco sme mu dali take meno 😝

luciper
13. říj 2008

Ahojky. holky ja jsem asi nejaka divna, ale uz ted v 6tt mam nejak nafouknute bricho az me tlaci jeans. Asi nema cenu kupovat si vetsi kalhoty co. To si mam rovnou koupit tehulkovske s gumou?? To snad ani neninormalni... 😅

giuli
13. říj 2008

luciper,asi budú tie tehu pohodlnejšie,ja zatiaľ nosím svoje veci,no zisťujem,že pri sedení ma už tlačia,jedny tehu gate mám v zálohe 😀

andy24
13. říj 2008

Ahoj holky
luciper tak já jsem na tom stejně nemužu dopnout kalhoty pořád mám nějak nafouknute břicho ,měla bych být taky asi 6t.Ranní nevolnosti jsou pořád ale už mín,doufám že bude všechno O.K.Při ZT mě přešly ze dne na den a šla jsem na revizi.Příští týden v uterý jdu konečně na první UTZ a strašně se bojím ☹

luciper
14. říj 2008

Ahojky. Tak ja jsem si uz v 6tt musela jit koupit tehu kalhoty s gumou... 😅 Bricho se mi nafouklo a ty jeansy me tlaci pres bricho, tak aby se mimis mohl pekne roztahovat... No tak snad se to nafukovani nejak ustali, jinak budu jako balonek.. 😀

andy24 vubec se neboj, vse bude ok...
Musis mysle pozitivne, ja mam obcas taky deplku, ale manzel me vzdy uklidni at se o mrnouska nebojim. Je tam kde ma byt a tam taky zustane..Hlavu vzhuru, v cervnu budeme maminy.. 😀 🤐 😵

andy24
15. říj 2008

luciper
máš pravdu mám myslet pozitivně,ale ono to občas nejde.Dneska v práci 2 kolegyně přišly že jsou těhu,doufám že já budu taky nebo to tam nepřežiju.Já jsem přestala zvracet,tak se bojím aby bylo všechno O.k. ☹

zuzali
16. říj 2008

Ahojte, tehule.

Chcela som vás pozdraviť a poinformovať vás ako sa mám. 🙂

12.10. som začala stimulovať na 1.IVF, pichám Diphereline a zajtra ma čaká prvá kontrola na 2.DC. Takže predpokladaný obder je posledný októbrový týždeň a transfer začiatkom novembra.Tak mi pekne držte palce, aby som tu v novembri už klábosila s vami. Všetkým vám prajem krásne tehulkovanie 🙂