Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

katy.m
1. lis 2008

giuli,děkuji 🙂 ,palečky určitě budu potřebovat.Na clostil samotný jsem taky nereagovala,tak tento cyklus jsem brala koňské dávky 2-0-2 + 3 dny Fostimon.
Nevíte,jak se dá snížit LH? Doktor v CARu se k němu nijak nevyjadřuje,a to je hodnota 21 !!!!! ☹

kakusa
2. lis 2008

Ahoj koculky,
to je super, ze je Adelka taka bojovnicka a ze jej chuti mliecko🙂 je strasne krasna🙂 Leni mala je krasnucka, take sladke mimino. Vraj mame mat aj mi valibuka , tak som zvedava...no uz len par tyzdnov nastastie:-ň
Katy neboj PCO sa porazit da, tak preco by sa to nemalo podarit zrovna tebe🙂 drzim moc moc palecky

giuli
2. lis 2008

katy ,ja som na clostil nereagovala 3roky...a bum je to tam 😵 ...
kakus,držím palce,nech všetko dopadne dobre a valibučka nech ťa veľmi netrápi pri pôrode.. 😵

lenkab.
2. lis 2008

kakuso neboj podle mě se velké děti rodí líp než ty 3500gramové. Naše malá měla 4310g a bylo to v pohodě a bez nástřihu 😉 Tak ti držím pěstičky at to máš taky rychlé a pohodové 😉

Giulli 3roky tak to před tebou smekám klobouk. Bych asi byla pěkně zdeptaná. Ale je tedy fakt super, že se vám to povedlo 😵 Mě řekl dr. že mám pco po pul roce co se nám nedařilo otěhotnět s malou a byla jsem z toho totálně zdrcená ale naštěstí se povedlo hned po první stimulaci clostilem 😵

giuli
2. lis 2008

mne už ho chcel lekár vysadiť,že je to zbytočné...brala som ho s prestávkami a potom mi nasadili metformin na inzulínovú rezistenciu a ten podľa mňa źlepšil účinnosť a vaječníky začali lepšie reagovať...
pokúšali sme sa o mimi od r.2OO4 a od 2005 aj so stimuláciou,reagovať som na liečbu začala až tento rok v marci a asi koncom júla ,začiatkom augusta sa nám zadarilo,poslednú MS som mala dokonca vyvolanú duphastonon,takže som nečakala,že nasledujúci cyklus bude ten pravý 😵

lenkab.
2. lis 2008

giulli tak to je super že to povedlo, ještě jednou moc gratuluji 😵 😉 A už víš co čekáte? nebo ti to poví až na tom UZ v 20tt?

lenkab.
2. lis 2008

Zajímavé ale je že máme většina už 1dítě kdy nebyl vubecv problém otěhotnět, a to říkají že PCO je od začátku že se nemohlo utvořit třebas před 4rokama nebo tak. Aspon to tvrdí muj dr. že jsem ho musela mít už od puberty 😖

kakusa
2. lis 2008

Ahojky,
no dakujem tak dufam, ze budem hrdinka ako ty. Si mala lenka aj epi?Ja to asi necham na prirodzenom porode. Alew uz by som brala, keby isla mala von som z toho nosenia uz cela ubolena a unavena. Maly to konecne trosku zase zacal akceptovat, ze to bude sestricka, tak sa tesim dens sa s nou hral...stuchal ju a klopkal jej a ona mu odpovedala...kopkala ho priamo do rucicky🙂 mal zazitok.
Giuli sdom zvedava co to bude?Sara je uz asi nadsena, ze doma bude ziva babika...

giuli
2. lis 2008

kakus,ešte som riadne kinderko s prekvapením,všetci vravia,že chalan ...jediný manž.tvrdí,že to bude baba(no v kútiku duše verí,že chalanisko,no nechce sa priznať)...ha-ha 😀 ja by som brala babu,kaby som si mohla vybrať...
lenkab,ja som mala s problémami aj sáru,liečba síce trvala kratšie vzhľadom na vek (asi),no tiež som bola stimulovaná clomifénom a pregnylom 😵

kakusa
2. lis 2008

No to asi kazdy chlap dufa v chlapca.Mne vsetci hovoria, zecakame urcite chlapceka, bo mi to tehu vraj strasne slusi....len vcera sa mi prvy ras stalo, ze mi jedna pani povedala, ze to bude dievcatko...hoovrim jej ze je prva, co nam toto tipuje🙂No uvidime🙂
Ja som s malym teda ozaj problem nemala,len je to asi tym, ze som brala asoi 4 roky Diane a to je vraj an prekrytie PCo ako stvorene....

zuzuza
3. lis 2008

Holky nazdárek, jen se chodím nakukovat a dlouho tu nikdo nebyl, jdu vás jen ze snažilek pozdravit🙂

giuli
3. lis 2008

ahoj babuľky,aj mi Ťa zdravíme zuzuza a pár tehu bacilkov TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 ,špeciálne pre Teba...
kakus,veru,každý v kútiku duše dúfa,že bude mať pokračovateľa.. 😵

kakusa
3. lis 2008

no ono je to asi tak zakodovane.... 😉 Ja sa stale bojim , ze sa nam nakoniec mieto dievcatka narodi chlapcek, ja neviem preco....tak stale sa tesim na malu, ze vseetko mame tak aj pre nu nachystane, ze ruzovunke, tak uvidim...Hadam nebude niak moc velka...

katuli
3. lis 2008

zdravim babule .. ako pozeram, predsa len ste sa tu trosku rozpisali 😀 tu bol dlho nejaky klud ...
kakusa ... jak pozeram, tak dva tyzdne si ani na cviku nebola ... nas tam bolo strasne malo, jeden aj druhykrat len tak 4 - 5 bab ... zajtra to tiez odpadlo, takze az buduci tyzden budeme mat stretko, tak sa tam snad este pred porodom ukazes 😉
giuli, ked budete s manzelom chciet ist na 3d, tak v gynfive robia 3d uz medzi 13 a 17tt..... nam sa maly prvykrat tam prvykrat ukazal .... no a v 24 tt sme boli zas, to si tvaricku zakryval, akurat ritulku ukazal, takze to ziaden hanblivec nebude 😀
my sa mame inak fajn, akurat ma trapi trosku nejaky virus alebo tak, bo mi opuchlo lico ... no uz par dni chodim, jak keby ma manzel prefackal ..... tak som uz dneska bola u lekarky, tak mi dala antibioticku masticku, tak sa to snad zlepsi .... bo ani poriadne ani hovorit nemozem, to si aspon manzel chvilku oddychne, ze manemusi tolko pocuvat 😀

kakusa
3. lis 2008

Ajoj katuli, no ja asi uz nepridem, bo som bola zvedava ako to tam je a vsetko v podstate poznam som si chcela hlavne dychanie ozrejmit, tak to sa mi podarilo...a ak ti mam pravdu povedat stale niekde sme , ze mi ani niak nevychadza...zijeme zatial clekom aktivne, tak uvidim ako to bude ked sa nam narodi malicka...
Dufam, ze sa coskoro vyliecis a aspon teda pis, ked nemozes rozpravat...

katuli
3. lis 2008

joo jo ... tak aspon popiseme 😉 ... ja chodim dalej, aspon som aj medzi ludmi, nie ze by som inak nebola, ale clovek dojde aj na ine myslienky ... a trochu sa rozptyli a tak .. a je tam celkom sranda .... teda aspon naposledy 😀 a aspon sa aj prejdem, nelapim doma na zadku a tak ... vybavicku pre maleho uz co sa oblecka tyka, viac menej mame, iba nejaku tu kozmetiku, plienky a take serepeticky zabezpecime, joj a este postielku kocik a tak a je to ... akurat sa chystam, ze si uz konecne sadnem k sijaciemu stroju a ze malemu usijem perinky do postielky, hniezdo do postielky, nejake navlecky na perinky, co este nasi mali odlozene a tak .... a maminka kupila casak so strikovanymi vecami pre male deticky, tak ked toto posijem, tak sa pustim do strikovania .. som si vyhliadla krasne svetriky, tak v januari, ked uz budem menej mobilna, budem mat aspon co robit 😀 ... ja sa nenudiiim ... furt cosi robim, aj ked by som asi mala viac oddychovat ... hlavne, ked v noci toho vela nenaspim, maly sa rad v noci hmyri 😀 ale co narobime neee 😀 ozaj, ty uz mas coskoro termin ... pojdes na kramare? ci do ruzinova? my sme boli pozriet aj kramare a aj ruzinov, ale asi tie kramare zvitazia, sa mi tam tusim viac pacilo .... a ty ako?

giuli
4. lis 2008

ahojte katuli a kakus,aj tebe to katuli ubieha...vám závidím tie pekné týždne 😵

ededik
autor
4. lis 2008

Ahojte moje tehuľky 🙂
Po čase Vás srdečne zdravím...
Naša Adelka má už 1620 g, takže pomaly rastieme, vyzerá to tak, že za také 2 týždne by som mala ísť za ňou a možno do mesiaca budeme aj doma...
Pekne sa držte, posielam Vám pusinky na brušká. 😵

giuli
4. lis 2008

ahoj edi,ani sa nenazdáš a mesiac ubehne ako voda....babuľka znova pekne pribrala,drží sa kočena....

giuli
4. lis 2008

ededik,prečo si dala preč tú fotku v zavinovačke?juj,veď bola nádherná 😵

giuli
4. lis 2008

aha,už je opäť tam 😵

kakusa
5. lis 2008

Ahoj koculky,
ededik amla je uuuzasne dievcatko, strasna kocka...a hlavne krasne pribera.Co je to mesiac, to vam ubehne a uz ju budete mat krasne domka uvidis, ze to preleti...teraz sme riesili, ci si tehu a uz je tu Adelka, ten cas uteka...
KAtuli je tam vo Vanku krasne a prijemne,len ja sa v tehj dobe doucim s malym a utekat sa mi tam uz asi ani nechce..Ale ta pani, co to robi je super a ma uzasne skusenosti.Ja som nebolapozriet zatial nikde,ale musim ist pozriet a od zaciatku chcem rodit v Ruzinove, aj tam mam svojho lekara, ku ktoremu uz dlho choim, tak by som tam aj rada odrodila.Len tej EPI sa dost boojim, tak neviem, ci si ju dam,ani na prednasku sa mi nechce tak ja neviem....
Giuli a tebe to neuteka???Joj ved is uz 16tt to ti uz aj povedia co zua prekvapko haj v brusenku🙂

giuli
5. lis 2008

dúfam,že mi to prezradia kakus,neviem sa dočkať... 😵

kakusa
5. lis 2008

No potom chceme spravicky...
Kedy mate utz????

giuli
5. lis 2008

ďalšiu poradňu mám 10.11.takže na bud.pondelok...som objednaná aj na AFPtesty,robí mi sono zakaždým... 😵

kakusa
5. lis 2008

no super som zvedava, cis a drobec predvedie....

giuli
5. lis 2008

o uvidíme,pri sáre mi to povedal až nejaký 24tt....už to aj tak nezmením 😀 ,hlavne nech je všetko Ok

kakusa
5. lis 2008

*Nam to povedali az 22tt, tkaze to prezijes uz hlavne, ze je miminko tam kde ma byt...

giuli
5. lis 2008

presne tak kakus,mne je to jedno,pri problémoch s otehotnením budem vďačná za zdravé mimi 😵

kakusa
5. lis 2008

😵 😵 😵
tak ako sme aj my...