Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

giuli
18. srp 2008

nerob tajnosti ededička...veď ja by som to od samého šťastia nedokázala skryť aj keby som chcela...
A môžem prehlásiť,že si mi bola a si zlatko, veľmi dobrou bútľavou vŕbou,ďakujem moja 😵
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

levik82
18. srp 2008

Jeeeeeej, no supeeeeer 😎 Tak tesim tesim tesim a tak opatrne a tisko gratulujem 😉 😀

Inak tie Huggies zneju teda dobre aj s tym vykrojom na pupcek! Mne dnes dosla taka skvela bundicka pre maleho co som kupila od jednej baby cez bazar tak sa z nej vytesujem, lebo je vazne skvela 😉

Zajtra idem na poradnu, tak drzte palce. A inak dnes oslavujeeeeeeem. Od zajtra som na materskej! 😎

giuli
18. srp 2008

ďakujem levik,no ešte zatiaľ úplne potichu,nech to nezakríkneme(aj keby som to rada vykričala do celého sveta)... 😵 🤐

kakusa
19. srp 2008

My sme niektory o nej vedeli 😵 😵 😵
Giuli ako dnes u lekara?????
Ededik ako sa mate vobec nam nenapises ako sa mate.
Jeeeeeeeeeeeeeeej levik to je super , ze materska ...ja este 7 tyzdnov 😒
Ako vies presny datum? To ti poviel ekar?

ededik
autor
19. srp 2008

No to by aj mňa zaujímalo babky, kedy na materskú aby sa mi nemusela krátiť dovča....či ma môže lekár vypísať skôr, čiže 8 týždňov pred...A ďalšia vec, berie sa termín podľa MS alebo podľa momentálneho stavu ??

Kakus, zatiaľ celkom dobre, dúfam, že to tak aj zostane. Ja už končene zaúčam za seba náhradu......
Levicek, normálne ti závidím...už aj ja by som zostala doma....

Giulička, čakáme nedočkavo na pozitívne správičky !!!

kakusa
19. srp 2008

No myslim, že 8 tždnov pred je zo zdravotnych dovodov a 6 je normalny nastup na MD, tak je to aj v knizke vyznacene.Ja ani neviem ako to prebieha idem k lekarovia ten mi povie od stvrtka ste doma...alebo co...uz nech to je kristus.
Ja za seba nahradu ani nemam...nech sa staraju ked im nik nie je dost dobry 😒

ededik
autor
19. srp 2008

Fíha, tak to by už mali začať...ale nech, nie je to tvoja starosť......
Giulička dostala utrogestan, na sone nie je ešte nič vidieť, čo je pochopiteľné, keďže je čerstvá tehuľka.. 😀

kakusa
19. srp 2008

😀 😀 😀 😀 😀
😵 😵 😵 😵 😵

levik82
19. srp 2008

Tak Giuli vseeeeeeetky drime palceky. Silne presilne! 😉

Co sa tyka MD, tak mne datum nastupu do knizky zapisali hned ked mi ju dali, takze niekedy v 12 tt. Pocita sa to podla terminu porordu a pototm 6 tyzdnov dopredu. Ja som sa lekara ale opytala ci by ma nemohol vypisat k tomu a tomu datumu a on v pohodicke suhlasil a vypisal ma teda 7,5 tyzdna pred porodom. Nemal s tym problem. A po dnesnom vysetreni som aj rada ze som sa tak rozhodla, lebo zevraj nas termin sa posunie dopresu tak to vyzera a dnes uz doktor tipoval na takeho 01.10., tak uvidime. Krcok nam zacal strajkovat ☹ Zevraj sa trosku skracuje. Naposledy bol iba mäksi, teraz je aj kustik kratsi ☹ Tak nech tam babulieka este zostane teda...

Baby, este otazka: co viete o nepomere hlavicky resp. aj nie gulatosti hlavicky babätka? Stale sme s hlavickou nejake 2-3 tyzden dopredu oproti ostatnemu telu a zevraj ani nebude uplne gulata, tak ma trosku doktor vystrasil. Povedal ze si nemam robit starosti, ze nikto nie sme robeny sustruhom a symetricky, ale predsa to vystrasi... ☹ ☹ ☹

A este sa vratim k teme plienky. Presne dnes som dostala odporucanie od jednej mladej mamicky co ma 6-tyzdnove babo, ze najlepsie jednorazovky su pre nu zatiual pampersky. Skusala aj Huggies, ale zevraj nemaju taky pevny bok ci riasenie na nozkach a mala sa precikavala stale. S Pamperskami tento problem nema...

ededik
autor
19. srp 2008

Levicek,
aj ja by som sa chcela dohodnúť s dokym, aby ma vypísal trošku skôr, termín v knižke mám 04.12..... a chcela by som robiť do 30.09.2008, len neviem či to pôjde, uvidíme aká šikovná bude moja nástrupička....
A ešte mám 9 dní dovolenky tak ako tak rátam, možno by to tak aj vyšlo.....

S hlavičkou si nerob starosti, to bábätká niekedy mávajú, hlavnejšie je, aby sa nepýtala na svet skôr, ako má.

No vidíš a moja švagriná má úplne opačné skúsenosti, huggiesky bez problémov a pamperky jej precikávala...
Asi každej mamičke vyhovuje niečo iné.....

levik82
19. srp 2008

Dakujem Ededik.
A asi to bude tak ze budeme si musiet odskusat kazda sama co bude vyhovovat tomu nasmu...
Idem si asi trochu zdriemnut, prisla na mna nejaka unava.

giuli
19. srp 2008

ahojte babulenky,tak je to tak ako písala ededik,dostala som utrogestan 3×2tbl.,na sone nebolo zatiaľ nič vidno,iba vysokú sliznicu a žlté teliesko...o týždeň mám ísť znova na sono a krv,tak ja takto,som vo fáze čakania aj keď s príjemným ale nedočkavým pocitom.....a ďakujem,že ste na mňa mysleli 😵

katuli
19. srp 2008

zdraviiim babuleee .... tak ako kukaaaam, pekne sa naaam to tu rozrastaaa .... tento rok sa nam tusim dariii 😀
my sme stale doma, malinky trosku neposlucha, tak mame kludovy rezim nariadeny ...
a ako sa vam ostatnym darii? v piatok nam povedali, co to bude az to bude, tak si viete predstavit, aky vyteseny od vtedy chodi manzel 😀

kakusa
20. srp 2008

Ahoj babulky,
no super Katuli takze chlapceka, ako vidim meno nikde zatial...
Giuli to je super este par raz vyspinkas a bude mimi vidiet na utz.
Levik mne nenapisl ziadny nastup na MD, mslite ,ze budem chodit do prace az do porodu 😉 😲 😕
Vela bab inak chvali aj tesco plienky vraj su porovnatelne s papmperskami, ja som teda zatial ani nepozerala, ze kto to vyraba,ale proste to chvalia🙂ved uvidime.
Levicek neboj mimi budfe uuuplne ok.Termin ti posunili na 1.10. tak podrz jeden den na 2.10. a budeme mat s malinkym rovnyky datum narodenia 😀

ededik
autor
20. srp 2008

Ahojte kočky,
ja od 5 rána pocitujem takú tupú bolesť nalavo pod vaječníkom...úplne dole...Bojím sa, či sa mi niečo nedeje s krčkom...som ešte len v 24tt...

levik82
20. srp 2008

Ahoj Ededik, a nemoze to byt ze si prave v tom case ked by si mala mat menstruaciu??? Vtedy zvyknu byt take rozne bolesti. Mna napriklad krcok vobec neboli, akurat ked vela chodim tak citim take "stahy" ci ako to nazvat ale ani to nie na bruchu ale priamo "tam dole". Tak najlepsie lezat a nohy vylozit vyssie ako telo. Ked mas Magne B6 tak zober, ked nie tak si nechaj kupit aspon Magnesiu zatial a pi tu. Mne pomohla aj cisto ta a vydrzala som este tyzden do poradne. Ale keby sa ti to nejak velmi nepozdavala tak sup sup k lekarovi... Tak sa setri. Dufam ze nie si v robote. Ak ano tak chod domov. Ja som raz tak odisla lebo ma tri dni v kuse pichalo v boku.

levik82
20. srp 2008

Kakusa, kamoska tiez chce aby som vyckala do 02.10. lebo ona ma vtedy narodky. Tak uvidime ako rozhodne maly 😉 Nech si presadi svoju hlavu, hehe. Ale vies ze aj tak stresujem. Naco mi lekar take rozne veci hovori? Ako jasne ze nemame vsetci okruhle hlavy, ale su podlhovaste a kadejake ine, ale co strasi ☹ A do porodu urcite nebudes chodit do prace, iba ze by si chcela 😉 V podstate si nastup vies vypocitat aj sama. Od terminu porodu pocitaj 6 resp. 8 tyzdnov dopredu.
Katuli, tak ozaj, uz viete meno??? Takze mozes nakupovat vsetko modre, hehe.
Giuli, myslime na teba. Neboj, ono to zbehne a bude bud. tyzden...

aaronka
20. srp 2008

Ahoj holky, potrebovala bych poradit, nebo spis uklidnit. V pondělí jsm si dělala testik a vyšla tam slaboučká druhá čárka, včera jsem si dělala druhý a čárka byla ještě slabší a dnes byla úplně nejslabší. Jsem 14. den po ovul., 3 dny mam zpoždění s MS, jenom trošičku jsem špinila. Nevím jestli se něco nestalo, když ta čárka mizne navíc mě dneska intenzivně bolí břicho jako bych to měla dostat. Co si o tom myslíte? 😒

levik82
20. srp 2008

Ahoj aaronka, no, ono by ta ciarka mala asi silniet ☹ tak neviem, vyckaj. Spozdenie MS je este male, takze to moze byt hocico. Asi ti neostava nic ine len vyckat este par dni ☹ viem, budu tazke, ale hlavne nestresuj a nemysli stale na to. Brucho by mohlo boliet aj v pripade ze si tehu lebo mas obdobie ked by si mala mat kramy, takze to by nevadilo. Pokila sa samozrejme nerozbehnu. Vtedy by som bezala hned k lekarovi. A ked mozes tak chod aj teraz uz k lekarovi. Kebyze mal aj on podozrenie na tehu tak by ti mohol nasadit hned lieky na udrzanie.

aaronka
20. srp 2008

levik k doktorce chci jit az tak pristi tyden, myslim ze je jeste strasne brzo, ze by tam jeste nic nevidela. Zase si rikam, dokud nekrvacim, tak je to dobre. Treba dneska ta moč nebyla dost koncentrovana, byla "ulezela" asi jen 6 hodin....

levik82
20. srp 2008

No tak to moze byt potom aj tym. Podla toho aky citlivy test si si kupila. Tak pockaj do buduceho tyzdna a urob si potom zase testik. Drzim palce a ozvi sa potom urcite!

zuzik25
20. srp 2008

Ahojte babulky! Mozem sa k vam pridat? Aj ja som stastna tehulka s PCO.
aaronka, nechcem ta sklamat, ale ciarka by mala silniet a nie slabnut. Ja som si robila test na 27DC poobede a ta ciarka tam uz bola, sice slaba ale bola a postupne silnela. Alebo si mala neskoro ovulku, a to spinenie by mohlo byt uhniezdovanie. A niekde som citala, ze male mnozstvo hcg sa vylucuje aj pri ovulke. Tak neviem.

levik82
20. srp 2008

Vitaj Zuzik 😉

zuzik25
20. srp 2008

levik dakujem za privitanie. juj, tak sa tesim, je to este cerstve.

kakusa
20. srp 2008

Ahoj nova tehulka🙂

levik82
20. srp 2008

Zuzik uz si bola aj u doktora?

ededik
autor
20. srp 2008

Ahoj zuzicek, vitaj medzi nami , takže máme druhú novú tehuľku... 😀
Levicek, už ma to prestalo bolieť, dala som si magnezium...len mám trošku strach, necítim pohyby, len ráno také slabučké, asi drichme....neviem, asi by som mala babuliaka nejako zobudiť.... ☹

zuzik25
20. srp 2008

levik, ano boli sme dnes, bolo vidno malu machulku, mame aj fotecku a este cakam na vysledky z krvicky. Ale doky povedal, ze je to jasne tehu.
Ededik, dakujem za privitanie.
Kakusa ahoj, pozeram ze mas termin na 1. narodeniny nasho synovca.

levik82
20. srp 2008

Ededik tak som rada ze prestalo boliet. Neboj, bude to v poriadku. A s tymi pohybmi sa netrap. To poznam. Ja som mala aj tri dni take ze sa mi zdalo ze sa nehybe a aj ked sa pohol som sa bala ze som si to len namyslala. Proste psycho. Neboj, on potrebuje aj spinkat a niekedy ma kludnejsie obdobie a niekedy aktivnejsie. To je normalne. A ked si zobrala Magnesium si aj jeho v podsatte ukludnila takze sa teraz jasen ze nemota. Ziadne strachy 😉

Zuzik no super, takze mate prve foto 😉 Tak sa vytesujete, co?! Ako dlho ste sa snazili?

zuzik25
20. srp 2008

levik, no vytesujem sa ako mala a drahy sa bude vecer, lebo foto mam ja 😀 . Snazili sme sa 1 rok a 10 mesiacov. 🙂