Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

levik82
3. zář 2008

Ahojte,
Ededik, vcera v materskom centre sme mali sestricku z porodnice tak som si na teba spomenula a spytala sa na tlak, ze aky sa berie uz za nejaky rizikovy. Tak zevraj od 140 vyssie + ked mas opuchy a tak. Ale ze 130 sa este da, aj ked treba zacat sledovat. A to ze si dobehla a tak ti merali tlak, tak to urcite spolu suvisi!!! Takze to bolo z toho. Takze bud v klude, je to urcite ok.
Ja mam dnes za sebou poradnu. S hlavickou sme uz nejaky 38 tt, stale je väcsia ☹ Uz ma to poamly nebavi pocuvat ☹ Iba ma to strasi 😠 Mam ist pre istotu aj buduci tyzden, ze to budeme sledovat, nie ze si to maly rozmysli a bude chciet nejak skoro von. Ale krcok je v pohode, tak to ma tesi.
A vcera sme kupili postielkuuuuuuuuu 😉 Akurat idem zehlit celu postielkovu supravicku co som vyprala...

kakusa
3. zář 2008

😀 😀 😀 😀 😀
levik neboj ved tie deticky si rastu podla seba a nie podla niakych tabuliek, tak sa na to vyto a tes sa z krasnych poslednych tehu tyzdnov a priprav. Viem, ze sa mi to lahko hovori, ked taky problem nema,ale co nie je moze byt...kaslite obaja na lekarske drysty...Ja som bola v soku ked mi na utz lekarka zacala hovorit ako mam nizko placentu, ze len 3 cm od porodnych ciest a asi budem rodit cisarakom a tak a ked som dosla k mojmu dokimu , ten hovori, ze je to ok, ked nie je vcestna, ze ona s tym akobabatko rastie urcite posunie a ziadny cisarak nebude...
Uz bdes mat aj krasnu postielocku joj sa tesim s tebou , takze uz vsetko prichystane🙂jeeeeeeeej aj ja u chcem mat chvilku predporodom...

levik82
3. zář 2008

Mne sa to zda byt este riadna chvilka pred porodom. Dni sice bezia ako dive, ale celkovo to pribuda nejak pomaly tych tyzdnov... Len to zehlenie tej supravicky do postielky...same volaniky, ach jaj...

kakusa
4. zář 2008

Levik ked si si volaniky vybrala asi ich budes musiet aj ozehlit 😉

ededik
autor
4. zář 2008

Ahojte bambuľky,

levíček díky, však aj ja dúfam, že s tým tlakom to je ok... Trošku aj puchnem, ale na pohľad to nie je vôbec vidieť, len to cítim ja , keď zatnem napr. ruky v päsť.... A o hlávku sa neboj, skrátka bude mať väčšiu gebuľku... 😀

levik82
4. zář 2008

Ahojte,
volaniky vyzehlene, ale tak poviem vam, az som sa na seba hnevala co som si to urobila ked som to objednala 😀 Akurat kym nemame poskladanu postielku tak to je v skrini, tak hadam sa to nepokrci este raz 😕

A dufam ze s tou hlavickou to bude v poriadku... MUSI!!!

kakusa
4. zář 2008

no ono sa to vyrovna , ked to tam nahodis a nes bude mimino doma tak to bude krasna postielocka...
A s tou hlavickou to bude dobre neboj, ved ej vsetkym jasne, ze miminka maju hlavku trosu diproporcionalnu k telicku, tak neboj.
Konecne asi bude bab na zatupovanie pocas mojej MD...od 1.10. no najvyssi cas

levik82
4. zář 2008

Super! Takze 01.10. nastupujes, hej? No, pre mna to dovolenka zatial nebola lebo stale nieco "vystrajam", ale je to fajn byt doma. Som ovela uvolnenejsia a kludnejisa. Takze sa tesim s tebou 😉

ededik
autor
4. zář 2008

Kakúúš, až 01.10. ????? Nie je to nejako neskoro ???
Ja tiež 01.10 a to som pozadu o teba...
Nemáš nejakú dovču, ktorú si budeš čerpať ???

kakusa
4. zář 2008

Ja nastupujem na MD az niekedy 10.10. to by malo byt 6 tyzdnov pred porodom...takze v pohodke...
Mam este niake 2 dni dovolenky,ale to mi neponahla vyberiem vycerpam...Citim sa dobre len teraz mi zacinaju bolesti hlavy, takze nemam dovod zsotavat doma a ani nechcem, len by som doma upratovala po chlapcoch a to sa mi teda ozaj zatial nechce...Neviem si aj tak predstavit co budem tych 6 tyzdnov do porodu robit...

levik82
4. zář 2008

Myslim ze "zabavu" si najdes 😉 Ja som si to tiez nevedela predstavit, som myslela ze budem este oddychovat, aspon mi to kazdy odporucal - ze este skor ako pride babo mam predspat vsetko 😀 ale ako vravim, ja sa nejak nezastaviiiiiiiiiim. Inak kakusa, nastup na MD mas kedy ja termin porodu a 01.10. je ten pozmeneny termin 😵
Ahoj Ededik, tak ako tlak???

kakusa
4. zář 2008

no ja nechcem byt doma ja som potom nervna...a k tomu spaniu, neviem si predstaavit ako budem spat potom, ked s tym ma uz teraz riadny problem
😒
viem, ze si zabavu najdem,ale nepatri medzi moje zaluby ehat za tymi dvomi a upratovat za nimi...
by som ich zavrazdila,alebo im vypisem dovolenku a pojdu...
😉 😉 😉

levik82
4. zář 2008

No, aj to je dobre riesenie 🙂

ededik
autor
4. zář 2008

Fíha, tak to ja mám asi nejako divno vyrátané....
Termín mám 4.12. - 6 týždňov a 10 dní mám dovolenky....
Asi budem musieť odrobiť niečo z októbra....no nič, budem sa musieť informovať dokyho, kedy to vlastne môžem ísť.
Tlak som si nemerala...ale hádam dobre...Uvidíme v pondelok... 🙂

kakusa
5. zář 2008

Ahoj dievcennce a deturence,
ty mas v pondelok poradnu ededik, ze? No uvidis popytaj sa. Nastupit na MD mozes 6-8 tyzdnov pred planovanym terminom porodu.ja chcem ist 6 tyzdnov a dovcu mam niakych par dni ale to asi vyberiempriebezne🙂

ededik
autor
5. zář 2008

Až 8 ????? Ale to si mi bude krátiť dovolenka nie ????
No mám z toho chaos..asi pôjdem na radu k babám na naše mzdové...

levik82
5. zář 2008

Ano, v pohode mozes az 8 tyzdnov pred. Ja som sla 7,5 a v pohode. Ziadne zvlastne potvrdenie, nic... A dovolenka sa ti kratit nebude. Ja som svoju vycerpala este pred nastupom na MD tiez tak priebezne. Mala som tiez nejake 3 dni este, tie som vycerpala a potom som nastupila na MD.

ededik
autor
5. zář 2008

Tak to je super, vypýtam si to tak od dokyho... 😀
Jééééé..ja som už 27 TT !!!! Juchuchuuuuu.......

kakusa
5. zář 2008

No vidis ededik a mas co si chcela🙂
super ze sa tak tewsis...
Levicek a ti preco si sla tka skoro , tiez uz si chcela byt doma v kludicku?

levik82
5. zář 2008

Asi tak nejak. Okrem toho sme mali tesne pred mojim nastupom na MD celozavodnu dovolenku a potom sa mi uz zdalo zbytocne sa este trepat spät na nejake 2 tyzdne. Tak som ostala uz doma. A dobre som urobila, lebo tym ze mi teraz termin skace hore dole, ktovie ako dlho naozaj budem doma pred porodom. A doma je vazne pohodicka. Relax...

kakusa
5. zář 2008

Hmmm to je pravda...Prave som stretla jednu znamu a ta mi hovori, ze mam ist radsej skorej, bo ona tyzden po nastupe na MD isla rodit...
tak som nevedela, ci ma chce vystrasit ,alebo potesit 🙂

ededik
autor
5. zář 2008

Nooo...kakus, ako to bez teba zvládnu, tak choď aj ty skôr...
Ja som sa pôvodne chcela dať vypísať, ale nemôžem si to dovoliť ešte z práce....

levik82
5. zář 2008

A kedy by si to chcela nakoniec nastupit Ededik? Aj spolu s dovlenkou zvysnou... Ze by si uz vazne bola doma.

ededik
autor
5. zář 2008

Termín mám 4.12...dovolenky 9 dní a chcela by som robiť do konca septembra.
Nie že by ma práca nebavila, ale už sa chcem pomaly pripravovať a uhniezďovať.. 😀

levik82
6. zář 2008

Chapem 🙂 Ja teraz stale ked pracem tak sa tak zamyslam ze ci to uz je ten pocit cistenia hniezda 😀 Tolko toho stale je... Tasku si balim uz tyzden a stale ju nemam prichystanu...

ededik
autor
6. zář 2008

Áno to je presne ten pocit..../Len ja ho pociťujem o čosi skôr/
Ja som dnes bola na nákupoch, ešte som si dokupovala nejaké tie vecičky, poštolky, plachtu....
Keď sa to tak vezme, tak tú polovicu vecí už mám. 😀

levik82
6. zář 2008

Ja dufam ze mam uz vsetko! Ale na to pridem asi az ked bude maly na svete 😅

ededik
autor
7. zář 2008

Nooo...u nás prvorodiečiek je to trošku ťažšie, lebo každá mamička obľubuje niečo iné...
Jedna má radšej polodupky, druhá radšej klasické dupačky....no a my to zistíme až potom . 😀
Takže ja počítam s tým, že dokupovať budem musieť...

kakusa
8. zář 2008

Ahoj tehulky,

no ako po krasnom vykendiku. ededik ma dnes poradnu a aj ja idem k lekarovi.
ja by som asi aj mohla zostat doma,len nechcem...to hniezdenie je strasne a asipre dobro celelj rodiny je lepsie ked hniezdim len cez week 😉

ededik
autor
8. zář 2008

Už som späť, všetko ok, zajtra volám za gluk.výsledky..a drobec nám akurát tak ukázal zadok...
Takže i naďalej budem nakupovať všetko smotanové... 😀