Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

kakusa
23. zář 2008

No to hej sa vzdy tesim, ke didem na velku...Moj muz to nevie pochopit, bo on si ide asi po kazdom jedle ulavit...a to tymto tehu sa mmi to este aj zhorsilo...

levik82
23. zář 2008

Presne moj problem. Moj muz a aj ocko maju taky vypestovany zvyk ze stale rano ked vstanu... 🙂 A tiez to nechapu... Ach jaj, tak im zavidime...

ededik
autor
23. zář 2008

Fíha, babuľky..tak ja klop, klop....v tomto problém nemám...ja fakt ráno vstanem a idem...😀
No a niekedy aj 6x za deň.....
Slivky sú fajn, ale mne 100 % zaberajú ovsené vločky zo sušeným ovocím a mliekom...To keď spapám na raňajky...
Tak mi je sveta žiť... 🙂

zuzali
23. zář 2008

Bambuľky, všetkým ďakujem za povzbudenie a už sa k vám čoskoro chystám 🙂

kakusa...zatiaľ mám za sebou len druhý deň s HAK, takže až na bolesti hlavy mi je celkom fajn 😵

kakusa
24. zář 2008

Ajojte,
no super, takze pripravy zacinaju ist v plnom prude. Moooooooc ti drzkam palcceky🙂

ededik
autor
24. zář 2008

Ahoooooooj.....😀
Kto je tu ?????

giuli
24. zář 2008

ahoooooooooooj edi,ako sa máš?čo drobček,ešte nepovedal,že čo bude? 😀 😵

kakusa
24. zář 2008

No edi mala by si sa uz pochvalit, ze co mas v kinderku🙂
giuli ako ? Ranne nevolnosti ta oblukom obchadzaju?

giuli
24. zář 2008

kakus,veď preto priberám,absolútne nič... 😀 ,až teraz na tú miernu zápchu a bolestivé bradavky,keby som nemala tehu knižku,tak neverím 😀
edi,to bude fakt prekvapenie 😀 nemáš ani nejakého tušáka?

levik82
24. zář 2008

Ahojte, bre ranko babenky 🙂
ededik, mne napriklad hned vsetci hovorili ze chlapec, nikto o tom ani len nezapochyboval, lebo mam brusko dost spicate a trci dopredu a nie take rozvalene do vsetkych stran. A este sa hovori ze ked mas vyrazky na tvari a tak, ze dievcatko berie mame krasu 😉 a este podla toho co ti chuti - u mna to platilo ale len pocas prveho trimestra. Ked sladke tak dievcatko, kysle a slane a mäsite znamena chlapcek. Takze??? 😉

giuli
24. zář 2008

levik,mne chutí všetko 😀 😀

ededik
autor
24. zář 2008

Jáj babuľky, rada by som to vedela, ale fakt neviem...Môj doky je neoblomný...Môžno to z neho vytiahnem bud. pondelok, keď pôjdem na poradňu.
No a ostatní...polovica z nich je skalopevne presv. že to bude chalanisko a polovica že dievčatko...
Tak si vyberte....
Ešte aj manža niekedy hovorí že ho.... a niekedy dobrú noc žabky...takže, asi tak.... 🙂

kakusa
24. zář 2008

Mne nechutilo nic...
Ale tieto priznaky na mna nepolatia ...mam rada take ostre jedla teraz nei moc,ale pikantne mozem, milujem nezdrave...mekacove hranolky mnam...a zaroven musim mat vela ovocia, com viac tym lepsie, a plet mam o malicko horsiu ako pred tym,ale vlasy sice padaju,ale su kvalitnejsie a moj muz a vsetci mi tvrdia ako som opeknela, ze nie je mozne, ze cakam dievcatko...Moja sesterka ma dve baby a pri oboch bola uplne, ze krasna...tak ja tym povedackam uz ani za macny macik neverim🙂
Giuli to ti tisko zavidim, ze ti nie je zle mne uz zacina byt zase zle...uz ma zase zo vsetkeho napina.Ale uz len chvilku a bude klud. Doma uz ste mallej oznamili, ze bude mat zivu babiku?

giuli
24. zář 2008

edi,ešte ,že sú len dve možnosti 😀 mňa manža tiež presviedčal,že veď musíš vedieť,čo viac chceš ,či babu,či chalana...nevedel pochopiť,že mi je to úplne jedno,po tej strastiplnej ceste budem vďačná za zdravé mimi a je úplne jedno,čo bude mať medzi nôžkami 😀

zuzuza
24. zář 2008

Ahoj holky, edediku, můžeš prosím mrknout na můj grafík? pak už vám dám pokoj:ú a nechám vás tady v klidu těhulkovat🙂, dneska už nasazuji proveru na 5 dní, tak snad se cyklus moc nerozhazí.

http://www.fertilityfriend.com/home/20f4cf

giuli
24. zář 2008

zuzuza,vyzerá,že ovu bola,v kľude začni s proverou,ak tam mimís je,len mu to pomôže...držím palce,nech to vyjde 😵

zuzuza
24. zář 2008

Díky guily, jen se mi teď zvýší teploty, takže už nezjistím, jestli skutečně ovu byla, provera tu teplotu totiž zvyšuje.

giuli
24. zář 2008

zuzuza,zakaždým tam máš iný graf,ktorý je ten správny?daj ešte raz...

zuzuza
24. zář 2008

http://www.fertilityfriend.com/home/20f4cf
tento, já jsem předtím jen zkoušela, kdyby se zvedla teplota, jestli by graf ukázal ovu🙂

giuli
24. zář 2008

vyzerá to,že to bude stúpať,teraz to len risknúť,alebo počkať s proverou 2dni...

zuzuza
24. zář 2008

Asi ano,dneska jsem si jednu vzala už tak buď a nebo uvidím, zda se ms dostaví, ale asi ano:(, ale díky guiličku🙂

giuli
24. zář 2008

drž sa zuzuz,ono to raz vyjde 😵

ededik
autor
24. zář 2008

Zuzi vyzerá to na ovu....Uvidíš podľa zajtrajšej teploty../aj keď provera zvyšuje teplotu/...
Ale pokiaľ ovu bola, tak to už nevadí, že ju berieš...tak ju ber i naďalej a uvidíš.....
Giulicek..chcela by som kvôli môjmu otcovi, aby to bol chlapček /lebo to bol jeho sen mať syna, alebo vnuka/...
Ale budem vďačná - a to veľmi - za zdravé bábätko či už to bude s pindíkom alebo bez neho, ktoré budeme s manžom ľúbiť.

levik82
24. zář 2008

Ja som sa prave zobudila babenky. Taka som bola unavena. Ale hodinovy spanok pomohol. A moze dojst muzik 😉
Moj ocko mam taky pocit ze tiez chcel stale syna, takze som rada ze teraz bude mat teda vnuka. Myslim ze aj on sa strasne tesi. Teda, uz aj povedal, ze on ho bude teda ucit urcite lyzovat 😉

katuska23
24. zář 2008

Ahoj holky,tak naše šance na přirozené početí je nulová,příští cyklus jen tak na zkoušku IUI a pak hned IVF 😖

levik82
24. zář 2008

Hlavu hore katuska. Kazda motyka raz vystreli. Ci uz jej k tomu dopomozeme alebo sama od seba 😉 Drzkame palceky!

kakusa
25. zář 2008

Ahoj koculky,
katuska hlavne, ze je sposob ako sa k mimi dopracovat a ked uz ho budes mat , tak si aspon manzel moze povedat ja mam na robenie deti ludi 😉
No levik ja osm tiez uz zase zacla pekne po praci robit, to , ze si lazkam a hajam, nie 2 hodky,ale hajam...je to super🙂 uzivaj siot zakial to ide🙂
Takze je tu prevaha chlapcekov🙂 to je super🙂

zuzuza
25. zář 2008

Ahojky holky, může mrkniut na můj grafík? teď už teda beru proveru, ale myslím, že teplotu by zatím užité dvě tabletky zvednout neměly.

http://www.fertilityfriend.com/home/20f4cf

giuli
25. zář 2008

zuzuza,ovu podľa mňa bola,ak si aj začala brať proveru,bolo to po ovulke a toje len dobre,meraj ďalejmoja...

zuzuza
25. zář 2008

🙂, teď už teploty určitě budou kolem 37 pořád, to tam mám vždycky při proveře, uvidíme, už se těším na další cyklus s clostilem🙂, díky guili🙂