Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

katuli
5. lis 2008

zdravim babulkyy ....
ededik .... no ako pozeram, mala ti rastie do krasy .... je zlataaa .... 😉
giuli ... noo .... ono nam to krasne leti .... ja sa ani nestiham cudovat, ako mi ubieha tyzden za tyzdnom .... a pozeram, ze aj ty uz budes mat o chvilku polku tehu za sebou 😉 ide to rychlo ....
kakusa ... noo .. aj mne sa vo vanku lubi .... je to tam fajn a hlavne, asi som sa aj tak trochu pred porodom (aj ked ho mam este za par) ukludnila ... predtym som mala z toho celeho dost des, kedze este furt neviem, do coho pojdeme, ale ked tam chodim, tak ma to tak ukludnilo nejako ... my sme inak boli s manzelom pozriet v ruzinove aj na kramaroch a asi sa rozhodneme pre tie kramare ... viac nas to tam oslovilo ... v tom ruzinove nam to tam pripadalo dost take jak na beziacom pase ... strasne vela rodiciek tam mali, v tom case mali dokonca rozbehnutych naraz az 11 porodov ..... a ze nemali ani kam rodicky poriadne davat .... ako, lekara si asi vyberat nebudem, takze to je v podstate asi jedno, nadstandard je aj tam aj tam v podstate rovnaky, az na par veci, ktore sa mi na kramaroch viac pozdavali ... no uvidime este ...

kakusa
6. lis 2008

Ajoj koculky,
no katuli ta bab v tom vanku vie o prirodzenom porode krasne rozpravat a vsetko vysvetlit, to som bolarada, ze som tam...Fakt sa mi to dost pacilo🙂 sa na porod tesim a nestresujem z neho a ani nic podobne.
No vela ludi chvali aj kramare, ja si myslim, zeje to za jedno.5 dni vydrzim aj pod stanom...a myslim, ze obe nemocky su asi tak na rovnakej urovni..tak coio🙂

katuli
7. lis 2008

zdravim babulee ...
kakusa .... tak hej, v podstate vsade ponukaju to iste ... porod 😀 no uvidime, ako to nakoniec prebehne .... v pondelok idem k lekarke do poradne, tak sa jej spytam, kam ona odporuca svoje pacientky a uvidime .... mam v podstate este nejaky ten mesiac aj cosi na rozmyslenie, tak uvidime ...
ozaj, babule, nemoze prckovi uskodit, ked sa mocem cely den okolo sporaka a peciem? hmmm? minule som palacinky robila a predsa len, to brusko je teraz coraz blizsie sporaku a dneska som piekla, zajtra ideme na hody, tak som urobila nejake maskrty .. len mi manzel nadaval, ze nemam pri tom sporaku tolko stat .... tak ja len pre istotu ze sa opytam, ci to neskodi ... dikky 😉

kakusa
7. lis 2008

Ahoj moja, no vidim ze aspon niekto zavita...podla man ti ten sporak nemoze uskodit a ked mas teda ozaj velky strach tak si daj cez brusko zasteru...

giuli
7. lis 2008

Krásny večer babuľky,jasné,že sporák ti neuškodí....hlavne ty sa musíš na to cítiť....ja som so sárou v 8mesiaci spoločne s mamou vymaľovali celý rodinný dom...len teraz som jak prispatá šíp.ruženka 😀

katuli
8. lis 2008

zdravim babule ...
noo ... to statie mi neuskodi 😀 akurat snad to teplo od sporaka a od plynovych horakov .... to som myslela .... ale sak varit sa musi, neee 😉 inak by sme furt jedli iba pecene kura a zemiaky, nic ine by mi manzel asi neurobil 😀

kakusa
8. lis 2008

Katuli var kolko ta bavi...mna tonebavi,ale varit musim takze si na tom lepsie...

katuli
9. lis 2008

kakusa ... bavi nebavi .... otazne je, ze ked mi este podrastie brucho, ako si predlzim ruky, aby som dociahla k hrncom 😀 to je inac dobra vyhovorka, to by sme mohli chodit k svokrovcom na obedy a vecere, ze uz nedociahnem k sporaku 😀

giuli
10. lis 2008

ahojte babuľky,ja mám po poradni...zobral mi krv na AFPtesty,výsledky majú byť v utorok bud.týždeň...tak ešte týždeň nervozity....mimís mal od hlávky po kostrč 12,83mm a je v poriadku....sme presne v 16+2tt,aj podľa sona a aj podľa MS

katuli
10. lis 2008

zdravim bambule ....
giuli .. no super spravy ... nervozitu hod za hlavu, vsetko bude ok, jak aj doteraz 😉 aj nas dneska caka poradna ... tak uvidime .... hlavne som zvedava, ako som na tom s vahou, uz nejake dva - tri tyzdne som sa nevazila, tak ani neviem, kolko sme pribrali, tak tam snad neodpadnem 😀

kakusa
10. lis 2008

No ajoj koculky, takze ako poradna*???No a giuli ako to je s pohlavim babatenka? uz viete nieco?

giuli
10. lis 2008

mo ja som basa,že mm,hádam ste pochopili,že som myslela 12,83cm 😀 ...povedal,že sa mu to javí ako chalan,no s určitosťou nevedel...povie hádam za mesiac,ďalšia poradňa 8.12,presne na sárine narodeniny...

katuli
10. lis 2008

zdravim babule .... na poradni dobre ... malemu bije srdiecko ako zvon, doobeda bola sranda, od rana sa maly vrtel a tocil a nevedel co so sebou a ked dosiel manzel z prace na obed, tak ho pohladil a ze no no, dneska pojdes k pani doktorke, aby sa na teba kukla ... a maly jak keby utal ... 😀 ... tusim bude mat strach z lekarov, jak manzel 😀 ... inak sme dopadli dobre, vysledky vcelku ok, akurat nam chyba zelezo, ale to doplnime ... a inak sa mame ukazat 2.12., to nam urobi sono a da nas uz na matersku 😉 ... akurat mi este zobrali krv na protilatky, no a potom sa uvidii .... tak a dalsi den za nami 😉

kakusa
10. lis 2008

no vidite tehulky, tak sa krtaasne gulatte...ja zase prehovaram malu nech uz lezie von...ze uz je tam dost dlho...niak sa jej ale nechce, potvore☹

levik82
12. lis 2008

Ahojte,
tak som sa na vas prisla zase trochu pozriet. Nejak nemam cas sem chodit castejsie.
Zajtra uz mame mesiac! Rastieme ako z vody 🙂 A riesime stale to iste - popraskane bradavky, plienky, farbu kakanice 😀 plac a plac a plaaaaaaaac a koliky. Achjaaaaaaaaj.

Kakusa, vidim ze uz mas pekny tyzden naskoceny 🙂 To uz bude raz dva u teba.

Giuli, este si pamätam ako sme tisko drzali palce aby bolo vsetko ok a cakali na prv ozvy srdiecka a pozri - uz si 17tt!!! Super.

levik82
12. lis 2008

Ededik, Adelka je naaaadherna! Ake ma pekne rysave vlasky 😉 Krasnucke 🙂

giuli
12. lis 2008

ahoj levik,uteká to strašne rýchlo,nestačím sa čudovať....joj už mesiac má malinký,krása... 😵

kakusa
12. lis 2008

Ahojkoculky,
no levicek Maximko je nadherne dietatko🙂 uzasne...aky bol porod????
Giuli no ako sa citite a mate? My idemem v paitok do poradne tak hadam uz nieco pozitivne ujo doktor naznaci🙂

giuli
12. lis 2008

ahoj kakus,už odrátavaš dni? 😵 máš to už za pár....my sme v pohode,bruško už narástlo...vykľulo sa zo dňa na deň...aj také jemné pohyby občas cítim...na sone bolo všetko OK....teším sa na ďalšiu poradňu 😵

levik82
13. lis 2008

Dakujem 😉
Porod??? No, kapitola sama o sebe. Skoncila som cisarskym kedze som sa neotvarala.
Musim bezat, mame koliku ☹

kakusa
13. lis 2008

Ajoj koculky,
no to je super giuli, ze ste tak krasne na tom, pockaj ako toutecie, ja uz ratam asi aj hodiny , nech ide von opica mala...ale akosi sa jej veru nechce, zajtra mame zase poradnu tak uvidim..zda sa mi ze trosku klesla, bo sa mi lepsie dycha,ale nie moc...no co uz asi nam ju donese rovno Mikulas do cizmy....
Joj levik sekcia...Hmmm,ale comate to za sebou a ste ok, a to je hlavne...

levik82
13. lis 2008

No ved prave, hlavne ze to mame za sebou.
Do porodnice som sla nieco po jednej v noci, bola som otvorena na 6prstov, vsetci ze super, to bude rychle. Ked som ani po infuziach a injekciach o jednej poobede stale nejak nereagovala, otvorena stale rovnako, kontrakcie kazde 2min a maly bol stale vysoko, zobrali ma na calu na cisarsky - to som onho prosila uz aj ja od bolesti. Ani epidural mi nedali v noci ani rano, lebo ze zbytocne, to bude rychly porod 😖 a aj tak som uz bola prilis otvorena. A nakoniec aj porodnik skonstatoval ze dobre ze sme sli na sekciu, lebo maly mal velku hlavicku na moju panvu a bolo by to skoncilo kliestovym poodom ☹ a siel este aj tvarickou, teda by to bolo dost "nepekne" ako sa vyjadril porodnik - ze on kliestovy tak ci tak nemusi a este aj tvarickou. Tak este dobre ze som si to "vyprosikala" ten cisarsky. No, hlavn eze sme na svete 😉 A aj vy by ste uz mohli, vsak ste uz taaaaaaak daleko. Tak napis potom ako na poradni zajtra. Som zvedava 🙂

katuli
14. lis 2008

zdravim bambule ... tak mame zas piatok ... no ako sa vam darii?

lenkab.
14. lis 2008

ahoj holky jdu vás všechny pozdravit, jak se vám daří? Kakusa tak jak? Už to máš za pár 🙂

Já jsem byla 11.11 na kontrole po šestinedělí u mého gyndaře a bohužel jsem musela 12.11 na revizi dělohy protože v děloze zustaly nějaké zbytky od porodu tak to muselo ven ☹ Tak jsem byla pod celkovou narkozou a nemohla nějakou dobu i kojit. Ted uz jen doufám že bude vše v pořádku až pujdu 20.11 na kontrolu. Jinak malá nám roste jako z vody a už máme od včera i naušničky 🙂

Tak se tu opatrujte já zase příjdu. pá

kakusa
14. lis 2008

Ahojte koculky,
takze infosky z poradne...Zatial nerodime a neotvarame sa na porod to teda ozaj nevyzera.Asi to dieta porodim az Mikuolasovi do cizmy a to asi nevydrzim uz.Starsnu kyselinu mavam,ale co uz domcek si tam nepostavi,ako mi povedala dnes moja teda... 😉
Leni mala je krasnucka a velka rastie ako z vody🙂
Levik, takze si si to teda ozaj uzila do dna, mne dnes slubillekar , ze druhy porod ide o polovicu rychlejsie ako ten prvy...tak som zvedava,ale ze teda v nahorsom to zo mna vytrasie 🙂

zuzali
17. lis 2008

Ahojte, bambuľky, všetky čo si ma pamätáte, tak som po 1. IVF a dnes som si robila test na 10. deň po embryotransfere a som tehulllllllllaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵

všetky vás zdravím a držte sa, ja sa budem tiež 😉

kakusa
18. lis 2008

jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej zuzaliiiiiiiiiiiiiiiii to je uuuzasne, tak dnes ti to potvrdia aj z krvicky...To je kraaaasa moc moc moc gratulujem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zuzali
18. lis 2008

kakusa, ´dakujeeeeeeeeeeeeeeeem, sľúbila som do konca roka a tak je to tu 😀

a ty si už na prasknutie 😀 😀 😀

sarri
18. lis 2008

Ahoj, kdy jsete viděly na ultrazvuku srdeční skci plodu? Podle doktora jsem v 6. týdnu a viděl teprve zárodek srdíčka, navíc mě bolela prsa hodně jenom tak týden a pak to pstupně vymizelo. Teď už nemám žádné příznaky.

kakusa
18. lis 2008

ja som mala akciu v 7tt a prsia ma neboleli a dokonca ani teraz ich nemam hadam budemem mat mliecko ...nestresuj dopredu neboj uvidis...drzim moc palceky sarri🙂
No zuzali ja si mylsim,ze to dieta zo mna vylezie ako votrelec ...uz mam toh aj plne zuby som simylsela, ze k tomuto sa ani nedopracujem