Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

levik82
3. říj 2008

😀 😀 😀

blueberry
3. říj 2008

Ahoj holky ...tak jsem dneska byla na kontrolním ultrazvuku ...gestační váček je tam, kde má být ....jen srdíčko zatím nic...jsme teprve v 5tt ...za 14 dní jdu na kontrolu srdeční akce ...tak mě teď čekají další dva týdny strachu ....odpoledne jdu do lékárny, koupit nějaké vitamíny pro mě a miminko ....a večer tu radostnou zprávu řeknu manželovi ...na to se těším ze všeho nejvíce 🙂

blueberry
3. říj 2008

Akorát mi doktor nedal nic na udržení těhotenství ...

kakusa
3. říj 2008

No super gratulujem moja...Tak teraz cakakme na akciu a na spravicky ako ste to oslavili..aj si sa ho na to pytala, na tie lieciky na udrzanie tehu?

blueberry
3. říj 2008

Myslela jsem, že mi je napíše automaticky, když věděl, jaký jsme měli problémy s otěhotněním ...pak jsem na to samým štěstím zapoměla, se ho zeptat ....co teď?

kakusa
3. říj 2008

Skus tam cinknut, ved za telefonat nic nedas...

levik82
3. říj 2008

Co keby si mu este zavolala??? A popripade skocila iba po recept potom?
Inak gratulujeme, dobre spravicky stale potesia 😀

kakusa
3. říj 2008

Levik a ty ako dneska?
Joj uz ti nabehol 40tt 😀

zuzuza
3. říj 2008

Ahojte holky co myslíte o mém grafu, zda vás můžu poprosit o názor, včera jsem byla dva dny po vysazení provery, ráno jsem trochu špinila, pobolívalo mě břicho, ale rudá nepřišla, dneska mě zase chvílemi pobolívá, ráno trošku to špinění, ale jinak nic, teploty sice trošku poklesly, ale mohlo by to být tím, že jsem skončila s proverou, ona mírně teploity ještě zvyšuje, to víte hlodá mi to, první balení clostilu za sebou, ale asi nic, předpokládám, že rudoslava se brzo dostaví a já budu na sebe naštvaná, že jsem zase zbytečně doufala:(

blueberry
3. říj 2008

Ještě mě trápí to kouření v práci ...jsem v kanceláři se šéfem ...každý máme svou místnost, ale dveře nezavíráme, protože bych se uběhala, tak na sebe pokřikujeme ....jenže on je hodně silný kuřák, tak mám strach, aby to miminku nevadilo ...ještě v práci nechci říkat, že jsem těhotná ...

levik82
3. říj 2008

Blueberry ani sefovi nepovies ze si tehotna? Vtedy to bude tazke s tym fajcenim... 😒 Jemu by si mohla povedat, ked je fajn teda a da sa s nim, a tak by ste to nejak mohli vyriesit. A povies mu ze este ostatnym nechces hovorit, ale to fajcenie a tak... Co ty na to???
A s tym grafom... No, expertka na grafy tu bola asi Ededik, ta ale teraz ma ine starosti 😕 Moze to znamenat vselico, kedze po provere teplota este klesne. Ale kebyze si tehu tak by mala ostat aj tak vyssia ako obvykle. Asi neostava ine ako vyckat...
Kakusa, no, nabehol 40 😉 ale v podstate sme presne 39 tt. Tuna to je nejak stale o tyzden dopredu. Mi vysvetlila jedna sestricka ze pre nich je 39+2 stale 39 tt a nie 40, takze to asi preto, toto pocitadlo to pocita asi inak 😉
Inak sme fajn, len maly sa tam malinko hybe ze mamina je z toho na nervy ☹ A ani dohovaranie a stuchanie nepomaha 😖

ededik
autor
3. říj 2008

Ahojte bambuľky,
Adelka sa drží, ešte stále nám chudne a má málo krvičky, tak jej držte palce.
Dnes sme začali s klokankovaním, podarilo sa nám ju odfotiť. 🙂

levik82
3. říj 2008

No to je neskutocne!!! Je naaaaadherna 🙂 🙂 🙂 Taka drobunka!!! To sa ju nebojis drzat? 😵 Krasna. Vazne.

giuli
3. říj 2008

edi,je to úžasné mimino,vyzerá tak spokojne na tebe...uvidíš,že to bude OK....bude z nej riadna kočka a Adelka je moc pekné meno....posielam božteky...

ededik
autor
3. říj 2008

Nie, sestrička mi ju podala. Ja som ju vlastne držala len za rúčku a zadoček, keď bola na mne.

lenkab.
3. říj 2008

ahoj holky 🙂

Ededíku moc gratuluju k malé Adelce, je krásnoučká i když je tak malinkatá, ale ona to brzy dožene. Přeju Adelce do života hodně zdravíčka, štěstíčka a lásky 😵

kakusa
3. říj 2008

Ahojte, lenka aj tebe gratulejem k nadhernemu dievcatku🙂vela zdravicka a stasticka..
Ededik adelka je naadherne dievcatko, ma kopec vlaskov drobcek malinky🙂Je uzasne malinka a hotovy cloviecik je to 😵 😵 😵

kakusa
3. říj 2008

Edi ak ti to nevadi , co sa stalo, ze Adelka s atakto poponahlala na svet?je fakt uuuzasna, joj krasny cloviecik...

levik82
3. říj 2008

Lenkab graulujeme este raz 😉 Pekny ste aj vy 🙂 Juuuuj, tie babenka su vsetky take pekneeeee 😵 😵 😵

kakusa
3. říj 2008

No t ohej ja by som ich zozrala...lenkina mala ake zarezky mala na ruckach hned si videla???A ededik mala je ak avlasana🙂

levik82
4. říj 2008

Hej, videla 😉 Som zvedava ake michelliny budeme mat my 😀

luciper
4. říj 2008

Ahojky holceny. Edediku a Leni - gratuluji ke krasnym holcickam.
I ja mam PCO a vypada to, ze se nam po roce snazeni podarilo - teda doufame. 29.9. jsem na testiku objevila slabou carecku, na dalsich dvou taky. Taky jsem sla na krev na hcg a to bylo 1.10. 38,2 jednotek. Rikala jsem, ze mam teprve 3 dny slabe pozitivni test a pani z laborky rikala, ze to tomu tak odpovida. Na UTZ jdu 8.10. Jsem z toho tak vyklepana, ze testuju jako blazen kazdy den. Ob den carka pakne sili, ale ani po 6 dnech neni stejne silna jako ta kontrolni - coz je asi normalni. Porad se bojim, aby vse bylo v pohode a dr v tu stredu na utz uz neco videla. Mam nepravidelny cyklus. V tu stredu budu 43DC a asi 20DPO. V kolikatem muzu byt tydnu? Tak snad nam dr tehu jen potvrdi. 😵 . Drzte nam prosim pesti. Dekujeme!

levik82
4. říj 2008

Ahoj luciper, jasne ze budeme drzat palce 😉 Tyzden si vypocitas od prveho dna poslednej menstruacie, ale na internete najdes rozne tabulky co ti to vypocitaju 🙂 A ani ja som nemala tu druhu ciarku ani raz taku silnu ako tu prvu, preto som tomu ani nechcela verit kym mi doktor z ultrazvuku nepotvrdil ze test mal pravdu 😉 Sa este doktor cudoval preco testom neverim, hehe

lenkab.
4. říj 2008

Luciperko tak moc držím pěstičky a moc a moc gratuluju pamamtuju si tě z PCO diskuze 😉 Tak budete mít taky míšenečka. 😵

luciper
5. říj 2008

Ahojky Leni. Mala je fakt nadherna a ma opravdu krasne jmeno. Preji vam hodne zdravicka a at vam dela jenom radost. 🤐 Jo jo bude misenecek. Jsem stastna a doufame, ze nam stesticko vydrzi. Carecka je zase o malinko tmavsi, tak snad....

blueberry
5. říj 2008

Ahoj holky ...Tak ten pátek byl prostě bezvadný ...manžel přišel z práce, našel na stole dopis a začal číst: "Ahoj tatínku ....... pak prostě jen zakřičel něco ve stylu: to je nádhera ...a oba jsme se z té radosti prostě rozplakali ....když jsem mu řekla, že už to vím týden, tak chudák nechápal, jak jsem mohla tak dlouho držet jazyk za zuby ... teď každé ráno dostávám pusu i na bříško a doufám, že už nás čekají jenom ty lepší věci ....a že 17.9. bude na ultrazvuku vidět i srdíčko ...
Andrejko, moc na tebe budu v úterý myslet, určitě to bude dobrý ...
Všem, které na mě myslely, mnohokrát děkuju ....
Budu se hlásit s novinkama, zprávama, pocitama a doufám, že mi dovolíte s Vámi ty svoje nej¨hezčí dny v životě trávit

kakusa
6. říj 2008

😵 😵 😵 😵
No jeje aky tyzden🙂 krasne bambulky a este aj dve nove maminky cakatelky...Kocenky moc vam gratulujme🙂

katuli
6. říj 2008

zdravim babulenky .... no ako vidiim, tak tu mame uz dve mamickyyy ... lenkab a ededik ... gratulujem k malym bambulkam a prajem, aby boli v poriadku ... veeela siiil vam prajem babuleeee ....
nas maly trapi, stale ma nejako brucho pobolieva, ale snad to bude v poriadku, maly sa hmyri jak na kolotoci, tak aspon on dava o sebe vediet, ze je ok 😀
a viitam tu aj nove tehulkyyy .... dufam, ze sa vam bude darit, tak ako aj naaam 😉

ededik
autor
6. říj 2008

Ahojte bambuľky,
gratulujem novým tehuľkám, pekne sa držte aby Vám čoskoro rástli brušká.
Včera sme boli za žabkou, už nám nechudne /čomu som neskutočne rada/, aj dávky mliečka jej zvyšujú.
Klokankovanie sa jej veľmi páči, vždy mi tam zaspinká. Dnes ideme opäť za ňou, už sa neviem dočkať. 😵

lenusa
6. říj 2008

AHojte dievcence 🙂 hladala som staru temu tehotky s pco, tam som min rok patrila aj ja 🙂 a teraz po dvoch iui mam dcerku skoro 9 mesacnu 😉 ...Tak drzim aj Vam pestulky nech sa Vam dari a nevzdavajte sa. 😉