Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

katuska23
22. srp 2008

edediku já vím ten mi napsala ale u nás ho nemají a metformin je to samé 😉

mmmk
22. srp 2008

Katu, kdyz mas male cysty, tak by ti mohli udelat pri te laparce drilling, pak hned zastimulovat a mohlo by to klapnout 😵

Ededik, neni to nejaka komplikace? Nemam zavolat do CARu? Kvuli cemu by jinym by to mohlo byt, kdyz jsem 7 DPO?? 😕

levik82
22. srp 2008

Ahoj Ededik 🙂

Mmmk, myslela som to tak, ze asi aj Duphaston mi dopomohol k otehotneniu 😉 Sice som ho presne ten mesiac ked som otehotnela nebrala, ale dost dlhy cas predtym. Takze ked to vies vydrzat tak vydrz. Je to v podstate to iste sa mi zda - Utrogestan a Duphaston.

Janne, ta laparka sa ozaj da zvladnut. Mna operovali vo stvrtok o druhej, v piatok o osmej rano sup domov a v utorok som uz bola v praci. Sice teraz by som ostala aspon tyzdne doma lebo cez vikend som na to mala zvysenu teplotu, ale v pohode - da sa. Mne napriklad doktor povedal ked som teraz otehotnela - co je rok aj nieco po laparke, ze teraz sa zacalka po tej laparke tvorit nova generacia vajicok, ze preto sa to asi podarilo. Co ja viem??? Ked ono sa hovori ze hned po laparke sa ma pokusat, lebo vtedy su najlepsie vajicka, zevraj niektori lekari hovoria zenam ze aj hned v nemocnici 😀 No nam sa hned nepodarilo. Asi je to od pripadu k pripadu.

Katuska, ja poznam na inzulinovu rezistenciu tiez len ten metformin...

aaronka
22. srp 2008

Takze jsem mluvila s pani doktorkou jen po telefonu a bylo mi sdeleno ze se asi jednalo o minipotrat nebo spozdenou menstruaci. Ze me ani nemusi videt, jen v pondeli mam dojit na odber krve. No asi je to standartni postup, ale myslela jsem ze mi aspon udela UTZ.....

levik82
22. srp 2008

Myslim ze usg by bolo zbytocne, lebo tam by aj tak este nic nevidela. Podla mna len ta krv, takze si myslim ze to je v poriadku.

katuska23
22. srp 2008

Metformin je to samé jako siofor,pouze jiný výrobce 😉

mmmk
22. srp 2008

Jj, uz jsem o tom sioforu slysela, pry je v tom rozdil jako mezi clomhexalem a clostilbegytem, takze zadny 😀
Jenze ja mam inzulin na spodni hranici, takze problem u me je nekde jinde. Ale tak se mi po 4. kolem clomiku udelal folik, puregon nakonec ani nebyl treba a ja to beru jako postup do finale 😀

katuska23
22. srp 2008

budu ti držet palce 😉

já jedu 12DC na ultrazvuk jak to tam vypadá tak jsem sama zvědavá,ale ovu jsem 4 měsíce neměla 😔 údajně mi k ní pomůže právě siofor....

ededik
autor
22. srp 2008

Mmk....neviem, mne z utrogestanu zle nebolo, zle mi bolo práveže z metforminu, to som grckala viac, ako na začiatku tehotnosti....Fakt, metformin bol v tomto hnus.

Ahoj Levicek, ako ?

Aaronka, mohlo sa stať to, že vajíčko bolo oplodnené, ale sa z nejakého dôvodu neuchytilo....
Stáva sa to veľmi bežne....

Katuska, meraj si BT.

katuska23
22. srp 2008
lenkab.
22. srp 2008

ahoj kočky moje 🙂 Už jsem tu dlouho nebyla, tak se hlásím co u nás nového.
CHodím už na poradny do porodnice kde chci rodit, zatím to na porod nevypadá jsem otevřená jen na špičku prstu a hrdlo je dozadu a 2cm musí být kratší a být dopředu aby to bylo k porodu .
Ale novinka je že ode dneška si musím píchat injekce na řezení krve ze strany do břicha, bohužel mě to neminulo a to jsem tak moc doufala, ale to se snad zvládne. Musím píchat 1x denně a to až do porodu a pak ještě celé šestinedělí ☹

A co tady nového, nějaká nová těhulka o které nevím? Nebo odhalení pohlaví mimísku?

katuli
22. srp 2008

zdravim babulee ..... zase som tu len tak na skok .... mam za sebou perny tyzden ...
kakusaa .... noo ... meno sme si predbezne vybrali, ale zatial neujasnili, na tom este pracujeme 😀
babulky, hlavne snazilky ..... nestracajte trpezlivost a hlavne dobru naladu a optimizmus, babule vam vsetky potvrdia, ze hlavne ten optimizmus robi zazraky .... kakusa, ededik, ja, irisenka, vsetko sme priklady toho, ze sme sa nevzdali a nepoddali sa smutku, proste treba verit a byt v pohode, aj ked to nie vzdy ide, ale clovek sa musi prekonat .... a potom to pride, ked to necakate ... 😉

katuli
22. srp 2008

lenkab .... jaaaa maaam novinkuuuu .... my budeme mat chlapcaaaa 😀 na mene zatial pracujeme 😀
ale mimis je asi neposeda, pobolieva ma brucho ... ais viac, ako je normalne, teda, ani neviem, ci je to v tomto stadiu normalne, alebo nie ... no co uz .... snad sa mrnus polepsi 😀

lenkab.
22. srp 2008

katuli tak to moc gratuluju k chlapečkovi 🙂 to je super první mimčo pořádný mužský. 😉
Druhá pak bude holčička a budete mít páreček jako my 😉
jinak k tomu břichu pokud ti netuhne víc jak 9x za den nebo nemáš křeče tak je to normální. To se ti to tam vše zvětšuje 😉 A co pohyby? Už cítíš asi jo vid?

katuli
22. srp 2008

lenkab ..... nooo ... s tymi bolestami je to take divne, take pichave, rezave, som bola v 19tich na slepaku a minuly rok mi robili laparku, tak v tych miestach to je take najhorsie, no a brucho ma tak pobolieva ako pri mrche .... dala mi lekarka na to zatial magne b6 a v pripade neustupujucich tazkosti aj guajacuran ... tak uvidime .. ani do prace ma zatial nechce pustit, .... tak ale snad to bude v pohode .....
ozaj, a tie pohyby, no uz sa mi sem tam cosi zamari, ale este to nie je take intenzivne, ale nas prcek bol minuly piatok uz riadny chlapisko, od hlavicky po zadocek mal vyse 11cm a ked k tomu este nozicky pripocitam, tak sa mi ani nechce verit, ze uz je taky velky .... a tusim sa trosku prave hmiri 😀
a s tym pareckom, noo ... najskor jedno a potom sa pustime do druheho 😀 a co to bude, to to bude, my budeme radi aj za chlapca aj za dievcatko, tak ako teraz 😉

levik82
22. srp 2008

Ededik, celkom fajn, maly sa pre istotu dnes u mna menej hybe tak som si na teba spomenula 😅 A este mam nove ze zvazujem ze budem rodit predsa len inde ako som povodne planovala. Som dostala jednu dost zlu recenziu na mojho buduceho porodnika, tak neviem teraz a riesim to cely den... Do buducej poradne musim uz vediet ze co a ako. Len neviem kebyze som zmenila rozhodnutie ako to poviem tomu doterajsiemu ☹ Dilema...

A pridavam sa k nazoru katuli, ze hlavne optimizmus a nevzdavat sa a veriiiiiiiiiiit 😉 Ono to vazne dokaze zazraky 😉

Lenkab a preco si to pichas tie injekcie? A nebojis sa? - Neviem ci by som take ja zvladla 😅

lenkab.
22. srp 2008

leviku82 mám mutaci krve houstne mi víc než by měla být víš, tak si jí musím naředit. Normálka problém nemám ale ted v těhu je hustá tak proto. No to víš že se bojím každého píchnutí už přemýšlím jak to zvládnu zítra ale musím no ☹

levik82
23. srp 2008

Aha, no o takom som este ani nepocula... Ale co by sme pre nase baba neurobili 😉

ededik
autor
24. srp 2008

Cavko kočky,
normálne Vás zanedbávam.... 😒

Katuska, tak vyzerá to, že ovu bola 30 DC.... 🙂
Katuli, ja sa nehrám..ja vôbec netuším čo to bude......
Lenka, ani sa nečuduj, už má málo miesta... 😀

kakusa
25. srp 2008

Ajoj koculky,

ako s mate, co mate noveho?
Leni to zvladnes ved nie si niaka padavka a ked sitot ak vezmes mas to za par🙂

ededik
autor
25. srp 2008

Ahoj Kakuš, ako ???
My nové nič...zatial všetko ok 🙂, kedy máš najbližšiu poradňu ???

katuli
25. srp 2008

zdravim babulky bambulky ....
ededik .... nooo .... to vies, to bude asi tym, ze manzel mal minuly tyzden narodeniny a kedze doteraz mu nevyslo, aby bol so mnou u lekarky na ultrazvuku, tak som nas objednala v gynfive na 3d, tam ho robia uz medzi 13tt a 17tt a my sme akurat koncili ten 16tt a tak som mu chcela dat tak trosku netradicny darcek, aby si okukol drobca .... ja som nejako neriesila, co to bude, ale uz tak asi mesiac citim, ze to bude chlapec, neviem preco .. no a na uzv nam to ujo doktor potvrdil ... najskor sa mu maly neukazal v plnej parade, ale nakoniec, ked som ho upozornila, ze tam cosi vidim, on na to, ze to je pupocnik a ja na to, ze nie to som myslela ale to pod tym 😀 tak nam potvrdil chlapca a manzel skoro od radosti vyskocil, nie ze by sa babulke tiez nepotesil, ale chlapca si vysnil 😀 hlavne, ked nas stal tolko usilia .... odchadzali sme od tial a manzel bol taky happy ... skoro ho nadnasalo a normalne mal az chrbat mokry 😀
ededik, vy ste uz boli na 3d? musim povedat, ze gynfiv v ba mozem odporucit, bol tam taky mlady lekar, mi pripadal mladsi odo mna 😀 a to ja som este mladaaa 😀 pekne nam vsetko poukazoval a povysvetloval ...
objednal nas na dalsi, v 24tt ... tam vraj sa budu dat porobit vsetky merania, co treba, co sa tyka organov a tak ... zatial nam len povedal, ze nas drobec ma vsetky prstiky, co ma mat, a ze ani ziadnu deformaciu nevidi a aj screening nam dopadol dobre, tak sa krasne vytesujeme dalej ....
a maly sa nam tusim zacina hybat 😀 uz sme ho parkrat aj tak rukou citili 😀
kakuska ... no a ako sa mas ty? chodis na nejake tehu cvicenie? ja by som chcela, aj ked neviem, ci mi ho lekarka dovoli, ale snad by som v septembri mohla zacat ....
maly trosku neposlucha a pobolieva ma brucho, ale da sa to ... len mi je zatial divne, ze od zaciatku tehu som -4kg a vaha sa mi nehybe hore ... je to normalne?? .. ako na jednu stranu ma to tesi, ale na druhu stranu sa bojim, ci je to ok, aj ked mi lekarka povedala, ze je vsetko ok .... ale predsa len to cloveka az tak neupokoji, hlavne, ked som uz teraz mala mat min +2,5 kg viac .... jem sice mensie porcie, ale vsetko vyvazene a zdravo ....

kakusa
25. srp 2008

Ahoj koculky,
no najblizia poradna...hmmm do konca augusta ma moj lekar dovcu, takze nic,ale v septembry idem na to asi hned 2 tyzden nech tam nie je tolko ludi.
Uz sa tesim nastastie je asi vsetko ok, bo s acitim celkom dobre uz teda fucim ked idemem rychlo,ale co uz to patri k tomu zatial som +8, co nie je malo aale ani vela , tak uvidim ak satanem do 15kil som v poho. Moja kamoska co ma termin ako je je plus 3, tiez caka prve babetko a este ani tehu veci nenosi. Katuli v tom obchode v MA kde si kukala tehu gate maju aj zavinovcacky ja som jendnu objednala cez net az 300a tu istu tam maju za 260 a su fajn , fakt aj material aj velkost a za tu cenu...super.
Baby inak nam teda lekar potvrdil dievcatko co nas strasne potesilo,len v poslednej dobe zacinam pochybovat a uz sa teda tesim nadalsi utz, ze byto to nase vytuzene dievcatko bolo. Moj muz sa viac tesil ako ja a vsetkym rozprava ako ju rozmazna... 😀

katuli
25. srp 2008

kakusa ... ja som si v tom obchode kupila akurat tuto sobotu tehu gate a vcera som v nich mala premieru 😀 jak som dosla domov z obchodu, hned som si ich skratila, aby mi sadli aj na dlzku ... mali tam este jedny pekne, take sportove kapsace, manzel, ze aby som si zobrala oboje, ale hovorim si naco, na tych 5 mesiacov mi budu stacit snad len tieto .... a postielku s madracom si asi tiez tam zaobstarame, celkom sa nam tam jedna pozdavala .... ako, na to, ze som na konci 17tt -4kg, tak brusko mi uz pekne vyskocilo ... uz sa krasne zagulatujem 😀 akurat v nohach a na zadku som isla dole .... akurat na tych partiach, co sa mi do tehu nedarilo 😀 manzel si robi zo mna srandu, ze som uz mala davno otehotniet, ze mi to tehu prospieva, ked sa mi tak postava formuje, ze z mojich zadnosti sa mi vaha premiestnuje do mojich prednosti 😀 no co ti poviem, chlap ....
a ozaj kakus, ako s tym cvicenim? uz niekam chodis? inak ako kukam, ty mas termin uz za 3 mesiace 😀 to to rychlo leti ... to uz manzel aj mne hovori ze teraz sme isli do kopca, islo to pomalsie, ale ze od toho 20tt pojdeme pekne z kopca, ze to naberie rychlost 😀 on sa tusim toho prcka nevie dockat

kakusa
25. srp 2008

No katuli manzel sa mily, do teraz si ani riadne nevedela, ze si tehu pockaj ked zacnes pri vsetkom fucat a miesto ach a a och pri milovani bude tu ma tlacis tot nie , to mi je nepohodlne takto asi nepojde 😀 uvidi ako to pojde pomaly a cim bude stadiu tehu vysie tym to bude pre vas oboch narocnejsie hlavne teda pre teba,ale to je v poriadku,lebo to proste tak je...
K tomu cvicku nechdoim nikam mam toho dost.az az az ,ale aspon na profilaxiu by som chcela mala by ju robit kamoska v LO,ale vraj jedna pani robi super v MA, tak by som rada od septembra natozacala chodit,lebo dychanie pri porode je take dolezite...som doma skusala cvicit tehu jogu,ale som pri nej po 2 razy zaspala, tak somto vzdala 😀 😀 😀
no ja mam 3 tehu gate a 2 sukne a myslim, ze mi to nevystaci...mozno tie nohavicec aj ano len niake tricen as dlhym rukavom musim dokupit...

katuli
25. srp 2008

kakus ... myslis tu pani z vanku? mam na nu niekde cislo ... niekedy si tam cinknem ....
no, uz teraz mu hovorim, ze by mal schudnut, aby sme zapadli jak puzzle s bruchami 😀 doteraz som bola ja chudsia, odteraz bude on 😀 ale uz pri tom sexe si uz davame pozor ... a to ufkanie .... mam pocit, ze ja uz zacinam fucat ... totiz, astma robi zazraky ... zatial som sice bez liekov, ale niekedy to je narocne a uz naozaj nezvladam take tury ako vysoka, zaruby a pod ... sice, vysplham, ale mi to trva dlhsie 😀 a hruza je, ked si nemam kam sadnut .... ale da sa .... zvladame to zatial a neskor, uvidime .. hybat s apredsa musim, nechcem mat doma leniveho mrnusa 😀 mam taky pocit, ze manzel by bol uz strasne rad, keby bol prcek na svete a keby uz aj chodil 😀 uz teraz ma divne predstavy, ako urobi prckovi na dvore pieskovisko, ako mu bude nasa zorinka kradnut cumlik z pusy a ako nas maly umlati svokrovych ratlika 😀 na to sa snad najviac tesi 😀

levik82
25. srp 2008

Ahojte babenky 🙂
katuli kakusa ma pravdu s tym ze do 20 tt to slo pomerne rychlo, ja by som povedala ze este aj do toho 30 takmer, ale potom... Tahaaaaaaaaa sa toooooooooo. Ako dni same o sebe mi ubiehaju rychlo, aj tyzden prejde rychlo, len neviem cim to je ze sa mi cele zda ist tak pomaly. Tie tyzdne pribudaju tak pomaly ci co...
Ja mam tehu nohavice inak dvoje - jedny rifle a jedny take akoze letne marhulkovej farby. Ale asi by mi boli stacili aj tie rifle. Hlavne teraz ked uz som doma. A ked je teplo aj tak stale nosim sukne. Mam take na gumicku tenku co sa daju nosit aj potom ked nebudem tehu. Vlastne, jednu som taku uz mala a jednu este dokupila. To bola skvela kupa inak, odporucam 😉

kakusa
25. srp 2008

😀 😀 😀
no jasne , chudak ratlik...asi preto si ho manzel spravil, ze by mal kto ratlika umlatit🙂
no cinkni jej vraj je uuplne super myslim, ze cvika su v nemocnici v MA, tak to mas vlastne doma.
Chlapi su zlati niekedy a niekedy nechapem ako sa ocitli na tejto planete a ze su sucastou takeho zazraku ako je pocatie,ale co asi to bez nich nejde🙂

katuli
25. srp 2008

levik .... no uvidime, ako nam to pojde ... hlavne, aby sme sa dockali 😀
kakusa ... to cvicenie skusim, ale skor, ako v septembri, asi nie ... kvoli tym krcom a bolestiam .... aby som este cosi nepomrvila zbytocne .... noo .. a bez tych chlapov to fakt asi nepojde ... co uz ... musime si zvyknut 😀
s tymi nohavicami levik .... ja si myslim, ze mne tie jedny budu stacit a kedze sukne nerada nosim, tak to ani neriesim 😉 ale kto vie, mozno priberiem tak, ze hold budem potrebovat vacsie cislo a tym padom sa nevyhnem kupe druhych, ale snad to tak daleko nezajde, nerada by som menila svoje konfekcne cislo ... Lko sa mi celkom paci, aj keby bolo trebars Mko alebo Sko potesujucejsie, ale uvidime, ako nakoniec dopadneme 😀

miriamka
25. srp 2008

Ahojte tehulky s PCO...len som vam chcela popriat krasne tehulkovanie 🙂
Katuli,gratulujem k chlapcekovi 😉
Ededik...Ty este stale netusis pohlavie?