Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

mmmk
11. srp 2008

Tak dik za uklidneni. Pekelne me boli vajecniky, to jsem nikdy nezazila. Ale dneska nebyla patrna na utz zadna cinnost (tak to doktorka rekla) 😕 Rozhodne si necham jeste snizit ten testosteron. A klidanko na me prskejte tehu bacily 😀

tilly
11. srp 2008

ededik, áno // na teste a teraz asi 50DC, takže to vyzerá nádejne 😀 len nemám tie "správne" príznaky 😀

kakusa
12. srp 2008

tilly ja osm mala prve tehu, take, ze keby mi nerastlo brusinko a aj to straaaaaaasne pomalicky, tak ani neviem, ze som tehotna...ved s 6-7 mesiaci som lozila po ceresni,a 2 tyzdne pred porodom na panskom bycikli, nic nebol problem, zato teraz....joj uz je problem asi vsetko:_)Ja nakupujem systemom co sa mi paci a aco je v zlave, bo co nie je kupim aj potom pred porodom...takze mame malinko veciciek 56,62 takze na to sa chystam,ale asi si skocim zase do rakuska...v septembri, nech mam aspon mesaic pred porodom klud...

ededik
autor
12. srp 2008

Tilly, tak to ti len želám pozitívne správičky zajtra od dokyho... 🙂

Mmmk....fakt je ešte skoro...len pekne keksíkujte a výsledok sa čoskoro podľa mňa dostaví... 😵

Kakus, presne ten istý systém...

kakusa
12. srp 2008

takze tiez kopec velkych letnych a minimum co je potreba 😀

katuli
12. srp 2008

zdravim babulky ....
ededik .... no, my sa mame dobre, zatial sme sice 4 kg schudli, ale tusim sa nam to uz pomaly zacne nabalovat ... manzel najskor nechcel vediet, co to bude, az to bude, ale teraz je uz od poradne k poradni zvedavsi a zvedavsi, ze co to bude 😀 ..... vecicky nekupujeme, zatial poctivo odolavame, akurat sme si ujasnili, ze asi aky kocik a aku postielku a ostatne budeme riesit tak postupne .... takze tak pomaly sa mame 😀 len sa bojim, ze kolko priberiem .... uf ..

levik82
12. srp 2008

Vidim ze v nakupovani sme si podobne 😀

A mmk, som sa dokonca vcera pomylila. Som si to prepositala a ja som na 18 DC este bola na usg a tam mi doktor povedal ze to vyzera nadejne a menstruacia pride (co sme akoze boli radi ze pride sama bez stimulacie 😎 ), takze u mna doslo k oplodneniu az niekdy po 20.DC.

ededik
autor
12. srp 2008

Kakuš asi tak podobne....všade som sa dočítala, že je potrebných maličkých vecí minimum..tak kupujem od 0 do 3 M...viac 62 a ďalej a 56 mám len to, čo mi doniesla segra...Ale tiež som prišla na to, že nie je 56 ako 56ka... Od jednej firmy je 56 úplne maličká a od druhej firmy sa 56 vyrovná 62 alebo až 68.
No a kúpila som už aj samozrejme letné bodinká...také mega veľké....

Katuli o váhu sa nestaraj, sím ťa. Nech len drobec rastie ako má.... Ja som napr. pribrala už 5,5 kg, ale nejak to neriešim, myslím si že na 23tt je to v poriadku.

katuli
12. srp 2008

ededik, akurat uz ale kvoli bruchu budem musiet niekde splasit tehunohavice 😀 uz som si aj nejake vyhliadla, takze vyrazim na nakupy 😀 celkom prijemna cast tehotenstva, ked sa daju minat korunky neee 😀

kakusa
12. srp 2008

No baby ja jedny tehu nohavice z H&m mama chcem predat bo ma tlacia na pupik a to som doteraz pribrala 7 kil, co nie je teda malo ale ani vela...
No s tym cislovanim mas pravdu, ja uvidimakoto vsetko poriesim spisem to a uvidim cierne na bielom, co mame a co est treba...

katuli
12. srp 2008

kakusa ... ja som tuto v malackach objavila celkom dobre nohavice ..... 😀

kakusa
12. srp 2008

hej ja som si tam riflovu suknu kupila

levik82
12. srp 2008

Ja som si tehu nohavice kupovala niekedy v 18 tt tusim. Kupila som hned dvoje - jedny riflove a jedny take letne, ale viac nosim tie riflove, aj ked lacny spas to baby teda nie je 😲 Ale tiez mam pocit ze ma tie riflove nejak otacaju. Oni totizto na tom pase pruznom maju hore este gumicku, asi aby lepsie drzali, no ale ta gumicka sa stale tak trochu zareze, tak rozmyslam ze ju vytiahnem odtial. Len neviem ci ptom nebude ten pas padat dole 😠

Baby, mate nejaky zoznam co vsetko a v akom mnozstve treba pre babo???
Ja napriklad take mega velke veci ako ty Ededik nekupujem. Nejak sa bojim ze tak dopredu - na rok. To ma u mna cas... Ja tak do 6-ich mesiacov kupujem, viac nie.

ededik
autor
12. srp 2008

Levicek, mega je u mňa letné tričulká od 6 do 9 mesiacov....
oproti 56 je to fakt mega... 😀

kakusa
12. srp 2008

no to hej je to mega aj mi tak max do 9 mesiacov:_)
Jedna bab mala v albume pekny zoznam,ale nie som si isa ci ho najdem uz davno som ho videla,lebo take tie zoznamy, kde je ze 3xbody 56 sa mi zda strasne malicko, ked mi bude mala grckat tak ju po 6 hodinach enma do coho obliect.

ededik
autor
12. srp 2008

Hihi, tak ja mám zatiaľ jedno - košieľku.
A aký názor máte na polodupky...Že vraj sa to neodporúča kvôli gume v páase.... 😒

levik82
12. srp 2008

Ja mam aj dupky aj polodupky. V 56-ke ale viac dupaciek, potom uz rozne. Minule som presne take polodupacky kupovala od 3-6 mesiacov a mali nazov ze joggingove nohavice 😀 takze budeme sportovci 😎 O tom probleme s gumkou som este ani nepocula inak. Ale niektore tie polodupacky sa mi zdaju take malilinke, ze neviem kam tam akoze mam vopchat tu megaplienku, tak take ani nekupujem. A ozaj, tak napriklad co sa tyka obliekania, dam mu tricko, dupacky a pod tricko uz nic v zime - napr. cestou z porodnice? Ziadne ze tielko alebo nieco take??? 😕
A take ze 3ks 56-tiek sa mi zda tiez malo. Ja mam myslim 5 alebo 6. To je mi ale uz akurat dost a viac ani nekupim. Iba nejake overaly a bundicky este.

tilly
12. srp 2008

juj, sa bojím zajtra k doktorovi

výbavičku ak sa dá, tak je najlepšie nakupovať v rakúsku, som bola teraz v avione a úplne som žasla nad tými cenami, fakt hrúza.... ja tu asi už nič nekúpim pre deti

ededik
autor
12. srp 2008

Levíček ja napr. 56 ani nejdem kupovať, mám jednu obľubenú nemenovanú značku, ale 56 sú strašne, strašne maličké.... rozdiel medzi väčším číslom sú 2 cm /ja to robím tak, že očumujem po obchodoch a potom si objednám priamo od výrobcu/..
A čo z pôrodnice, už som nad tým polemizovala, či stačia bodíky, dupky, kabátik, šup do autosedačky a ešte prehodiť deku... Však aj tak budeme v aute a tam je teplo, nie ???

Tilly neboj a pekne krásne nás zajtra poteš, jasné ?? Iné správičky od teba ani neočakávame.

Dobrú. 🙂

levik82
12. srp 2008

Ededik, ja som kupovala aj newborn aj 56-ku, co je podla mna to iste, aj 62-ku potom (to je asi to iste ako 0-3 mesiace). Ale mam kamosky co mali aj 50-ky bodiky. Tak take som ja uz napriklad nekupovala. To sa mi zda uz zbytocne, ved aj keby v 56-ke trosku viselo latky nazvys neva. No ale ved napisem ked budem po a budem vediet viac 😉
A kolko mate napriklad periniek? Ja mam 3, z toho jedna je taka ze ju volam "krstova", ale uvidime este ako a kolko ju vyuzijeme.

Tilly, a ozvi sa zajtra ciiiiiiiim skor! Verime ze vsetko bude ok 😵

ededik
autor
13. srp 2008

Ahojky,
ja mám asi 3 zavinovačky...tie klasické biele, myslím, že to úplne stačí. 🙂

kakusa
13. srp 2008

Ajojte, tak ja mam zatial jednu a kupim este jednu a koncim.
na cestu z porodnice mam supravku gatuse a bundicku amilnke bodinko a do overalu a zavinovacku do sedacky a sup do auta,ale radsej asi kupim niake fasa dupky,lebo si myslim,ze malinku to musi vsetko tlacit, ved 9 mesiac nic a zrazu plienka body a kakat a curat a vsetko co od nej tento svet chce bue aj tak dost vela na nu.
S tym rakuskom je to pravd a aj za tehu veci. Ja som tam nakupila uuuplne super.a chystam sa v septembry zase dokoncit vybavicku asmitec 😀

tilly tak cakame sme napate jak strunky vsetky nova tehula, to bude radosti.-)

levik82
13. srp 2008

Noooo, ja to mam do Rakuska daleko z vychodu 😠 Iba ze by ste mi nieco kupili a poslali 😀 😀 😀

kakusa
13. srp 2008

No to hej,len tam asi nemate take ceny za vsetko ako tu v BA, to ej tu hruza...
Aby obycajne dupky, nic moc, take bezne stali okolo 400 je trosku dost...
ale ak mas speci poziadavky a pockas do septembra tak kludne 😉

levik82
13. srp 2008

Speci poziadavky ani nemam. Ja väcsinou nakupujem tak ze uvidim, zapaci sa mi a kupim 😉 Ale dik. U nas obyc body stoji vyse 300,- takze tiez nie ovela menej by som povedala. Vela veci mam z Tesca - je to taky dobry pomer kvality a ceny by som povedala, a tie vecicky su rozkosne tam. Aj ked, za svetrik som tam dala 400,- korun 😲 Doooooost.

kakusa
13. srp 2008

No aj ja vacsinou Tesco a nieco aj C&A a aj H&M...
V c&a je niekedy akcia 2ks za 125,alebo 220,- bodynka...tak sa to da.

tilly
13. srp 2008

vraj je to 6tt + 6, ale nebolo vidieť akciu srdiečka 😢

ededik
autor
13. srp 2008

Tilly, treba ešte počkať..Možno si mala ovu neskôr. Asi tam za 2,3 dni ideš opäť, že ???

tilly
13. srp 2008

až o dva týždne 😖

levik82
13. srp 2008

Hm... Mohol ta zobrat skor ako o dva tyzdne. Tak sa setri a ver ze bude dobre. Vsetky ti drzime palce! No, to tehotenstvo nie je ziadna prechadzka ruzovou zahradou. Stale nejake stresy a stale nas nieco trapi 😔