Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

ededik
autor
20. čer 2008

Vieš, ja len za to že spomínaš guľky ... 🙂
Aj my sme vtedy, keď som mala ovu....myslíš že čakáme chalanov ??? 😵
No môj drahý mi zas tvrdí, že to bude baba, že od dobre vie čo robil...🙂
A podľa toho aká som šeredná to možno aj bude pravda.

katuli
20. čer 2008

zdravim babulky ... ako pred vikendooom? tesite sa? ... ja uz hej ... a najradsej by som doma zostala uz teraz ..... boze, mi tu z tej roboty cvakne ... ale pokusim sa vydrzat ... tych par mesiacov snad zvladnem .... aj ked mi to tu uz neskutocne lezie na nervy .... ale fakt neskutocne .... ma tu furt vytacaju ....

kakusa
20. čer 2008

Nesmies sa dat...
No aj moj to tvrdi,ale spoliehat sa nebudem...
Inak ved mame 50% sancu no nie 😉

ededik
autor
20. čer 2008

Hihihi.....no jasné.....🙂 uvidíme....kakuš, ale u teba by sa to už dalo vidieť, kedy ideš najbližšie na sono ???
Katuli v práci vedia ?? Asi ešte nie, že ???

katuli
20. čer 2008

kakusa ... to sa lahko povie .... horsie sa to robi ... ked furt nieco a furt nieco a furt nieco .... jak u blbych ....
ededik ... este nevedia ... nemam potvrdenie od lekara, musim si ho buduci tyzden vybavit a potom uz mi to je jedno, oznamim to sefovi, placnem mu papier na drevo a potom uz ma mozu mat tak akurat radi, ked ma budu prilis stvat, zostanem doma ... nestoji mi to za to, sa tu jedovat ... ako, uz som chcela aj robotu zmenit, ale nema to teraz vyznam ... bola som na par pohovoroch, ale nakoniec som to zrusila, ked som zistila tehu... 😀 ... to je v podstate tiez riesenie, ako vypadnut z prace ...

takyna
20. čer 2008

Ahojte kočky, trošku sa vám sem votriem, ale potrebujem radu, tak mi prepáčte, nemám síce PCO, ale po KET ku sa mi podarilo otehotnieť , ale sa mi vytvorila cysta vo vaječníku už je veľká skoro 8cm a rastie, vyzerá na vyplnenú vodou, ale môže byť aj iného zloženia, nakoľko som len v 3 mesiaci na začiatku nevedia sa vyjadriť čo bude dalej, mali ste niektorá podobný problém a máte zdravé bábetko?, vopred dakujem za rady

ededik
autor
21. čer 2008

Taky, viem že cystu mala miriamka /pcočkárka, ktorá je teraz šťastnou mamičkou/ a tá sa jej po čase vstrebala, skús jej napísať. 🙂

lenkab.
21. čer 2008

ahoj holky strašně moc se omlouvám že jsem dlouho nebyla ale nějak moc nestíhám. Jsem ráda že se vám všem daří dobře a mimísci krásně rostou. 😉
U nás vše v pořádku jen mi houstne dost krev tak mě hlídají a případně mi nasadí injekce na řezení krve.☹
už jsem taky pěkná slonice, a malá kope o sto šest hlavně kolem pulnoci to vždycky startuje asi bude noční ptáče 🙂
Tak se mějte krásně zase se stavím snad dřív než teď🙂 😉

kakusa
23. čer 2008

Ajoj koculky, a zase mame pondelok 😖 a este k tomu horuci tyzden ☹
Ja som mala cystu pri malom,ale ta sa sama vstrebala, takze som to potom niak neriesila a mala som uuuplne bezproblemove tehu.
Joj ale ten cas leti, ze Leni???Takze mala fotbalistka???Super, ze ste ok.
Ededik ja si to aj pekne necham zistit,ae utz mam az 9.7. tak si chvilku pockame..,ale to neva...ked si to tak preberam tak dievcatko by bolo fajn,ale chalni su tiez pohodaci, takze to je asi za jedno a nastastie budemem poznat priebeh puberty medzi chalanmi...tak ja ti ani neviem, co ma laka viacej... 😉 😀

ededik
autor
23. čer 2008

Áhóóój,
no mne pohlavie doky asi nepovie, lebo v tomto je fakt zlý 🙂 ..stále sa mýli, takže to už aj prestal hovoriť...
Ale hádam sa to dozviem, keď budem chodiť už do nemocnice, snáď sa ukáže 😀

kakusa
23. čer 2008

No ja idem do nemocky,lebo je to velky,ale ja chodim aj tak na polikliniku...
Sa uz tesim, maly je sklamany, ze nemoze ist s nami,ale som mu slubila, ze na dalsi by uz mohol ist🙂

lenkab.
23. čer 2008

ahoj holky pohlaví vám krásně poví i na 3D je to tam krásně vidět 🙂

kakusa
23. čer 2008

No jasne, ze hej,len ak nebude chciet ukazat, tak s i mozeme piskat🙂

katuli
23. čer 2008

zdravim babulky ..... tak dalsi tyzden pred nami, a mne ho tu uz kolegovci stihli riadne zneprijemnit .... ble .... ma tu jeduju s klimou, mam astmu, nesmiem ochoriet, a rovno mi ju tu fukaju na krize a na ramena .... normalne mam tlak v oblakoch ako nikdy .... a uz mi to lezie na nervy, chudak prcek, bude kvoli tomu nervak ..... a ja si uzijem pnku kde ma nacpu liekmi ... ble ... a moj uchvatny sef sa k tomu ani nevie postavit ako sef ... zabila by som ho .. baby .... uf ...

lenkab.
23. čer 2008

katuli tak se na to vybodni a jdi na PN a hotovo domluv se s obvodákem nebo gyndařem stejně by sji měla právo na rizikovku po minulém těhu!!!! Využij toho aspon budeš v klidu a bez nervů 😉

katuli
23. čer 2008

lenkab. jasne, to aj hodlam urobit, uz mi to tu neskutocne lezie na nervy ....

lenkab.
23. čer 2008

no to víš že jo proč se nechat strresovat cizíma lïdma je to zbytečné,naklusej na dr. vysvětli situaci a máš to. Určitě tě nepošle domu bez PN 😉 Navíc takhle vedra!!!

kakusa
23. čer 2008

No Katulka nenervac sa koly niekomu kto za to ani nestoji...pekne sup sup k lekarovi a zostan doma, v robote si este asi nehovorila, ze si tehulinka?

katuli
23. čer 2008

kakusa ... akurat dneska som to sefovi oznamila, ako, nechapem ... postavil sa k tomu ako .... no nebudem to tu radsej ani popisovat, myslim, ze taky vulgarizmus, ktory by som pouzila, sa sem vobec nehodi ....
ako, som uz pevne rozhodnuta, fuci to tu na mna jak das .... a nie a nie si dat vysvetlit, ze skratka klima nie .... fuci mi to tu na chrbat, na krk .... som zvedava, ako dnes budem doma chchlat .... a tie nervy, co mam .. nie a nie sa ukludnit .... ako, myslela som, ze tu vydrzim cele tehotenstvo v pohode, ale takto .... naozaj sa zoberiem radsej domov a budem doma .... ako, dnes do druhej tu este budem, doriesim si pracu, co treba a fakt, ja to tu takto riesit nemienim .. ze aby som do stredy vydrzala, ze mi najdu priestor, kde by som mohla byt, kde nebude klima ... a dovtedy ma moze aj slaktrafit ... asi ...

ededik
autor
23. čer 2008

Fíha, ja zase s babami bojujem, aby aspoň občas bola zapnutá klíma /mne je stále hic/...
Katuli verím ti a ešte keď ti k tomu býva aj zle....
Ale neboj to postupne vymizne, aj keď tú horkú chuť napríklad ja cítim stále... 😒

kakusa
23. čer 2008

Katuli, moj sef mal tiez divnu reakci,ale teraz je to uz ok...vsdetci sa tu o mna staraju a len s ana mna usmievaju🙂 to asi ten prvy sok...
My klimu malo pustamr, ja by som aj zniesla,ale kolegynke je zima, tak si pustim nez pride a ona si ju potom vypne,ale inak ja som len s nou v kancelarii, ak sa lahko dohodneme...

katuli
23. čer 2008

jo, nas je ale v kancli 7 .... klima je nastavena tak, ze mi to fuka priamo na bok, takze krk, rameno, brucho, krize, vsetko mi ofukuje .... a ze aby som si dala sveter .... no su oni normalni???? ....
a reakcia mojho sefa? ako, ze nechceme samozrejme ohrozit vase materstvo .... ako, nie ze gratulujem, tesim sa ... nic .... konc k.... .... ako sory, ale ja uz na neho nemam slov, keby si debil splnil jednu ulohu, uz sme s kolegynou mohli mat vlastnu kancosku bez klimy, ale on debil .... sa na to vybodol .... ako, sef jak vysity .... vam poviem .... a neskutocne mi lezie na nervy .... ako, fakt si asi pojdem dat nejaky caj na ukludnenie ...

kakusa
23. čer 2008

no to je blbe,ale ti sefovia to maju asi v krvy, ani mne moj negratuloval, len reakacia zenateho milenca, sme to nazvali...Toto mi nerob, to ako vazne???A co ja teraz s tym? a tak nastastie sme sa na tom zasmiali....Nemozes teraz hociake bylinky, chod domov, vezmi volno, ze je ti zle a ukej na PNku

katuli
23. čer 2008

dnes si tu doriesim veci, ktore treba a viac ma to netankuje, ako, ked maju takyto pristup, tak nie je o com .. minuly rok bola kolegyna tehotna a tam si ju na sekretariate ofukovali a obletovali .... a pre mna je problem vyriesit nieco s klimou, takze uz to nejako neriesim .. zistim si infosky ohladom pnky, ohladom materskej a navstev socialky doma pocas pnky a uvidim ..... akoze cely tento ich pristup ma jemne povedane dost rozhodil .... este ze mam obvykle nizky tlak, bo dnes mi tak stupol, ze mi trvalo normalne vyse hodiny, kym som sa ako tak upokojila .... si pripadam jak nejaka psychoska ...

kakusa
23. čer 2008

Myslim, ze ak by ti lekar dal spravnu diagnozu mohla by si aj von n avychadzky...

katuli
23. čer 2008

sak prave to potrebujem, zase byt zavreta pol roka doma, to nie je tiez vyhra .... to je tiez na palicu .....

ededik
autor
23. čer 2008

hehehe...u nás je to úplne opačne, sme v kancli 6...ale klímu zas nepúšťame jednej strašej kolegyni, lebo jej fúka...no vidíš, to je fakt o ohľaduplnosti, my trpíme...len aby ona nenachladla.... Fakt je to o kompromisoch.

katuli
23. čer 2008

ededik ... presne, je to o kompromisoch, ale tuto ti neviem ako ich slusne nazvat, nemaju rozum, nechaju fukat klimu na plne pecky na moju stranu kanclu, oni si tam este pootvaraju okna, im tam ide teply vzduch, ja tu mam kosu a ze oblec si sveter ... no dementi .... fakt mi dneska dochadza slusny slovnik na nich ..... pritom moj sef uz dva mesiace vie o tom, ze to treba riesit ... a on to neriesil ..... no kreten skratka, tomuto sme sa mohli kludne vyhnut .... co ti poviem ...

ededik
autor
23. čer 2008

No ale myslím si, že keby vedeli že si tehu..tak by boli asi ohľaduplnejší.../viem si to predstaviť, teraz si len tak medzi sebou ševelia, ža aká si ty citlivka/...no však počkaj, keď im to oznámiš, možno ich to bude aj mrzieť...

katuli
23. čer 2008

ededik ... ee .... to by vobec nic neovplyvnilo .... a toto su naozaj ti posledni ludia, ktorym by som sa s takymto niecim vobec zverovala ... takze asi tak .... ako, vobec neberu ohlad na to, ze mam astmu, tak preco by mali brat ohlad na to, ze som tehotna .... to skratka nevysvetlis .... co uz ...