Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

levik82
6. črc 2008

Tak teda drzim palce Lalli ozvi sa potom...

kakusa
7. črc 2008

Ahoj koculky,
ako po week???
No lali some tu vsetky zvedave ako si na tom:..
Nopribrala som uz dost +6, co som teda nechcela ale niak mi to ide samo..topanky ma uz tlacia vsetky okrem zabiek,ale tam s ami asi rasi alergia,bo mam vyhadzane nohy...Super tehu fakt...vsetko mi vadi an vsetko mam divne reakcie☹
A vy koceny ako?

ededik
autor
7. črc 2008

Ahoj Kakus,
ja som zase nejaká prekrvená, strašne mám citlivú sliznicu nosa a keď si umývam zuby...to ani nehovorím...

lalli
7. črc 2008

Ahoj holky! Vcera jsem si delala uz posledni teh. test a carka na nem byla uz strasne tlusta, takze tomu zacinam verit. Taky kdyz se podivam na bricho tak je neco jinak 🙂 Vecr uz je pekne vystouple. Ale porad musim pockat do pristiho pondelka az to budeme mit potvrzene od Dr. Od MS bych mela byt 6tt, to uz by melo byt videt na ultrazvuku, ze jo 🙂

levik82
7. črc 2008

So zubami, resp. dasnami mam problem aj ja. Ale uz to nejak neriesim 😒 Nohy mi zato zatial neopuchaju - klop, klop, klop. A pribrat som pribrala +6kg - zatial... Nalady mam ale tez kadejake. Raz som v pohode, raz mi ide vsetko na nervy ☹ Dnes je jden z tych horsich dni ☹ Najradsej by som bola doma. A maly je tiez nejaky kludny od vcera. Nejak nekope ☹ ☹ ☹ Mozno aj z toho som taka...

kakusa
7. črc 2008

Jeej levik si 6tt predomnou a pribrala si co ja...co mam robit,nech nepriberam,lenze jest musim,lebo potom mi je zle a vraciam☹a nesolim koly opuchom a aj tak same biele ked postlacam nozky 😠
Neboj maly je urcite ok...mas 10 termin ja som narodena 2 amoj maly 26 a mamina 25🙂vsetci oktobrovi🙂
ja mam tiez tie nalady,ale zatial skor dobre ako zle...malinke tiez viac spi ako kope,ale dufam, ze sa to casom napravi, ze to bude lepsie....

kakusa
7. črc 2008

A lali to uz by malo byt vidiet aj srdiecko, ako zvon 😀

levik82
7. črc 2008

Ja neviem ako to je stymi kilami. Tiez sa cudujem ze vaha ukazuje +6 ked mam brucho ako bubon, hehe. Niektore baby co su v 9. mesiaci maju mensie ako ja - vazne ich par poznam... Myslim ze by sme tie kila nemali riesit, aj ked musim sa priznat ze ich riesim aj ja. Este na zaciatku tehu som si tak povedala ze by som nechcela pribart viac ako 15 kil, tak uvidime. Ale nejak sa neobmedzujem. Len stale hodnotim ci mam naozaj chut alebo je to pazravost, co je niekedy tazko rozoznat 😀 Ale zmrzliny su moje. Tie by som mohla staaaaaale 🙂 Aj ked, vcera som odmietla... Uz to sa mi zda divne. Napriklad jem aj strasne vela ovocia a zeleniny, strasne mi chuti, este viac ako pred tehu, co som rada. Ja celkovo nie som velmi mäsova...

kakusa
7. črc 2008

...nemali,len vies ako to je...kila riesime stale...ja tiez dufam,ze sa stanem do 15, to budem teda dost rada...Ma nasrdila sesterka v sobotu ona mala bruchojak bubnisko a seste stale ho teda ma,ale uz nie az tolko,ale ma a maly sa narodil v january, sa ma na drzovku, ze jeeej ake brusenko a nemas tam nahodou 2???skoro som ju oplula...potvorui...som jej povedala, ze jedno ,ale asi riadne velke🙂potvore 😠
Zeleninku a ovocie mozem aj ja a dokonca aj polievky, co som niak predtym nemusela,ale to je dobre...
len keby ich mal kto varit 😉
ja mam taky pupok ako niektore baby nemaju ani v 9 mesiaci,ale co uz s nim ...aspon si to musim niak uzit...to brusko...
hlavne, ze je mimino ok🙂

ededik
autor
7. črc 2008

Ale kočky, kašlite na to, hlavne že sú mimčá v poriadku....Kilá budeme riešiť po pôrode.. 😀
Ja som napríklad pribrala 2,5 kg - ale nikto mi to nechce veriť, veľké bruško tomu nenasvedčuje. 🙂

kakusa
7. črc 2008

tak tebe sa to teda neriesi, ked si +2,5 ak by som bola ja,tak to tiez neriesim...
😉

katuli
7. črc 2008

zdravim babulkyyy ... tak ako sa tu mate? co mate noveee? 😀 ja uz tyzden pnkujem a manzel zahlasil, ze kym bude leto, tak sa ani do prace nemam kvoli tej klime chystat .... furt by som len spala ... taka som stale unavena .... to je des ... ale dneska mame pohodovy den, s manzelom sme oslavili prve vyrocie sobasa, som mu dnes konecne zohnala darcek, co som dlho zhanala ... som vybehla do obchodu cez vychadzku ... aspon, ze to mam, ... inak sa tu cely den mraci, zas bude burka jak v noci 😀 sa tesim .. akurat svokra sa bude bat ...

terkytka
7. črc 2008

ahojky,
zdravím a přidávám se k vám pokořitelkám PCO, nám se zadařilo při druhé IUI, s Clomhexalem a Pregnylem a velký dík patří do nebe paní Mojžíšové. Dneska jsem poprvé viděla srdíčko, tak snad bude vše v pořádku.

katuli
7. črc 2008

terkytka ... vitaaaaj medzi nami a gratulujeeem 😀

levik82
7. črc 2008

Jeeej, som rada ze tu stale baby pribudaju. Ma to stale tak potesi. Este sa pamätam ako som chodila do snazilkovskych tem... Inak baby, aj vy ste take bojazlive a stale sa obavate ze by sa mohlo nieco stat? Uz sa vidim ako stresujucu mamicku 😅 Aj teraz. Maly sa hybe trochu menej a ja uz panikarim ci je svetko ok. Aspon ze v stedu idem do poradne. Na to sa stale tak tesiiiiiiiiim. Len dufam ze tam bude moj doktor, naposledy nebol, iba nejaky zastupujuci a ten mi velku poradnu na aku som zvyknuta teda neurobil ☹

kakusa
8. črc 2008

Ahoj koculky,
vitam terkytka, a strasne gratulujem...super, ze vyslo iui🙂boli ste hned jedno za druhym,alebo ste si dali pauzicku???k tomu strachu, tak to uz sa na to priprav, toi uz budes mat teraz cely zivot... 😉 ale to zvladnes
Levik neboj urcite je vsetkook a myslim, ze sme vsetky take strachopudky🙂

lalli
8. črc 2008

Ahoj holky, dnes jsem udelala posledni test a carky tam porad jsou, takze ted uz jen vydrzet do pondelka kdy jdu k dr.
Minuly tyden a o vikendu me trochu pnulo bricho tak jsem aspon vedela ze se neco deje, ale ted je klid a nic necitim, tak doufam ze to nic neznamena, proste jen to ze se bobek uhnizdil 🙂 Nemate s tim nektera zkusenosti, ze vas ze zacatku pobolivalo bricho a pak jste nemely zadne priznaky?
Diky moc a vsechny zdravim!

katuli
8. črc 2008

zdravim babuleee .....
lalli ... ja som tiez mala take tie ako keby mrcha bolesti, ale lekarka mi povedala, ze to je v poriadku, v ramci prveho trimestra to je vraj bezne, roztahuje sa maternica, uhniezduje sa mimco ... skratka krce a bolesti vraj mozu byt, pokial nekrvacas ... takze hlavne, odpocivaj, ukludni sa a uzivaj si 😉

kakusa
8. črc 2008

lali to je cvsetko ok...to pnutie este bude ako sa bude maternica roztahovat, to zase pride🙂
Vsetko je v naj poriadku uvidis a v pondelok uz ti dr. ukaze aj srdiecko 😀

lalli
8. črc 2008

Jojo, myslim ze jsem klidna 🙂 Jen me prekvapilo, kdyz jsem ty male bolesti mela minuly tyden a ted uz dva dny nic. Sakris, uz me to stve cekat az do 14.7. :-/

terkytka
8. črc 2008

Kakusa, měli jsme IUI hned za sebou, bez pauzy, podařilo se na třetí cyklus co jsme byli v CARu. Můj gynekolog mi taky dal CLostilbegyt, ale od 5. do 9. dne a to jsem ovulaci asi měla, ale až pozdě, takže řekl, že na něj nereaguju. Vůbec mě nekontroloval ultrazvukem. V CARu jsem měla dávkování od 2. do 6. DC a ovulace byla 15 DC, na folikulometrii jsem chodila po dvou dnech od 12 DC, pak mi píchli Pregnyl a přesně načasovali IUI. Zkrátka úplně jiná péče. Na PCO mi přišli hned první týden, co mi dělali hormonální profil a ultrazvuk.

kakusa
8. črc 2008

No aj my sme boli na iui vo february a to nevyslo, tak som bola taka sklamana, ze som si povedala, ze to kaslem a pojdemem az v maji a hned v marci sa zadrilo prirodzene...My sme sli do CAR, lebo manzel mal blby spermio a nakoniec tma zistili, ze manzel spermio ok,ale ja mam pco...ale neva...hlavne , ze je mimis v brusku 😀

honzulka
8. črc 2008

Ahoj holky,jdu Vás pozdravit a snad i povzbudit..Mám taky PCO a otěhotněla jsem před užíváním nasazené provery.. 😉 A blížím se do zdárného konce!!!Tak pa a krásné těhulkování!!!Ededik-blahopřeji k těhu!!!

kakusa
8. črc 2008

Jojhonzulka, ved ty uz to mas za chvilocku malinku..tak prajem krasny porod a hlavne lahucky
😀

levik82
8. črc 2008

Lalli, takze je to viac menej iste a opatruj sa. A hlavne - vitaj medzi nami 🙂 Ja idem do poradne zajtra. Tak sa tesim. To cakanie od poradne do poradne, na to si treba teraz zyvknut 😉

pindruska
9. črc 2008

Ahoj, tak vám jdu popřát krásné ráno. 😉

Včera ráno jsem vstala a čekalo na mě překvápko v podobě oparu na rtu 😢 . Sem běžela do lékárny, že chci nějakou mastičku, kterou můžu používat v těhu. Tak mi řekli, že žádnou, že musím za doktorem. Protože se mi nechtělo čekat u doktora s nemocnými, tak jsem tam zavolala a doktor mi řekl, že mastičky opravdu nemůžu, jen prý promazávat třeba sádlem. Ale miminku by to uškodit nemělo, tak mi spadl kámen ze srdce.

Gratuluji novým těhulkám 😀

lalli
9. črc 2008

Ahoj holky, porad netrpelive cekam na pondelni prvni prohlidku u doktora a stav je ted takovy, ze v brusku nic necitim a ani se necitim tehotna :-/

pindruska
9. črc 2008

lalli: já jsem se těhotná také necítila 😉

levik82
9. črc 2008

Ja som sa tehotna tiez necitila. Aj napriek bolavym prsnikom a dvom pozitivnym testom 😉 Proste som to potrebovala pocut od lekara. Az vtedy som tomu uverila. A zacala sa sledovat, hihi. Ale netreba to s tym sledovanim prehanat, proste sa skus sustredit na nieco ine a najst si nejake rozptylenie. Blizi sa vikend, tak si nieco naplanuj, a ono to zbehne. Ja dnes zase nejdem na poradnu ☹ Volala mi sestricka a musela ma preobjednat na bud. tyzden lebo lekar tam nie je ☹ Uz druhy krat za sebou... 😖 Takze cakam aj ja zase...

ededik
autor
9. črc 2008

Ahojte kočky,
srdečne Vás zdravím.
Lalli - ja idem tiež k dr tento pondelok a dozviem sa aj výsledky triple a mimochodom, tehu som sa tiež necítila.
/tak to je asi dobré znamenie 😵 / Nikomu som nič nepovedala, až kým dr neuvidel na sone machuľku. 🙂

Pindrus ahoj, ako sa ti darí ??

Levik, čo už - teraz sú dovolenky....aj ja na výsledky čakám dlhé 2 týždne, lebo má môj doky tento týždneň dovču.