Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

ededik
autor
21. srp 2008

Dobréééé ránko. 🙂

levik82
21. srp 2008

Dobre ranko Ededik, tak ako sa dnes mas/mate? Male kope?

ededik
autor
21. srp 2008

Kope, kope od ránka.... 😀
Včera malo pauzu, dosť som sa bála, samozrejme si to vynahradilo večer... 😀

levik82
21. srp 2008

No vidis, som ti hovorila. Takze som rada ze ste v poriadku.
Inak, to tehotenstvo su riadne stresy, stale sa o nieco alebo pre nieco bojime a stresujeme, nie??? A ze najkrajsie obdobie zeny...

kakusa
21. srp 2008

Cau kocky,
no moja to uvidis co je strach az bude vonku...

levik82
21. srp 2008

🙂

giuli
21. srp 2008

Ahojte mamule,tak ja som dnes mala testík o niečo silnejší než predhcádzajúce,teplotka sa drží a teraz len vydržať do utorka 😀

aaronka
21. srp 2008

ahojte, vcera jsem k vam jeste patrila, dnes uz ne. Delala jsem si od pondelka testiky druha carka byla prvni den slaboucka a pak kazdy dalsi den slabsi a slabsi. Dneska uz tam nebyla vubec, navic mi prudce klesla teplota a v prubehu dne jsem TO dostala -samovolny potrat se tomu rika ☹ ☹ ☹

katuska23
21. srp 2008

Ahoj holky moc se omlouvám dlouho jsem tu nebyla ale čtu si vás.Stále beze změny ☹

aaronko to je mi moc líto ☹

aaronka
21. srp 2008

ahoj katusko, je to hruza ale zase si rikam ze jestli to melo nejakou vadu tak je dobre ze to priroda tak zaridila. A ty mas co za problem?

ededik
autor
21. srp 2008

Aaronka, mne sa to stalo v decembri...Nezúfaj....lepšie takto hneď, ako neskôr..../aj keď mňa to vtedy riadne vzalo /....
Ale pozri teraz...Takže hlavu hore... 😉

Kakúúúúúš nestraš. 😀
Giuli, len tak ďalej...a už netestuj prosím ťa.... 😀

levik82
21. srp 2008

Giuli super, tak len tak dalej 🙂

Aaronka, tak to mi je luto ☹ A bola si aj u lekara? Nezuuuuufaj, tak ako pise Ededik. Ked to tak malo byt tak radsej teraz ako neskor...

aaronka
21. srp 2008

ededik, levik, diky jste hodne. Aspon mam malou nadeji ze to treba pujde prirozenou cestou. K doktorce pujdu zitra, i kdyz nevim co mi muze jeste rict nebo udelat, ale radsi.

levik82
21. srp 2008

Pre istotu skoc, predsa len, aj ked to znie teraz asi hnusne, ale ci vyslo vsetko ☹ Nie ze este uskodis sebe. Ale verim ze bude vsetko v poriadku a coskoro sa budes s nami tesit v tejto teme naozaj a nadlho - aspon nejakych 9 mesiacov, hehe.

aaronka
21. srp 2008

levik vis, myslim ze jeste nemelo moc co vyjit, byla jsem 14 dni po ovu. takze uplne na zacatku. Cetla jsem ze zeny mnohdy ani nevi ze byly tehotne a potratily, berou to jako zpozdenou MS. Ja jsem vlastne mela spozdeni jen 4 dny, ale ze jsem byla tehu jsem si uvedomovala moc dobre (nanestesti).

ededik
autor
22. srp 2008

Aaronka, mna vtedy mrcha pokúšala celých 14 dní...Myslím tým, že mi až 14 dní meškala.... 😔 Ale teraz je to už ok.. 😀
Takže hlavu hore a hor sa do ďalšieho snažilkovania....

zuzik25
22. srp 2008

ahojte babulky.
Aaronka, mne sa stalo to iste v marci, robila som testik pred datumom mrsky a vysli //, dalsi den znova //, ale v termine mrsky uz boli slabsie a nakoniec sme o babenko prisli. Sla som rychlo k dokymu, ale ten len sucho skonstatoval, ze tam nic nie je, ze to odislo asi samo, zobral mi aj krv, hcg bolo hranicne.

aaronka
22. srp 2008

ahoj zuzik, asi mi dnes dokrorka rekne to stejne, dam pak vedet. UAAAA ale nejvetsi strach mam z brani krve, doufam ze sebou neseknu 😖

levik82
22. srp 2008

Takze ozaj iba hlavu hore a hor sa do dalsieho planovania a snazilkovania 😉 A hlavne nebud pesimisticka ale naopak, ver a uzivaj si to snazilkovanie 😉

aaronka
22. srp 2008

Ahoj levik, ted jsem se koukla na zacatek stranek kde to vlastne jsem a ja jsem vlastne nepatrim. Jeste jsem na zednem vysetreni nebyla, snazime se "teprve" 8 mesicu jen pritel je objednany na spermio.

mmmk
22. srp 2008

Ahoj babulky, mam jeste dotaz - cvicil s vama taky tak moc ten utrogestan? Teda s tema, co ho braly 😀 Ja ho mam od 2 DPO, ted jsem 6 DPO a mam pocit, ze mi asi exploduji prsa ☹ Takova bolest a tlak. Pritom mam davkovani 1-0-1 a predtim jsem mela 2-0-2 a to jsem nemela vubec zadnou reakci. Muze to byt treba tim, ze byla ovulka???

katuska23
22. srp 2008

aaronko,mám PCO,Cukrovku-ale jen malou,stačí mi léky,Prolaktin a bílkoviny v krvi...

aaronka
22. srp 2008

ahoj katusko, to me mrzi.... nevim sice co to vsechno presne znamema, ale vsechno chce svuj cas, jednou to prece vyjit musi...

katuska23
22. srp 2008

no mně už to přijde nějak dlouho 😔 Prolaktin je hormon,který má normálně jen těhotná,tělo si myslí že jsem těhu,takže nemám ovu a vytváří se mi mateřské mléko 😖 ,bílkoviny a cukr,taky brání ovu.V caru tvrdí že laparoskopie je zbytečná ale já si to nemyslím.....

mmmk
22. srp 2008

Katus, laparka ti odhali dalsi pripadne problemy, ktere nevidi utz a nebo naopak potvrdi, ze jsi zcela zdrava. Navic ti treba muzou zpruchodnit vejcovody respektive zkontrolovat jejich pruchodnost.
Predpokladam, ze se te v CARu snazi nacpat do IVF 🙄

levik82
22. srp 2008

Katuska ja si tiez myslim ze laparka nie je az taky "zly" napad - predsa len ako pise aj mmmk skontroluju tie aj prichodnost vajecnikov a kadeco co by mohlo sposobovat problemy a na usg to nevidno.

MMMk, ja som utrogestan nebrala myslim - pri tom vsetkom co som brala uz ani nepamätaaaaaaam, ale Duphaston mi robil to iste. Myslela som ze prsia mi expluduju. Uz iba ked som na nich mala iba tricko, aj pez podpiry, ma to bolelo. Ale dalo sa vydrzat no. A asi to nieco aj malo do seba 😉

Aaronka, to nevadi ze medzi nas PCO-ckarky nepatris, hlavne ze si pomozeme ked vieme. Tak snazilkujte aj tak dalej 😉 8 mesiacov nie je az take hrozne. Sice to nie je ani malo, ja viem... a tebe sa to musi zdat ako vecnost. Ale da sa tym prejst.

mmmk
22. srp 2008

Levik, jak to myslis, ze to melo neco do sebe? Ja to mam presne tak - i tricko me boli a mam pocit, ze moje pidi prsa maji asi tak 100 kg 🙄 😀

Katuska, ona ta laparka neni nic hrozneho, byla jsem na ni v kvetnu a druhy den po operaci jsem spala na brise, za 5 dni po jsem uz ani nevedela, ze mi neco delali 😵 Navic pri te pruchodnosti pri laparce muzou zrusit treba mikroskopicke srusty, jen takove pavucinky ve vejcovodech, co brani spermiim dostat se k vajicku. A manzel/pritel ma spermio ok?

katuska23
22. srp 2008

Holky moc děkuju,

manžel spermio-ukázkové

doktorka nejdřív mluvila o IUI,ale teď naposledy říkala,že ty léky na cukrovku Siofor léčí i PCO a pomáhá, prý bych do dvou měsíců mohla být těhu. Ale mně přijde že se nic neděje.Léky na prolaktin mi vysadila,protože způsobují onemocnění srdeční chlopně a já začala mít problémy.Z hormonálního profilu mi zjistili ten Prolaktin,a zvýšené snad všechny hormony...
sama mi říká že mám na vaječnících malé cysty, a doktor mi říkal že i průchodnost vejcovodů můžou dělat u lapara.

No a pak to zazdil tím že jestli otěhotním tak potratím 😖 😔

janne6969
22. srp 2008

Ahojte. Mozem sa pridat? Aj mne totiz doki povedala ze mam PCO a 19.9. idem na laparku ☹
Citam, ze to asi nieje take zle, ako som myslela 😉

ededik
autor
22. srp 2008

Ahojky bambuľky.....

Mmk, je to možné, že to bude tou ovulkou...mne z utrogestanu nebolo nič len zle, ale je pravda, že to som už bolo tehu..osobne si myslím, že nie kvôli utrošu....

Katuška, tak inz.rezistenciu je aj metformin....ten som brala aj ja....