• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

8. února 2017 
Anddy,a tvuj muz neni Anglican? Muj je Spanel, takze proto bude mit spanelske obcanstvi. A to mas pravdu, ze ten RL trva i pul roku, tady holky to psaly a pred 14 dny jsme byli na amb. v Madridu a taky mi to potvrdili. S tou byrokracii, to je skoda mluvit. Pripada mi to jako pohadka o Kohoutkovi a slepicce.
Teploucko tady vubec nemame. Prsi a je skarede. :frowning2: Ja bydlim na severu, jestli se mreknes na mapu, je to blizko San Sebastianu. Priroda krasna, hodne zelene, ale horko jak na jihu ne. Ale asi je to lepsi. V tom horku bych zdechla. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale snad uz pristi tyden se udela hezky. Na zacatku brezna se uz lidi opalovali na plazi a ted je na zimni bundu.
29. bře 2007 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
balsiger: jasne, pridej se k nam. Vitej :slight_smile:
29. bře 2007 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,Anddy, pokud pojedes v srpnu do Cech tak by mozna bylo nejlepsi si zazadat o RL miminka tam. V Praze na mestskem urade na Vodickove ti na pockani daji jakesi overeni o narodnosti, ikdyz pokud jste oba Cesi tak si nejsem jista jestli ho potrebujes. Nejlepsi by asi bylo si zavolat na zvlastni matriku v Brne kde to vyrizuji a zeptej se tam. Jsou tam moc prijemny pani. Kontakt a telefon najdes urcite na netu. A vetsinou se s nima da domluvit a vyridi vse rychleji nez jim udava zakon. Pres ambasady je to hruza!Ja si az ted zazadala o cesky oddaci list a doufam, ze mi ho stihnou vyridit nez se mala narodi a budu si zadat o ceske prispevky.
Doubku:budes si zadat o prispevky v Cechach? Asi je ale zaplati az po tech 16ti tydnech co je materska tady ne?
JInak v Madridu je ted taky celkem zima, no jo, blizi se Semana Santa.......:slight_smile:
29. bře 2007 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mishita: na me ta pani na tematricev Brnemoc prijemna nebyla. :angry:
A ja si taky zadam o oddaci list a musim pockat na oddaci list a teprve pak muzu zadat rodny list. Dost divne, ze? Ale na matrice v Brnemi rekla,ze na ten oddaci list maji 30 dnu a na ambasade me strasila 4 mesici. Tak jsemji rikala, ze to nemuze tak trvat, ze jsem si tam volala a ona mi rekla, ze z praxe vi, ze to tak trva, ze oni v Brne toho maji hodne a ze tech 30 dnu nedodrzuji. A ty rikas, ze jsou jeste rychlejsi. No tak kde je je zakopany pes?
29. bře 2007 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Z me zkusenosti s vyrizovanim rodneho listu mohu potvrdit, ze je to na dlouho. Hlavne jim to trva dlouho v Praze, kde udeluji osvedceni o narodnosti. Na matriku v Brne se mi povedlo zavolat presne v den, kdy to osvedceni dorazilo z Prahy - vice jak po 4 mesicich, snazila jsem se byt zdvorila a pani byla moc sympaticka, vyridila mi to do trech tydnu, ceka se tam zase totiz na vydani rodneho cisla.
29. bře 2007 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
To taky vypada trochu komplikovane. Ambasada, Brno, Praha.Ufff
29. bře 2007 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja bych chtela jet v srpnu do cech ale s miminkem. A nevim jestli mi vydaji pas bez rodneho listu. Je to fakt pakarna.
Doubku, ty si budes vyrizovat pridavky? A napsala bys mi potom, co a jak? Ja mam do listopadu materskou, ale potom bych si zazadala. :sunglasses: :sweat_smile: Kdyz na to mam narok.. :grinning:
Jinak muj pritel je cech, takze proto ty komplikace. I kdyz jak to ctu, vyjde to nastejno. Kdyz vidim jake jsou problemy s vyrizenim rodneho listu, tak si edovedu predstavit, ze se jeste vdam. Brrrr... :astonished:
29. bře 2007 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Anddy, co se tyce porodneho a rodicovskeho prispevku, precti si nekolik predchazejicich stranek, uz jsme to tu vse probiraly :slight_smile:
29. bře 2007 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak, tak Anddy, Rketka mi pomohla v hodne otazkach.
Diky Rketko! :slight_smile:
Ja tady materskou mit nebudu, takze nemusim cekat nejakych 16 tydnu.
Pridavky si budu vyrizovat. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale kdy, to je...?
29. bře 2007 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
rketka,tvoje dcera ma moc pekne jmeno :wink:
29. bře 2007 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, jo holky to vsechno jsem cetla. Ale je to tam vsechno teoreticky. Myslela jsem tim konkretni vyrizeni. Napr. psala jsem tam, dodala jsem tam to a oni mi dali tolik :grinning: . Ja si budu urcite vyrizovat porodne, taky nevim kdy :sweat_smile: , a pak napisu presne, co jsem potrebovala, jak dlouho to trvalo atd. No takze ten prispevek napisu tak koncem roku :sunglasses: .
No ale mezitim budu psat jine, nebojte
29. bře 2007 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Anddy, tak jak je to tam napsanom tak to i v praxi probiha, ja tim prosla. Vyse porodneho i rodicovskeho prispevku je daná zákonem a nezavisi na platu. Co se tyce pridavku na deti, o tom nic nevim, to mi rekli, ze bychom museli zit v CR a odviji se to od platu manzela.

Paula, ta tvoje taky :grinning: :grinning: :grinning:
29. bře 2007 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja jsem to napsala spatne,ale jasne, ze to nebude pridavek, ale prispevek. :slight_smile:
29. bře 2007 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje zkusenosti s ceskymi urady: na oddaci list jsem cekala skoro 6 mesicu (reseno pres ambasadu a brali jsme se v zahranici), rodny list jsem dostala okamzite, nebot jsem rodila v Praze. Rodicovsky pridavek vyrizen po dodani papiru od gynekologa (spojila jsem to s vysetrenim v sestinedeli) - nevim na co, nebot jsem asi byla tehotna, kdyz jsem porodila dceru, ze? No, pak se to poslalo do UK, jestli nepobirame prispevky tam, a pak mi prislo rozhodnuti o priznani 7558,-. Porodne bylo lehke, to mi vyplatili hned, 17 500,-, vyplni se jen formular. O rodicovsky prispevek se muze zadat jen tri mesice zpetne, takze pozor. Vyplaci se i za mesic, ve kterem se narodi, treba ja jsem porodila 23.12. a dostala jsem vyplaceno i za mesic prosinec. Pres ambasady to bude asi problem, nebot jako s tim oddacim listem, trva to strasne dlouho. :angry: Ale mozna bude lepsi pozadat a pak dolozit celou vec rodnym listem, abyste neztratili narok kvuli pozdnimu pozadani.
29. bře 2007 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Podle mych informaci je nejlepsi si o rodny list zazadat va CR a to osobne v Praze na Vodickove zazadat o to osvedceni o narodnosti kde pokud mas vsechny potrebny dokumenty tak ti ho daji na pockani. pokud o to zada matrika z Brna muze jim to trvat az pul roku!!! Je to pitomy potvrzeni. Takze je lepsi si zavolat na mestsky urad pro Prahu 1 na Vodickove kde konkretne reknou co je k tomu potreba. Zalezi na zemi kde se mimi narodi, musi mit original tzv. apostilu od mistnich uradu. Napriklad se Spanelskem ma CR dohodu a apostila potreba neni ale napriklad deti narozene v Anglii to potrebuji. Proto je lepsi napred si tam zavolat a 100x se zeptat. Taky k tomu musi byt obcanka a pas vydany pred datem narozeni mimi, protoze jinak by zase museli cosi overovat a nebylo by to na pockani. Pak s tim osvedcenim o narodnosti a ostatnima dokumentama se musi jit na tu matriku v Brne, kde maji podle zakona mam ten pocit az 60 dni na vyrizeni rodnyho listru, ale zalezi asi na stesti na koho tam clovek narazi a jak moc je ukeca. Jedna pani tam slibila me kamosce ze ji to udela pry na pockani tak nevim...A hlavne je dulezity podat zadost o ty prispevky i bez ceskeho rodneho listu protoze ikdyz dodani zbyvajicich veci potrva dyl, plati datum podani zadosti + 3 mesice zpet. Takze ikdyz by to trvalo dele tak to pak vsechno doplati naraz! To jsem se zase rozepsala :slight_smile:. Je videt ze je manzel pryc a ubijim cas u PC :slight_smile:
Me se Amalka narodi zacatkem cervna a do CR pojedu asi v zari tak jen doufam, ze se to vyridi rychle. Navic stejne do zari budu brat materskou tady takze by mi ji v CR nezaplatili tak to snad vsechno stihnu. Hezky Velikonoce!!
30. bře 2007 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, jen at nedopadnete, jako ja. BYli jsme menit malemu prijmeni po otci a kdyz jsme se na to telefonicky i osobne ptala cca pred mesicem,rekli mi, ze si prinesseme jenrodne listy vsech tri, obcanku ci pas cizince a ja, jako prekladatelka si to muzu preelozit.....ale kdyz jsme se dostavili na urad, tak me rekli, ze sama, i kdyz mam soudni razitko, tak sobe si nemohu prelozit uredni dokument pro matriku a ze ke vsemu potrebujeme tlumocnika....tak jsem jim tam udelala terno a to jsme se osobne ptala. Ja jsme tlumocnik a abych si jeste shanela nekoho jineho.....
A ke vsemu jsme chteli malemu dat prijmeni po obou uz v CR, ale rekli mi, ze prijmeni zde muze mit jen jedno, zase dalsi vec, kterou jsme mela potvrzenou advokatem, ze pry v CR muze mit dite 2 jmena ci prijmeni. Ale na matrice trvali na svem, ze ne, dokonce vytahli zakon...Takze maly bude mit v Cr 1 prijmeni a ve Spanelsku 2.

Uz jste si vyridily CHEQUE BEBÉ-100 EUR JEDNORAZOVE???? Staci zajit na seguridad social, vyzvednout formular, vyplnit (po narozeni ditete). Je to pro cele Spain. Dale jsou davky, ale zalezi, kde bydlite... :slight_smile:
31. bře 2007 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Kocurku, to je teda sila, no vzdyt vis, jakou mam zkusenost s ceskymi uredniky ja. Nase mala ma taky ve spanelsku dve prijmeni a v CR jedno, po otci. Takto jsme to ale v CR chteli, prece jen mit dve prijmeni od narozeni je u nas jeste zvlastni, ale to je jen muj nazor.

O cheque bebe jsem nikdy neslysela, muzes mi o tom napsat neco vic mailickem?

Hezky si uzivej maleho Erika, to je fajn, ze tak hezky roste :slight_smile: a dela ti radost.
1. dub 2007 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky, o cheque bebe ti hned napisu v mailiku,papa :wink:
3. dub 2007 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dve prijmeni: jde o to, ze zde v CR, pokud se dite narodi, muze mit pouze jen jedno prijmeni, ale pokud se narodi v cizine a pak jej prihlasis zde ama 2 prijmeni, tak to ovsem jde!!!! To je ten problem, takze i ve Spaenelsku budu chtit, aby mel jedno prijmeni a ne 2, aby to byla jedna a tataz osoba a je 2 prijmeni ve Spain a jedno zde..... :frowning2:
3. dub 2007 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ve Spain bude muset mit dve prijmeni, je to dany zakonem. My jsme chteli, aby mala mela jen jedno a rekli nam, ze bohuzel, ze pokud ma byt spanelka, musi mit dve. Jen z me zkusenosti tady ve Spain... I kdyz me napada, ze mozna na Tvuj pripad budou pohlizet jinak, pokud se Erik narodil pro ne v cizine, tak mozna to jedno povoli. Tak dej vedet.
3. dub 2007 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak mi napsala pani s ambasady, ze vyrizeni ceskeho RL opravdu muze trvat az 5 mesicu :angry: , ale muzou vydat pro dite zvlastni cestovni doklad, na ktery s prckem muzu letet domu driv. No a jelikoz beru materskou a budu ji brat jeste pul roku po narozeni miminka, tak nez zacnu vyrizovat davky, tak mi snad prijde. :grinning:
4. dub 2007 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,tak doubek uz ma miminko,holcicku,Amalii:slight_smile:
5. dub 2007 v 01:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jee, ta se ma, ze uz to ma za sebou :slight_smile:
Doubku, moc gratuluji a preji Vam obema moc moc zdravicka a pohodicky :sweat_smile:
5. dub 2007 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Take Doubku moooc gratuluji k Amalce, myslela jsem si, ze se neco deje, nejak dlouho jsi tu nebyla :slight_smile:
5. dub 2007 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo,ja ji mam na icq a najednou mi nekdo odepsal spanelsky:grinning:tak jsem to prelozila s pomoci slovniku a jeji manzel nemluvi anglicky,ale napsat baby Amalia,3.330 zvladl:slight_smile:
5. dub 2007 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Když jarní květy září a slunce náhle plá ,
tak příroda svou náruč každému otvírá.
Krásné VELIKONOCE a radost z každého
prožitého dne přeje Karin a Eriček. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
5. dub 2007 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rketka: neletela jsi nahodou s malou 1.3.2007 z Prahy do Madridu se spolecnosti Smartwings- Aireuropa? Jak se tak divam na tu fotku co tu mas tak si vzpominam ze tam byla holka s mimi co se jmenovala Laura a vsichni Spanele z ni byli hotovi :slight_smile: Byla by to dobra nahoda :slight_smile:
Doubek: take ti moc gratuluji k narozeni male, sranda je ze jste si vybrali stejne jmeno co mame vybrano my pro nasi malou princeznu :slight_smile: Alespon bude cesko-spanelskych Amalek vic. Ja si ale jeste musim 2 mesice pockat. Hezky Velikonoce vsem holky.
6. dub 2007 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mishita: tak to je teda opravdu nahoda, jo jo, byla jsem to ja. :grinning: A dalsi nahoda me potkala na tomto letu, jsem z Granady a seznamila jsem se na tomto letu s holcinou - ceskou taky z Granady, (myslela jsem, ze tu snad zadni cesi nejsou) to byla ta druha mamca s miminkem, jestli jsi si ji teda vsimla, sedela uplne v prvni rade a pak si ke me prisla sednout. A kde jsi sedela Ty, ze jsi se taky nepridala :slight_smile:
6. dub 2007 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rketka:Tak to je fakt dobry!!!Jo, vsimla jsem si vas a sedela jsem hned v rade za tebou u okna. Ta holcina co za tebou prisla byla v 1. tride a ty hned v 1. rade economy class ze? Kdyz jsme pak byly konecne v tom autobusu co nas vezl na terminal tak jsem stala naproti tobe a taky se culila na tvou malou. Pak jsem o ni vykladala manzelovi jak byla uplne stejna jako ty a modrooka a jak z ni Spanele ucuravali :slight_smile: V Granade na univerzite ucila jedna moje byvala profka z vejsky a pry se tam i vdala, ale nevim jestli tam dal zije nebo bydli nekde jinde. jeste se vratim k tematu prispevku z CR. Ty uz to mas vyrizeny?
7. dub 2007 v 00:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rketka: Kamoska mi totiz rikala ze pry po ni chteji kopii pracovni smlouvy manzela a ukoncenou jeji, coz se mi zda teda pekne divny, zvlast kdyz to na vysi prijmu nezalezi!A taky ten formular E411 kde se vyrizuje.Je to proste zmatek a pokazde reknou neco jinyho. Mala se mi ma taky narodit v cervnu jako tvoje Laura :slight_smile:
7. dub 2007 v 00:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek