Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

dania
21. dub 2007

Ahoj Kocourku, pri brouzdani po inernetu sem narazila na Tvuj prispevek do diskuze o tom, zes koupila National Geographic s DVD CO VSE SE DEJE V MATERSKEM BRISKU. To bylo v ceskem vydani? Pokousim se nekde sehnat film National Geographic In the Womb, to by mohl byt on... Koukala sem v archivu ceske National geographic, ale nic. Moc me to zajima, sem ted tehu, 25.tyden a tak chci vider, co tam ten broucek v brisku vyvadi 🙂 A ziju taky v zahranici - v Nemecku. Diky moc! At se dari Tobe i miminku 🙂 Dana

kocurek
autor
22. dub 2007

dania

DVD bylo ve spanelstine. mamka mi rikala, kdyz jsem ji to pustila, ze uplne stejny film videla na polaku v TV, takze to vyslo i v anglictine zrejme. uz si ted nepamatuji, ale bylo to myslim listopadove cislo. mam jej v Madridu a ted jsem v CR...jinak bych se koukla 🙂 papa a hezky zbytek dne...

kocurek
autor
23. dub 2007

Ahojte vsechny,tak se vam musim pochlubit,mame uz konecne vyrizeny pas a vse jsme zvladli za jediny tyden.PAs mame v ruce.....hezky tyden... 😅 😅 😅
Hlavne se nebojte papirovani..nekdy je to dost neprijemne, zdlouhave, otravne, setkavame se s ruznymi odpovedmi pracovnic, mnohdy mylnymi....ale nakonec se vse vyridi.... 🙂

mishita
25. dub 2007

Ahoj holky, ted jsme na netu malo, prijela manzelova rodina z Baskicka takze se nezastavim a unava je nesmirna. Strasne me picha dole v brichu tak jen doufam, ze je to normalni. POrodni asistentka rikala ze jo tak snad to brzo prejde a bude to jen z unavy a stani nad plotnou 🙂
Kocurek:gratuluji k uspesnemu prokousani ceskou byrokracii 😉

kocurek
autor
25. dub 2007

mishita: dekuji. V CR mam vse vyrizeno, ted zacne vyrizovani ve Spanelsku, coz zase budou nervy...
Hezky zbytek tydne, mame zde 26st v CR, takze jsou nadherne prochazky a dokonce uz zacinam chytat bronz. Mam plet, kdy staci vyjit ven a hned je to na mepoznat, hned se opaluji.....Malinky mi dnes od tri spinka a bude osm a jeste se neprobudil. lekari rikali nebudit, tak jej necham spinkat...ale je to dost poznat na prsach...nalivaji se, tak jen cekam, ze se brzy vzbudi a vsechno mlicko vypije.
papa 🙂

mishita
27. dub 2007

Ahojte, ja uz se nekolik dni nemuzu ani pohnout, chyly me zada v krizove oblasti, ale projevuje se mi to hlavne silenym pichanim na bocich bricha, ze obcas nemuzu udelat ani krok. Navic jsme tu meli navstevu tak jsem si ani nemohla poradne odpocnout. Snad mi to nezpusobi predcasnej porod nebo tak neco 😠 . V pondeli jdu za svym gynekologem tak uvidime co mi rekne. Do te doby budu jen lezet, davat si teplo na zada a doufat, ze to tak nebude az do porodu 😲. Pokud s tim mate nejaky zkusenosti privitam jakoukoli radu. Jinak krasnej vikend vsem maminy a tehulky!!!

kocurek
autor
29. dub 2007

mishita : mela jsem tyhle bolesti, ale jen cas od casu, pak to samo preslo...ale pomahala mi koupel, vyhrala jsme se hezky ve vane... 😉

mishita
30. dub 2007

Dnes mi matrona rekla, ze jsou to spis bolesti delohy zpusobeny vahou miminka atd...cert se v tom vyznej, kazdej doktor rika neco jinyho. No hlavne ze to zatim neni porod a je mi uz lip. Asi to uz s tou aktivitou nebudu moct tak prehanet a budu muset vic odpocivat. Vcera se narodila princum mala infantka Sofia, tak si asi dokazes predstavit, ze se tu o nicem jinym nemluvi. Jeste ze jsme nakonec zmenili jmeno a vybrali Amalku, protoze puvodne jsme byli rozhodnuti taky pro Sofii 🙂

kocurek
autor
30. dub 2007

mishita
tak to si zive dovedu predstsavit 😨
hlavne, ze jsi v poradku. co se tyce aktivity, tak ja litala a delala spousty veci az do porodu. kolik jsi pribrala ? 🙂

mishita
2. kvě 2007

Kocurek:
Pribrala jsem zatim 9 kg a doktor rika, ze v poslednim mesici se uz ani nepribira, naopak nekdo zhubne. Byla jsme na poslednim ultrazvuku a vse je v poradku, jen ze je mala dost velika. Odpovida miram o 2 tydny starsiho miminka 😠 . Uz ted vazi 2600g a to mi jeste zbyva 5 tydnu. Tak mam trochu strach z porodu. Je fakt ze ja i manzel jsme celkem vysoci, musi to byt geneticky, protoze jsem moc nepribrala a jim taky celkem dobre 🙂 sem tam neco sladkyho nebo tak si dam, ale jinak jsem zavisla na ovoci 😵 takze tim to byt nemuze. Zada i pichani v brichu uz jsou lepsi tak snad se to nebude opakovat. Ve Valdemoru ted zacinaji fiesty a je hnusne zima a prsi jako skoro kazdej rok, takze si to ani neuzijem. A to jsem se tesila, jak budu ukazovat brisko v letnich satickach 🙂Uzivej si v CR jara.

mishita
6. kvě 2007

Kde jste holky? Doufam, ze je vsechno ok a jen ty vase miminecka vas nenechaji se napojit 😉

doubek
6. kvě 2007

ahoj, taky si rikam, kde jsou vsichni 😢

kocurek
autor
7. kvě 2007

Ahoj holky, trosku jsme se odmlcela, mela jsem pritele u nas na tyden, tak jsme si t vsichni uzivali, hlavne prochazky, jak dopoledne, tak odpoledne, jelikoz bylo nadherne letni pocasi 20-25st, pres vikend sice lilo, ale to nevadiiiiiiiiiiii a dnes je opet nadherne. Vcera nam tatinek odjel, tak je trosku smutno....Ericek uz zacina rikat GUY san od sebe a docela casto a usmiva se...hezky den vsem.... 🙂

mishita
7. kvě 2007

Tady uz mame taky konecne krasny pocasi, tak doufam, ze uz to vydrzi at jeste stihnu ukazovat brisko v letnich satech 😉 Presne za mesic mam termin porodu, je to hruza jak to leti. A mala uz ted vazi okolo 3 kil 😖 . Uz se na ni moooc tesime, hlavne hrdy tatka, tak snad to rychle utece. Zatim si kratim cas pranim jejich vecicek, ale uz mi toho moc nezbyva 🙂

kocurek
autor
7. kvě 2007

mishita : tak to uz ti opravdu utece, jak voda a pokud porodis drive, tak se ani nenadas, jako ja. Bylo to jen o tyden..ale i to udela dost. Porad si rikas, mam jeste cas, ale......uz mas vse pripravene???papa 🙂

boubelka123
7. kvě 2007

Ahoj těhulky, přeji hezký večer. 🙂 Mám pro vás jenom odkázek na zajímavé video, na které jsem dneska náhodou narazila. Je to na internetové televizi www.ambrosia-tv.com , je tam 3D ultrazvukové vyšetření v 10. a 13. týdnu v oddíle Rodina a Děti.Určitě tam jukněte !!! Posílám přesnou adresu : 10. týden... 🙂
http://www.ambrosia-tv.com/cz/s21/Hlavni-strank...
,13.týden... 🙂 http://www.ambrosia-tv.com/cz/s21/Hlavni-strank...
Přeji krásný večer, hodně zdravíčka Vám i Vašim mimískům.....

mishita
7. kvě 2007

Kocurek:vicemene mam vse pripravene, dnes jsem skoro dobalila tasku,ale i tak me vzdycky napadne neco dalsiho co mi chybi. Jeste cekam na balicek z Cech s nejakym pyzamkem od babicky 🙂 Zitra musim zavolat do obchodu kde jsme objednali kocarek. Rikali ze za 2 mesice bude a uz je to skoro 2.5 mesice a porad nevolaji, tak jen abychom ho meli vcas. je to Reversus od Bebecar tak doufam, ze bude dobrej a nebudu ho chtit za chvili vyhodit z okna 😉.Jeste taky nemame hracky na postylku a kocarek a nejaky sterchatka atd. ale bez toho se kdyztak nejakej den asi obejde. Porad tu vsichni tvrdi jak ti rodina a znami vsechno darujou a zatim teda skutek utek 😵: Treba cekaji az po porodu a pak budem mit vecicek a hracek zbytecne moc. Radeji si vsechno obstaram sama nez se spolehat na darky no ne?

andrea84
7. kvě 2007

ahojky ja jsem v italii,neni nejaka maminka take,chtela bych poradit ohledne mimca a prispevku a hlavne doktoru a ruznych vakcin,neni to same co v cesku.zdravim z neapole andrea a francesco dva mesice

doubek
8. kvě 2007

ahoj holky. tak snad dnes uz i Tady bude hezky. ☹ Mishita to ti fakt utece. A treba porodis driv, ja jsem rodila o tri tydny driv a Amalka mela uz 3300 kg, takze v pohode. Na ty darky bych se moc nespolehala. Moje zkusenost. 😠 Zatim jsme dostali jednu letni soupravicku a od tchana sto euro, takze zadna slava.On taky porad rikal, ze je cas, tak jsem myslela, ze se trochu vytahne a nic.
My taky jeste nemame zadne hracky, chceme koupit kolotoc s promitanim svetylek na zed, protoze se ji libi svetlo.
Vcera mel Amalku v naruci tchan a ona plakala, tak jsem prisla do pokoje a promluvila a ona se okamzite uklidnila. Krasne, ze uz nas rozezna. 🙂 a reaguje podle toho.
kocourek. krasne fotecky.
mate nekdo zpravy o Janipro?

mishita
8. kvě 2007

Nam tchani teda zaplati kocarek coz neni levna zalezitost, ale stejne jsou ti Spanele nejaci divni 😝 Moji mamku musim porad brzdit aby mi nekupovala dalsi a dalsi vecicky, protoze ona sama z toho ma velkou radost koupit pyzamko nebo blbou obycejnou plinku, ale tady?? Porad jenom reci kolik je to bude stat ta vnucka a pritom, co si budem povidat o prijmech tady a v Cr a ceny jsou skoro stejne. Nejde az tak o finance jako o pozornost a detail a myslim si, ze to mame my Cesi asi vic vyvinuty 😀

kocurek
autor
8. kvě 2007

mishita •doubek
🙂
tak ja jsem nakoupila jen par vecicek,jen to nejnutnejsi, jelikoz znami zacali nosit, od hracek az po obleceni. NAstestoi bylo vice lidi, kteri se zeptali, co chci donest, tak jsme si udelala seznam...hracky zatim nepotrebujete a sterkataka taky moc ne az do 3mesice. Ja zkousim s malym si hrat, ale jeste moc nereaguje , spise se jen porad usmiva a rika GUY porad dokola a sam od sebe...Ze Spanelska mi rodina od tatinka poslala par vecicek, ale uz se nam tam vybavicka pry hromadi a od tatinka z prace jsme dostali sedatko, takove to drevene-co je vysoke i pak na hrani. kocarek taky koupila tchyne....

kocurek
autor
8. kvě 2007

tak holky, jiste mate ve Spain nadhrne....dnes je svatek, ale zde lije a je hnusny vitr..... ☹ , hezky a klidny den... 😝

mishita
8. kvě 2007

KOcurek: Tak to mas dobry, nam porad akorat tchani rikali a rikaji, ze na vsechno je jeste cas a kam spechame atd...A ze by kupovali nejakou vybavicku nebo hracky to vubec ne. A ostatni znami se neptaji co potrebujeme takze uvidime az se mala narodi. Ale takhle si vsechno potrebny musim obstarat sama, protoze se na darky nemuzu spolehnout.
Tady je dnes nadherne, uplny leto, tak jsem zasadila nejaky petunie a chvili hrabala travnik, ale to je na moje zada prilis namahavy....

doubek
8. kvě 2007

Tady je konecne taky hezky. 🙂 Snad uz to vydrzi. Mishita, tchan porad taky rikal, ze je cas. Potom se prisel zeptat, co bychom chteli a nakonec, tak jak jsem napsala. Taky to vubec nechapu. 😠

mishita
8. kvě 2007

Jak rikam, mame ty spanelsky tchany nejaky divny 😉. Jen se obavam, aby se nam potom moc nepletli do vychovy atd...Jsem zvedava jak to dopadne az budu v nemocnici. Nechci nikomu davat dopredu vedet ze rodim a ani nechci navstevy. Akorat teda tak ty tchany a svagra, ale az tak druhej den. Manzel me moc nechape tak uvidime jak to nakonec dopadne. Urcite se tam pak objevi vsechny teticky a ja je budu muset vyhodit 😠 . At potom postupne chodi k nam se na malou podivat, ale chci byt 1. dny jen s ni a manzelem a v klidu. I mi rodice prijedou az 3 tydny po planovanym terminu porodu, takze je jasny, ze to s zadnyma navstevama nechci prehanet. Jenze tohle vysvetlit Spanelum je nemozny, kdyz oni travi s nemocnym ve spitalu kazdou volnou chvilku.(Tchyne byla ted 4 mesice u tchana od 10 rano do 10 do vecera) Ja to proste nepochopim tenhle jejich zvyk!

rketka
8. kvě 2007

Ahojky, zdravim z Prahy, je tu pekne hnusne.
Jak pisete s tema darkama, tak mam podobnou zkusenost, spousta reci a pak skutek utek... ☹ U nas mi porad nekdo neco dava a ve Sp. jsme od tchanu dostali snad jen plysaka a jednu soupravicku...., slibili, ze nam koupi zidlicku, at si ji vybereme, ze ji zaplati, zidli mame dva mesice a nic. Jsou v tomhle divny, ani si nic nedavaj k narozkam, vanocum, nechapu.
Jinak Mishito, me pet tydnu pred porodem rekli, ze mala ma 3,3 kg a stihla pak za ten mesic pribrat jeste kilo (porodila jsem presne na den v terminu), taky jsem v tehotenstvi skoro nic nepribrala a byla zavisla na ovoci, hlavne pomerancich, to byla droga. Pry nema vliv, kolik priberes na velikost miminka.

kocurek
autor
9. kvě 2007

Ahoj holky, tak je zde pekny fukec, vcera byly cele odpoledne bourky a Ericek z toho celou noc nespal a odpoledne se mi 6x pokakal-zrejme ze strachu 😢
Nasi mi porad rikali, ze nemam spechat s nakupovanim, jen to nejnutnejsi, zese to pak bude hromadit a taky jsem tak ucinila a udelala dobre, ted mam silenemoc oblecku a ani nevim, zda malemu je oblecu, jelikoz z nich stejne vyroste,tak nebude kdy oblect. tchyne zacala nakupovat, tak jsme ji zastavili, jelikoz se zamerila na hracky, cozjsem rekla, ze je to to posledn, co bude potrebovat a vychova???myslela jsm si, ze kdyz budu doma s nasima, ze mi do vseho budou mluvit, jak co delat ci nedelat, ale opak je pravdou, vubec se mi do niceho nepletou 😅 . Zato tchyne, to uz vidim, jak bude maleho rozmazlovat. Tatinek uz se zminil, ze pry bude u nas 1x tydne, ne-li vice, pokud se za ni nepojedeme podivat. Tak si rikam, ze nemam cas na nejake pravidelne navstevy.

mishita
Z porodni vahy si nedelej starosti, do porodu pribere, i kdyz u me maly prestal pred porodem pribirat, mel 2350g kdyz se narodil, pak to v nemocnici kleslo na 2050g, travlo vice, jak mesic nez zacal pribirat, ale v sobotu budememit 2 mesice a mame pres 4kg.Ericek to dohani. 🙂 Na velikosti mimca nema vliv, kolik pribiras, ale jak se tsravujes...

S navstevama si nelam hlavu,rekni jim to primo, ja to tchyni rekla hned od zacatku,jak mi sdelila, ze chce byt u porodu....coz jsme rekla razne ne, ze tam chci jen tatinka...a az budu doma, ale az po tydnu,ze budu prijimat navstevy a pritel toho dosahl, ze matce zakazal i dalsi rodine vysvetlil, ze clovek potrebuje po porodu klid 🙂 Hlavu vzhuru....

mishita
9. kvě 2007

Kocurek: to mas dobry ze v tomhle mas podporu partnera. Ten muj me v tomhle nechape a ze nemuze vlastni matce zakazat aby se sla podivat na svoji vnucku. Ze se postara aby mi nevadila, coz je ale nemozny 😉.Co me nejvic stve, ze ve finale to vzdycky skonci, ze ziju ve Spanelsku tak musim respektovat jejich zvyky, ale kdo sakra respektuje me?? U jinyh veci je mi to jedno, ale co se tyce miminka tak se budu snazit neustoupit at si o me jeho rodina a znami mysli co chteji. Tim, ze tchan jeste nemuze poradne chodit, tak mi to nakonec prijde i "vhod" a snad nebudou tak prudit. Navic mam strach z te jeho bakterie co mu zustala jako darek z nemocnice a ktere se asi uz nezbavi. Sice by riziko nakazeni melo byt minimalni, ale i tak z toho mam strach. Navic jak se tady vsichni porad libaji tak je mi zle jen pri predstave, ze mi budou olizovat moji Amalku! A rekni jim jeste ke vsemu at na ni nesahaj....Ach jo, zlata ceska rodina!!! 😉

kocurek
autor
9. kvě 2007

mishita
No, kdyz porodila jeho segra, tak hned 1.den jsme za ni byli v nemocnic. Ja jit nechtela, rikala jsme si, jak musi byt vycerpana, ze potrebuje klid atd....bylo nas na pokoji 12 lidi, sila, co? a vsichni malou olizovali, jak pises a jedine ja jsme se sla po prichodu umyt, kdyz jsem si chtela na male sahnout. Proste uplne jine zvyky a divali se na me.....Kdysi mi Ruben nic nerikal,ale ted je viodet, ze z nej cpi, ze kdyz ziji ve Spanelksu, mela bych respektovat vse-mravy, zvyky atd...ale ja jsme rekla, ze budem,e mit vse jako napul, jak zvyky, treba na vanoce, to oni ani neznaji....velikonoce svatky atd.....a na maleho mluvim jen cesky. je jasne, kdyz jsem ted v CR, ale po prijezdu do Madridu jsme se rozhodla mluvit jen a jen cesky, i kdyz budeme u nej doma...at si zvykaji, ze treba nerozumi. 🙂 MAs pravdu, zlata ceska rodina!!!!
Jak jsi se dostala do Spanelska??? 😅

mishita
10. kvě 2007

Prijela jsem sem studovat ve druhaku v ramci programu Erasmus a uz jsem driva znala nejaky lidi jak v Madridu tak na Mallorce a tam jsem pak jela na leto pracovat - zazrakem jsem jako studentka dostala prac. povoleni na rok, tak jsme toho chtela vyuzit. No a tam jsme poznala svyho jiz manzela 🙂 Na fakulte v Olomouci mi vysli vstric, ze jsem jezdila jen na zkousky a postupne si tu prodluzovala pobyt a studia. PO skole jsme se vzali( na pozdim uz to budou 3 roky) vypada to, ze uz tu zustanu 🙂 Ikdyz clovek nikdy nevi. Jednou bych se asi rada vratila do Cech, ale bude to slozity. Tak to vidim tak nejdriv na duchod 😀

Vcera jsme mluvili s tchyni, je toho na ni s peci o tchana prilis, a tak jsem vyuzila situace a prirovnala to o peci o novorozene a rekli jsme to o tech navstevach atd a vypada, ze to chape. Tim, ze ted sama proziva neco podobnyho, ze ji porad volaji lidi a ptaji se na tchana a chodi navstevy bez ohlaseni a je z toho silene nervozni, tak to asi chape. Rekla jsem, ze samozrejme oni a svagr do spitalu prijit muzou, ale pokud se tam objevi teticky apod. ze je proste natvrdo nepustim. A myslim si, ze me natolik znaji, ze to myslim vazne!!! 🙂 Nastesti Juanjo tak moc velkou rodinu nema tak snad to bude v pohode.