Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

doubek
23. kvě 2007

gratuluji mishito. 🙂 tak uz jsme kompletni. 😉
tvoje amalka se narodila tak jako moje amalka o 3 tydny driv a se skoro stejnyma mirama.
kojeni se srovna, ze zacatku je to trochu boj, je ta nejprirozenejsi vec a presto zacatky jsou tezke. hlavne bud trpeliva.

zdina
23. kvě 2007

Gratujuji Mishito, jak pisou holky s kojenim si nedelej starosti, samo se to srovna i kdyz je to v pocatku nekdy boj. Ja jsem mela u prvniho mimi taky problemy s kojenim a dnes ma skoro dva metry. Hlavne at mala roste.
Byla jsem prekvapena, ze me dnes po AMCT hned pustili domu. V nemocnici i s papirovanim jsem nebyla ani 3/4hod. Podle ultrazvuku, kdy mimi pomeril mi primar rikal, ze se mu mimi libi. Tak snad i ty testy vyjdou dobre.

doubek
23. kvě 2007

zdino: taky jsem byla na am..,odpocivas? rikali ti, ze dva dny mas zustat na luku? tak toho vyuzij, at ti rodina nosi jidlo az pod nos. 😀

zdina
23. kvě 2007

doubek:jak jsem psala z nemocnice jsem byla hned venku, pro pohovoru s primarem nepadlo ani slovo o tom, ze bych mela zustat par dni v klidu. A to jsem sebou mela pritele aby to slysel na vlastni usi. Takze jsem jaksi automaticky nachystala obed pro vsechny, uklidila a sla si na chvili lehnout. Zitra musim na kontrolu k doktorovi, zda je po odberu vse v poradku. Nastesti se citim dobre, jsem jen unavena vic nez normalne.

doubek
24. kvě 2007

zdino, nepodcenuj to a odpocivej. fakt se to musi. a tyden zadne tezke prace.

zdina
24. kvě 2007

tak dnes jsem byla na kontrole a vse je ok, srdicko bije, plodove vody taky dost. Ted jeste prezit to cekani na vysledky! Cestou jsem se stavila jeste nakoupit, ale domu jsem dojela uplne vyplivnuta. Ani jsem nevybalila nakup a sla spat. Ale do nedele se uz ani nehnu, deti jedou na vikend pryc, tak budu relaxovat. Doubku melas pravdu je to potreba.

kocurek
autor
25. kvě 2007

zdina nepodcenuj to, je treba odpocivat....taky jsme dost litala, delavala veci, ale az se to narodi, to teprve bude frmol..... 🙂

zdina
25. kvě 2007

kocurek: no ja vim, ja mam uz 3deti velke, nejstarsi ted odmaturoval. Mela jsem je do 5 let vsechny tri. To byl tenkrat frmol.Nevim co se deje, jestli je to pocasim, ale dnes me od rana strasne boli hlava. Normalne na to netrpim a nechci si nic brat.

kocurek
autor
28. kvě 2007

Hezký poslení májový týden vám všem maminkám a těhulkám přeje k+e 🙂

rketka
28. kvě 2007

Zdravim z Granady, cesta byla naprosto priserna, Kocurku, bohuzel se mi v Madridu nepodarilo vymenit letenku na drivejsi cas, musela bych doplacet 240 euro, docela jsme to cekani ale prezily, nicmene to nejhorsi nas teprve cekalo, stale menily odletovy vychod, pozdrzovali odlet a v jedenact v noci oznamili, ze let rusi a ze si mame jit nechat vymenit letenky nadalsi let nebo na druhy den plus ze nam daj hotel.... Posilali nas od certa k dablu, furt menili okynka, takze kdyz uz na nas skoro dosla rada, zase jsme sly stat do jine fronty, nikoho absolutne nezajimalo, ze mam s sebou miminko, ktery uz to kolem jedenacte v noci prestalo zvladat. Nastesti se kolem pul jedne rano ukazal tajemny pan od letecke spolecnosti a vzal me stranou a vse mi vyridil prednostne. S kuframa to byl taky neskutecnej bordel nez nam je vratili. Juanovi Carlosovi se nastesti telefonicky podarilo sehnat nase zname z Madridu, ktery tam vubec nemeli byt, ale jako zazrakem se rozhodli jet na vikend az v sobotu a tak si pro me prijeli, ze jsem nemusela do hotelu, to by totiz trvalo zase nejakou dobu.
No docela me to rozhodilo a kdyz konecne mala prestala v pulnoci brecet, tak jsem se rozbrecela ja, vypotila jsem snad tri kila za tu strasnou noc. Takze at zija Spanair, uz se chystam napsat poradnou stiznost a vytriskat z nich neco. Letu zdar!!!

kocurek
autor
28. kvě 2007

rketka
To me teda fakt mrzi.....ja se spanelskymi leteckymi spolecnostmi nikdy nemela dobre zkusenosti, ale lety mi klidne prehodili, tedy pokud bylo v letadle misto.....to bylo asi tim, ze byla nedele. No, hlavu vzhuru, uz jsi opet v Granade, je tam taky takovevedro, jako zde???Papa, poslu na mailik foto

rketka
28. kvě 2007

Letela jsem uz v patek a ted o vikendu jsem se z toho vzpamatovavala, v sobotu jsem dorazila v poledne do Malagy a pak ji prospala a vcera jsme jeli na výlet. Je tu docela zima, v patek v Madridu prselo a bylo 14 stupnu, tady na jihu je to podobne, vcera uz to bylo lepsi, no v CR je teda vetsi teplo.

doubek
28. kvě 2007

ahoj holky, to jsou teda veci. to musel byt fakt zahul. pro dospeleho je to neprijemne, ale s miminkem - katastrofa. to jste si teda vazne uzily. taky se mi to uz 2x stalo, ale byla jsem sama, takze zadna tragedie, ale s ditetem... ☹

kocurek
autor
29. kvě 2007

Ahojky,jake mate zkusenosti s cestovanim s kocarkem v letadle??? 🙂

rketka
30. kvě 2007

No tak ja samozrejme mam.
Takze zaprve jsem se velmi moudre rozhodla zakoupit "cestovní" kocarek, koupila jsem sportak no name v Carrefouru za 60 euro, cekala jsem, kdy mu upadne kolecko, ale je uplne v pohode, uz prezil tri cesty do prahy a drandeni tam a krasne drzi a jeste mi lidi rikaj, jakej je peknej. Rozhodla jsem se pro jeho koupi, protoze vim, jak se zavazadlama nakladaj a pak taky, mam tady ve Sp. trikolku Jane, ktera je preci jen rozmernejsi a tezsi, kdyz jsem letela poprve, tak bych musela jeste i s tou hlubokou korbou, to si nedovedu predstavit. No a ted naposledy mi ten kocar poradne umazali a skrabli, takze zaplat panbuh, ze jsem ho poridila.
No a jinak to probiha tak, ze dojedes s kocarkem az ke dverim letadla ci pod schudky, tam ho slozis - uz jsem se naucila mit v jedne ruce dite (kdyz uz se v ruce neklatí 🙂 ) a druhou skladat, opet na Tebe tady ve Sp. vsichni cumi a nepomuzou, v CR mi malou vzdy vetsinou podrzeli lidi okolo letadla, co pak ten kocar odnesou dolu do nakladoveho prostoru.

kocurek
autor
30. kvě 2007

TAk to je fakt, ja si to taky tak predstavuji, ale ja budu cestovat s kocarkem Jane taky...aspon zatim.
🙂

zdina
30. kvě 2007

teda to cestovani ti muselo dat zabrat. Ja jsem nastesti cestovala se spanelama vzdy sama, ale zmeny odchodu atd. jsem uz taky zazila. Je to neprijemne pro samotneho cloveka, natoz s miminem.
Ja zatim nevim jak budu cestovat k nasim az se mi male narodi. Zatim jsem jezdila busem, ale primou linku zrusili a s prestupy to da 15hod. coz si nedokazu predstavit. Protoze v Praze na Forenci neni zadna slusna cekarna. V nemecku jsem pod Alpama, za pul hod.jsem ve Svycarsku, takze musim pres cely nemecko az na Moravu.

doubek
30. kvě 2007

retka- a poprve jsi letela, kdyz laura byla jeste hodne malinka, co si pamatuji, pises, ze mela 2,5 mesice. to jsi ji frkla do toho sportaku? pisou, ze sportak je od 6-ti mesicu. takze nedoporucujes letet s korbou? ja mam taky trikolku quinny buzz. tak me napadlo, na to korbu dat ten igelit proti desti, aby to nezasvinili. 😖 porad 🙂

rketka
30. kvě 2007

Je pravda, ze sportak nedas uplne do vodorovne polohy, tak jsem ten "zlom" vypodlozila malym rucnikem, kterej jsem vytvarovala a jeste na to dala takovou tu mekouckou podlozku, co tu maj vsichni v kocarcich. Myslim, ze to bylo ok, temer perfektne vodorovne, rikam temer, protoze to samozrejme hlubokou korbu nenahradilo, no a nechavala jsem ji tam jen nezbytne dlouhou dobu. Taky jsem na tyhle veci dusledna a hodne jsem o tom premyslela, kdyz si ale vzpomenu, jak tu ty uplne malinkaty miminka vozi naprosto standardne v autosedacce nacvakle na podvozku, tak z toho nemam vycitky svedomi.

Jak pises Doubku s tou korbou, taky me to nejdriv napadlo, obalit ji do igelitu a odbavit a k letadlu dojet s tou autosedackou na podvozku, pripadalo mi to ale moc komplikovane, kdyz jsem jela sama a stejne pak bych musela i tu sedacku obalovat, protoze ani tu ti do letadla nepusti.
No necham to na tobe. Jen kdybys videla, jak mi ten kocar ted zadelali, jako kdyby ho hodili do bahna, bouda byla totalne hneda, uplne jsem se s nim stydela jet. Nechapu to, kdyz ti ho u vchodu do letadla vemou a pak ho hned vynesou nahoru pri priletu, tak to preci nikudy nevlaci. No v Madridu ale prselo, asi ho proste hodili na zem a bylo.

kocurek
autor
31. kvě 2007

Ja budu cestovat s korbou. Jako pruvodkyne jsme si uz dost zazila s odbavovanim, zmen odletu, zpozdenim, ztratou zavazadel atd. myslim si, ze to ani tak tezke nebude.....zvladne se to. Letim CSA, jako vzdy, coz jsou cesi.....jiny pristup, jak spanelaci.....

rketka
31. kvě 2007

Jasne, ze se to zvladne, kor kdyz jedes jen do Madridu, to ja taky nikdy nemela problem. I kdyz litam se Smart Wings, nikdy to nemelo ani minutu zpozdeni. To jen ta debilni vnitrostatni linka se spanelakama tady me dostala.
Kdyz jde vse tak jak ma, tak je to s miminkem uplne v pohode. A hlavne to ti mrnousove temer vse v letadle prospi, start a pristani je uplne magicke uspavadlo, jen se musi davat pozor, aby se dumlal dudlik kvuli ouskum.

doubek
31. kvě 2007

ahoj cestovatelky - my mame mezipristani v Mnichove, tzn. ze ten kocar, co bude v letadle si musim v Mnichove vyzvednout a zase Mnichov - Praha nalozit,ze? O kufry se starat nebudu, ale o ten kocar asi jo, ze? To mas pravdu Retko s tema usima, jenomze nase mala ho nechce.Tak to nevim, asi bych ji mela dat prso, to neodmitne nikdy. Jak se sedi s tema miminama? Ona je taky nejakym zpusobem pripoutana s tebou?

mishita
31. kvě 2007

Doubek: letusky maji povinnost ti dat specialni pas pro miminka kterej ty pridelas ke tvymu a pak zapnes miminku. taky timusi dat plavaci vestu. Nedoporucuje se pripoutat mimi k tobe jen tvym oasem protoze pri jakymkoli narazu bys mu mohla ublizit vahou svyho tela. Ten pas si vyzadej urcite. JInak castoktak kdyz neni letadlo plny tak te nechaji sedet tam kde je dalsi misto volne jinak musis mit mimi na sobe celou cestu.
Jinak Amalka bude mit zitra 2 tydny a porad trosku bojujeme s kojenim, ale uz je to lepsi. jen me ted zarazi ze mi z jednoho prsa pije skoro hodinu a pak pri dalsim kojeni z druhyho treba jen 10 minut. Tak nevim jestli s eji jedno libi vic nebo co to ma znamenat. taky zvracela a nenabrala moc vahy tak mi pediatr hrozi sunarem ale ja se jen tak nedam. Chodim do kurzu postparto a je to fajn, plno dalsich amminek co ti poradi a uklidni a skvetla asistentka matrona. Uz si me mala vola tak zatim paaaaaaaaa

kocurek
autor
31. kvě 2007

rketka

Tak ja litam Madrid - Praha, Praha- Ostrava, takze taky dve letadla.....

Mimco musi byt vzdy pripoutane, kdyz je mensi dvou let, sedi ti na kline a specialnim pasem, ktery se pripevni na tvuj pas je zabezpeceno!!!! 🙂

rketka
31. kvě 2007

Tak jak pise Mishita, dostanes automaticky pas pro mimi (nemusis si o nej rikat), kterej navleces na svuj. Take je pravda, ze pokud je misto, tak te nechaj samotnou na te trojsedacce, coz bylo v mem pripade snad krome jedne cesty vzdy. Jasne, ze muzes dat prso misto dudliku 😀 . S tim kocarkem je to jak pises, jen si o nej pri pristani musis temer vzdy rict, jinak ti ho odvezou automaticky s kuframa. No a kdy letis do CR a na jak dlouho?

Koukam Mishito, ze zvladas v pohode. A jak mala spinka?

Holky my s tim spanim mame porad problemy, stale se budi 2 x v noci, uz snad ani nema hlad, ale je to zvyk, osidim ji vzdy aspon jednou cajem. Taky uz jsme zkouseli, ze spi s tatkou v posteli a ja jdu jinam, vzbouzi se tak jen jednou a po caji usne, ale nechceme ji na to navyknout. Dostala se mi do ruky kniha od katalanskyho doktora Estevila, ktery pise, ze se dite musi naucit spat a ze se ma nechat vybrecet s tim, ze za nim pravidelne chodis a opakujes dokola vetu na zpusob, ze te maji rodice radi, ale uz musis spinkat s plysackem sama atd. Po tydnu pry dite spi jak dudek celou noc. Tak jsme to dnes zkouseli, mala se vzdy postavilala v postylce, hystericky jecela az jsem to ve 4 rano po dvou hodinach breku nevydrzela a vzala si ji k sobe, ani jsem ji nenakrmila a spala az do 9 bez probuzeni. A to jsem si rikala, jak dite s nama nikdy nebude spat..., pekne si nas vycvicila.

rketka
31. kvě 2007

No tak to si kocurku taky pekne uzijes, i kdyz mas to v ramci jedne spolecnosti, tak ti v praze aspon prehodi kufry sami, aniz bys je musela znovu odbavovat. S CSA to bude urcite ok, skoda jen, ze nelitaj do Granady nebo do Malagy 😀, sem muzu bohuzel jen se spanelakama 😠

kocurek
autor
31. kvě 2007

rketka, to mas pravdu, ale mohla bys letet do Barcelony.. ale nekdy mivaji lety a to zejmena v letnich mesicich do malagy, ja tak asi pred 5-ti lety letela-Praha-Malaga s CSA. 🙂

Co se tyce spani, tak je to cim dal lepsi. Maly usne mezi 7:30-8:00 a pak spi posledni dobou do dvou, pak jej nakojim a jeste to do peti vydrzi, pak uz ovsem nespinka....... 🙂

rketka
31. kvě 2007

No z Barcelony bych se ale taky nejak musela dostat na jih a nicim jinym nez spanelskejma aerolinkama to myslim nejde, takze nevidim rozdil mezi madridem a barcelonou, proste to vzdy musim s nima zkombinovat. Normalene to ale resime tak, ze pro me Juan Carlos jezdi do Madridu autem, ted z pracovnich duvodu nemohl, bohuzel....
Jo v lete lita charter do Malagy, provozuje to Travel Service. Litali jsme tim kazdy rok jak my, tak i moje ceska rodina, kdyz me tu v lete pravidelne navstevuje. Ma to ale jeden hacek, temer 100% to ma vzdy nekolikahodinove zpozdeni (znate to, jak v lete se ty letadla toci, nekde naberou zpozdeni a je to hned) a vzdy se jedna o nocni hodiny. Napr. letos mamka odleta z prahy v deset vecer a pak odsud z malagy ve dve rano..., loni, co si vzpominam to bylo podobne a segra s detma meli tenkrat 7 hodin zpozdeni uz z Prahy.

kocurek
autor
31. kvě 2007

rketka

ani nemluv o tom zpozdeni, dovedes si predstavit, kdyz jsme delala kdysi se spanelaky okruhy Praha-Viden-Budapest a cekala treba na letadlo, ktere melo priletet pred pulnoci a pristalo treba a z v pet rano----rozdelit lidi z letadla do nekolika busu, rozvezt lidi po hotelich po cele Praze,a v osm uz zase jet pro lidi a delala jsme s nima okruzku po Praze a pak odpoleden hrad a vecer lod....to byla sila to cekani, kdy clovek ani nemohl spat aa nikdy nevedel, kdy letadlo odleti z Madridu nebo odkudkoli. Tim, ze to je charter, tak to neustale lita. Treba vyleti z Budapeste, leti do Barcelony, pak do Prahy, Malagy a tak a porad se toci a vsude nasbira zpozdeni...ja si toho uzila, proto jsem osobne tim odmitala letet.....pracovne nekolik let vzdy 4 mesice v roce to byla sila....Vzdy jsem si volala do mista, kde letadlo vylitavalo...

mishita
31. kvě 2007

Mala zatim nema pravidelny spani ani kojeni, ale vetsinou chce tak po 2-3 hodinach, ikdyz nekdy treba i po hodine. snad se to pomalu uklidni a prodlouzi. Zatim ale musime nabirat na vaze tak mi to nevadi. A nastesti skoro vzdy po kojeni usne tak neprobdim cely noci. Nejlip spi dopoledne takze pravidelna vstavame az tak kolem 11. Zatim ji jeste neupadl pupik a to uz ma 2 tydny. Snad uz se dockame a bude o starost min.
Taky uz je jen malinko zluta tak to snad do pondelni navstevy u doktora bude uplne dobry.
Ted ta nova spolecnost Clickair taky lita do Malagy a do Prahy ale opet s prestupem v Barcelone.