Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

doubek
12. čer 2007

zdina - takze ted uz jenom v poho uzivat tehotenstvi

mishita
12. čer 2007

zdina: super zprava, gratulujeme!!!

Vcera jsme u doktora navazili 350g navic za posledni tyden takze skvele!!! celkem ma uz 3720 a 53.5cm. Roste jako z vody. Tak na oslavu musela vyzvratit vecerni kojeni 🙂. Zacali jsme brat na prdiky a koliky homeopatika Colikind tak jsem zvedava na ucinek. Moc lidi si to chvali.

kristynaw
12. čer 2007

ahojky...

doubek
12. čer 2007

ahojky

zdina
12. čer 2007

doubek to vis po takove dobe si to uzivam tedy vlastne vychutnavem. Predtim u tech prvni deti jsem to brala uplne jinac. Ja jsem snad asi dospela 😉
mishita gratuluji, tak at rostete dal jak z vody

doubek
13. čer 2007

Ja uz jsem taky velka holka 😀

zdina
14. čer 2007

Doubek ja vim, chodim na tricetsedmicku 😉

doubek
14. čer 2007

aaa,tam uz jsem strasne dlouho nebyla. zajdu tam. 🙂

rketka
18. čer 2007

Ahojky, tak dnes slaví Laura první narozeniny, je mi az trochu líto, jak ten rok rychle utekl, ale byl to rok moc hezký a az na to nocní vstávání - stále se jeste 2x az 3x vzbudí, musím říct, že máme moc hodnou a sikovnou holcicku. Vází 10 kg, coz mela uz v 6 měsících, od té doby se ale nastesti uz jen vytahovala na dnesních 76 cm, takze má takové standartní miry rocního dítete oproti tem novorozeneckým 😀 . Jinak uz docela chodí s nasí pomocí, strasne rychle leze, zvatla, i kdyz ji zatim neni krom nekolika tradicnich slov (mama, tata, papa, baba...) moc rozumet. No a hlavne je to porádnej mazel, mámin závislácek, tatkuv milácek a vubec vsichni jsme z ní porádně poprdený 😀 😀 😀

mishita
18. čer 2007

Tak gratulujeme!! My dnes pro zmenu slavime 1. mesic a taky me az desi jak to rychle utika. Velikost obleceni 56 uz ji zacina byt pomalu tesna a stehynka se zakulacuji a vubec uz to neni takovy malinky miminecko jak pred chvili. Apritom mi pripada, ze jsem rodila vcera.( A kdybych mohla tak bych zitra sla rodit znova) Mam na to krasny vzpominky, cely to bylo takovy specialni a nadherny.
V noci s etaky moc nevyspim, al ejaksi jsem si zvykla a doufam, z enebude dlouho trvat a intervaly kojeni se budou prodluzovat, hlavne ty nocni. Stale nas po ranu trapi prdici, ale neni to tak hrozny.
Je to proste fajn byt mamka ze??!!! 😀

rketka
18. čer 2007

No ja bych si ten porod teda zrovna nechtela zopakovat, prece jen 23 hodin kontrakci nebyl zadnej med (z toho 12 hodin po 2-3 minutach a posledni tri hodiny uz jsem mela pocit, ze mam jednu nekonecnou), o cisari ani nemluve... No ale personal byl ok, Juan Carlos uplne uzasnej, tak jsem to nejak prezila a dnes uz vzpominam jen v dobrem.
Jak pises o te velikosti 56, tak ta nam byla od zacatku mala 😀 , kdyz jsem ji oblikala dupacky pri odchodu z porodnice, skoncily ji v polovine stehynek 😀 😀 😀 , jeste, ze jsem s sebou mela i vetsi veci. Ja to malinkaty miminecko nikdy nemela, me se narodilo hned trimesicni 🙂 A pak taky porad kynula, v mesici mela 5,5 kg, v puli roce 10, nastesti se to ale v tech 6 mesicich zarazilo a ted uz jen vytahuje, faldiky ma teda porad, ale ty zarezy v nich uz jsou podstatne mensi 😀 😀 To bylo asi tim mym mlikem, do 6 mesicu jsem ji jen kojila a kdyz mi delali krevni testy, rikali, ze mam malo tuku v krvi, tak jsem doktorce rekla, at se nedivi, kdyz vyrabim plnotucny 😀

doubek
18. čer 2007

preji tve dceri vsechno nejlepsi k prvnim krasnym narozeninam. urcite je to dojemne. 🙂 bude velky dort? 😝
my jsme se dnes byli fotit na pas, nebo dni, jeste nevim, co ji nechame udelat. rekli mi, ze dni trva 1 mesic. fotka vysla pekna.
miminka silene rychle rostou. nedavno jsem ji kupovala uplne malinecky a ted uz potrebuje body na 6 mesicu. na 3 mesice to ma maly. a faldiky ma dost faldikovaty, kdyz koupeme, musim ji to uplne otevirat, abych ji hezky umyla.
dnes mame docela pekne. za chvili vyrazime do SS na policii.
takze hezky den a super oslavu male Laurity.

zdina
18. čer 2007

Ahojky, taky ja se pripojuji a vse nejlepsi Laurince k I. narozeninam, at z ni mate porad takovou radost 🙂

rketka
19. čer 2007

Vsem dekujeme moc za prani, dala jsem nějake fotky do alba, zmrzlinovej dort s boruvkama slavil velky uspech 🙂

mishita
19. čer 2007

My taky musime nechat male udelat pas protoze ten ej na pockani a dNi trva ten mesic a na to uz moc casu nemame. Jen jsmezvedava jak to bude s tou fotkou, je preci jen malinka a neudrzi hlavicku a navic musi byt ta fotka s otevrenyma ocima, coz je dost problem u miminka co vetsinu dne prospi a zatim nema presny hodiny kdy je vzhuru. Nekdy je to cely dopoledne jindy vecer...no bude to zajimavy jak ji vyfotime. Vcera mi prijela segra z Cech tak si uziva miminka, ikdyz ji Amalka na privitanou celou poblila 🙂 . Jeji decka uz maji 7 a 5 let tak vzpomina jaky to bylo kdyz byly prtavy. je to fakt hruza jak to leti!!!!!!!!!!!

doubek
19. čer 2007

tak foto super. 😀

rketka
19. čer 2007

S fotkou na pas se to zvladnout da, my jsme fotili v mesici a celkem asi na treti pokus se zadarilo, asistentka fotografa ji posadila na zidlicku a zespoda zezadu podpirala hlavicku a celkove pridrzovala, my jsme stali za fotografem a chrastili chrastitkama, volali, piskali..., docela sranda. Sice ma na fotce hnedy oci, i kdyz ma normalne modry, ale nikdy to nikdo nezkoumal. Spanelskej detskej pas ma platnost 2 roky, no snad si bude za rok jeste podobna. Jinak jak uz jsem vcera rikala Doubkovi, k vydani pasu i DNI potrebujes rodný list, který si nechavaji, takze jsme si nechali udelat na Registro civil nekolik exemplaru navic. V podstate jsme zatim potrebovali tri - pas, DNI a pak si ho nechavaji i v CR, kdyz delas diteti ceskej RL.

kocurek
autor
19. čer 2007

Ahoj holky, tak opet po delsi odmylce tady....net byl odpojen z duvodu delani novych plastovych oken....pred chvili zde strasne bourilo, ale opet je nadherne, stale jsou 25-30st vedta...ani neni treba jezdit k mozi, u reky je nejlip pod stromy ve stinu...sumeni reky maleho nadherne uspava.

Foto na pas je krute, kdyz je mimi male, my jej delali ve 3 tydnech, ale jde to...kdyz je fotograf zkuseny a hlavne ma nervy, jak bobkovi pada hlavicka, jak cumla cumlik nebo ma zavrene ocicka...chce to trpelivost, nam to trvalo 40min. 😉

rketka> nadherne fotecky.

🙂 🙂

doubek
19. čer 2007

tak uz mame pas a skutecne nam to udelali na pockani. super. 😀

kocurek
autor
21. čer 2007

Ahoj holky, jake mate pocasi, netresete se zimou??? MY jsme jako u more!!!!!!!!!!! 🙂

doubek
21. čer 2007

ahoj. A my jsme jako na Sibiri. 😝

andy29
21. čer 2007

Ahoj. Chtela jsem se vas zeptat na par veci ohledne cestovani do CR. Jak resite autosedacku? Berete si svoji? Nemate strach, ze vam ji v letadle ponici? Ja ted slysela strasne story ohledne ponicenych kocarku a vzdy si vzpomenu jak se vsim hazi, tak nevim... ☹ My budeme cestovat az na vanoce, ale radeji si zacinam uz vse zjistovat.. 🙂 Jinak s tim pasem to u nas byla taky sranda. Presne jak popisujete.. Musela jsem ji drzet tak, aby moje ruce nebyly videt, mela naklonenou hlavicku tak akorat, otevreny oci, nic pred oblicejem... No sila, ale take se zadarilo... Jen nechapu proc je to foceni nutny, kdyz my jsme vyrizovali pas ted pred par tydnama a az poletime v prosinci, tak uz bude stejne vypadat uplne jinak.. 😅

rketka
22. čer 2007

Autosedacku si vzdy nekde pujcim u kamaradek. Presne z obav, ze mi znici kocar jsem si koupila na cestovani dalsi kocarek, uplne obycejnej sportak za par euro, u kteryho je mi celkem jedno, kdyz mi ho omlati 🙂 Letela jsem uz trikrat, vzdy tam ty kocary lezi na zemi, tak jak jim to upadne z ruky, minule mi ho prinesli pekne spinavej.

rketka
22. čer 2007

Chtela jsem rict, ze jsem letela uz trikrat s malou 😀 Jinak se toho cestovani neboj, lita pomerne hodne maminek s miminkama, dnes uz je to standartni zalezitost. Ja si ten sportak poridila na to cestovani i z duvodu skladnosti, normalne mam trikolku, ktera je pomerne rozmerna oproti malemu lehkemu sportaku, jinak si ji ale nemuzu vynachvalit a taky jsem ho ocenila v Praze v MHD, moc se lidi nehrnou, aby ti pomohli treba do autobusu, tak ho capnu sama a hotovo (chudinky ty mamky s tema tezkejma ceskejma kocarama, ktery vazi kolem 20 kg).

doubek
22. čer 2007

K tem fotkam na pas. Rikala jsem synovi, ze uz Amlka ma svuj pas a on se me zeptal, kdo je na fotce??? 🙂 Tak mu rikam, ze ona, tak mu to bylo taky dost divny, povidal, ze deti jsou vsechny stejny. Ja jsem si to taky myslela, ale ted uz samozrejme ne, protoze kazda prece mame to nejkrasnejsi. 🙂

doubek
22. čer 2007

Cestovani: Ja mam plan, vzit jenom spodek od kocarku a autosedacku, kterou lupnu na ten spodek. Vymyslela jsem to tak, ze autosedacku zabalim do folie, ale pojedeme s tim az k letadlu, jak mi rikala Rketka, tam to odevzdam, hezky zabalene a malou budu mit na brichu v batuzku. Takhle to mam naplanovany. Uvidime, zda realizace probehne dle planu.

kocurek
autor
24. čer 2007

Ahoj holky, mame zde tatinka, tak moc nepiseme....snad uz Sibir opadla, zde je stale krasne... 😉

mishita
24. čer 2007

Ahojte, my porad bojujeme s kojenim. Hlavne s pravym prsem! Kazdej den se deje neco novyho, bud ji strasne dlouho a i tak ma jeste hlad, nebo mi udela nejakou prasklinu nebo se proste neni schopna poradne chytit. Jindy se zase chytne na poprve. Ted se pro zmenu nemohla chytit ani na jedno a rvala, ja z toho byla nervozni...no dokazete si to predstavit. Uz se bojim co bude dnes v noci. Snad se to srovna. Koupila jsem si od Aventu takovy vetraci musle, ale tim ze jsou z plastu a je horko tak mi okolo bradavek vyrazily pupinky. Je to skoda, protoze to vypadalo, ze mi pomahaji. A to jsem si myslela, ze po mesici uz urcite s kojenim zadny problemy nebudou...

rketka
25. čer 2007

My bojovaly zase s levym prsem asi 2 mesice, nejak se tam nedokazala pricucnout nebo to dlouho trvalo a ona rvala, ale nechtela jsem, aby se mi tam prestalo delat mliko, tak jsme to vzdy nejak zvladly, casem se to ale bez problemu naucila 🙂

mishita
25. čer 2007

Obavala jsem s ejak to bude v noci a uplne perfektne se pokazde chytila na poprve na obe prsa. Fakt nechapu co se stalo. No snad uz to bude dobry. Jen ji pokazde kojim jen z jednoho, zatim ji to vetsinou staci, protoze kdyz ji zkusim dat pak na druhy tak tim jak ji otocim, tak se mi poblinka.