Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

kocurek
autor
26. srp 2007

ja ucm, ci ucila jazyky, vyslovnost ma dobrou, ale posledni dobou nerad uci

kocurek
autor
26. srp 2007

ja ucila jazyky

doubek
26. srp 2007

jakym zpusobem se tchyne rozcilovala?

doubek
26. srp 2007

jak bys prelozila : potkat nekoho- encontrar? neni lepsi vyraz?

kocurek
autor
26. srp 2007

no,kdyz u nas byli na krtiny, tak ja automaticky s R a nima mluvila spanelsky, nasim vse prekladala a s nasima a Erickem mluvil a cesky a ona na to, zda na nej nemluvim spanelsky, a ja ze ne a ona proc ne, ze se to nenauci, tak jsme si myslela sve, jelikoz deti az od 6. mesice rozpoznaji jazyk. a jak si to predstavuji, ani slovo, ze otec je spanel atd. a ze ja jsme vinna, ze jsme nerodila v Madriodu, ze jsem uklouzla a spadla atd. ale to vse mi nerekla, kdyz tam byl R, ale o samote v hotelu, kdyz jsme pro ne jela, tak jsme rekla, tak dost.poslouchala jsme, vyslechla si vse a mlcela, chtela jsme prozit krtiny v klidu a pohode

kocurek
autor
26. srp 2007

a kdyz odjizdela, poslala jsem sms, byly 2 dny v Praze, ze me potesilo setkani, ale je mi lito veci, ktere jsme se dovedela, jelikoz pred nasima a R byly miloucke, ale se mnou..tak jsme odepsala jeho sestre, ze ja nejsem povinna tohle poslouchat, ze se ani nemusime stykat. r jsme to rekla a on rtekl, ze si chce s ni i semnou promluvit, az prijedu do madridu, ze se to nehodi, aby se ke me tak chovaly, kdyz on tam neni..

kocurek
autor
26. srp 2007

encontrarse con alguien

doubek
26. srp 2007

takze zautocila

kocurek
autor
26. srp 2007

jo,ze pry R to vse prozival velice spatne, kdyz mu oeprovali nohu v lednu a on v breznu musel prijet, ja jen odpovedela, ze jen nemohl chodit, coz ani zde nemusel, v MAdridu by musel obehat urady a ze nevi, co jsme prozivala pred porodem a po porodu,kdy byl malinky tak malinky......

kocurek
autor
26. srp 2007

kdyz jsme to rekla, jen ziral,ale ja si sms nechavam, co jsme napsala ji i odpoved.ona pry, ze jsme to vse spatne pochopila, tak jsme rekla, ze je to jednoduche, budeme (s jeho sestou) mluvit anglicky, kazdy jinym jakmaterskym jazykem. Zbytecne se nebudu nervovat. Nejdulezitejsi je pro me ted E. Jen se bojim, aby po navratu pak nebyli na me 3 proti me.

kocurek
autor
26. srp 2007

jo a pry proc stale kojim, proc mu nedavam sunar atd. proste silene moc veci, to je na dlouho, to az budu v MAdr po tfn.

kocurek
autor
26. srp 2007

prikrmujes?ja stale jen kojim, ale od konce 6. mesice uz budu neco davat, no, davam caj a mrkvanek

kocurek
autor
26. srp 2007

maly place,tak papa,jdu kojit a na prochazku

doubek
26. srp 2007

dobre

doubek
26. srp 2007

co ony porad maji proti tomu kojeni. ja taky jenom kojim a setkavam se s pozitivni reakci, obzvlast, kdyz vidi, jak je Amalka kulatoucka. neni tlusta, ale ma super nozicky

doubek
26. srp 2007

ja ani caj

doubek
26. srp 2007

tak zatim pa

vlastik
30. srp 2007

Ahoj holky,já jsem ve Francii druhým rokem.Žiji s manželem(je taky čech)a plánujeme miminko.Najde se někdo,kdo žije taky ve Francii.My bydlíme kousek od Toulouse.pa pa

kocurek
autor
31. srp 2007

vlastik: Ahojky, pisni primo do schranky : lucija76 , ta zijeve Francii. papa 🙂

vlastik
31. srp 2007

kocurek:díky moc,došlo mi,když už jsem odesílala zprávu,že ji nepíšu vlastně tobě ,ale nikomu jinému kdo žije ve Francii 😀 takže jsem tam zazmatkovala,že bydlíš ve Španělsku,no ale napsala jsem ještě jednu zpravičku.Ještě jednou díky moc.Vy jste ještě pořád v kontaktu?

rketka
7. zář 2007

Tady se nic moc nedeje, koukam..

Zdravim z Prahy, je tu desna zima, vcera jsem ukrutne s Laurou zmokla, do toho jsem letela k zubari, kde mi vyrvali sestku a budou mi delat implantat, mela jsem v haji koren, totalne mi hnisal, ted tam mam diru jak blazen a tu tam budu mit nejmin 9 mesicu (nastesti to neni videt), nejdriv se to musi tri mesice hojit, pak mi tam nasypou nejakou umelou kost, aby zacpali tu diru a to se taky musi hojit 6 mesicu a pak mi tam teprve daj zub. Vyjde to bratru na 30 tisic, to me malem polozilo, ale zadny mustky tam nechci. No, ten doktor je ale dobrej, dela i v Italii obcas a rikal, ze tam to stoji 2500 euro, myslim, ze ve Sp. to nebude jiny.
Pristi tyden se vracim do Granady, tak se tesim na teplo, tady je listopad a teploty kolem 11 stupnu.

kocurek
autor
7. zář 2007

rketka
Ahojky, teprve je zari a ne listopad!!! Tadyx bylo cele leto desne horko, ale tento tyden to kleslo a u nas jsou i povodne, dokonce na chalupe v Jesenikach, kde jsme byla delsi dobu s malym, tak je to zaplaveno, u nas nastesti jen sklepy v chalupe, ale i tak, nebude kdy a jak to vysusit, kdyz nastala zima.
Jazdis do Prahy dost casto, vid?

rketka
7. zář 2007

To vim, ze je zari, neboj, nezblaznila jsem se, ten listopad byl myslen nadnesene, protoze teploty tomu odpovidaji.

Jo, jezdim sem kazde 3 mesice a vzdy aspon na 5 tydnu, at si nas tu poradne uzijou, silene to ale vzdy utece.

kocurek
autor
9. zář 2007

Ahojky, tak to jsi jako ja, ja vzdy sama jezdivala taky co 3 mesice a inimalne na mesic a ted s malym budu delat to same, i kdyz se vracim koncem zari do Madridu, v listopadu hura zpet.papa a hezky pobyt 🙂

anddy
11. zář 2007

RKETKA: musim ti podekovat jeste jednou za rady ohledne litani, ale reknu ti bud rada, ze litas tak jak litas. Ja kdyz jsem letela do Prahy, tak jsem si nechala autosedacku na podvozku, pri kontrole jsem to musela rozlozit, to jsem chapala, ale musela jsem si to sama slozit i u letadla a to s prckem v naruci a letusky cucely jako kr... V Praze kdyz jsem je poprosila at mi to vydaji se tvarily opet jako ... a ze pry mi to vyjede s kufrem na pasu. Kufr vyjel, ale sam. Na autosedacku a podvozek jsem cekala presne 53 minut. Bylo to vecer s miminkem na ruce a s kufrem. Hruuuuza ☹ Zpet uz to bylo v poho, za prve jsem byla s pritelem a za druhe na pasu jako prvni vyjel podvozek a autosedacka. 🙂
Doufam, ze jsem takhle spatne cestovala jenom ja, a ostatni maminky nemaji s Ruzynskym letistem takove hrozne zkusenosti. 😀 Hezky vecer

kocurek
autor
12. zář 2007

Ahojky,mame velkou novinu, dnes mame pul roku a predstav si, uz nam vyrostl dalsi, prave dnes se vyklubal 3. zoubek. mame 2 dole a jeden nahore.
papa a hezky den.
Poletim koncem mesice, tak jsme zvedava, co me ceka.Musim 2cx prestupovat a chci kocarek do letadla, ale vezmu si i ruksacek na maleho,at jej netaham na rukach....

doubek
12. zář 2007

anddy- tak sis mela dupnout, ze to chces, ze se nebudes tahat s miminem.nam to vzdycky dali,jenom jednou mi rekli, ze potom, tak jsem hudrovala, ze vzdycky mi to davaji hned a ze to chci hned. a dali.ale nebyli to cesi,myslim itali.

lucija76
12. zář 2007

Ahojky, jak pise doubek, clovek se musi ozvat a dost hlasite ;) Ja si vzdy beru kocarek az k letadlu a poprvy mi ho po priletu dali na pas,byl spinavy a vyjel az jako posledni,tak jsem si stezovala,a rekli mi ze jsem si ho mela po vystoupeni z letadla vyzadat. Tak od te doby si ho vyzaduju a vetsinou se cukaj,ale pak ho dostanu ;)) Ale jinak zvladame cestovani skvele i kdyz to mame slozite, musime jet autem,vlakem,metrem nebo taxikem,busem,letadlem a zase autem nez dojedem az domu 😎

anddy
13. zář 2007

teda holky diky za radu, byl to fakt pakec tam cekat tak dlouho s prckem v naruci, a to se mi chtelo strasne na zachod 😀 priste budu jecet jak sirena a ze to umim 😎

rketka
13. zář 2007

tak me to ceka dnes, za dve hodky vyrazime na letiste, uz z toho mam zase simrani v zaludku, do toho Laura chytla nejakou virozu, vcera ji zacala tect nudle, v noci mela 39, fakt super na cestu, uz to ale vypada lip. Nastesti to mame primo do Malagy, tak jestli vse dobre dopadne, tak jsme v deset na miste. Drzte palecky, ja to litani nesnasim, ach jo, uz abych tam byla.