Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

balsiger
13. zář 2007

ahoj vespolek...uz jsem k vam kdysi zabloudila, ted kazdopadne uz delsi dobu ne...zkousim stesti a chtela bych se zeptat,jestli tu mate nekoho ze svycarska?

vsechny zdravim

doubek
13. zář 2007

ahoj rketko- tak uz za pul hodiny vitej doma 🙂

kocurek
autor
14. zář 2007

rketka jaká byla tentokrát cesta? 🙂

Po 14-ti dnesch opět vykuklo sluníčko, i když je jen 13st, dnes dávají až 20 a o víkendu se to má opět zvedat, tak uvidíme.Tatínek nám píše, že Madrid neklesá pod 30. Takže za pár dnů se budu zase potit.papapa a hezky den všem

balsiger tady jsme o nikom neslyšely ze Švýcarska, jak se tam žije?

balsiger
14. zář 2007

ahoj kocurek: no nezije se zle, pro mne lepe nez v CR...socialni jistoty...ale je tu draho a zadarmo ti tady nikdo nic neda 🙂

ale ja uz jsem tu 7let a nestezuju si, jsem stastna...mam fajn muze, milou rodinu a od nedele ci pondeli snad i mimi - jdu na vyvolani 😕

rketka
14. zář 2007

Tak vas vsechny zdravim, cesta nic moc, zpozdeni dve hodiny, Laura polovinu cesty probrecela, nejak nemohla zabrat, bylo ji asi blbe a letelo celkem dost miminek, ktery taky breceli, takze se navzajem budili. Navic nam odmitli dat u letadla kocat, nechtelo se jim tahat tolik kocaru nahoru, byli nekompromisni, takze jsem tahla dite a tezkou tasku snad kilometr, pak s ni v ruce sundavala kufry z pasu, kocary samozrejme poslali az na konec, debilove 😠 , jinak se jim rict neda, jsou liny, nevim, za co platim tak vysoky taxy, tentokrat i za dite...
Dnes se cely den valim a nic nedelam, kufry mi tu stoji, ale jsem lina vybalovat. Laura tu se mnou polehava, asi ji je jasny, ze musi byt hodna, aby mela odpocatou maminku 😀

kocurek
autor
15. zář 2007

balsiger
Drzim palecky... 🙂

rketka cestu nezavidim,a le jsou to charterove lety, tak se neni ceho divit, spise bych byla rada, ze jsi necekala dele. Nevim, zda vis, jak tyto letadla litaji. Nezastavi se, leti treba Budapest, MAdrid, Praha, Malaga atd. Pokud poletis ci poletite na vanoce ci v prosinci, tak CSA ma super ceny TED.papa 😉

rketka
15. zář 2007

vim moc dobre, jak funguji chartery, do Malagy takto litam uz asi 8 let a zpozdeni maji temer pravidelne, i kdyz pred mesicem jsme odletaly presne na cas. Presto vsak to vzdy v lete s nim risknu, je to pro me snazsi nez pres Madrid, mame ho prece jen z ruky a kdyz jsem minule pres nej letela, tak mi v noci zrusili let a nebyl to zadnej charter, o tom jsem tu uz psala, takze clovek si proste nevybere. CSA jsou super, ale sem na jih bohuzel nelitaj.

mishita
16. zář 2007

Ahojky, jaky ze to ceny maji CSA? A je to i na lety y Madridu do Prahy nebo jen naopak.Castokrat totiz mivaji dobry ceny jen y Prahy do Madridu.
Jinak zdravim po lete. Psala jsem minulej tyden,ale nejak se to tu asi neobjevilo. Jsem ted v CR, bohuzel neplanovane o neco driv, protoze mi zemrela sestra. No nebudu to rozepisovat, vsak si asi dokazete predstavit jak nam je. Tak si aspon rada prectu vase info o miminkach.Jinak na Mallorce to bylo superni. v CR budu asi do 15. rijna, uvidim jak na tom budou nasi, prece jen miminko jim dodava trosku sily. Mejte se

kocurek
autor
16. zář 2007

mishita
Ahojky, to je me lito ☹ , hlavne se drz a pokud kojis, klid, at neztratis mlicko. Lety jsou levne i Madrid-Praha, staci jen si to sem tam kontrolovat, nedavno jsme videla tet Madrid-Praha zpatecni za 120 EUR, na vanoce to je zatim taky celkem dobre. Chartery jsou ted drazsi,. jak jsem se divala.

JInak mame novinu, opet se nam po dalsich 4 dnech, co se nam vyklubal 3. zub, tak mame uz dnes 4. Ve 4 mesicich jsme meli 1.zub, o 5 dnu pozdeji dalsi a ted v 6. mesicich opet dalsi dva....
Hezky den! 🙂

rketka
16. zář 2007

Mishito, drzim moc palecky, at jste vsichni silní, to je priserný, vubec nevim, co rict, videla alespon malou Amalku?

Taky jsem koukala na CSA a vidim, ze ted maji nabidku Praha Madrid a zpet za 2500 Kc, ale Madrid Praha a zpet za 185 euro, docela rozdil, maj to nastaveny levne jen pro cechy nebo proste pro ty, co leti z CR. Ty chartery jsou casto drazsi nez pravidelny, ja platila 325 euro, docela sila, ale co nadelam, je to jedina spolecnost, co lita primo do malagy, tak toho nalezite zneuzivaj, pres Madrid by me to vyslo levnejs, ale s ditetem to je narocny prestupovat, tak jsem volila takto. Kde jsou ty casy, co se startem usnula a probudila se, kdyz jsem ji vynasela z letadla, to bylo tak do 8 mesice, ted uz moc nespi, i kdyz taky je pravda, ze ji ted bylo spatne, mela teplotu.

Kocurku, s tema zoubkama to ted poleti strasne rychle, laure vylezly dole jednicky nekdy v 7 mesici, pak dlouho nic a v 11 mesici ji najednou vylezly behem tydne ctyri stolicky (dost neobvykly), pak dalsi tyden jednicky nahore a dalsi dvojky dole, takze behem jednoho mesice 8 zubu. Ted ve 14 mesicich ji teprve rasi dvojky nahore. Mame to nejaky prehazeny, nez je normal 😀

kocurek
autor
16. zář 2007

rketka Praha-Madrid je bez popatků. kdž si zkusíš rezervovat letenku a přičte ti veškeré poplatky, tak to máš stejnou cenu, jako Madrid-Praha. To je jen lákadlo.

Jedna znama rekla, ze se ve Spain dite vozi v capazu, pak v portabebes-coz je jako sedacka a pak az sportak? Je tomu opravdu tak? Pry se dava do portabebes dítě od 3. měsíců. Budu blbě vypadat, když malého budu vozit v capazu dodoby co se do něj vejde??? Dělám to kvůli jeho zádičkám....Jak jsi na tom byla ty? Já chci hluboký apak sporťák. 🙂

rketka
16. zář 2007

Kocurku, ta cena z Madridu byla taky bez tax, zapomnela jsem to pripsat.

S kocarkem, ja ji vozila do pul roku jen v hlubokym, presne jak pises, kvuli zadickum, sedacku jsem pouzivala jen v aute nebo chvilkove i doma, kdyz jsme treba jedli a ona nespala a chtela byt u nas, obcas taky na nakupy. Taky si vzpominam, ze jsem ji vlastne hodne vozili i v aute v te hluboke korbe, je na to homologovana, normalne se pripne k pasum a jeste je vevnitr pas pro mimi. Je ale pravda, ze tu ty mimca vozi prevazne v sedackach, vubec to nechapu, asi si neuvedomuji, ze jim nici zada. Hluboke se tu moc nevidi, jen sem tam s tema uplne cerstvýma miminkama. Dokonce jsem tu videla jet i uplne mrnavy mimi rovnou ve sportaku, mela jsem chut jim vynadat.
Male jsme vymenili korbu za sportak asi v sedmi mesicich, uz chtela koukat na svet, porad se otacela na brisko a vykukovala a taky uz ji ta korba byla dost tesna.
Zato ted mi leze uz i ze sportaku ven, chce chodit a ne se vozit, je to docela narocny. Za ruku uz chodi 2 mesice a pred dvema tydny zacala sama a nechce jinak, kdyz ji capnu, tak se vzteka. Mam pocit, ze teprve ted mi zacal ten poradnej kolotoc.

kocurek
autor
16. zář 2007

rketka
Takže asi nejsem sama, kdo si myslí, že co nejdýl má být mimi v hlubokém. Asi se na mě budou dívat, jako na vola, ale já to nechápu, jaké ty děti budou mít záda!!!!! Já asi taky vyměním korbu za sporťák, přece tam je možnost polohování, malý se tam bude moci natáhnout a ne být v portabebés, což se mi zdá sílené. já jej taky vozím v autě v hluboké korbě, je to i pro mě pohodlnější.
Kolik už má malá? 🙂

kocurek
autor
16. zář 2007

Cena s CSA Madrid-Praha s taxama 192,50 EUR- nebo 5734,- kč

mishita
16. zář 2007

Dekuji zy podporu holky, je to fakt tezky a vubec si nedokazu predstavit vratit se do Spanelska a byt daleko od zbytku rodiny. Cim dal tim vic zacinam byt presvedcena ze bych radeji zila v CR a ze i vychova a vzdelani je tu pro deti lepsi nez ve Spain. Ale bohuzel to jen tak nejde. Segra Amalku osobne nevidela, jen na fotkach a na videich co jsem ji posilala na mobil. Napsala ji krasnou basnicku co dala na net. Snazim se to nepripoustet, ale moc to nejde. Je tu se mnou nastesti skoro na celej mesic i Juanjo.
K tem letenkam, ja mam na vanoce pres Smartwings asi za 150e, ale kupovala jsem ji uz v cervenci. A pro Juanja budem teprve kupovat, nevi zatim jak bude moct mit dovolenou.
Ja malou taky vozim v korbicce a budu dokud se mi tam vejde.I v aute ji prevazne vozim v korbicce, v sedacce jen kdyz nas jede vic a nevesli bychom se.
Jeste mam dotaz, mate nejakou zkusenost s vyukou cestiny pro cizince v CR? Kdyz tu ted bude J. tak dlouho tak bych chtela sehnat lektora aby ho zacal ucit. Se mnou se totiz k tomu nedokope a ani poradne nevim jak ucit cestinu. Zitra zavolam do nejakych jazykovek a poptam se.

kocurek
autor
16. zář 2007

mishita
Jazykovky jsou dost drahe, kde ted jsi, v Praze? Rubén s emi taky nechtěl učit, ale začal sám, koupila jsem mu Španělštinu pro cizince knihu i CD a jde mu to kvěle a ke všemu teď budu mluvit jen na Erička ve Španelsku česky, i před ním a jeho rodinou, tak aŤ si zvyká. Jinak Rubén se mi učí i tím, že se dívá se mnou zde v CR na TV.

Co se týče života v ČR, žila jsem 10 let ve Španělsku, ale teĎ po půl roce, co jsme zde, říkám si, že jsem zde měla zůstat, vše je zde jednodušší, aspoň mě to tak připada, ale brzy se budu muset do Madridu vrátit. Těším se na osobní setkání.

Pokud se můžu zeptat, kolik sestře bylo?

doubek
16. zář 2007

mishita-uprimnou soustrast, to je strasne smutne, nevim, co rict. je to velka tragedie

mishita
17. zář 2007

Sestra mela 39. Zemrela na pooperacni plicni embolii. Nasli ji udajne maly nador v travicim ustroji,ale operace pak byla slozita a dlouha a proste to nedopadlo. Nakonec je to pro ni asi to nejlepsi protoze nasli pozitivni nalez i v lymfaticke uzline a metastazy v tenkem streve takze by to bylo trapeni jak ji tak okoli se stejnym vysledkem. Ale byla to rana z cisteho nebe pro vsechny, no co budu dal vykladat. Porad mi to pripada jak scena z pekne spatnyho filmu.
Jsem ted v Brne a chci zavolat do nejakych jazykovek a uvidim. Koupila jsem uz davno J. ucebnici cestiny pro spanely, takovou cernou se zlutym pismem, myslim, ze se jmenuje quiere Ud. hablar checo, ale prijde mi samotne strasne blba, ze bych se sama z toho tezko ucila. A bohuzel nasi maji doma i spanelskou tv takze se J. diva na ni misto trenovani cestiny. Snad ho to s malou prinuti trochu neco delat.

kocurek
autor
18. zář 2007

mishita
To me me opravdu lito. Kdyz budes na malou mluvit cesky, on se bude snazit, uvidis, nebude vam rozumet a to jej k tomu privede. Ja mam stesti, ze R se diva na ceskou TV a nejvice se nauci, kdyz je u nas v CR.
Vim, ze v Brne se uci cestina pro cizince, ale je to rocni nebo trileta.

🙂 ČSA chtějí cenově konkurovat nízkonákladovým aerolinkám 🙂 prectete si na:

http://www.novinky.cz/ekonomika/csa-chteji-ceno...

rketka
18. zář 2007

Je tu nekdo?
Doubku, budes zitra doma? Brnkla bych a po mesici zase pokecame.

kocurek
autor
19. zář 2007

Ahojky,
tak vcera o teto dobe jsme meli 25st a dnes jen 8, assi zacina poradna zima,a le nadherne sviti slunicko. 🙂

mishita
19. zář 2007

Ahojte, tak uz mame zazadano o cesky rodny list Amalky a do tydne mi ho daji tak pak budem zadat o materskou. Snad to bude bez komplikaci a zacnou chodit penizky at muzeme kupovat letenky do Cech 🙂 . Divaly jste se uz na ty stranky click4sky.com? Vypada to super, zpatecni letenky za 4000. Jen nevim jak je to s miminkama, zda litaji taky zadarmo, protoze o tom tam nic nepisou. Psala jsem jim mail s dotazem, ale zatim mi neodpovedeli, tak doufam, ze to brzy udelaji a mimi budou litat zdarma tak jak je tomu i u jinych spolecnosti. Skoda jen, ze nelitaji primo z Brna, ale to bych chtela asi moc 😉

kocurek
autor
20. zář 2007

Je to opravdu super, ja bych taky privilata, kdyby litali do Ostravy. Takhle me to vyjde na stejno.

markeeta
20. zář 2007

Ahojky, ja uz tady konikuju dlouho, ale tady sem byla jen jednou, tak to jdu napravit.

Vy jste tady vetsina ve Spanelsku? Nejste tu nekdo ze Skandinavske zeme?
Ja si vas jdu procist.

kocurek
autor
21. zář 2007

markeeta
Ahoj, jak se ti tam zije? 🙂

My uz mame dalsi zub a to 6. v poradi. 🙂 a to mame neco malo pres 6 mesicu...
HH 🙂 ezky den vsem.

rketka
21. zář 2007

ahoj Marketo, tady nikdo ze severu neni, ale kdyz se podivas na beremese, tema zivot v cizine, tak tam jsou dve holciny z Norska. A odkud presne jsi?

kocurek
autor
21. zář 2007

Holky, tak mame po levnem litani ☹ ☹ ☹ ☹ s www.click4sky.com

Prave me odpovedeli, na otazku, zda musim za dite zaplatit, i kdyz je mladsi 20let a odpoved je tato:
Please include the following line in all replies.
Tracking number: CSA20070920_0000000131

Vazena pani Kurecova,
dekujeme za Vas email.

Dite mladsi 2 let plati stejnou cenu jako dospely cestujici a ma vlastni misto.

Dekujeme za vyuziti sluzeb spolecnosti Click4Sky
Sledujte novinky na www.click4sky.com
Jaroslav Federhans

Skoda....... 😉 😉 😉

doubek
21. zář 2007

to je skoda kocourku, ze i deti mladsi 20-ti let musi platit. 😀 😀
ne, ale vazne, je to super cena, s tim hackem, ze se plati i za dite stejne. 😖

doubek
21. zář 2007

rketka, zavolej,jak budes mit cas. 🙂