Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

lucija76
28. lis 2006

...a kdyz jsem namitla ze ve ctvrtek uvidime,jestli holcicka nebo kluk,tak najednou uz o klukovi vubec nechce slyset 😀

mmmk
29. lis 2006

Ja myslim, ze tatinek (pokud je miminko chtene) je nadseny ze vseho, jako maminka 😉
My tak nejak pocitame s tim, ze prvni bude kluk, takze jasnym favoritem jsou jmena Morris a Oliver. Sice mame ceske prijmeni a strasne se nam libilo i Eric, ale prijmeni zacina na "K" 😒 Mame podminku bez diakritiky, mezinarodni a neobvykle (mame velmi obvykle ceske prijmeni). Nehodlame se vracet do CR, tak je to jedno. Ja jsem skemrala o Yannicka, ale neproslo to. A me se to taaak libilo 😒 A Jan to byt nemuze, protoze tak se jmenuji asi 3 kluci u nas v rodinach ☹ No neva, budeme mit Morriska. A nebo Stellinku (to jmeno se libi asi jen nam dvema 😀 ).
Jinak ja jsem Marketa a Nemci to vyslovuji s takovym tim jejich e, tak to ve finale zni jako Markiiiita 😀 Ale vetsina znamych chytila od meho muze "Marki" 😉

paula
29. lis 2006

ahojky! mmmk dik za ten odkaz. Ja uz nemecky mluvim jako cesky, takze me je to celkem jedno. Zjistila jsem, ze je v Düsseldorfu 95 gyndaru, tak me snad nejakej vezme i v tom 9. mesici 😉 . Jenze kdyz je nekdo dobrej, tak uz ma vetsinou plno...
S temi jmeny je to potiz... My bychom chteli taky nejake mezinarodni, dokonce jsme si koupili knizku, ale nemuzem se shodnout. Me se libi Anna nebo Miriam pro holku, Adam pro kluka. Muj manzel by chtel Lauru, nebo Ahmeda. Ahmed jen pres moji mrtvolu (to same rika on o Anne...) tak snad najdeme jeste jina jmena, na kterych se shodnem... Mame nejvyssi cas! 🙂

mmmk
29. lis 2006

Paula, tvuj muz je muslim nebo neco takoveho? 😎 Ahmed je silene jmeno, sice jich par znam. Kdyz uz arabske, tak Kerim, treba 😉

paula
29. lis 2006

mmmk: Muj manzel pochazi z muslimske zeme, ale nabozenstvi nejak nepraktikuje. Ja zadne muslimsky nebo arabsky znejici jmeno nechci, pro nej jsou ty ceske taky dost cize znejici. Budem se muset shodnout asi na nejakem nemeckem..

kocurek
autor
29. lis 2006

Lucko, tak ja se jmenuji Karin, coz taky neni ceske jmeno, i kdyz jsem Ceska jak poleno. U nas (CR) existuje KARINA, ale to se mi nelibi, vzdy odmitala,z e to nejsem ja. TAdy ve Spain me pisi Carinn, Cren atd..jakozto C se cte jako K, proste hruza. Mese to vubec nelibi.
Zpocatku to byl pro nas oba sok, kdyz jsme se dovedela, ze jsme tehota, ale ted vse zmenilo situaci. Hlavne pro me,, jelikoz jsem mela koncem tohoto roku naplanovano plno sluzebnich cest, jako napr. KENA, VIETNAM, LITVA. Neco s cestovkou, neco, jako tlumocnice.....ale co se da delat,misto toho se raduji z materstvi....

Hezky den vsem z MRAZIVEHO Madridu 🙂

paula
29. lis 2006

Kocourek: no nerikej, ze ve slunecnem Spanelsku mrzne! V Nemecku je nejteplejsi podzim za celou historii mereni teplot, skoro kazdy den padne nejaky rekord, dnes je 18°C!
Jinak ja se jmenuju Pavla a tady mi rikaj Paula 🙂 , to by vas urcite nenapadlo! Karin je jedno z jmen, ktery chtel muj manzel pro holcicku. me to prislo moc nemecky a ted koukam, ze je to pekne mezinarodni, dokonce i cesky! Musim to jeste zvazit 😉

kocurek
autor
29. lis 2006

Pavlo, u more je uplne jine podnebi, mnoho lidi mi rika,zejsem prijela z tepleho Spanelska, ale opak je pravdou. U more je teplo, ale zde v Madridu, v centru zeme, je dost zima, je to pod horama, takze si zde pripadam v zime, jako doma. Dost prsi a je zima a o vetru ani nemluvim....Vychutnavej tepla!!! Cose tyce jmena Karin, tak je to prave nemecke jmeno....papa

mmmk
29. lis 2006

Ale Carina (italsky) je milovana. To neni spatne. Kamoska Ceska ma holcicku Celine a druha ceska kamoska ma holcicku Melissu. Tak jen pro inspiraci 😉

zanett
29. lis 2006

Mmmk: tomu vubec nemuzu uverit! Ja jsem taky Marketa (zanett je jenom a pouze nick)a tady v UK me taky porad oslovuji Markiiita!!! v USA jsem zazila totez, uz jsem si myslela, ze je to pro anglicky-mluvici proste jazykove neuchopitelne, ale to je zrejme i pro ty nemecky hovorici 😀 , musim ale priznat, ze ja tu jejich "Markiiita" uplne nenavidim!

mmmk
29. lis 2006

Marki, proste je nauc na Marki a je to 😀 Kamaradi to odposlouchali od manzela a kazdy kdo me zna, tak me tak oslovuje. Me osobne "Marketa" prijde strasne tvrde. 😅

kocurek
autor
29. lis 2006

Holky a co tak klucici jmena?

mmmk
30. lis 2006

no jasne, co klucici jmena, ja uz je do placu dala 😉 Jinak asi to ma nejlepsi muj manzilek - jmenuje se Martin, takze to je bez diskuze. Nijak to neprzni a cte se te vsude stejne 😵

lucija76
30. lis 2006

Jo,tak francouzi ctou Martin: MARTAN 😀 Ja tak hrozne chtela cesky jmeno ale nechci aby mi to pak tady komolili...ach jo. My pro kluka vybrali jen Tom,ale zahy jsem zjistila ze pokud by se psal Tomas nebo Thomas tak to vyslovuji TOMA 😠

Jinak vas holky zdravim ze slunne bretane,u nas je krasne jako obvykle,tady je hnusne jen kdyz mi prijede nejaka navsteva z cech,pred dvema tydny jsem tady mela rodice a segru a nonstop 5 dni v kuse lilo,byly hrozny vetrny vichrice proste paradicka 😉

mmmk
30. lis 2006

Jo, to s tim Martinem vim. Ale manza si stejne rika Martan nebo Martas, takze to je jedno 😀 Spis mam ale pocit, ze by se to melo cist Marten, ne? Jako podle toho, jak se cte treba Pipin nebo Gabin. Nevim, na franinu mam mozkovou disfunkci, anglina, nemcina a italstina mi nedelaji problem, ale franinu jsem se nikdy nezvladla naucit tak, abych rozumela ☹

lucija76
30. lis 2006

To mas pravdu,ta vyslovnost se dost lisi podle regionu...tady u nas se koncovky -in vyslovuji vetsinou -aan ;) Jako treba bydlime na ulici Paul Gauguin,ve skole jsme se ucili Pol Gogen,ale tady je to najednou Gogan ;))

To jsi slusne jazykove vybavena 🙂 Ja zas delala ve skole nejdrive rustinu a pak anglinu a nemcinu.S francouzstinou jsem zacala az pred dvema lety po prijezdu do francie,kdyz jsem zjistila ze tady cizi reci az na vyjimky nikdo neovlada tak bud se naucim nebo se nedomluvim🙂)pul rok jsem nechapala nic,a pak to najednou slo.. 🙂

mmmk
30. lis 2006

Tak to ti zavidim. Ja kdybych byla sama ve Francii, tak jsem pekne v pr... 😀 Mam par znamych v Nice, ale ti mluvi dobre anglicky, nemecky a jedna italsky, takze jsem nemela zatim tu potrebu. Mozna bych sem mohla vypsat slovicka, ktera znam. Byl by to tak radek a pul 😀
A jak jsi se vlastne dostala do Francie? Pracovne?
A uz znas pohlavi miminka?

kocurek
autor
30. lis 2006

Lucko, tak jak dopadl ultrazvuk? chlapecek nebo hocicka?

Co se tyce jmen...je to vsude neco jineho, zde ve Spanelsku se treba cte Martin, jako ve slovenstine mesto Martin (meke t), ale jeste k tomu pridaji prizvik nad i....

Co se tyce jazyku, tak ja se sice ucila spanelstinu nekolik let, dokonce ji vystudovala na fakulte-prekladatelstvi-tlumocnictvi, ale abych pravdu rekla....ucit se jazyk v jine zemi je des. Kdyz jsem sem prijela, chytala jsem se za hlavu, co me to vlastne naucili.....

lucija76
30. lis 2006

mmmk: ja neznala vubec nic krome bon jour ;) kdyz jsem sem prijela,jela jsem sem na dovcu + navstivit kamarada,cecha ktery byl ve fr pracovne... a po nejake dobe jsem se vratila a po nejake dalsi dobe zamilovala do jednoho sarmantniho francouze 😀 no a bylo vymalovano 😀

jinak holky,to nase bébé bude holcicka 😵 a jak jsme dnes videli na 3D je hrooozne krasna...tak a ted uz jen vybrat pro ni nejake hezoucke jmeno 😵
pa pa zitra!

mmmk
1. pro 2006

Luci, jak jsi psala nekde jinde o tech jmenech, tak Stella a Emma jsou i nase favoritky. A tu Stellu nevzdavej. Je to nadherne jmeno, z latiny, znamena Hvezda. A nebo muzes dat jeho hebrejskou podobu Ester 😉 Domluvte se na jemnu spolu a nikomu nic nerikejte. A jak rodina mimi uvidi, tak uz je nejaka jina Stella nenapadne. Rekni si to jmeno mockrat dokola, zdrobnele atd. Mmch, Stella Zazvorkova byla vyjimecna zena, tak proc ne 😵

Kocurko, Martin s ť je asi jen ceska specialita, ale s tim t to taky neni spatny. Ja uz si zvykla mluvit o manzovi jako o Mártynovi a ani mi to neprijde 😉 Vyber nejaky latinsky jmeno, to pak neni takovy problem ve spanelstine 😵

paula
1. pro 2006

Moje jmeno kdyz vidi nemci nekde napsany, tak to ctou jako Pafla (v=f), tak si radsi necham rikat Paula 😉 Stella je moc pekne jmeno, krome Ester existuje i forma Astera, to se mi taky docela libi. My se s manzelem na jmenu asi nikdy nedohodnem. Ja chci Adama, Annu, Miriam. Manzel Lauru, nebo Ahmeda 😠 . tak doufam, ze si toho Ahmeda rozmysli, nebo to bude muset byt holcicka 😉 . Uz nemame moc casu! Prijde me, ze hezkych klucicich jmen je stejne malo - v kazde reci. Holcicich se mi libi vic. A vam?

lucija76
1. pro 2006

Na tom jsme se doma taky shodli,ze pro kluky je min jmen, ale pro holcicky je opravdu vyber.
Tak drzim palce,snad az uvidi manzel jak trpis pri porodu,tak te necha to jmeno vybrat,ne? 🙂

mmmk
1. pro 2006

Me se teda jednoznacne libi vic klucicich jmen: Morris, Oliver, Adam, Ondrej (v nasich podminkach NE), Jan, Yannick, Eric... A u holek jiz zminovana Emma a Stella. Jeste se mi hodne libila Sofie, ale jedna znama ma takovyho smrada Sofii, ze se mi prestalo i to jmeno libit!
A co treba Vanessa. Ta se podle me cte vsude stejne 😉

lucija76
1. pro 2006

Z tech klucicich Morris a Oliver se mi moc nelibi,Ondrej jo,ale to by neproslo,dost se mi libil Adam,ne mymu priteli,ktery se jmenuje Yann,to se mi libi hooodne,jenze stejny bych pro dite nechtela.... 🙂 ja nevim,proste s tema klucicima mame nejaky problem... 😀
Vanessa i Sofie jsou nadherny jmena,ale jmenujou se tak nase kamaradky,takze na seznamu mame: Stella,Estelle,Emma,Anna,Lea,Lena,Nathalie,Marie,Marianne,Julie,Juliette...a bylo by jich tam i vic,jen jsme vyradili jmena kamaradek a deti kamaradek a jmen co uz mame v rodine atd ... ale stejne je to kupa jmen a holcicku budeme mit jen jednu ;)))

kocurek
autor
1. pro 2006

Ahoj Lucko, to je nadhera, holcicka, to ja si vzdy prala, ale asi to bude prece jen kluk jak buk.
Hezky vecer vsem 😅

mmmk
1. pro 2006

Luci, existuje prece moznost dvou jmen. Pribuzni v Nemecku maji holciku, co se jmenuje Lena-Marie a moje sousedka se jmenuje Anna-Lena 😉 Stejne, jestli muzu, hlasuju pro Stellu 😀 Sranda 😀 😵
Cte se fr. Stella stejne? 😅

lucija76
2. pro 2006

Cauky,Stella se cte ve fr. kupodivu stejne,ale kdyz jsem to doma navrhla,tak mi pritel rika: a nechces ji treba pojmenovat Plzen,nebo kluka Heineken?? Ona Stella je tady totiz docela znama znacka piva 😒
Tak to jsem dopadla ;) ale ja se nevzdam,budu bojovat 😀 A prinejhorsim to opravdu dopadne nejakym zdvojenym jmenem,dame kazdy jedno a bude ;))))

Kocurku,proc si myslis ze to bude kluk?

kocurek
autor
3. pro 2006

CAky Lucko, uz ve 3.mesici tahotenstvi mi gynekolog rekl, ze je to klik nebo pupecni snura, co bylo videt....takze ja si myslim, ze to bude chlapecek...ale vesmes je mi to jedno.....

HEZKOU ADVENTNI NEDELI VSEM. 😅

paula
3. pro 2006

Kocourku, ve 3. mesici, to jeste nic neznamena! Ja znam hodne opacnych pripadu, ze gynekolog predpovedel holcicku a nakonec to byl kluk... Nam taky rekl holcicku, ale to bylo uz v 31tt a od te doby jsme utz nedelali. Muj vnitrni pocit je, ze to bude kluk, ale cim vic se to blizi, tim vic bych si prala holcicku... Pro tu mame prece jen krasna jmena.
Lucija: za Stellu muzes bojovat, ale treba si to nakonec jeste rozmyslis. Ja jsem prvne strasne moc chtela Annu a ted uz bych se taky smirila s jinymi jmeny. Jen si snad manzel rozmysli toho Ahmeda. Ty budes rodit ve Francii nebo v CR?

lucija76
3. pro 2006

Kocourku,a zkouseli jste 3D? Tam je to pohlavi fakt krasne videt ;)

Pauli,ja ti skoro zavidim,ze uz to mas za chvilicku 😵 zacina mi to tehotenstvi pripadat strasne dlouhy... Budu ti drzet palecky,at mas rychly a bezproblemovy porod,pak nam musis napsat jak to probehlo!Ja budu rodit tady ve Fr,zpocatku me ta predstava desila,ale jak se to blizi,docela uz se na to tesim 🙂