Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

kocurek
autor
27. lis 2007

Jo, jde to i postou, ale bude to stejne sila, nez neco dostaneme.....

kocurek
autor
28. lis 2007

Jak budete slavit vanoce, ve stylu ceskem nebo spanelskem?? 😅

mishita
28. lis 2007

Uz pristi tyden jedeme do CR takze budem slavit totalne v ceskem stylu. Vratime se pak sem na Reyes takze to bude jediny ze spanelskych svatku, co budeme tady a taky pro deti ten nejlepsi. Jinak mi spanelske Vanoce pro deti moc vesely nepripadaji. Alespon co se tyce J. rodiny. Vecere v 10 vecer a hrani binga je deckam asi uplne jedno, kdyz uz davno spi. Takze pokud nejaky rok budeme travit Vanoce tady, coz doufam nebudeme, tak se budu muset postarat o to, aby byly pro Amalku tak krasny jako v Cechach.

kocurek
autor
29. lis 2007

mishita My budeme slavit vanoce zde v Madridu pristi rok, ale asi budu pevne usilovat, abychom jej slavili v CR. U Rubena v rodine s ehraji karty, takze neco podobneho. Proste se jen poveceri a pak karty nekdy az do rana....Ja jen doufam, ze budeme pristi rok jen my tri u stromecku a pak 25. pujdeme na navstevu k tchyni. 😉 😒

Hezky den vsem

markeeta
30. lis 2007

pupis: abych rekla pravdu, tak sem se na tohle taky nespolehala a nakoupila to nejnutnejsi na 3m, sliby chlyby
Ty akce jsou jen v Nextu UK? My jedeme o vikendu do Reykjaviku, tak bych se tam podivala.

kocurku: to se divim, ze je nenechavaji spinkat venku, tady u nas je to az moc obvykle. To musi byt hodne hnusne, aby byla zalezla venku.

kocurek
autor
30. lis 2007

Tady je nechaji spinkat, jen pokud jsou s nima na prochazce a to malokdy, vetsinou jsou vsichni zalezli doma nebo ve skolce, kde deti ze skolky nechodi ven, aspon ve skolkach, ktere jsou okolo baraku. Je jich zde spousty, ale nikde zadny parcik, jen beton...

NAm se po 2 mesicni odmlce vyklubal dalsi zoubek, v poradi uz 8. MAme 4 dole a 4 nahore. A jak to tak vypada, brzy nam asi vyleze jeste i stolicka. Posledne v jednom mesici nam vylezlo 5 zoubku.
😀

markeeta
30. lis 2007

mishito a kocurku: to Spanele hraji karty a my koukame na pohadky 🙂
Co je to Reyes?
Zivot v Madridu musi byt zabavny. To si rikam, jaka je tady nuda, ale aspon jsme blizko do prirody.
my slavime vanoce na Islandu a budeme mit islandskou stedrovecerni veceri, potom na bozi hody si dame neco ceskeho a nemeckeho

doubek
1. pro 2007

Kocourku- to se teda divim,ze jsou vsichni zalezli. Tady v Baskicku (asi je tady baby boom) jsou porad vsichni venku. Za jedno odpoledne tady potkas vic maminek s kocarem, nez jsem videla za cely tyden v Olomouci.

kocurek
autor
1. pro 2007

JAk ja bych rada mela kousek do prirody a ne same mesto. Je to velkomesto, ale silena nuda, aspon pro me.
Tady maminky vidis, jak leti s kocarkama do skilky nebo jesli, na prochazkach ani noha a ted v te zime tim tuplem.....

UZ mate darecky pro vase mrnata, pochlubte se, co jste nakoupily?

Peknou zitrejsi adventni nedeli.
🙂

ha_nik
3. pro 2007

Zdravim vsechny maminky, ja ziji s Nemcem na Mallorce - takze take Spanelsko, ale nastesti jsme zustali stredoevropani nejen co se Vanoc tyce, no a 24.12 je tradicni cesky vecer. Nejak na to rodinka pristoupila ani nic nenamitali, tak to bude tradice. Mallorcu miluji, ale jinak bych si asi na Spanelsko se vsim vsudy nezvykla.

Ahoj kocurku, jeste jednou dik za postu. Cetla jsem prvni stranky, co se pojisteni atd. tyce. Jelikoz tady na ostruvku je jedna velka mezinarodni smes a hlavne spoustu Anglicanu a Nemcu, az to nekdy neni pekne, tak jsem se pojistila u jedne nemecko spanelske pojistovny. Nazyvam to nemecko spanelske, protoze je to zname hlavne v Nemecku, ikdyz tady je to Spanelske, sice platim mesicne 88e, ale chodim k nemeckym lekarum a to je opravdu rozdil. Na zivotni styl "mañana" jsem si jiz zvykla, ale pro sve zdravy chci preci jen to nejlepsi. Mam nemeckou gynekolozku a jsem uuuuplne happy.

ha_nik
3. pro 2007

Jinak jeste ohledne letu, jsem z toho moc smutna, protoze jsem se koukala Mallorca - Ostrava anebo vubec Praha 360e/per. takze se s mym tehotenskym vyletem mohu rozloucit, jelikoz bychom leteli oba, a to nejsou vydaje pouze za letadlo... No nic, proste ostrov je ostrov 🙂
Kocurku, no my jsme vlastne i ceske skoro sousedky i spanelske....

kocurek
autor
3. pro 2007

ha_nik
V lete litaji chrtery Mallorka-Ostrava 😅 . Jinak litam MAdrid-Praha-Ostrava-ceny jsou taky dost vysoke, ale nekdy se najde i levny let, ja ted sehnala letenku za 200 EUR. 😅

kocurek
autor
3. pro 2007

POPLATKY U LEKARE V CR od 2008

http://www.ct24.cz/index_view.php?id=240525
🙂

Tady je brozura, kde se vse doctete:
http://www.mzcr.cz/data/c2878/lib/BROZURA_MZCR_...

ha_nik
5. pro 2007

ahojky maminky ze Spanelska, chci se zeptat ohledne vasich zkusenosti s vitaminy v tehotenstvi. Vcera mi dala ma doktorka Gestagyn...

markeeta
5. pro 2007

ha_nik: ty jo Mallorca, to bych taky brala. Jak jsi se tam dostala?

mishita
6. pro 2007

ha_nik: Aoj, kdepak na Mallorce zijete? Mallorca je totiz pro me s manzelem nas druhy spanelsky domov. Tam jsme se i seznamili 😉 pri vstupu do Marsalady v clubu de Mar 😅 . Travime tam kazde leto. Jinak ja taky brala cele tehotenstvi Gestagyn plus.
Zitra uz letime do Cr ikdyz nas odlet byl dost ohrozen. Obe jsme byly dost nemocne. Ja mela brutalni chripku a mala pocatek bronchytidy, ale uz jsme obe skoro dobry. Ale reknu vam, zmohlo me to jako snad nikdy v zivote.
Priste se napojim az z Brna..paaaaaaa

ha_nik
7. pro 2007

ahojky markeet, mela jsem tu moznost starat se o psy a kocky, no a dalsi neplanovana budoucnoust se od toho jiz odvijela 😉 nakonec za tema hafanama prichazel kazde rano muj milacek Rocco, coz je mallorqinsky misung a samozrejme si jej musel vyzvedavat i panicek... tak zacal jeden maly velky pribeh...

ha_nik
7. pro 2007

markeet, mishita, posilam vam holky ip

kocurek
autor
8. pro 2007

Ericek se nam dnes po 1.postavil v postylce a tak se mu to libi, ze si porad jen vstava... 🙂

kocurek
autor
10. pro 2007

Ahoj holky, jak jdou pripravy na vanoce, uz napeceno? JA se pomalu chystam do Cech, ve stredu balim a ve ct 7:30 rano letim, takze nas ceka pekny madrugon....
Jinak uz si stoupame nejen v postylce sami. Neumime lozit po kolinkach, ale jdeme primo do stoje. 🙂

markeeta
11. pro 2007

kocurku: to je uzasny, tak malej a uz tak sikovnej. To fakt jeste ani nelezl? Uz se rovnou stavi?

My mame napeceno a postavenej betlem po domacku vyrobenej. Ja uklizim pomalu polehoucku. Zadne stresy.

kocurek
autor
11. pro 2007

Posledni pozdrav z Madridu, zitra balim a ve ctvrtek frrr nach CR. 😅
Predstavte si, ze se u nas ujaly ceske slova v takove mire, ze je rika i Ruben malemu... 😉
dobrou

doubek
11. pro 2007

prijemny let 🙂

caira
11. pro 2007

ahoj vespolek, holky chtela bych se zeptat, jak vase rodiny snasi to, ze maji vnoucatka tak daleko? Moje mamca je z toho docela spatna a uprimne me je taky lito, ze tady semnou nemuze byt { zijeme v anglii}. Sice za nama mamka na 2 tydny prileti cca mesic pote co se mala narodi, ale i tak to neni stejny jako mit je pobliz a kdykoliv je videt, treba muj tatka malou neuvidi az do leta nez s ni pak poletim do cech a v te dobe ji budou uz cca tri mesice ☹ tak jestli se podelite jak je to u vas? Diky Petra

kocurek
autor
11. pro 2007

Diky.
ZItra mame 9. mesicu.

CAira: ja jsme mela to stesti v nestesti, ze jsem rodila v CR a nasi mohli byt u vseho, jak u porodu, tak si pak vychutnali prvnich par mesicu a jsme stastna, ze jsme jim tento darecek mohla dat, i kdyz to nebylo planovano...po 10 letech, co jsme pryc z CR... 🙂

caira
11. pro 2007

kocurek: me ta moznost taky napadla, ale zase si neumim predstavit, ze by manza semnou treba nemusel byt, kdyz bych rodila, preci jen musi do prace a clovek nevi, kdy presne bude rodit, tak bych uz v musela byt cechach cca od toho 34tt a pak zase cekat na vyrizeni vsech papiru a pasu pro prcka k navratu atd, proste by mi bylo lito, ze by si nasi holcicky po narozeni vubec neuzil ☹

kocurek
autor
11. pro 2007

caira Pritel hned, kdyz s emaly narodil, priletel, ze zakona jsou urcite dny, aspon zde ve Spanelsku a pak si vzal dovolenou. Byla jsem v CR ze zdravotnich duvodu 7 mesicu, po narozeni mimca a pritel jezdil-lital a nevadilo to, vsichni si uzili mimiska....a jsme rada, ze to tak dopadlo, zde bych byla sama, jak kul v plote. Tchyne by se nabidla, ale ono to neni ono....
Vyrizeni papiru vubec netrva, proste jej prihlasis, stejne, jako bys zila v Cr a pak vse muzes vyrizovat z Anglie a pas? JA si zazadala o pas proEricka ve 3.tydnu, co se narodil a trval 14 dnu normalne, na rychlovku ti jej udelaji drive....

kocurek
autor
12. pro 2007

Holky,nevim,zda poletime, Ericek ma od vcera horecky 39,2 v noci,pres den to kleslo, ale ted opet stoupa... ☹

markeeta
12. pro 2007

me je taky lito, ze je moje rodina tak daleko. Sice k nam prileteli, kdyz ji byly dva mesice, ale i tak. Je to jejich prvni vnoucatko a mych prarodicu prvni prapravnoucatko. Ja hlavne doufam, ze ty praprarodice ji jednouch uvidi.
Taky jsem chtela rodit v CR, ale po rozumne uvaze, jsme se rozhodli pro Island, protoze hlavne pro Tima by bylo komplikovane priletet na porod. Fakt, nikdy nevis, kdy se to rozjede a pro me bylo nejdulezitejsi mit jeho u sebe. Moje rodina muze videt malou pres skype. Kdyz tady byli, tak me stvalo, ze mamka k ni letela kvuli kazdemu zakniknuti a porad mi ji zabalovala do deky, ze ji je zima. Tim to taky nema jednoduchy, celou rodinu ma roztrncanou nekde po svete.
Ma to jednu velikanskou vyhodu. Zijeme si svuj vlastni zivot a nikdo nam do niceho nekeca, dokud nekomu nezavolame 🙂