Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

rketka
29. pro 2007

Kocurku to me docela uklidnujes, nicmene to by mi prece dala Iberie hned vedet, ze si mam ji letenku vyzvednout nebo ze mi ji poslou, prece to timto zpusobem neresi s kazdym cestujicim, ze mu vse potvrdi a pak malym pismem na konec strany napisou, ze tam je problem a at si zavola nebo vse rusi. Navic jak uz jsem rikala, rekli nam, ze je problem s Laurou, ne se mnou a do toho mi pred chvili poslali emailem mou letenku znovu a tam uz o Laure nebyla ani zminka, tak jsme znovu volali a prej to vse vyresime zitra na letisti, ze prej tam mam porad Lauru v rezervaci napsanou, ze oni problem nemaj, ale CSA. Ja uz to fakt nechapu. Tak at to resej s CSA a ne se mnou, navic ani nevi, co maj s tou Laurou za problem. No zitra dam vedet, drzte palce, ach jo, mam ja tohle zapotrebi?

Jo Kocurku, coze to ten Ericek dostal? 1.tarar, asi dalsi moravsky vyraz 😀 , kterej nam cechum unika 😀 😀 .

mishita
29. pro 2007

Taky mam v postylce monitor dechu a je fakt, ze jsem klidnejsi, ikdyz casto spi se mnou v posteli. Zvlast ted kdyz odjel tata a od jeziska jsme dostali novou velkou postel 180x200. Ne jak ve Spain ty pidipostele 😉 Hledali jsme info taky na netu o te ztrate dechu a byva to u normalni. Doufam ale, ze uz se to opravdu nebude opakovat.
Jo a vyraz tarar taky tady na Jizni Morave nezname 😀

markeeta
29. pro 2007

mishita: uz sem to slysela, ze v tom vzteku dite uplne zcervena a prestane dychat. Nam se to jeste nestalo. Nevim jak dlouho treba trva nez se samo nadechne nebo je nutne reagovat. Co to vim od cloveka, tak ty ho nechali at se samo nadechne, to mi prijde nezodpovedne. To dite uz je velke a miminkovske obdobi prezilo ve zdravi 😒

rketka
30. pro 2007

Tak jsme dorazili z letiste, vysledek je ten, ze nevi, co ma CSA za problem s Laurou, tak mi na ni vystavili papirovou letenku a snad to pry bude ok. Jsem jim rekla, at ji teda vystavi i me a to prej nejde. Takze ja letim s elektronickou a Laura s papirovou, fakt bordel nejvetsi. No snad doletime.

doubek
30. pro 2007

Na Olomoucku taky nezname vyraz tarar. 😢
Mishita- nebudes hledat manzela v tak velke posteli? 😀

rketka
30. pro 2007

mishito, nechces si tu postel odvezt do spanelska? 😀
My tu mame 150 x 200, to je asi to nejvetsi, co je na trhu 😀 , ale uz jsem si zvykla

rketka
31. pro 2007

Kocurku, mam jeden dotaz, pisou mi, ze poletim z Madridu z T4, respektive z T4s, pritom CSA litaj z T1 jako vsichni ostatni mezinarodni, nevis o tom neco?

janipro
31. pro 2007

Rketka

ja teda litam s CSA vzdy a jen z T4, satelit S...takze jsi dostala spravnou informaci 🙂

Stastny novy rok vsem!

rketka
31. pro 2007

Jo tak to je fajn. Naposledy jsem letela z madridu nekdy v kvetnu se smartwings z T1 a kousek vedle odbavovaly i CSA, tak proto jsem se trochu podivila, asi to uz vypada zmenily.

Taky preju vsem vse nej nej do noveho roku, za chvili vyrazime k mori do Almunecaru, prej je tam 20 stupnu, tak jsem zvedava na horkyho Silvestra.

mishita
31. pro 2007

CSA ted vzdy litaji s T4 Satelit, tak se nelekej, pokud budes nastupovat do metra 🙂 Je to totiz kus od T4 ale jsi tam hned.
V Madridu taky mame postel 150x200 a uvazuju o tom, casem si koupit vetsi, ikdyz by to musely byt 2 matrace 90. Ikdyz se pak asi uz nevejdeme do loznice 🙄 . Vsak co vam budu vykladat o velikostech spanelskych pokoju. Mam kamosku co zije v Bruselu, a pry je to tam to samy...takze zlaty cesky byty a baraky!!!
Ted mi Amalka poblinkala celou tu velikou postel. Snad nebude zase nemocna....te rymy jsme se jeste nezbavily...
Jo a uz mam letenku na jaro - pres Student Agency, Madrid-Praha-Madrid s Air Europou za 4245 KC za me i Amalku. Tak si myslim, ze je to super cena. Vsichni ostatni, Smart CSA atd.. jsou mnohem drazsi.
Vse nejlepsi do novyho roku, krasne to oslavte a vykrocte pravou nohou!!!!!!!!!!!

mishita
31. pro 2007

Mam jeste takovej trochu intimni dotaz. Co kojeni a menstruace. Ja ji zatim od porodu nedostala a myslim, ze pokud kojim je to normalni. Ale prece jen uz je to 7 mesicu....
Jo a me kamosce se ted 27. narodily trojcatka 😀 To bude radosti!!!

doubek
31. pro 2007

Ja kojim a uz ji mam. Ale asi to neni nic nenormalniho, na Konikovi je o tom diskuze a nektere maminky ji nemely i rok.
Stastny Novy rok vsem preje Martina a Amalka

markeeta
1. led 2008

mishita: bud stastna, ze ji jeste nemas. Ja ji dostala presne 2m po porodu a to plne kojim (je fakt, ze v noci nepravidelne, protoze si rada pospinkala).

nam vyrostli dva zoubky, jeden na silvestra a druhy na novy rok 🙂

mishita
1. led 2008

Markeeta: tak to si zoubky prispisily, nam prvni vyrostly presne o mesic pozdeji, kdyz mela 5.5 mesicu. Ted ma o 2 mesice vic, ale zatim se zadny dalsi zoubek nevyklubal. No vsak neni kam spechat.
Vcera mi sla mala spat za 10 minut 12 takze presne o pulnoci byla prisata mamince k prsu. Krasnejsi vstup do novyho roku jsem si ani nemohla prat. Dnes byla ale celej den protivna a zuriva a ted uz konecne spi, tak jen doufam, ze spi uz na noc. A jak jste slavili? My klidek s nasima a babickou doma a Amalka se nam do toho smala a vyzadovala si publikum 😅

rketka
2. led 2008

Tak jsme se pred chvili vratili od more, je pravda, ze tam bylo teplo, ale jen tak do 3 odpoledne, pak zacalo byt vlhko a vlezlo a v noci pekna kosa. Jinak jsme povecereli s tchyni a pak sli v 1 spat, takze opravdu poklidna oslava, ale ja Silvestra moc nemusim, takze mi to ani nevadilo.

No jinak ohledne kojeni a menstruace, ja to dostala az v Laurinych 11 mesicich a to uz jsem kojila jen 1x za 24 hod., takze je to opravdu individualni. A prvni zoubky, spodni jednicky, ji vylezly skoro v 7 mesicich, dalsi pak az v roce, takze taky dost individualni.

miska1977
2. led 2008

Ahoj holky,ja jsem nove taky se k vam chci pridat.Ziji ve Spanelsku je mi 30let a mam rocni dcerku. 🙂 Takze nepatrim jiz mezi tehulky snad to nevadi.zdravim vsechny .Chci se zeptat jak casto jezdivate domu(do Cech)?Ja se snazim jezdit 2krat do roka.Jak se rika vsude dobre ale doma nejlip. 😎

mishita
3. led 2008

Vitej mezi nami, je nas tu hodne co zijeme ve Spanelsku. Ve ktere casti bydlis? Ja se snazim litat domu co nejcasteji, zvlast ted s mimi dokud je zadarmo 🙂 Zitra uz ale letime zpet do Madridu ☹ Vubec se mi nechce, jen teda za tatinkem, to jo, ale bude mi chybet skoro vse, ach jo. Asi si nikdy nezvyknu. Hlavne at doletime v poradku, blba je ta cesta z Brna do prahy brzo rano vlakem. Uz ted jsem unavena a to jeste musim dobalit pak po 2 hodinach kojit a vstavat o pul 5. Snad se pak postara tatinek a budu si moct odpocnout.
Ozvu se pak jaka byla cesta.

miska1977
3. led 2008

mishita: tak ti preji stastou cestu.Ja taky nesnasim to cestovani.Ja ziji v Granade ale jinak jsem z havirova.Ted po velikonocich se chystam s malou do Cech za babickou a dedou.Uz se nemuzou dockat.Jedem na 3 tydny.Uz jsme byla s malou v Cechach 2 krat.Poprve kdyz mela 2 mesice.Taky se vzdycky hrozne tesivam do Cech a zpet se mi taky moc nechce.Ale co se da delat jak jsme si to vybrali tak to mame (no ne?)Osud je osud. 😉 Chybi mi ceske jidla(nektere potraviny tady vubec nejsou)atd....Tak jeste jednou stastnou cestu ahoj

doubek
4. led 2008

AhojMiska, Mishita pise, ze nas je hodne, mne to tak nepripada, tady jsme Kocourek, Rketka, Mishita a ja.
Ja bydlim v Baskicku, takze pekny kousek cesty od Granady. Ceska jidla uz mi nechybi, docela jsem si odvykla, sem tam si udelam neco ceskeho hutneho a pak mi neni nejlip. Zkusila jsi Lidl? tam maji dost veci, na ktere jsme zvykle. Jak dlouho uz zijes ve Sp? Rodila jsi v Granade?

miska1977
4. led 2008

doubek: Ja jsem v Granade jiz 10let z toho 8 let vdana.Do lidlu normalne nechodim ale nedavno jsem tam byla s kamaradkou a nasli jsme perniky(tak jsme byli stastne jak male deti.) Mas pravdu je tam hodne podobnych potravin jako v CR.Treba chleba v prasku na obrazku vypada jako nas cesky tak ho musim zkusit udelat.Rodila jsem v Granade,stezovat si nemuzu protoze teta od meho manzela dela v nemocnici tak jsem mela trosku protekci.Nechala jsem si pichnou epidural takze nevim co je to kontrakce ale na porodnim sale se to trosku zvrtlo mala nechtela ven byla tam zaseknuta tak ji museli vytahnout klestema.Ale jinak celkem dobry(uz je to zapomenuto).A co ty jezdis s malou casto do Cech a co rodice jak to prozivaji ze jsi jim odjela a ze maji vnucku daleko??Tak ahoj
Chci se zeptat mate nekdo zkusenost se Student agency jde si zakoupit letenku pres internet ze spanelska?? 😨

doubek
4. led 2008

Miska- moji rodice bohuzel zemreli. Jezdime do CR tak jednou do roka.
Letenky vzdy kupujeme pres net, ale pres St. agency jeste nikdy.
Taky jsem rodila tady, velice spokojena.

kocurek
autor
5. led 2008

miska1977: Ahojky, vitam ze mezi nama. Ja jsem z Frydku, takze to mame za humny....jinak v MAdridu, ale to jsi uz jiste cetla. Ja litam dost casto a vzdy s CSA.

Dnes nam odjel tatinek a ja se chystam zpet do Madridu v pate, ale vubec se mi nechce, jeste, ze letim koncem unora nebo zacatkem brezna zpet do CR.
Holky, mame tady nadherne, snizek a denne jezdime na sankach, pripichnu do alba nejake foto.

Tema tchyne, predstavte si, ze R volal domu na 1.1, aby popral do NOVEHO ROKU a predstavte si, jeho mati jen podekovala za púrani a pozdrav ode vsech a a ni se nezeptala na maleho, ale ptala se, kdy R prijde v nedeli na obed, v kolik...ani se nezeptala, jak se ma, co dela a nedela....a my pritom uz zacali chodit a nic jineho nechceme delat, jen byt na nozickach.

Hezky sobotni den, jdeme nakrmit a na sanky na prochazku.

Zitra jdeme s ocickem, nejak mu lita do strany, a v utery mame 10-ti mesicni kontrolu...

doubek
5. led 2008

Kocourek- tchyne si asi rekla, ze nekdo se o toho tveho muze musi postarat, kdyz ty jsi porad ve Frydku, tak to vzala do svych rukou. 😀
Tady bylo vcera nadherne, sedela jsem na lavicce a cetla si, dnes prsi, ale vypada, ze vecer na cabalcatu se to uz vylepsi.
Uz chodi bez tvych rukou, nebo ho musis Kocourku jeste pridrzovat? Amalka uz taky chce chodit, ale s rukama, sama jeste ne. Ale uz rozumi dost, dokonce ve dvou jazycich. Ja ji reknu postras dedu, tak ho postrasi a manzel ji to rekne spanelsky a taky ho postrasi. Dela na neho BAF. Tak to deda okomentoval, no jeste nemluvi, ale rozumi. 😀

miska1977
5. led 2008

kocurek: krasne fotky a ten bily snih to mi hrozne chybi.ani mi tady ve Spanelksu nepripada ze jsou vanoce,necitim tu nasi ceskou vanocni atmosferu.tak to mas super ze litas do Cech tak casto ja 2 krat do roka.

Holky a co vase drahe polovicky snazi se taky mluvit cesky?? Muj manzel umel jen par slov ale ted pri dcerce kdyz ja na ni mluvim cesky tak toho dost pochytil.To jsem rada at vidi moje rodina ze se taky snazi. 🙂

doubek
5. led 2008

Miska- s tim mluvenim je to u nas podobne, taky zacina rozumet, tim, ze mluvim s Amalkou cesky.

miska1977
6. led 2008

holky-tak co chodi k vam nadelovat 3 kralove?? K nam ano tak jsme dostali darecky ,hromadu sladkosti(chuches).A to chci schudnout no nevim,nevim snad az to vsechno snim tak se zacnu krotit se sladkostma. 🙄
odpoledne jdeme ke tchyni na svacinku(roscon de reyes) takze nas ceka dalsi varka darecku. 😝
Tak zatim ahojky 🙂

kocurek
autor
6. led 2008

doubek
No tak R byl ve Frydku zrovna, kdyz tchyni volal a pral, odlital v sobotu vecer a v nedeli uz jej cekala na obed...ale co me mrzi, ze se ani na maleho nezeptala, jen se stara o sveho synacka......aby nahodou neumrel hlady a to ma k ni domu 50km.... 😀 Ja jsem byla v CR mesic a R zde byl 2 tydny....a v breznu letime spolecne. Jak jsem kdysi psala, byla jsme ve Spain skoro 2 mesice, ale tcxhyne jej videla jen 3x a to porad chtela chodit, dokonce 2x tydne, to byloreci...kdyby tam nejeli my, tak jej vidi jen jednou....a to ke vsemu musime pocitat se zacpou, vybirat cas, kdy k ni vyjet.....skoda mluvit.

kocurek
autor
9. led 2008

Priste uz budu psat z Madridu.V patek odlitame s Ericke za tatinkem.
Vcera jsme byli na 10-ti mesicni kontrole, mame 72 cm a 9050g. A dnes na vysetreni na ocnim v nemocnici, jelikoz Ericek trosku na jedno ocicko siha do strany, ale neni to moc.Nastesti nemame sedy zakal!!Nejdrive me postrasisli, ze to kolidne muze byt....To se mi ulevilo,ale poslali nas do Ostravy do fakultni nemocnice,tak se obednam na brezen,jelikoz se to leci az od 1 roku ditete a to je v breznu.hezky den vsem.... 🙂

rketka
9. led 2008

Cauky, zdravim z Prahy, je tu dost zima a snih, Laura to moc nezvlada, nesnasi cepici a hlavne rukavice, ty temer nezna ze Sp. a porad si to sundava, pak ji je zima a dostane histerak, takze prvni den jsme byly na prochazce necelych deset minut, uz se to ale zlepsilo a taky je nad nulou.
Dneska jsme byly na radnici s zadosti o rod. prispevek, tak to nastesti probehlo celkem rychle a hladce, tak jsem rada.
No a jinak Jezisek byl bohatej, az jsem sama koukala a mela pocit, ze jsem toho malo privezla, no jo, jsme tu proste vzacny.

Vcera jsem byla u zubare, v zari mi vytrhli sestku a vcera mi tam navrtali sroubek do kosti na implantat, tak jsem si uzila, ale dnes uz to neboli, nejhorsi bylo mit otevrenou pusu tak dlouho. 😲 😲 , mela jsem malem krec.

mishita
9. led 2008

My si pomalu zvykame zase na Madrid. Mala je dost protivna, porad si me vyzaduje, musim byt u ni, takze me nenecha nic udelat. Taky po tom jak nas vydesila kdyz prestala dychat v zachvatu zurivosti, tak mame strach aby se to neopakovalo, tak ji nechci nechat plakat a zneuziva toho. V cr mela okolo sebe porad lidi a zabavu a ted se tady nudi. Snad ji to brzo prejde, nechce moc byvat ani u taty, takze fakt nemam ani cas se jit v klidu osprchovat.Slysela jsem ze mimi v tomhle veku byvaji nejakpou dobu takovi ale ze to prejde tak snad to bude pravda.
_Rketka, jakej byl let? uzij si Cechy.