Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

janipro
27. únor 2008

Ahoj!

Kdyz jsem zjistovala info ohledne prijmeni, dozvedela jsem se v podstate to, co rika kocurek. Pokud jsme manzele a ja mam prijmeni po manzelovi Spanelovi (tzn. obe jeho prijmeni, jelikoz jen prvni prijmeni prijmout nelze, zkratka obe nebo zadne), tak ma dite takove prijmeni, na kterem jsme se dohodli (coz se uvadi uz ve formulari o zadost o snatek) - tzn. bud obe prijmeni po otci (ktere po svatbe ma i matka) nebo prijmeni po matce, v CR se kombinace prijmen po otce (tzn. obe) a dalsi, tj. treti po matce nepripousti. Pak pochopitelne vznikne situace, ze dite ma v CR formu prijmeni jinou nez ve Spanelsku. Rketka - je to bordel a jeste v tom bude vetsi az bude nejaky ten registr, ale je to tak, jelikoz ve Spanelsku mi rekli, ze span. obcan ma vzdy prijmeni dve, jedno po otci, dalsi po matce (pokud je otec uvedem v rodnem liste) a tak to zkratcka je a konec debat. I v CR jsem upozornovala, ze tak bude mit jeden clovek v podstate dve identity, ale nesetkala jsem se s pochopenim.

Jinak ohledne vyrizeni obcanstvi - kocurek ma pravdu, i mne bylo doporuceno vse vyridit na sp. ambasade v Praze kvuli rychlosti a take vetsimu "pochopeni" prechylovani ceskych prijmeni a pani konzulka mi i vysvetlila, ze pokud pujde o chlapce, lze vyridit to druhe prijmeni po matce bez -ova bez potizi.

No ditko jeste nemam ani na ceste, ale uz jsem alespon informovana 😀

rketka
27. únor 2008

Je to fakt des bes, my jsme chteli, kdyz jsme zjistili, ze v CR muze mit jen jedno prijmeni, aby mela tady ve Sp. taky jen jedno, ale to nam rekli, ze by nemohla mit v tom pripade spanelske obcanstvi, ze to se povoluje jen pristehovalcum, kteri maji jedno spolecne prijmeni a ziskali sp. obcanstvi.
No netusila jsem ale, ze muze mit dite v CR obe prijmeni po otci, pokud jsou rodice manzele, no jo, vysledek je ale stejnej, v kazde zemi jine prijmeni. Taky jsem netusila, ze kdybychom se vzali, tak musim, pokud budu chtit manzelovo prijmeni, prijmout obe dve, myslela jsem, ze staci jen to prvni, premysleli jsme tenkrat o tom, abychom meli vsichni tri stejne prijmeni, ale vlastne to by Laura mela tady dve stejna, coz by bylo taky divny, i kdyz uz jsem to videla, no je to komplikvany, nicmene by to meli nejak sjednotit, tohle prece neni mozny, rekla bych temer nezakonny a to navic JC musel podepisovat na ambasade, ze je otec ( i kdyz byl ve sp. rodnym liste uveden), jinak by malá dostala v CR jen moje prijmeni....

doubek
27. únor 2008

Holky- ve Sp. nemuze !!! manzelka prijmout manzelovo prijmeni. JANIPRO- TO HOVORIS CISTE TEORETICKY PREDPOKLADAM, s tim prijmenim po manzelovi. Ja jsem to tak chtela a zakon to neumoznuje. To, co pise Kocourek ,jsem nevedela, ze kdyz jsme manzele, mohla mit dcera jedno moje a jedno manzelovo, tak jak to ma tady. Mne na Ambasade rekli, ze bud po matce, nebo po otci.

janipro
27. únor 2008

doubek - ne, to, co jsem napsala mam zjisteno na uradech - pokud je svatba v CR a beres si Spanela, tak muzes prijmout prijmeni manzela, ale prave v pripade Spanela, ktery ma prijmeni dve, tak musis prijmout obe, nebo zadne a nechat si to sve. Ve Spanelsku tuto zmenu pak akceptuji - to mi zas rekla pani konzulka na spanel. ambasade v Praze...

kocurek
autor
27. únor 2008

Holky, zde je prave ten problem, pokud je svatba v CR, dite s enarodi v CR, plati jine zakony, jak ve Spanelsku, clovek si zjistuje uplne vse, ale je to bordel.....I kdyz, jak jsme psala, pokud jste svoji, tak se dite v CR muze jmenovat po obou. Stejne si myslim, ze na kazdem urade reknou neco jineho. Ja cetla na netu, ze i kdyz nejsme svoji, muze mit v CR 2 prijmeni, s tim jsme sli na matriku v CR a tam me baba desna vyvedla z omylu, pry to nejde, bohuzel jsme to nemela ssebou cerne na bilem....tvrdila si sve, dle zakonu z roku XY.

TAky jsem zvazovala, z ezde Ericka prihlasim, jako cizince, jako me, kdyz nejsme svoji a pak, ze dostane obcanstvi a nebude zadny problem, proste jedno prijmeni , jeste to musim zvazit...Nechci, aby moje dite melo2 identity.

Psala jsme na EU, tak jak dojde odpoved, snad nejaka dojde.

mishita
27. únor 2008

Ahojte, vidim, z es etu rozjela debata o prijmenich. Ni je to poravdu bordel. To ja mam jiny dotaz. Mala mi spi cim dal hur. Porad s ebudi, pretaci s ena bricho a rve, pak ji nic jinyho neuklidni nez prso, zacinam byt zoufala. Zacali jsme cist knizku Duermete niño od Dr. Estivill. Mate s tim nejake zkusenosti? Fakt si uz nevim rady a jde to od 10 k 5.

miska1977
27. únor 2008

mishita- ohledne knihy duermete nino- ja osobne jsem ji jeste necetla,ale mam kamaradku ktera byla asi stejne zoufala jako ty a precetla si ji a kniha (teda metoda)funguje.Ma 14 mesicni holcicku a musela ji porad uspavat na rukach a v noci se porad budila.Prvnich par dni bylo pry hroznych ale po tydnu se to upravilo a ted usina pekne sama a spi celou noc.Pry se ale musi vydrzet i kdyz dite hodne place v knize je pry casova tabulka a musi se dodrzet.Zkus to snad vam kniha pomuze.Moje taky mela obdobi ze se v noci porad budila ale nastesti uz je po nem.Byl to asi mesic co spatne spala,ale ja si myslim ze to jsou detska obdobi.

Ohledne prijmeni-Tady ve SP ma moje dcerka jedno prijmeni moje a jedno manzelovo a v CR mi rekli ze muze mit jen jedno at si vyberu ktere chci.Tak v CR ma prijmeni jen po me.

rketka-no teda vitam te v granade to byla ale pekne dlouha (dovolena).No jo to se nekdo ma.Me uz to taky za chvili ceka uz se tesim za mesic letim s malou na 3 tydny do CR. 😀

rketka
28. únor 2008

Estevilova metoda funguje, my ji aplikovali, kdyz bylo Laure kolem roku a trvalo to asi 4 dny, kdy zacala sama usinat, s tim ze se to kazdy den zlepsoval. Ted, kdyz jsem byla v CR, tak spala se mnou v posteli, tak jsem mela strach, jak to bude po navratu a problem byl jen prvni noc, druhou uz sla bez reci. Jo, ale budi se jednou v noci, vzdy tak kolem treti hodiny a chce k nam do postele, takze jsme metodu opet zacali aplikovat, tentokrat ne na usinani, ale na buzeni, vcera v noci brecela asi trictvrte hodiny, za tu dobu jsem tam sla asi 5x a dnes uz brecela jen 10 minut, predpokladam, ze se mi probudi jeste tak pristi noc a bude klid. Je to drsny, ale pokud vymeknete, tak je to k nicemu a dite toho vyuzije, bude si to pamatovat pri dalsich vasich pokusech a o to to bude horsi.

Jo Misko, trochu jsem si ten pobyt prodlouzila 😀 , no to se musime jeste videt, nez odjedes i s jitkou, zase by se mohl zorganizovat obidek. 🙂

kocurek
autor
28. únor 2008

My jsme s usinanim skvele pokrocili, jak jsem zde uz psala. Ericek normalne usinal jen tak, ze jsme ho kolebala tak dlouho, dokud neusnul, jinak rval v postylce klidne i 2h. Rikala jsem si, ze cas prijde, ze se kolebani zmeni v pohadku a malem to tak bylo.....
Pred tydnem jsem maleho kolibala jen 2min, aby si uvedomil, ze je vecer a cas spinkani a ne hrani a radeni, dala do podtylky a do 30 min. spinkal a bezrvani. Myslela jsme si, ze je to vyjimkou, jak mu rostou zoubky, ale neni tomu tak, kazdy vecer usiname stejne a bez place, v klidu. Sem tam vstane, ja jej polozim cca 2x a pak klidne usne. Estevilova metoda se mi zda drasticka. Nasi bobecci prece potrebuji citit maminku, pohlazeni atd.....ne je jentak tam nechat a mit klid. V noci se maly budi ted 3x za noc, ale je to asi obdobim, pred 14-ti dny to bylo cca 10x.

Holky, budte rady, ze aspon neco spite. KAmoska ma 2 deti a kluk 4 roky spinka celou noc a mala 2 roky se budi kolem 2-3 v noci a pak uz ani tuk a pres den vubec nechce spinkat, staci ji opravdu malo spanku!!!!!!!!!!!!!!

kocurek
autor
28. únor 2008

Domnivam se, ze metody jsou dobre, ale az v pripade, kdy si neumime poradit samy.

rketka
28. únor 2008

Kocurku, samozrejme, ze dite potrebuje citit mamku, jeji lasku atd., nicmene jsme take lidi, co si potrebuji odpocinout a navic dite si take daleko lepe odpocine, pokud spi celou noc a nebudi se. To, ze jsem Lauru nechala 3 x brecet pri usinani si teda absolutne nevycitam, lasky od nas dostava az az, navic jsem tam pravidelne chodila a utesovala ji, ne ze bych ji nechala jen rvat, no a ted krasne usina, bez problemu, vzdy si trochu pohrajeme, zazpivam ji a dam do postylky, usmiva se pri tom na me, takze opravdu nemam pocit, ze by trpela, myslim, ze to za ty tri bourlivejsi noci stalo a vubec se necitim jako krkavci matka, ktera uz si jinak nevedela rady .

mishita
28. únor 2008

Ja taky byla do ted anzoru, ze miminko si to samo upravi a bude lip, ale jde to fakt od 10 k 5 a hlavne nemyslim jen na sebe, ale take na ni. Cim driv se nauci spat celou noc, tim lip pro ni. Podle toho co popisuje ta knizka, tak takovehle buzeni muze mit i do budoucna nasledky. U nas neni ani tak problem s usimanim, to vetsinou usne sama, ale pak se hned casto probouzi. Prvni usek spanku ji nechavam chvili brecet, pak tam jdu, polozim ji zpet- je totiz vzdy otocena na brise a s ezavrenyma ocickama place - a odejdu. Budi se takhle treba co pul hodiny. Pak uz usne, ale asi tak za 3-5 hodin se vzbudi a rve, ze to stoji za to a nic ji neuklidni. Taky nevim, jak aplikovat tu metodu, pokud nespi u sebe v pokoji ale s nama. Tam je prave ten problem, ze nemuzeme odejit kdyz lezime vedle ni. Tak nevim, jestli ji teda pripravit svuj pokoj a prestehovat ji. Taky jedem za 2 tydny do CVR tak nevim, jestli to ma cenu delat ted nebo az se vratime. V CR stejne bude spat se mnou v pokoji.
Taky si asi pekne uziji sousedi az to budeme aplikovat 😀

rketka
28. únor 2008

No to bych to Mishito nechala, az se vratite, protoze v CR se zase nauci spat s vama.No a ta metoda funguje stejne pri usinani jako pri nocnim buzeni. No a ten samostatnej pokojik je nutny, kdyz tam s ni budes, tak plakat neprestane, protoze te uvidi, uciti atd. Nektere deti proste spi samy dobre, jine je to treba naucit. A pokud se dite budi 10 x za noc, nemyslim si, ze je to pro nej dobre, vzdyt musi byt samo nevyspale.
Jo a s tim samostatnym pokojikem, my jsme to udelali naopak, Laura mela odmalicka svuj pokoj a do roka jsem tam s ni spala ja nebo JC, takze se pak neresilo stehovani postylky a s tim souvisejici zmena prostredi.

kocurek
autor
28. únor 2008

rketka
JA to tak nemyslela, ale jsou takove, ze nechaji sve ditko plakat a plakat a ani jim to srdce nerve....

mishita
MAly usnul a pak s e budival co 20-30 min.,dala mu cumel a spinkal dal..... cca 2h a pak usnul tvrde, ale zase nastala doba kojeni...ale jak jsem psala, kdyz muak jak si porostou zoubky, neovlivnis to, kdyz bude zmena pocasi-taky ne.....atd....

Jelikoz litame dost casto do CR, stejne, jako vy, vzdy je to velka zatez pro mimco, nejen zmena prostredi, ale na cele telo. TEd nemam na mysli unavu, ale celkovou zatez, kterou jeste nikdo nezviditelnil, jako je let s mimcem, jak to na nej pusobi psychicky a jake muze mit v budoucnu problemy....toho se nejvice obavam. NApr. problemy se ctenim atd....asi se mi ted budete smat, ale je to tak.

rketka
28. únor 2008

A ty mas pocit, ze se mu to letani nelibi, ze se citi spatne, uzkostlive, boji se?

Me tohle vubec nenapadlo, Laura je v letadle, jak ve svym zivlu, takze pokud nespinka, tak tam koketuje s okolim, porad na nekoho juka a spanele na to docela slysi a pristupujou na jeji hru, vylozene ji to bavi. Ted naposledy, kdyz jsem potrebovala na zachod, tak tam letuskam ukazovala novy zoubky a jak delaj zviratka a pak jim mavala, no ja z toho ucuravala a tak je to porad, je zaplatpanbuh po tatkovi dost spolecenska. Tak snad jen ten pretlak na ni nemusi pusobit dobre, to je asi jedine, nad cim bych se zamyslela, ale ona pravidelne pri startu a pristani usina, to je jak v aute, no a kdyz dorazime na misto, tak mozna den se trochu rozkoukava, ale to je snad normalni.
Ja mam pocit, ze to letani je hlavne zatez pro me, uz se den predem nervuju, pak se bojim, aby se mi v letadle nepokadila nebo ze se mi bude chtit curat a takovy celkem resitelny veci, ale stejne, jsem po tom vzdy na den totalne utahana a nepouzitelna.

kocurek
autor
29. únor 2008

ahojky, tak ja to beru, ze jedu na chalupu do Jeseniku, nepripoustim si, ze letim, jinak bych se zblaznila....stres ci strach se dostavi az v letadle, kdy si rikam, hlavne at nerve.....Let unavuje nas, matky, jak rikas, to je fakt.....ale my jsme na vse preci pripravene 😅

Ja mam spise strach, aby to na deti nepusobilo nejak jinak, aby to nemelo vliv na jejich vyvin, litame prece jen dost casto.....na vanoce, ted a v cervnu opet chci letet....

Tak hezky viken a priste se uz ozvu z CR papapa

poletucha
1. bře 2008

ahoj, obcas si vas prectu,abych se dozvedela nejaky novinky ze spanelska...po pravde je to tady docela mazec,hlavne ty predpotopni urady..no ale zvladnout to holt musime. 😉

kocurek- odkud mas ten zdroj informaci o pozdejsim dopadu litani na miminka? myslim si,ze je to kravina. To by si s nim musela litat v letadle kazdej den, aby to melo nejaky nasledky...a ani tak si nejsem jista tema problemama se ctenim 😅 Na dite stejne tak jako na dospeleho cloveka ma spatny vliv pretlakovani kabiny, v podstate v tech dvanacti kilometrech mas koncentraci kysliku priblizne jako ve trech tisicich nekde na horach. A tlaky vsechny organy v tele nafukujou a pri pristani zas naopak..ale opravdu se nemusis bat, kdyz letis jednou za pul roku 🙂 z my zkusenosti maj maly deticky problemy akorat s ouskama, protoze neumi uvolnit eustachovku jako to delame my automaticky.. a to vyresi lahev na piti a tak.

kocurek
autor
3. bře 2008

Ahojky, zdravim z CR, uz jsme doleteli, i kdyz cesta nebyla nijak prijemna, ☹ trvala 16h ☹ , ale doleteli jsme v pohode a dokonce jsme si i spocli v hotelu. Jak vite, v sobotu byla silna vichrice a my krouzili skoro 30 min. nad Prahou, pak nas presmerovali na Drazdany, kde jsme mohli pristat a vyckat, az nas Praha prijme, coz trvalo skoro 2h. V dobe, kdy jsme meli pristava zrovna byl silny vitr v Praze, ale pak uz ne, takze mi letadlo do Ostravy odletelo a vzhledem k tomu, ze v sobotu leti jen 2 letadla na nasi stranu za den, museli jsme cekat do 19:00, az poleti dalsi letadlo. Nastesti mi na letisti v Praze dali hotel, ktery je hned u letiste, takze jsme meli stravu a ubytovani zdarma na tech par hodin. Dokonce mi i nabidli plinky pro maleho a jidlo, pokud by bylo treba, coz jsme koukala. Letadlo samozrejme pak v sedm neletelo, ale az o pul hodiny pozdeji, ale to bylo jedno, i kdyz Ericek byl utahany, ale zvladli jsme to a on neplakal, akorat vecer chvilku v letadle....Jeste, ze litam s CSA, jinak nejake levne spolecnosti by se nepostaraly, at se starame my.....

poletucha

Pokud by sis opravdu dobre precetla posledni stranku, videla bys, ze litam co 2 mesice, coz neni co pui roku! Lepe receno, 2 mesice jsme v MAdridu a mesic v CR, take dost casrto a pokud by ses informovala, at uz na netu nebo u odbornika, tak by ses dovedela vice.

Je rozdil mezi miminkem, ditetem cca 2-6 let a dospelakem, miminko do 1 -2 let se vyviji, a ja mam na mysli psychicky vyvoj!!! Ne, co se zrovna deje za doby letu, ma to pozdejsi vliv. Pokud litas malo, nemelo by te to zajimat, ja se o to zajimala, jelikoz nechci, aby pak E mel nejake problemy, to bych radeji nelitala vubec do 2 let az pote....ale je to jen a jen moje vec a kazdy ma svuj nazor, jako kazda zde nejaky ten nazor dame.... JInak jste asi jeste nikdy neslysely, ze i za doby letu, je to nekdy nebezpecne pro miminko, uz neolik miminek umrelo v letadle, ale tim nebudu strtasit...jak pisi, mam na mysli psychicky vyvoj v pozdejsim veku, neprokaze se to hned, ale az za nekolik let. 😔

doubek
3. bře 2008

Kocourek- to ale jsi teda sama proti sobe, kdyz tak porad litas a ted pises jak je to nebezpecne.
Poletucha chtela neco konrketniho, jak jsem to pochopila, o tom, ze by to melo vliv na cteni. Nejaky zdroj, kde jsi to cerpala.

rketka
3. bře 2008

CSA jsou na dobre urovni, to je vseobecne znamy fakt, nicmene, to ze Ti dali hotel nemuzes pricitat tomu, jak jsou skveli, je to jejich povinnost, pokud jsi na prestupu a cekas dlouho nebo pokud zrusi let, o jidle ani nemluve, na to existuji mezinarodni normy. Jinak ja mam dobrou zkusenost temer se vsema spolecnostma, se kteryma jsem letela, krom Spanair, ktery mi zrusili let, ale ten hotel nabidli taky. Zrovna jsem prave premyslela, kdyz jsem ted letela do CR s CSA, ze krom jidla nevidim rozdil v porovnani se smartwings, i kdyz ty davaji bagetu a piti taky, letusky byly uplne stejne ochotne ci neochotne, spis skoro lhostejne. Pri ceste zpet to teda bylo podstatne lepsi, jak uz jsem tu psala, asi jsem mela stesti na tu spravnou partu, ale myslim, ze to uplne pravidlo neni, vzdy je to jen o lidech.

Jinak si myslim kocurku, ze pokud mas takove obavy kvuli malemu, tak se rid vlastnim uvazenim a na to letani se vykasli. Tak muzou treba rodice priletet nekdy za tebou.

poletucha
3. bře 2008

kocurek- nevim, co te tak roznitilo, psala jsem jenom fakta a vubec jsem nemela v umyslu se s tebou hadat. Litala jsem doted pet let jako letuska a ver mi, ze stevardky jsou uz na zacatku vycviku a pak kazdy rok skoleny a prezkusovany nejen na bezpecnost,ale i napr. na zdravovedu. Takze nejen ze vim, co se muze miminku prihodit ale i jak tomu tomu treba predejit.Na palube popravde moc radi miminka nevidime, ale to jen z toho duvodu, ze vime,jak ty kazdodenni tlaky pusobi na nas a hlavne jaka je v letadle spina, prach a vsemoznej bordel. V podstate me zajimal zdroj toho,kde jsi zjistila ty psychicky problemy, na zaklade ceho vzniknou?....nevim, ale prijde mi to jako totalni blbost, to by pak mohli mit mimca problemy uplne ze vsecho....z jizdy metrem atd. 😕 Co se tyce toho, ze miminka umiraj na palube....nestalo se mi to a ani neznam nikoho komu jo. Kazdopadne litani je FYZICKA zatez pro organismus...a to pro kazdy.
Takze se akorat omlouvam, ze jsem si neprecetla vsechny tve prispevky a usoudila z posledniho (kde jsi psala ze jsi byla na Vanoce a chces letet v cervnu),ze litas jednou za pul roku...btw. to stejne na veci nic nemeni. Ale jak pises, je to tvoje vec 😝

kocurek
autor
4. bře 2008

Holky, ja nikde nepsala, ze mam siiiiiiiilene obavy, jak jste tady pochopily, kazda zde prece dava sve nazory, ptame se samy sebe na rady apod.......takze jsme zde pridala i jednu myslenku, ale pojaly jste to, ze mam obavy.....takze punto final, je to jen a jen moje vec. kazdopadne dekuji vsem. A kde jsme to cetla? Staci se na to informovat...mate net- doubek....

Co se tyce CSA, nevim, zda jste litaly zaoceanske lety, ja vystridala pri me praci opravdu dost leteckych spolecnosti a to, ze davaji hotel, to je samozrejme, jsou na to pravidla, ale jen, pokud priletis a pak uz nemas dalsi spojeni az DALSI DEN a je tam jeste mnoho jinych kauz, ale jak jsem psala, ze jsëm na let cekala jen 4h, coz bych mohla klidne preckat na letisti a hotel mi dali a bylo jen tim, ze jsem letela s malym, jinak by nedali.....letet sama, nedaji, i kdyz cekas cely den.... JA se nalitala, jak sama, tak pracovne se skupinami velice vyznamych lidi a kdyz doslo k nejakemu zpozdeni ci ztrate letadla, nikdy nebyl nabidnut hotel....a to jsem dost litala i v 1.tride, za 10 let jsme prostridala ruzne letecke spolecnosti, jak chartery, zaoceanske lety atd....Ale jak pisu, jsou to moje fakta a reality....

Jak pise rketka : je to jen a jen o lidech

A ze ,mohou priletet nasi, mohou, ale uz je to jina kauza.

doubek
4. bře 2008

kocourek- net mam, ale protoze ty o tom pises, tak jsem myslela, ze muzes podat konkretni informace k dane tematice. Jelikoz nase mala je usetrena letani sem a tam, tak mne to az tak nezajima. Ja jsem psala, ze Poletucha asi chtela znat, odkud mas informace.

kocurek
autor
4. bře 2008

Informace mam z casopisů: ZDRAVOTNICKE NOVINY a LEKARSKE LISTY, psali o tom v lonskem cisle, ale jiste toho na netu bude dost, ale na to ja cas nemam, abych ted hledala, chceme si vychutnat pobyt. Pokud byste chteli znat presne cislo, musu dodat po navratu do MAdrd. Hezky den vsem... 🙂

doubek
4. bře 2008

No tak vidis, pises, ze mam net, tudiz, ze muzu informace cerpat z netu, ale ty je mas z nejakych casopisu, ktere, jak asi sama vis, tady nevychazeji a pochybuji, ze by to bylo presentovano na netu, ze let ovlivnuje batolata a to tak, ze mohou mit v budoucnu problemy se ctenim.

mishita
4. bře 2008

Sakra, napsala jsem tu dlouhatamskej prispevek a vubec se neotiskl. A psat to znovu se mi nechce navic me vola mala. Ach jo. Alespon zdravim a Nehadejte se holky 😉 😀

kocurek
autor
5. bře 2008

doubek
Na internetu mizes vycist cokoli, vyhledat jakykykoliv clanek, podivat se na TV, pokud bys o to mela zajem, nasla by sis to, jako si hledame ruzna data, ktera potrebujeme, ale toto tema jsme vcera uzavrela. Chces-li se odvedet vice, najdes si to sama.

Kazdy s ezajima o ruzne veci. A kdyz jsme u tech casopisu, tak se daji sehnat velice malo ve Spain ceske casopisy, noviny ano.

JInak holky, snesi nam uz 2h, takzemozna opet vytahneme sanky, jako na vanoce... 😅

mishita
9. bře 2008

Ahojte,
nejak dlouho jsem tu nebyla. Porad brouzdam po netu a hledam nejaky vhodny byt ke koupi v Brne. Je to hruza ty ceny a tak obcas ztracim odvahu se pustit do takove investice. Co kdyz se to nepronajme atd....
Jinak Amalcino spani se celkem upravilo. Vycitila ze me, ze bude jinak zle a tak ted kojim 2x v noci a pak rano na snidani, protoze se mi nechce tak brzo vstavat z postele a jit neco chystat. Pak obedva celkem dobre, ale odpoledni svacinka nic moc a tak hlavn enakojim a veceri kasi taky celkem slusne. Tp uz byva hodne unavena tak pak rychle prso a spat! uz mi vydrzela spat jednou 8 hodin v kuse. JInak to ale byva tak kolem 5. Ale diky za ne.
Dnes tu byñli tchani na obede a probehlo to celkem v klidu. Tim ze tchan nemuze chodit a vezl ho J. k volbam tak je pak privezl sem. A vypada to, ze se jim to zalibilo, tak jen doufam, ze je tu ted nebudu mit peceny vareny 😠 . POrad si stezuje, ze k nemu A. nechce, ale ze by si snazil nejak ziskat to zase ne. Proste chce aby se s nim automaticky smala a blbla a ona z nej ma pritom strach. Je moc velkej a hlucnej, ale kdyz mu to reknu tak se urazi. Jen koukali, jak to mame pro ni v obyvaku pripraveny, deku s hrackama na zemi atd...no proste normalka pro mimino. To ale oni nejsou schopni kdyz jsme u nich doma ani vytahnout deku. Nehlede na to ze ji tam neporidili ani jednu hracku, takze je mala porad u me v naruci a ani ji to dlouho nebavi a ja se ani nenajim a boli me zada jak blazen. No no comment....

kocurek
autor
10. bře 2008

Maly nam v CR usina stejne tak dobre, jako v MAdridu, cesta jej ovlivnila jen 2dny,ale jinak je sikulka. Ve stredu slavime 1 rok. Zitra jdeme na rocni kontrolu a ockovani a v pondeli se jdeme fotit do atelieru 😅