Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

rketka
10. bře 2008

Je Mishito, vy planujete se nekdy pristehovat do Brna. Mylsim, ze byste to pronajali urcite bez problemu, Brno je velky mesto, to bych neresila, spis bych resila, zda to vubec budete chtit pronajmout. My jsme si taky poridili bydleni v Praze asi rok pred tim, nez jsme sli do Spanelska a vubec se nam to nechce pronajimat, aby nam to lidi neznicili, prece jen to bylo novy, nove jsme to zaridili, no taky mi to vrta hlavou, ze takhle me to stoji jen vydaje, ale zase tam mam zazemi, svoje veci a tak. . I kdyz bych mohla bydlet u mamky, kdyz tam jsem, tak stejne, po par dnech zacne trochu ponorka a jsem rada, ze mam kam jit...Pronajala bych to jen nekomu na doporuceni, kde bych vedela, ze mi to neznici.

Jo a ze nemas u tchanu zadny hracky pro malou, to je tady asi standardni, ja je vozim taky s sebou...

mishita
10. bře 2008

Rketka:bohuzel bydleni v Brne neplanujem, chteli bychom jen investovat a cely by to bylo na hypoteku, protoze bychom to jinak nezaplatili. Takze to potrebuju pronajmout aby se splatky platily z najmu. Ceny porad rostou tak snad bychom na tom neprodelali. zadny citovy vztah by k tomu bytu nebyl, takze bych s pronajmen nemela problem.Nejspis by to bylo asi nekolika studentum. Meli jsme to udelat uz davno kdyz to bylo mnohem levnejsi.Ale snad to dobre dopadne.
Amalka se uz naucila sama si sednout a skoro leze takze se nezastavim.Ted me ani nechce nechat psat na pocitaci.
Tak paaaa

kocurek
autor
11. bře 2008

Pisete zde o investicich, koupi bytu....ja mam to stesti, ze s tatkou mam na pul vlastmi baracek se zahradkou po babicce, kde jsem vyrostla a pak mam cele patro baraku v Jesenikach...kousek od Krnova,pokud vam to neco rika..takze, ja se mam kam uchylit a pozdeji i bydlet. Vse dobre zarizene,, jen zacit bydlet a ne jezdit jen na vikendy...
Hezky den vsem...
Jinak nam asi zased bry vyrazi dalsi zoubky a tentokrat 2spicaky, coz bude uz 14 zoubku.

mishita
11. bře 2008

Dnes jsem osirela, J. jel do zitrka do Baeza a pak ve ctvrtek uz letime. Ja se ted ve volnych chvilich venuji lepeni kamenu na zed dole ve sklepe. POkladaji nam tam zednici podlahu a ja lepim sutry. Ti jen koukaji ze to delam ja zenska 😉 Me to bavi, ale musim uznat, ze jsme cela rozlamana a bolava z michani cementu. Snad to bude vypadat hezky. Jne nevim,jestli to cely stihnu kdyz tu j. neni a pres den toho A. moc nenaspi. Zkusim tam zitra dat cestovni postylku s hrackama a treba tam A. chvili vydrzi a ja budu moct pokracovat.
Taky se ale musim balit, vubec mi neprijde, ze uz za 2 dny letime. Navic je v CR porad skarede a prave na ctrvtek hlasi zase silny vetry tak doufam, ze nedopadneme jako vy Kocurku.

kocurek
autor
12. bře 2008

mishita
Tady bylo do vcerejska nadherne, zade skarede pocasi a teplo., okolo 15st.
Prave jsme se vratila od zubare, a pristi tyden se dozvim, za mi zub vytrhnou a nebo jej budeme lecit, dle dnesniho rentgenu.
Odpoledne jdeme s ocockem, maly nam trosicku silha. Doufam, ze nebude mit dioptrie a nebo jen maloucko....

JInak mame 1 rok...tak v sobotu budeme slavit, Tatinek prileti v patek. 🙂

rketka
12. bře 2008

Mischito, no to jsem taky zkousela s tou cestovni postylkou, ja pro zmenu natirala zabradli a Laura me teda moc tenkrat nenechala, to ji mohlo byt tak stejne, jako ted tvoji holcicce. Ja jsem taky takovej obcas domaci kutil a spoustu veci si udelam sama, tak te chapu. 😉

Hezky si Kocurku oslavte prvni narozky, leti to priserne, my uz mame za chvili druhe, to je neskutecny.

Jinak my jsme se ted byli podivat na dva dny V Malaze, Doubek tam je na tyden na dovce, tak jsme ji tam jeli navstivit, no krasne jsme se vyhrivaly, teplota okolo 25, parada 🙂.

kocurek
autor
13. bře 2008

Ja jsme taky kutil, nez bych cekala nez R prijde z prace, radeji si delam veci sama, i kdyz se znami silene divi, ze to nejsou zenske prace, ale naopak, ale me je to jedno..

Vcera jsme byli s ocickem a mame naplast na hrani, tedy, kdyz si bobek bude hrat, zalepim mu dobre ocicko a tak se mu bude trenovat. Mame vse dobre, jen skoro 1 dioptrii, ale to s epry zlepsi a silha pry jen malouůlinko, ale kdybychom s tim nic nedelali, mohlo by se to dost zhorsovat a pak by mohl i na ocicko oslepnout. Za 5 mesicu mame kontrolu a pokud se to nezlepsi, tak mu daji brylecky, aby to nosil cely den. Tak uvidime, jak uspejeme s naplasti....

mishita
14. bře 2008

Kocurek:Uvidis ze to bude dobry, jen aby si ji neztrhaval z ocicka. Musis to nejak zaclenit do hry na piraty nebo tak neco. a vsechno nejlepsi k narozeninkam!!!
Pisu uz z Brna, let byl v pohode, Amalka spala jen asi pul hodiny ale zbytek si hrala a smala se. Vubec nezaplakala. To az pak v aute, ale slo to. Je ti strasne stastna. Obavala jsem se, ze na zacatku bude mit z ostatnich strach, v madridu totiz k nikomu nechce, hlavne ne ke tchanum, tak sjem si rikala, jak to bude narocny kdyz s nikym jinym nebude chtit byt a ono uplne naopak. Na vsechny se smeje a strasne si vyhraje s deckama od segry. Dne sjsme se koupaly 3 zensky - Amalka, ja a Natalka - segrina 6ti leta dcera a tak jsme se nasmaly jako nikdy. A. je z ni uplne vedle a pomalu si ani nevzpomene, ze maminka existuje. Kdyz uz je pak unavena nebo hladova tak si teda rychle vzpomene🙂 Fakt me prekvapila. Asi to bude tim, ze citi, ze ja jsme zde v pohode tak ona taky.
V nedeli jedeme do Prostejova na krasobruslarsky zavody tak doufam, ze nase deticky vyhrajou. Jsou fakt uzasni. Jsem z nich vzdycky na meko kdyz je vidim na lede.

vakire
14. bře 2008

Ahoj holky, omlouvam se, ze vam vstupuji do diskuze. Jsem tehulka v Irsku a vcera jsem se dozvedela sokujici zpravu. Jsem v devatem tydnu, tak jsem si zasla ke sve obvodni lekarce, aby mi poradila co a jak ohledne prohlidek a tak. Vyplazla jsem padesat euro jen za to, ze mi zmerila tlak, zvazila a dala nejake vitaminy a cislo na nemocnici, kde se mam objednat na prohlidku. Po celodennim snazeni jsem se konecne odpoledne na ono cislo dovolala a sdelili mi, ze prvni volny termin, ktery mi mohou dat, je 5. cerven, tedy termin, kdy uz budu 21 tydnu tehotna. Musim se priznat, ze jsem to doma obrecela, protoze se uz tesim na to, az mi nekdo potvrdi, ze je vse v poradku a ze se muzu zacit tesit na miminko. Dneska jsem volala sve lekarce znovu, tak mi dala cislo na jinou nemocnici. Tam mi rekli, ze se mi ozvou. Moc si od toho neslibuju. Uz mi to cekani pripada hrozne dlouhe. Jen jsem si chtela postezovat. Dekuji za vyslechnuti.

mishita
15. bře 2008

Vakire: Tak to je teda sila, vzdyt je potreba udelat jeden z nejdulezitejsich ultrazvuku okolo 12. tydne kvuli mereni tekutiny za krkem atd...Nezoufj, urcite te nekde vezmou a uvidis ze bud vse ok. A soukrome pojisteni si uzavrit nemuzes? Na to je asi ale uz pozde aby ti hradilo tehotenstvi. V kazdem pripade drzim pesti a informuj nas.

zuzka.l
16. bře 2008

Ahoj holky,je tezke si zvyknout na jiny pristup nez jak je u nas v CR.Ja si tady v Anglii na zdravotnictvi nikdy nezvyknu,Prijde mi,ze ty prohlidky flakaji a gynekologicke nedelaji absolutne zadne!Rodila jsem tady,ted cekame druhe a nebyla jsem ani jednou na gynde na prohlidce.

Vakire;tak to je sila,docela se dokazu v citit.Nebere to zdravi rozum,tak dlouho.A ze by jsi zasla nekam soukrome?

vakire
16. bře 2008

Ahoj Zuzko, souhlasim s tebou, ze je tezke zvyknout si na odlisny pristup. V Cechach se napriklad vyter z delozniho cipku doporucuje delat minimalne jednou za rok, tady v Irsku mi rekli, ze staci jednou za tri roky. Co se tyce te soukrome prohlidky, pripada mi, ze tady vubec nejsou soukrome gynekologicke ambulance. Dostala jsem na vyber ze tri nemocnic, kde me muzou prohlidnout. Z toho jen dve pripadaji v uvahu vzhledem k mistu, kde bydlime. Takze na Dublin to neni nic moc vyber, ze? No, moje lekarka mi doporucila, abych sla "public", protoze chci rodit doma v Cechach, ale po teto zkusenosti to asi budu muset zkusit "private" a uvidime, jestli v te cekaci lhute bude nejaky rozdil. Dekuji za podporu!
Zuzko, jakou mas vubec zkusenost s prvnim porodem v Anglii? Ja bych se v Irsku rodit bala. I kdyz si clovek plati soukromy pokoj, kdyz prijde naakorat a zrovna zadny neni volny, stejne vas soupnou do verejneho pokoje, jak tomu tady rikaji. Take jsem slysela, ze vas vyhodi hned druhy den domu, protoze maji nedostatek luzek. Mas takovou zkusenost?

miska1977
17. bře 2008

vakire; Ja jsem rodila ve Spanelsku a taky po 2 dnech jsem sla domu.(rodila jsem ve stredu v noci a v patek jsem sla domu).Je to sila v CR jsi myslim v porodnici 5 dni pokud je vse v poradku.A to jsem mela dost tezky porod a hodne stehu.No ale uz je to za mnou. Manzel byl rad ze uz jdem domu ale ja bych tam klidne jeste zustala.Doma jsem nemela zadnou pomoc protoze rodinu mam v CR.Akorat tchyne mi poslala par krat obed.Ale rikaji ze po porodu mas doma lezet a odpocivat a to ja vubec nedelala.Protoze na to nebyl cas.Rodice mi prijeli az kdyz mela mala mesic.

zuzka.l
17. bře 2008

ahojky Vakire 🙂 prave,ze zkusenosti mam hruzostrasne,ale rodit v cechach je ted pro me nemozne,musim se postarat o maleho a pritel pracuje porad.Mam z toho hruzu uz ted,pristup byl hrozny,mame tady blbou nemocnici,i kdyz mel maly jako miminko problemy,tak mu za vcasu nepomohli.Kdyz jsem ted byla na krvi,tak vysledky se jim buhvi kde podeli,tak musim cekat na 16tt a pak znova.Tady na gyndu neposilaji vubec,jen po 28letech ti udela obvodak vyter a tim to hasne.Me pustili za dva dny a nekdy pusti na druhy den domu.Tady me neprekvapi uz skoro nic,tak si jen preji,at je vsechno v poradku.
A kdy mas teda jit na tu prvni prohlidku a krev,scan?

kocurek
autor
18. bře 2008

Ja jsem ze zdravotnich duvodu rodila v CR misto ve Spain, ale co se tyce zdravotnictvi, musim rict, ze CR je daleko na vyspelejsi urovni, i kdyz mnoho lidi tvrdi pravy opak. Je to jen a jen muj nazor. Chodila jsem na gynekolog. prohlidky, jak ve Spain, tak CR, ale neda se to srovnat, pristup pacienta a lekare a hlavne vysetreni. Samozrejme, ze na soukromych klinikach je to jine, i kdyz znama rodila na soukrome ve Spain a po porodu ji vezli do statni...

Dnes jsme byli na ockovani a rocni prohlidce a mame 75cm, 9400g a 13 zoubku a dalsi se nam uz klube.... 😀

zuzka.l
18. bře 2008

kocurek tak to je krasne,malicky ma tenhle mesic rok?To uz ma hoooodne zoubku 🙂 A uz udelal sam par kroucku?To moje male udelalo 10dnu po prvnich narozeninach samotne krucky.A ted uz beha a leze mi na stul,do susicky,pracky,vany,spajzky,no zkratka vsude kde se da.
A jak dlouho zijes ve Spanelsku?

mishita
18. bře 2008

Ja jak vite jsem rodila ve Spanelsku pres soukromy sektor a nemuzu si meho doktora vynachvalit. Cytologii mi dela jednou za rok a tehotenske prohlidky a ultrazvuky atd mi delal poradne a casto. Ve statnim sektoru je to ale jine. My dnes mame presne 10 mesicu. Amalka uz leze po koberci jak diva. Doma mame plovoucky takze ji to klouze, ale tady na koberci uz zacina nabirat pekne tempo. Za 2 tydny prijede tatinek, tak uz ho bude vitat u dveri.
Kamoska rodila v Anglii a na nic si nestezovala, ale to asi z principu, protoz ema tendence vse anglicke jen chvalit. Ja bych z toho zesilela podle toho co mi rikala. Hned asi 20 hodin po porodu ji poslali domu a chodila za ni asi tyden jednou denne nejaka asistentka. A gynekolog ji snad nevidel cele tehotenstvi, jen obvodacka a porodni asistentka.Ultrazvuky delali asi tak 2. Tak vam holky preju hodne stesti a klidne tehu i porod.

vakire
18. bře 2008

Bohuzel jsem slysela o porodech v zahranici, zejmena v Irsku a Anglii, spis to negativni, proto jsem se rozhodla odletet rodit domu. Manzel s tim zpocatku moc nesouhlasil, protoze budeme kvuli tomu dlouho odlouceni, ale ja si nemuzu pomoct. Tady doktorum neverim a bala bych se daleko vic nez doma. Navic je moje maminka zdravotni sestricka na porodnici, takze v ni budu mit nesmirnou podporu.
Zuzko, stale jeste nemam termin ani odberu, ani scanu. Dneska jsem se opet zkousela dovolat do te druhe porodnice, ale za cely den se mi to nepodarilo. Nejradeji bych se vydala domu a na prohlidku si zasla hned druhy den po priletu. Tady je to fakt otres.

zuzka.l
19. bře 2008

Vakire to ti verim,ja by taky nejradeji cele tehotenstvi prozila v CR,ale bohuzel to nejde.A v kolikatem jsi vubec tydnu?Nedej se a volej a nebo zajdi primo osobne do nemocnice,at ti udelaji schuzku s midwife nebo k GP.To ti verim,ze chces domu,kor kdyz tam mas mamcu a nemuze manzel jet s tebou jak by jsi rodila u nas?Tady jsou jen dva scany v tehotenstvi,pry,kdyz se nic nedeje neni potreba neco delat,tak mi to bylo receno,takze az pujde do tuheho tak mozna pak,ale to uz bude pozde.
Tady dve doktorky nepoznali,ze mel malej v 6tydnech zapal plic.Jeden doktor nas s tim poslal do nemocnice a dve doktorky nas s nemocnice poslali domu a malej se zhorsoval,az jsme pak museli na emergency a tam nam doktor rekl,ktery debil nas pohl poslat domu,ze se to mohlo zachytit vcas a uz to mel i na druhe plici.Dostaval antibiotika do zily,4dny v nemocnici,nastesti se z toho dostal,ale pece hrozna,nedodrzovali hygienu pokoje,prach vsude a to mel zanet plic,pece hrozna,ja si to nenechala libit,ale co ti to pomuze.Hlavne,ze je malej ok.Kdyz uz neco tak si radci poradit s vice doktory,neda se jim verit.

vakire
19. bře 2008

Zuzko, opravdu mam stesti v tom, ze mam mamku zdravotni sestru. Manzel za mnou samozrejme prileti, ale datum porodu se da tezko naplanovat. Dalsi vec je v tom, ze letecke spolecnosti vetsinou doporucuji letet nejpozdeji mezi 28. - 33. tydnem, takze bych mela uz v sedmem mesici odletet domu. Manzel pak za nami bude dojizdet.
Muzes mi jeste povedet, jake odbery se delaji kolem toho 12. mesice? Mam strach, abych neco nepropasla. Na ten scan se tesim, ale ty odbery jsou asi z hlediska zdravi plodu dulezitejsi. Jsem v desatem tydnu, takze mam jeste dva tydny na to zaridit tu prohlidku. Moje GP mi rekla, ze se ta prohlidka a scan maji udelat mezi 13. - 18. tydnem.
Mrzi me, ze mas takovou zkusenost s doktory u vas. Kde vubec zijes? Ve Spanelsku? Vubec jsem si neuvedomila, ze porodem veskera zdravotnicka pece nekonci, ze vlastne budu s timto zdravotnickym systemem zapasit i po narozeni miminka. To je fakt desna predstava. Opravdu mam pocit, ze bych nejradeji zpatky domu. Maminky zijici v Cechach nevedi, co maji.

zuzka.l
20. bře 2008

Ja se nachazim v Anglii,to ti docela zavidim,ze budes prijemne travit konec tehotenstvi v Cechach 🙂 co ja by za to dala.Ja jsem vyucena zdravotni sestra,kor me to tu stve,jak to tady maji vsechno jinak.Z tech odberu si nic nedelej,ja jsem byla nejak v 10tydnu a oni ztratili veskere vysledky,nechapu jak se jim to mohlo stat,ale stalo,tak na dalsi jdu az v 16tt,tohle utery co bude jdu znova na ty same a na ty co se maji delat v 16tt.Takze ja jsem jeste taky bez veskereho vysetreni.Byla jsem jen 1na scanu a 1u midwife,ta aspon poslechla srdicko mimi.Ale ta krev me stve taky,ze jeste nic nemam.
U prvniho mimi se vetsinou prenasi,i kdyz to neni podminka,ja jsem u prvniho prenasela a za 11 dni po terminu jsem sla na vyvolani.Narodil se v pekny datum 8.8.06.A taky me stve ta gynda,jsem bez jedine prohlidky jeste z predesleho tehotenstvi.V cechach si to aspon vse oblitas a budes vedet,ze je vse v poradku 🙂 A kdepak mas vubec rodinu v cechach?

mishita
20. bře 2008

Ahojte, tak s tim, ze s prvnim se vetsinou prenasi mam taky svoji zkusenost. Dokonce i dr. mi v 37tt rekl ze asi budu prenaset, ze jsme uplne zavrena, no a dalsi noc jsem praskla vodu a rodila jak po masle 🙂 . Bylo to uzasny, strasne jsem si to uzila, mam na to nadherne vzpominky a hned bych si to zopakovala. Byl to pro me perfektni prodlouzeny vikend od patku do nedele, jak kdybych jela nekam na dovcu 😀 Jen kdyby mi zarucili, ze i dalsi porod bude tak pohodovy.

zuzka.l
20. bře 2008

Ahojky mishita,to jsi vazne mela tak v pohode?Tak to ti zavidim 🙂 Ja by muj prvni porod neprala ani neprateli,byla to hruza,samo,ze to stalo za to,ze mam to moje male zlaticko 🙂 ale prubeh brrrr,jen si na to vzpomenu,ani epiduralka nezabrala,no asi na pul hodky a pak znova.Vim,ze jsem dychala ten plyn a po porodu jsem byla tak vycerpana,ze jsem nevedela jestli to byl vsechno sen nebo skutecnost.Pak me za 15min po porodu poslali samotnou na zachod,ze se musim vycurat,kravina nejvetsiho kalibru,tak to semnou slehlo o zem a jenom vim,ze jsem rvala,ze nechci umrit a pak jsem mela pred ocima tmu.
Tak snad bude ten druhy lepsi!!!!Musi,kdyby mohla jdu rodit do cech,ale to bohuzel nehrozi ☹
A vy palnujete sourozence? 🙂

kocurek
autor
21. bře 2008

Kdyby se mě Bůh zeptal, co si přeju na tyto svátky, řekla bych: "s láskou opatruj ty, kdo čtou tyto řadky." Přejeme krásné Velikonoce 😀

zuzka.l
21. bře 2008

😀

mishita
21. bře 2008

Zuzka: Ano planujeme druhy mimi, al ejeste nejsem pevne rozhodnuta kdy. Ale nechci aby mezi nima byl moc velkej rozdil. to co me trochu brzdi je to, ze jsem zacatek tehotenstvi dost zvracela a bylo mi hodne spatne, ale to jsem mohla lezet a nic nedelat, coz ted s tim mym uzasnym draciskem by bylo nemozny. Tak uvidime, nechame tomu volny prubeh a az si nas ta dalsi dusicka vybere za maminku a tatinka tak to nejak dopadne. Mozna v lete, ale mozna pozdeji. Zatim si chci taky jeste plne uzivat Amalky, coz teda delam na maximum a i tak to tak strasne leti a pripada mi, ze snad ani nikdy nebyla ten maly krasny uzlicek co jsme si prinesli z porodnice domu. za chvili uz bude chodit.

zuzka.l
22. bře 2008

Mishita mi povidej ja pri prvnim tehotenstvi z pocatku jak jsem zvracela skoncila na kapackach v nemocnici a pustili me domu den pred stedrym dnem,nemohla jsem vypit ani vodu,nic bylo mi fakt na chcipnuti tak jsem byla 4dny v nemocnici na kapackach.Ted jsem z toho mela taky hruzu hruzouci,zvracela jsem,bylo mi zle,ale nastesti to nebylo tak hrozne jak pri prvnim.Ted uz mam snad klid,ale nesmim se prejidat,to je mi pak zle.
Budou od sebe 2roky,coz jsem rada.A zaroven se toho trochu bojim urcite to bude narocne,ale nebudou vyrustat sami,chceme holcicku 🙂 tak snad se zadari..

kocurek
autor
24. bře 2008

Ahoj hokly, jaky jste mely smigrust, hezky po cesku nebo po......? Tady nam zacalo nadherne snezit, od vcerejska fuja, jak se u nas rika. A to vcera bylo nadherne, slunicko, teploucko. Zitra nam odlita tatinek....

Uz mame dalsi zoubek, v poradi uz 14. E sam se pousti vsude mozne a za chvili bude litat uplne sam bez drzeni, uz ted se trzi jen maloucko.
Pisete zde o tehotenstvi....tak u me to bylo neco uplne jineho, ja jsme nemala vubec zadne potize, mela jsme skvele tehotenstvi, zadne zvraceni, bolesti, proste nic..... 🙂

mishita
24. bře 2008

Ahojte, dostaly jsme trosku vymrskano, ale slo to. Kde jsou ty casy kdy na nas 3 segry chodilo spousta spoluzaku a bracha s kamosema. Pamatuju si, jak jsme barvily hromady vajicek🙂 Dnes tu kdosi zazvonil, ale hned utekl 😵.
Prisla akorat rodina- hlavne synovci. Stejne je to blbej zvyk. A. uz leze jako drak a stavi s ena nohy, z cehpz moc radost nemam. Je moc dulezity, aby mimina co nejvic lezla, spojuji se tim tzv. krizovym pohybem obe hemisfery. Kdyz mimca rovnou chodi a moc nelezou, muze to pak mit za nasledky dyslexii, dysgrafii, atd...ne samozrejme u vsech. A to se pak prave reguluje a zlepsuje ruznymi dalsimi krizovymi cviky. Tak radeji at mimina poradne a dlouho lezou, ikdyz kdyz nechteji, je to tezky!

zuzka.l
25. bře 2008

no u nas zadny vyprask,nic 😒 neni nad nase velikonoce v cechcach,na to se rada vzpomina 🙂
Malej mel,ale vanoce jak nam tady chumelilo v nedeli,poprve videl snih,tak nestihal koukat,i kdyz to hned roztalo.
Malej mi lozil,byl vsude 🙂 a zacal chodit sam 10dnu po 1narozeninach.Ted uz mi utika,kdyz ho volam 😀