Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

kocurek
autor
11. kvě 2008

Ja se domnivam, ze tim, ze ziji zde ve Spain, zachovavam jak ceske, tak spanelske zvyky, at uz se jedna o svatky, vyznamne dny, jako napr. den zen, proste zalezi, co naucime my ty nase chlapy. Stejne je to treba na velikonoce, i kdyz jsme je po leta travivala zde v Madridu, nenechala jsem si ujit nase zvyky nebo 1. maj-mozna se to u vas v rodine neslavi, ale prece na 1. maje musi byt kazda zena polibena pod rozkvetlou tresni. Zde vtresne nejsou, ale to neznamena, ze nebudeme polibene, i kdyz vas vase zlaticka polibi kazde rano....a takovych zvyku mame docela dost a ja chci, aby nase dite ponalo zvyky obou rodicu, at uz zijemekdekoliv.

doubek
12. kvě 2008

Kocourek- tak jsi mi to vysvetlila. U nas se slavil jenom spanelsky Den matek, ale za to darek stal za to. Krasny zlaty retez na krk. 😀 z bileho a zluteho zlata a pobriliantovany.
Uz jsem se lekla, ze slavite 1. maj, 1. maj - hraj muziko hraj hraj hraj. Libani pod stromem jsem zavedla, ale je to sranda, nebrala bych to tak vazne.
MDZ jsem nenavidela jiz v CR, tak to nebudu tahat i sem. Druha vec, ze mi manzel udela radost radeji, kdyz on ma zrovna chut, ne kdyz je nejaky "vyznamny den".
Ja mojeho chlapa ucim i jine veci, napr. dat hrnek do mycky. 😎

kocurek
autor
12. kvě 2008

doubek: to mas pravdu, jsem taky rada, kdyz me necim sam prekvapi kdykoliv.

JA jej naucila varit, uklizet, zehlit, proste vse, co by mel umet, jak se domnivam ja, i kdyz zde mnoho chlapu to nedela.
A co den deti, slavite???? Ja zde slavim i svatky, coz zde neslavi,proc ne, nerikam, ze bych delala oslavu, ale preci je to hezke....

kocurek
autor
14. kvě 2008

Kojení hraje důležitou roli nejen v prevenci artritidy, ale také rakoviny prsu

http://www.novinky.cz/clanek/139790-dlouhodobe-...

rketka
16. kvě 2008

Mam dotaz, uz se daji zase zapsat deti do pasu, mam pocit, ze jo, ale nejsem si tim jista, Laure v srpnu propadne ten jeji, tak myslim, ze bude snadnejsi, kdyz si ji nechm zapsat nez delat novy.

kocurek
autor
16. kvě 2008

rketka
Da od brezna 2008.My uz mame jen jeden pas.

kocurek
autor
17. kvě 2008

Otazka: JAk ucite deti davat pusu, lepe receno, kam ji davaji-na licko nebo na rty?

Tchyne chtela, aby ji E dal pusu a R rekl, ze to neumi, ale on to umi, kdyz mu reknes, dej pusu, da ti pusu na rty, ale zde je to pry nehygienicke....a libat kazdeho na tvar, ani jej neznas je hygienicke???? Ta se divila. Ja E span. mravum ucit nebudu a domnivam se, ze je to normalni, mozna se mylim...

mishita
17. kvě 2008

Ja bych teda nehctela by Amalka davala vsem pusu na pusu. to radeji na tvar. Ona co s enaucila je pusy posilat. Ale v posledni dobe se ji do toho uz nechce, takze jsme bez pusinek.
Dnes jsme byli cele odpoledne u tchanu i se svagrem a jejich malym a slo to celkem v pohode. A. litala po dlouhe chodbe co tam maji a blbla s tatou a strejdou. Tak strasne pistela a smala se, no fakt to bylo uzasny. Zitra slavi 1. narozeninky!!! To tak strasne rychle uteklo!!!!!! Tak prijde rodina odpoledne na dotr kterej prave pecu. Chci aby byl hlavne pro Amalku, takze jsem dala misto cukru fruktozu, misto normalniho mlika sunar a nazdobim to ovocem jogurtem a zelatinou. Tak snad to bude apson trochu k jidlu 🙂

mishita
17. kvě 2008

Jeste k tem pasum. Staci tady ve Spain, aby bylo mimi jen zapsano do pasu matky? Nemusi mit vlastni doklad? Ale asi ne kdyz vam to funguje.

lena13
18. kvě 2008

rketka - ja jsem si nechala do pasu zapsat malou,trvalo to 10minut.Delaji to u nas i v Londyne,ale tj na dlouho.Musis se tam objednat atd.ja jsem ted na dovci v cz tak jsem si nechala malou napsat tu.Jo a jeslti se muzu pochlubit tak jsem teta dneska segra porodila krsnou holcicku Danielku 52cm a 3,90kg pekny den holky

kocurek
autor
18. kvě 2008

lena13: gratuluji....

mishita: Vse nej nej Amalce.... V CR se do pasu dite pripisuje, ale zde jeste pry ne...

Co s etyce davani pusy, tak ja mela na mysli, davat pusi me a tatinkovi a babicce zde...moji mamce a dedovi ji automaticky dava, jinak nikomu jinemu...mam na mysli rodine....Ne, ze zde bude kazdemu davat pusu....

mishita
18. kvě 2008

Tak jsme uspesne zakoncili oslavu a jsem hotova, ale bylo to pekny. Amalka si to uzila, koukala na nas cela vyjevena kdyz jsme ji zpivali a byla nadsena ze je stredem pozornosti. Ja se sice nezastavila, ale bylo to fajn.Tak povalim do postele, protoze rano asi bude brzo budicek. A. sla totiz spat uz o pul 8 jak byla ze vseho unavena a ubehana.

rketka
18. kvě 2008

Vse nejlepsi Amalce, to to leti, to je neskutecny, hlavne, ze si to hezky oslavila 🙂 Nas cekaji presne za mesic druhe narozeniny, vubec se mi tomu nechce verit.

Jinak ohledne pusinek, Laura se naucila taky posilat pusinky, protoze se ji je nechce moc cizim lidem davat, no a jinak vetsinou sama nastavi tvaricku, jen kdyz ma opravdu dobrou naladu, tak mi ji vrazi na pusu 😀

mishita
21. kvě 2008

Dekuji vsem za prani.

anddy
23. kvě 2008

lena 13 gratuluji teticko
😵 pozdravuj doma a az se vratis tak dame kafco 😀 😀 😀

sem si rikala, ze tady na konikovi musi byt nekdo znamej 😝 😅

mishita
23. kvě 2008

Nakonec tu budeme takova velka rodina.....

kocurek
autor
23. kvě 2008

Ahojky babky, ja jsme po tezke migrene, myslim, ze z vycerpani, nespani nekolik noci a pres den si ani nesednu v poslednich dnech. dnes v noci E nespal, pres den porad plakal a ja nebyla schopna si jej vzit ani na ruce, mozna znate, co je to migrena....potrebuji klid, tmu atd....R byl nastesti doma a predstavte si, uz se vam to nekdy stalo????? Jak jsem si sla lehnout rano, E porad plakal, chtel byt u me, kdyz R zavrel dvere, at mam klid a tmu...E plakal a plakal a nebyl k zastaveni, tak jsme enechali otevrene dvere, ale to jsem si rikala, ze me to tak rychle neprejde a on si dal hlavicku na postel a byl u me, pak odesel z loznice a pak chodil me kontrolovat a kdyz jsem mela zavrene oci, zatahal za perinu a sedl si ke me k posteli a sedel az jsem po nekolika hodinach vstala. Sem tam odesel, ale zase se vratil a kontroloval. JAk mi bylo lip, vstala jsem, ale neodtrhnul se ode me...a kdyz jej R vzal, plakal a drhnul se ke me....zvlastni, vidte..bal se o me???? mate s tim nekdo zkusenosti???? 😅
Dobrou vsem...

mishita
23. kvě 2008

To je dalsi dukaz toho, ze deti naprosto presne vedi a coti co s enam deje. Ja mam jen zkusenost s tim, kdyz mi zemrela sestra a musela jsem s malou cestovat z Palmy do Barcelony a pak do prahy, v tom silenym soku a smutku jsem se bala, ze tu malou vubec nezvladnu a ona byla tak silene hodna, jen se na me koukala nebo spinkala, ani poradne jist nechtela, bylo uplne citit, ze vi, ze mam ted jiny starosti a ona me nechtela obtezovat, jen me mit blizko. I vecera noc predtim, nez jsme letely tak sedela v houpacce a koukala na me a spala pak i v noci coz tenkrat nedelavala. Jsou ty deti proste hoby co nasavaji naprosto vsechno co mame uvnitr v srdicku. Takz epozor na to, deti nedelaji to co jim rikame, ale to, co jim rika nase srdce. Takze pokud se je budeme snazit nutit delat neco o cem nejsme presvedceny na 100% ze to tak ma byt, tak z toho budou zmateny. Treba az ted jsem si dupla s nocnim kojenim, ze to tak dal nejde budit se treba co hodinu, protoze uz jsem toho mela opravdu dost. A stacila jedna noc kdy plakala a pak uz to opravdu pochopila, protoze vycitila, ze to tak opravdu chci. Od te doby kojim jen jednou v noci a to proto, ze ji jeste kojit chci. Driv jsem to ale neresila nijak zvlast, protoze jsem vedela, ze sama o tom presvedcena nejsem.

kocurek
autor
24. kvě 2008

Ahojky, mame 16 zoubku, zbyvaji jen posledni 4 stolicky, huraaaaaaa

Citát dne:

Smích je branou a úsměv dveřmi, kterými může do člověka vklouznout mnoho dobrého.

[Morgenstern Christian]

kocurek
autor
27. kvě 2008

Holky,davejte si pozor, prave mi kamoska oznamila, ze jeji mala, ma 3 roky, dnes ji diagnostikovali autismus. Mala byla do 3.let uplne normalni, jen mluvila, tedy mluvi min, jak 3-lete deti, coz moji kamosku delsi dobu trapilo, ale pediatricka rikala, ze je to normalni, ze nektere deti mluvi brzy, jine pozdeji...a dnes takovy sok! ☹

meleri
29. kvě 2008

Cau holky,

mohla bych se k vám přidat?Dřív jsem chodila k "snažilkám ze zahraničí" . tedkom jsem těhotná, a už je mi trapné tam chodit...tak bych se chtěla zeptat, nevadilo by vám, kdybych se přidala?

Jinak žiju ve Francii, a tedkom se nám po dlouhé době podařilo miminko..

meleri
29. kvě 2008

jinak se dívám, že jste holky vesměs ve Spanělsku. No Francie Spanělsko jsou kousek od sebe...🙂

kocurek
autor
29. kvě 2008

Ahoj meri...vitam te mezi nami ...kde zijes ve FR?

mishita
29. kvě 2008

Meleri: gratuluji k tehotenstvi...jak to snasis?? A vitej mezi nami!

markeeta
29. kvě 2008

kocurek: E te ma moc rad a dava ti to takhle najevo 🙂

dneska jsme tu meli zemetreseni, kdyz to prislo, tak jsem skocila na Natasu, aby ji zakryla a kolem nas litali sklenicky a porcelan ze skrine. Ona plakala, ja uplne vylekana. Me to prislo jako cela vecnost. Bylo to silne 6.1 RS. Potom jsem sla zkontrolovat psa a ona vubec nereagovala na moje volani. Ona spinka v hostinskem pokoji, kde je televize a videla jsem to spadnute na postel. Jak nereagovala, tak me presla takova panika a kouknu pod postel a ona tam vystrasena a pocurana. My vsichni vyklepany. Volal nam hned tatka, on byl v te dobe na stavbe 4m vysoko, tak padil jak nejrychleji to slo a on se do telefonu smal. Ja na to reagovala, ze tu ma rozbite topeni, tak ho ten smich prejde (akorat spadnute, snad funguje) 🙂 . My jsme na tom celkem dobre, akorat popadany veci a dva regaly, ktere nebyly pripevneny, na jednom byla i TV. Jiny lidi jsou na tom podstatne hur. Postavili tu stanove mestecko, ze tam lidi mohou jit. Ja si pripadam jako za valecneho stavu, spime dneska v obyvaku a i dalsi dny, dokud to neprejde. Stary baraky jsou na tom lepe nez ty nove. To se hnedka pozna poradna prace.

mishita
29. kvě 2008

Markeeta: to teda musel byt zazitek. Hlavne, ze s evam nic nestalo a i dum stoji. Musi to byt hrozny pokud clovek pri takovem nestesti prijde o strechu nad hlavou. Ja zemetreseni jest enezazila a ani o to nestojim. tohle leto tu na pevnine pry male bylo, al emu byli na mallocre a tam to citit nebylo. Ale tchyne s epry uplne rozbrecela hruzou. A to jak rikam, nebylo to nijak silny. Opatrujte se.

meleri
30. kvě 2008

holky, dilk za privitani, tedkom uz tehotenstvi snasim dobre, jen je mi tu smutno, protoze jsem tu jak kul v plote

to zemetreseni muselo teda byt!! to jsem nikdy nezazila. byva to u vas casto? Stare baraky jo to jeste kdysi lidi umeli fakt stavet, dneska je to vsechno tak na sto let, pak se to asi rozpadne...🙂

Jo jinak ve Francii ziju kousek od Lyonu. a vykde ve Spanelsku? Mam tu jednu znamou, ktera je spanelka, zije s francouzem, pochazi nekde od Madridu. Jinak muj manzel mel spanelskeho tatku. 🙂

kocurek
autor
30. kvě 2008

markeeta: Diky. JA zazila zemetreseni kdysi davno v Recku, bylo to v noci, najednou se zacala trast postel, vse bylo v pohybu, ale trvalo to jen okamzil a jak fungovalo svetlo, zjistili jmse, ze je praskla stena apartmanu. Vscichni cesi hned chteli jet domu, ja tam byla jako delegatka, ale Reci a meteorologove nas ujistili, ze zadne dalsi v brzke dobe nehrozi....

meleri: JA jsem v MAdridu, mam kamosku v Lyonu. Jak jsi se tam dostala, pokud s emuzu zeptat?

markeeta
31. kvě 2008

meleri: vitej mezi nami. To se citis jako kul v polote v tehle diskusi nebo doma? 🙂

Zazitek to teda byl 🙂 . Obcas jsme tu meli slaboucke, ale tohle prislo uplne bez varovani a pekne silne.
Ono je jedno kde clovek zije, ta priroda si vzdycky najde zpusob jak si s lidma pohrat. Staci, kdyz prijdou velke kroupy a hnedka to ponici urodu, strechy atd.

kocurek
autor
1. čer 2008

doubek:
JAk to tam u vas vypada...videla jsme, ze je tam dost zaplav....