Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

meleri
15. čer 2008

jo, jinak holky, mě už asi pět dní tak divně vibruje nebo mrazí tam dole..nevíte co to může být? Mimo těhotenství jsem toto nezažila...j.je to asi normální? jsem ve 14 týdnu.. 🙂 sorry za trapný dotaz... 😕

aguii
16. čer 2008

Navstevy jsou jako "ryba",treti den uz smrdi !!!!Za mnou jezdi malo,jednou za rok nekdy ani to ne,mam malej byt,takze je to naprd.Jezdim ja a denne se vidime pres webcameru,tak je to ok!Internet je nejlepsi vynalez dvacateho stoleti,aspoñ ti to neprijde,ze jses tak daleko.

meleri
16. čer 2008

no zas jak tu nechám manžela doma, tak dělá strašný bordel..takže radši jedu bud s ním nebo když přijedou lidi tady....my máme ve francii volání do česka zdarma, tak volám často a kecáme i dvě hoďky...🙂 jo internet je super! kameru nemám, ale dřív jsem používala ten Skype..

aguii
16. čer 2008

No kazdy dela gaspacho asi jinak,podle lokality a tak,ale takovy univerzalni je asi takhle: das varit vodu a kdyz zacina varit,tak tam das rajcata,kterym si navrchu vyrizla nozem X,nechas je tam jen minutku ani ne,(tim se ti ulechci je loupat,slupka pak krasne sleze) a hodis je do studeny vody,aby se moc nezahraly.Ja davam rajcata zrala s nejakym tim tvrdym salatovym.Mixujes to vse ze zacatku s prilevanim oleje to pak udela krasnou barvu,okurkou,zelenou paprikou,ja davam i kus cerveny,cibule ,cesnek a bagetou starou 1-2 dny,ktera to kracne zahusti(ale jen kousek)pridas studenou vodu sul pepr a ocet.

aguii
16. čer 2008

Meleri neboj ty vibrace jsou urcite kontrakce Braxton,to jsou falesne kontrakce uz v rannim stavu,to je normalni,ale stejne to radsi rekni tvymu doktorovi.A neni to vubec trapny dotaz!

meleri
16. čer 2008

díky!
zrovna dneska plánuju polívku, ale ten fr. způsob na teplo (páč je zima), no a k tomu tu houbovou mačku. už se těším..na oběd byl jen meloun...🙂 tedkom mám pauzu po vytírání a tedkom se musím vyrhnout na čištění akvárka, ach jo...

aguii
16. čer 2008

Je o houbach mi nemluv,delala jsem minuly tyden bramboracku a dala jsem tam spousty hub a letela do hajzlu!Nejsem milovnik hub a zvlast ted po tehle zkusenosti je zas nejaky patek nepozrim.Ja zrovna dojidam kureci polivku,ted co mam malou polevky delam furt. ..

meleri
16. čer 2008

aha, jejda, tak to je mi líto..a malá má polívky ráda?
já se přiznám, že už mi taky bylo párkrát blbě z hub. ze smažených ale...byla to omeleta.
mňam mňam, kuřecí je moc dobrá...já se musím kurec vrhnout na to čištění akvárka už konečně...chjo se mi nechce... ☹

aguii
16. čer 2008

jinak uz mas chute? ja co jsem za cely zivot snedla jednu tabulku cokolady v tehotenstvi to bylo jediny co jsem jedla,vyprdni se na akvarko,mimochodem co pestujes,nebo chovas?

meleri
16. čer 2008

chutě? ne, cítím se pořád stejně jako dřív. Naopak jím míň sladkého. dřív jsem jedla dost.
no akvárko už je vyčištěné..🙂 chovám neonky a ancitruse...chtěla jsem to pro relax..jenže jsme se přestěhovali do nového bytu kde je moc světla..a z venkovního světla rostou řasy...:( takže je to na pytel....

kocurek
autor
16. čer 2008

Ahoj holky, nemam cas vas docitat, pekne s e to rozjelo....prave jsem dobalila...za chvili koupat a spinkat a ve 4:00 vstavame...a zacina nase cesta do CR.

mishita: pokud mohu srovnat zoo zde a v Olomouci, je to nesrovnelne, v Olomouci si opravdu clovek vychutna krasu prirody a zvirat, ale zde nemaji ani polovinu toho, co tam. Ostrava, to neni tak pekne, jako Olomouc a to ja mam kousek do Ostravy....

meleri
16. čer 2008

Cauec!
tak ti přeju štastnou cestu! hlavně, at vám přeje počasí! A budete chodit na hory?

Ze zoo máme s manželem depku...hlavně z těch ptáků uvězněných, a opiček, a vůbec všeho...Ostravská zoo je hnus. Tady je kousek safari, to už je lepší..zvířata tam mají mnoho prostoru..ale i tak to moc nemusím..

zuzik_p
16. čer 2008

Ahoj, pro vsechny koho to zajimalo - manzel je egyptan a muslim. Nabozenstvi jsem se prizpusobovat nemusela, manzel je nesmirne tolerantni clovek a v podstate vsemu otevreny. Donedavna jsem pracovala, ale ted uz za kratkou dobu odletam do cr.
Markeeta, tak treba tve pristi mimi bude jasminka 🙂

meleri
17. čer 2008

Ahojte holky,

jak je?
Ahoj Zuziku,
Jasmin je moc pěkné jméno...já se přiznám, že zatím čekáme na to až nám doktor sdělí pohlaví a pak asi začnem vybírat...

aguii
17. čer 2008

To rada slysim,ze ne vsichni muslimove jsou netolerantni tyrani,protoze vsichni oxidentalove je prave za ne mame,ikdyz jsem stejne na 100 procent presvedcena,ze vetsina jich stejne takovych je.Moje sestra s jednim byla leta,taky ji nenutil do viry jen kdyz jedla veprovy,tak ji nechtel dat ani pusu.No slo o to,ze kdyz byl ve spolecnosti ne muslimske byl to docela normalni typ,ale mezi svyma se pak transformoval.Jeho rodina by si nejradsi z moji sestry udelala sluzku a prislo jim to vsem naprosto normalni bezna vec!tchyne si to k nim privandrovala a zila u nich treba pul roku!!!No nastesti se na nej segra vykaslala.

meleri
17. čer 2008

já se teda přiznám, že taky nemám dobré zkušenosti..jak už jen tady z Francie, kde jich je spousty, ale nejvíc mi vadí asi Turci. Jsou strašně arogantní a nenávidí ženy. Hlavně tady kde žiju, tak jsou to sami mafiáni...nepracujou ale jezdí v drahých autech a sedí od rána do večera v baru. Tak by mě zajímalo, kde na to berou..z podpory??

Za to mám ale gynekologa araba a ten je fakt zlatý! Jsem fakt ráda že ho mám..navíc aji byl v česku tak se s ním dobře vykládá...tak fakt není zas každý stejný..ti vzdělaní podle mě zůstanou ve své zemi..ti hulváti jdou do francie...

Aguii,
to je mi sestry líto, ale hlavně, že to dobře dopadlo! Oni nesnáší vepřové, já zas ten jejich hallal..jak nechají zvířata k smrti vykrvácet na jatkách..fuj..
😠

aguii
17. čer 2008

No ten bejvlej segry byl prave Turek!Mel stanek s kebabem,segra mu tam drela gratis,kreten ji ani nechtel udelat smlouvu aby mohla byt legalne v nemecku,tam spolu zili.Neco na tom bude,ze to jsou lemry vycurany!!

meleri
17. čer 2008

na turky fakt bacha...na pohled vypadají jako hezcí muži, ale to je všechno...přijdou mi fakt jako hodně zlí lidé..
i v jazykovce se vždycky ode všech dištancovali...přitom my ostatní jsme byli jako kamarádi....češi, američani, jihoameričané, asijati, všichni jsme se bavili dohromady....

aguii
17. čer 2008

Jee,to je fakt hezky mit miminko,kdyz nechce v noci spat!!Nevim,jestli si ji nevrazit zpet!Vsichni rikali,ze to mam z toho,ze jsem ji chovala,ale to jsou kecy,ona uz se takova narodila!Tak ja jsi jdu dat infuzi na nervi cau.

meleri
18. čer 2008

čau, no snad nakonec usla...
já se chystám do práce...a dneska je velký natírací den...🙂 tedy natírám ty skříně pro miminko..

aguii
18. čer 2008

no nakonec jo no..
je to ti zavidim,to je tak hezky ty pripravy na prichod miminka,ja furt cumela na prazdny vyzdobeny(no spis prezdobeny)pokojicek

petronuska
18. čer 2008

Ahoj holky, muzu se k vam tady taky pridat? Chtela jsem se zeptat, jestli je tu nekdo z Irska, ze se mi zatim moc lidi nepodarilo najit. Ja jsem tedka asi v 17tt, ale chtela jsem aspon pokecat, jak to tu chodi a tak....

schiffa
18. čer 2008

Zuzik-p: Ctu, ze zijes v Egypte s manzelem muslimem, a nepresla jsi na islam, takze jsem to chtela komentovat. Je dobre si velice presne zjistit co tato volba obnasi. Ja jsem zila vic nez rok v Jordansku (studovala jsem tam na universite arabstinu), a o tomto tematu jsem se bavila s jednim mistnim pravnikem, ktery mi rekl, ze on rozhodne doporucuje kazde cizince, ktera si bere muslima a chce v Jordansku zustat, aby presla na islam. Samozrejme, ze kdyz vsechno klape, tak je to temer jedno, ale kdyby se nedejboze neco stalo – rozvod ci umrti manzela, tak jako muslimka je na tom z pravniho hlediska rozhodne lepe nez jako krestanka. Napr. mi jedna Ceska v Ammanu provdana za muslima rikala, ze kdyby jeji manzel zemrel a nemela by syna (pouze dcery), tak jako krestanka nema narok na dedictvi (nebo velice minimalni) – neoverala jsem tuto informaci a uz vubec netusim jak je to v Egypte. V Jordansku se rodinne pravo ridi pravem nabozenskym (sariou), coz predpokladam, ze v Egypte take, takze to muze byt podobne. Prirozene zalezi i na tom, zda-li jsi zaprisahla krestanka a je pro tebe dulezite chodit pravidelne do kostela anebo ti je nabozenstvi ukradene, takze ti nevadi tvrdit, ze jsi presla na islam (verit muzes cemu chces). Jelikoz se nejedna o zadnou slozitou proceduru jako u krestanu, proste staci to o sobe pred rodinou prohlasovat, neni treba se zahalovat, chodit do mesity, apod., tak si myslim, ze je nutne to zvazit. Rozhodne je dobre kontaktovat nejakeho pravnika, ktery se v rodinnem pravu vyzna a on ti poradi. Samozrejme to mozna uz mas vsechno zjistene a vyresene, mne to jen tak napadlo, kdyz to tady ctu.

Neudivuje mne, ze pises o vysoke urovni zdravotnictvi v Egypte. V Jordansku jsem byla taktez velice prekvapena, na jake urovni tam jsou - nemocnice, vybaveni a sluzby jsou mnohem lepsi (nebo na mne pusobily mnohem lepe) nez tady v Kanade, kde ziji nyni.

aguii
18. čer 2008

Tak to je husty s tim islamem fakt,ja se teda ridim hesla "nezli s cechem ozenit se,radsi kulku do palice" ,ale v tomto pripade bych asi tu kulku.

Ne ted vazne!Je to fakt komplikovany.K certu s virou vseho druhu,globalne to nikomu nic dobryho neprineslo.Ted si nejsem jista,ale mam pocit,ze v egypte je legalni zenska mutilace klitorisu!!
Tady ty stvury si ve spanelsku vyzadovali,aby to bylo taky legalni! Mi to vre v zaludku vzteky,predstava,ze by moji holcicce chteli neco takovyho udelat..ten kdo nas lidstvo stvoril,se nam vlastne vymstil !

aguii
18. čer 2008

Zuziku!Je mi lito,ze to tu takhle probirame,je to tvoje vec,nechci,aby se te to nejak dotklo.Ber to jako tema jedny konverzace.Mluvime o muslimech jako o netvorech a ono neni treba chodit za nasilim a ponizovanim az tak daleko,ze?

schiffa
18. čer 2008

Dnes je mutilace klitorisu v Egypte nelegalni, nicmene to neznamena, ze se neprovadi. Obzvlaste nekde na vesnicich bych se nedivila, kdyby to nebylo stale jeste docela bezne. Pokud vim ale, tak se nejedna o nabozenskou zalezitost, nebot to je/bylo v Egypte bezne jak mezi muslimy tak krestany, a Koran toto urcite nenarizuje, no a Bible predpokladam taky ne. Je to mnohem starsi zvyk, v Egypte jsou puvodem spise staroegyptske ritualy. Jinak souhlasim, ze je to hnus.

schiffa
18. čer 2008

Spousta veci, ktere se v muslimskych veci provozuji nema s islamem nic spolecneho, a casto je to proste tradice a kulturni zalezitost. Koran je napsan dosti nejasne a chaoticky (doufam, ze to necte nejaky muslim, ze mu pomlouvam Svatou knihu, ale toto je muj nazor), a nabizi se cela rada interpretaci jednotlivych versu. A jelikoz si vse lze interpretovat dle svych soukromych zameru a cilu, ktere se takto hezky zahali do nabozenskeho roucha, je islam bohuzel jednoduse zneuzitelny k ruznym ucelum (napr. politickym, k podrizovani zen, atd.). Spousta muslimu umi Koran odrikat nazpamet (byt je to i v jazyce, ktery treba ani neovladaji) a pritom vubec netusi, co tam je napsano a hlavne co je tim doopravdy mineno. Tradice se pak lidem lehce pletou s nabozenstvim.

schiffa
19. čer 2008

Rikala jsem si, ze to prekousnu a nebudu na to reagovat, ale nejak mi to lezi v hlave, takze bych se chtela ohradit, kdyz tady muslimy nazyvate netolerantnimi stvurami a lemrami. Tak nejak se mi vybavilo, ze kdyz jsem si nekdy pred 13 lety jeste v Cechach delala velke statnice ze spanelstiny, musela jsem se vcelku podrobne naucit historii Spanelska. Samozrejme si z toho nyni pamatuji jen malo, ale vcelku mi utkvelo, ze zrovna muslimske Spanelsko bylo sveho casu nejvyspelejsi uzemi Evropy, pricemz oni ty muslimske lemry tam toho za tech 800 let spoustu vybudovali, zavedli a zmodernizovali. Ze by netolerantni? Muslimske Spanelsko se k nemuslimum a zejmena ruznym nabozenskym minoritam chovalo nesrovnatelne lepe nez tomu bylo kdekoliv jinde v Evrope. Proto se taktez v pocatcich stredoveku stalo centrem evropskeho zidovstva. Dale se mi vybavuje rok 1492 jako jeden z nejdulezitejsich roku spanelske historie, neb doslo hned ke trem dulezitym udalostem: za 1. pomineme C. Columba a jeho objev, za 2. byla dokoncena spanelska Reconquista, tedy odchod poslednich Mauru z Granady zpet do Afriky, no a za 3. byli kratce na to vyhnani vsichni Zide ze Spanelska! Ha! Obecne je znamo, ze Zidum se opravdu dostalo mnohem tolerantnejsiho zachazeni od muslimu nez od krestanu. Ti se jich nakonec jednoduse zbavili tim, ze je poslali do Izraele. Bohuzel tuto evropskou nabozenskou netoleranci nakonec odnesli a dodnes denodenne odnaseji prave muslimove, konkretne tedy Palestinci. Blizkovychodni problem je samozrejme daleko slozitejsi, ale na jeho pocatku opravdu stala prave netolerance Evropanu.

No nic, zacala jsem u historie a skoncila u politiky, ale chapu, ze timhle Vas asi nepresvedcim, ze vsichni muslimove nejsou netoleratni lemry. Asi zalezi na tom, jake s nimi mate osobni zkusenosti, a evropska imigracni politika se patrne zameruje na nabirani levne pracovni sily, takze vetsina muslimu, se kterymi prijdete do styku ve Spanelsku ci Francii jsou asi dosti nevzdelani a mozna vcelku primitivni. To asi nebude prave reprezentativni skupina pro posuzovani muslimu. Ma nynejsi zkusenost s nimi je zase limitovana tim, ze ja se pohybuji na akademicke pude, kde se vetsinou vyskytuji pouze ti vzdelani a tak nejak relativne rozumni muslimove – coz samozrejme taky neni reprezentativni vzorek. Ziji ve frankofonnim Quebecu, kde se diky politice pofrancouzstovani uprednostnuje imigrace z frankofonnich zemi, takze zde mame hodne imigrantu z Maroka, Alzirska a Tunisu. Nejsem si vedoma toho, ze by tito zde vytvareli problemy tim, ze nechteji pracovat nebo ze by byli neprizpusobivi – zadne problemy jako mate ve Francii ci jinde. Ale kazdopadne musim rict, ze tady malokdy slysim nekoho se o jakekoliv nabozenske ci etnicke skupine vyjadrovat tak jak vy. Mozna je to proto, ze tady jsou imigranti tak nejak vsichni. Nebo je to mozna tim, ze je zde praktikovan rozhodne nizsi stupen segregace coz pravdepodobne ma za nasledek vetsi procento uspesne asimilace nez je tomu v Evrope. Ja jsem se o imigracni politiku evropskych zemi nikdy nezajimala, ale je zrejme, ze jsou to prave dusledky jejiho neuspechu spojene s vasi zkreslenou osobni zkusenosti, ktere se odrazi na vasem ponekud zjednodusenem postoji k muslimum. Vazne tady ale nechci prudit, a je mi jasne, ze jsem na tomhle foru tak nejak off the topic, takze uz radsi dnes koncim. Mejte se fajn. 🙂

aguii
19. čer 2008

Asi jsi si neprecetla dobre ty prispevky,protoze stvurami jsem nazvala ty co chteji provozovat ty mutilace a lemrama urcitou komunitu a ne muslimy jako takovy!!!

meleri
19. čer 2008

Ahoj Petronusko,

ne, tady asi z Irska nikdo neni. Ale to nevadí, určitě napiš. Takže jsi taky těhotná? Já jsem v 14 týdnu..🙂 Ziju ve Francii, většina holek je tu ze Spanělska...

Schiffo, Aguii,

špatní a dobří lidé se najdou všude...přesto mám svůj názor, který mi nikdo nevezme...Ne všichni jsou zlí..setkala jsem se s lidma kteří byli v pohodě, ale bohužel taky s daleko více lidma, kteří byli opravdu agresivní. Není muslim jako muslim..Např. mě nepřijde normální, když klient v kanceláři po nás začne štěkat, jenom protom že on je arab-chlap a my "jen" ženské...a pokaždé ty blbé pohledy, když si vezmu kra´tasy nebo sukni, a často i blbé kecy..
takže asi tak..někteří arabi jsou ale tak zlatí a hodní, ale jak říkám, s mnoha takovými jsem se tu nesetkala.

Mě toto téma vždycky mírně nasere..proto už o tom radši nechci psát..

Jinak s tou obřizkou, ta se přece dělá v celé Africe, a tady se o tom hodně ví a je mnoho organizací, které proti tomu bojujou...černým ženám dokonce masakrují prsa, aby byla plochá atd...je mi z toho nablití..zlatá Evropa..