Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

schiffa
25. čer 2008

Takze, meleri, ani ja ti na zada nepolezu, avsak mohu ti slibit, ze do tohoto spolku jiz nezavitam, nebot mne to za techto okolnosti tak nejak prestalo bavit. Ty se ale opravdu zkus zamyslet nad pravidly slusne diskuze. Obhajobu jakekoliv teze nemuzes zalozit pouze a jedine na sve znacne omezene, zkreslene a velice subjektivni osobni zkusenosti a vubec ti nepomuze, kdyz ji budes neustale omilat, rozvijet ci emocionalne zabarvovat – naopak to poskozuje tvou pozici radoby nezavisleho pozorovatele. Ani ja se svou mnohaletou zkusenosti z Blizkeho Vychodu jsem se neodvazila argumentovat tim kolik znam slusnych Arabu (a svete, div se, opravdu jich znam dost hodne), nebot jsem si plne vedoma, ze toto bude vzdy zavanet subjektivitou. Zalozila jsem obhajobu sve pozice vetsinou na velice objektivnich faktech, jak z historie, tak z politiky ci ze soucasnosti, ktere jsi mi prirozene nebyla schopna vyvratit (ono to neni jednoduche, prece jenom jsou to fakta). Bohuzel jsi v teto oblasti nebyla schopna argumentovat naprosto nicim, a tak predpokladam, ze te to asi stvalo a nezbylo ti nic jineho nez pritvrdit zvysenym stupnem rasismu ve svych poznamkach a uchylit se k osobnim vypadum vuci me osobe. Zamysli se nad tim, debata osob s opacnymi nazory v podstate spociva v tom, ze se snazis presvedcit druhou stranu tim, ze vyvratis jeji argument ci jej prebijes silnejsim, jelikoz jedine takto se ti muze podarit ji "zviklat" ci dokonce ji dostat na svou stranu. Expozice sve vlastni nenavisti vuci etnickym minoritam ci osobni osocovani te k tomuto cili neprivede. Priste zkus na obhajobu sveho postoje hledat fakta. Doporucuji shlednout "The Great Debaters", vynikajici film s D. Washingtonem, kde najdes jak spoustu predsudku, stereotypu a rasismu tak navod k tomu jak se vedou debaty. Vazne skvely film.

Omlouvam se vsem, ze jsem tu takhle vpadla a snazila jsem se podat svou vcelku bohatou zkusenost z teto oblasti ci neco ze svych vedomosti. Naivne jsem si myslela, ze vas to treba i trosinku obohati, kdyz se dovite par faktu a zajimavosti z jinych kultur. Zjevne to ale do teto diskuze nepatri. Klidne si vsak kecejte dal o blbostech, ja vas nebudu rusit, cekala jsem asi neco jineho a byla to moje chyba. Jinak, dekuji vsem, ktere mi pred nedavnem poradily ohledne porodneho a rodicovskych prispevku, opravdu mi to pomohlo. Avsak taky se mi podarilo sve doktorandske stipendium premenit na plat, takze tady budu mit dokonce narok na materskou, no a to vyrizovani v CR tedy zatim muze pockat. Mejte se hezky.

mishita
25. čer 2008

Schiffa, je skoda, ze kvuli nevhodnemu chovani jedne osoby vuci tobe se dal nechces zucastnit tehle debaty. Je nas tu vice a neznamena to, ze jsi nas ostatni neobohatila tvymi zkusenostmi. spise bych rekla, ze jsi nam, alespon me, to pekne nandala. Ja osobne se rada dozvim nove veci z jinych zemi a kultur, vsak jsem to tu uz drive psala. Ale pokud ti pripada, ze se tu vsechny ostatni bavime jen o blbostech, protoze treba nemame tve vedomosti o Blizkem Vychode, tak to asi fakt nema cenu, aby jsi se dal ucastnila naseho "babskeho" chatovani. Ale opakuju, je to skoda.
A prave proto, ze jsme na chatu a nesepisujeme zadne oficialni stranky o muslimech atd tak kazda mluvime z vlastnich zkusenosti. To ovsem neznamena ztracet alespon zaklady slusneho chovani a respektu, ale to uz se zase opakuju 🙂
Takze si uzivej tehotenstvi, ja na to obdobi strasne rada vzpominam, a treba nekdy zase najdes chut mezi nas zavitat a podelit se o radosti byt i z denniho zivota s nami ostatnimi "cestovatelkami".

mishita
25. čer 2008

Segra taky moc nejezdi. Prece jen pro 4 clennou rodinu jen ty letenky jsou celkem vysoka polozka. Byli tu na svatbe a ted na krtinach. Snad ale budou jezdit casteji. Nebo aspon posilat decka na prazdniny a ja pak az Amalka povyroste tak ji budu posilat jim.
Nasi tu budou do 4.7. a pak 11. prileti kamoska s dcerou a pak uz pofrcime na 1.5 mesice na Mallorku!!!Uz se mooooc tesim.
Tam ovsem nebudem taky ani chvili sami. Napred prijede J. sestrenice pak hned mama a k ni se na konec mesice prida i tata takze si soukromi moc neuzijem. kazdy rok si rikame, ze pristi rok uz rodinu nenechame aby prijela na tak dlouho, ale nakonec to tak vzdycky dopadne. Aspon mi pomuzou s malou.

meleri
25. čer 2008

Mishito,

můj bratr tady byl jen jednou...přitom jeho dcerka by tu strašně ráda jela..tak jsem mu říkala, pust ji aspon s našima..ale ne...přitom do chorvatska ji s našima pustil..nevím čeho se bojí..my jsme chtěli, at všichni tři letí a nejedou autem, ale nakonec ne.

Tak to je super, takové rodinné shromáždění! U nás se to taky v létě trochu střídá..a taky jsem někdy unavená..🙂 ale je to supr.
na Mallorce musí být krásně, hlavně to moře!

mishita
28. čer 2008

Ahojte: tady je veeedro jako blazen. Bazen uz ma 28 stupnu takze je to pohodicka a Amalka je nadsena. A co rikate na fotbal??? POkud vim tak tu s nami neni zadna holka co by zila v Nemecku, tedy ted aktualne nepise, takze doufam, ze vsechnybdete fandit v nedeli Spanelakum 😉 .At to ti kluci vyhrajou. Navic v nedeli ma manzel narozky tak by to asi trumflo vsechny ostatni darky 😀 .
Vidim, ze se v tom horku ani nenapojujete a nepisete jakmile skocila narocna debata. To bychom tedy mely zase nejakou takovou podobnou zase otevrit at se to tu zase rozjede 😀

meleri
28. čer 2008

ja byla taky na bazene,a totalne jsem se tam usmazila a to jsem se snazila byt ve stinu...takze se nam ta horka fakt rozjela...
Jejda ja teda fotbal nesleduju, takze vubec nevim ktera bije...mela jsem za to ze je uz konec? takze drzim palce spanelum, at to vyhrajou!

jinak ja fakt nevim co napsat, nic moc se nedeje, zitra bude asi zase tak krasne, prozmenu snad pujdem k jezeru nebo nekam do lesa, radsi bych uvitala ten les teda...
ahoj

mishita
29. čer 2008

Dnes slavime J. narozeniny. Koupila jsem mu digitalni ramecek na fotky a moc s emu libil. Bude si ho brat na cesty a tak nas bude mit obe holky porad blizko 😉
JInak horko pokracuje tak ani s nasima nikam nechodime aby se mi neuvarili. Takze jen vegetuji u bazenu a tata mi natira zabradli. Amalka je porad bud v bazenku co ji privezla babicka nebo s nama ve velkym. Vcera jsme byli na narozkach jednoho J. kamose a A. vydrzela byt vzhuru do pul 1 v noci. byla usmevava, ukazovala vsechna zviratka a veci co umi. No sranda. Ted uz ale zase spi. Tak ja jdu pripravovat pohosteni pro J. rodinu. Opet 😖 Paa

meleri
30. čer 2008

tady ma uz ve ctvrtek konecne sprchnout..tak mi snad bude lip..ja mam horko jinak rada, ale ted jak jsem tehotna tak to proste nejak nedavam..ani u toho bazenu mi neni moc lip...hned je mi zas zima, a pak zas horko a furt dokola...nejlip je mi v tom lese, pritom ja jsem fakt vodomil a leto vzdycky prave takhle prosedim u vody..tedkom se sice snazim ale nejak nic moc...:(

U vas musi byt asi poradny hic, a je fakt ze cesi na to nejsou moc zvykli, nasi taky nekdy nedavaji to horko tady, precejen je to tu silnejsi nez v cesku..tak jsem zvedava jak to bude az prijednou nasi, navic mame jet na jih, toz to se zas upecem... 😅

urcite odpocivej jen at tatka natira! 🙂

doubek
30. čer 2008

Holky, vy si stezujete na horko. Prijedte sem, my se tady rozhodne nepeceme. Dnes v noci zase prselo.
Koncem tydne jedem do Jaen, tak tam se asi upeceme, ale uz se tesim, ze si uzijeme konecne trochu horka a Amalka si uzije bazenku.

meleri
30. čer 2008

Doubku,

promin, ale nevím kde jsi? Já bych ráda přidala, takových osm stupnů a měly bychom to obě fajn! 🙂 letos je to z extrému do extrému...teda aspon tady. Ze zimy do horka. kde je Jaen?

ahoj.

mishita
30. čer 2008

Meleri: Jaen ja ve Spanelsku v Andalusii, ale daleko od more. Byva tam opravdu pekelny vedro. tak se tam Doubku neusmazte. Vcera J. volala k narozkam rodina z Tolosy a rikali ze tam maji pres den tak kolem 20 stupnu takze pohodicka. To my uz v bazene mame 28 😀 . Zitra jede manza na 2 dny do Santanderu tak se trochu ochladi. Hlavne po tom fotbale!!! To bylo co!! Hned bych jela s nim, je to nadherny mesto.

mishita
1. črc 2008

Holky, hlavne vy z eSpanelska. Hledam kd ebych mohla koupit nafukovaci plavaci kolo promiminka se striskou. KOmaentovala mi to jedna kamoska, ale nejsem schopna to nikde sehnat. Mate tip?

meleri
2. črc 2008

Mishito,

dík..🙂
No tak tady už slibovali déšt a furt nic....já KONECNE donatírala ten dětský nábytek...🙂

Jinak teda všelijaké nafukovací věci jsem tu viděla, ale kolo se stříškou ne..

tak se holky neusmažte! 🙂 dneska mě čeká zase plno práce..ale už se těším! Nejhorší mám za sebou.. 🙂

doubek
2. črc 2008

Meleri - bydlim v Baskicku.

meleri
2. črc 2008

Není to už kousek od Francie to Baskicko? Promin, asi si to pletu.. 🙂

mishita
2. črc 2008

Jo, je to kousek od Francie 😀 A kde ze ty to bydlis v te Francii? Uz jsi to urcite psala, ale nechce se mi to hledat. Tady se dnes ochladilo a hlavne zacalo foukat.Pozitri mi uz odjizdi nasi tak zase budem chvili sami. Pak ale prijede jeste kamoska s dcerou.

doubek
3. črc 2008

Meleri- mas pravdu. Baskicko nekonci hranicema s Francii, je i ve Francii, ale u vas neni tak radikalni. Urcite je to i diky vlade. Tady se tem nacionalistum dava hodne volna ruka a proto je to tady tak, jak to je.

rketka
3. črc 2008

No teda Doubku, co to ma znamenat, ty jedes na jih, kdyz tam nejsem 😠 , to jsou teda veci....

Jinak tady v Praze je hnusny vedro, nejakych 33 stupnu.
Jsme v plnych pripravach na segrinou svatbu, misto hostiny bude garden party, tak makame na zahrade a okolo baraku jak blazni. 😖 Ma to sice az prvniho, ale prace je dost.

lucka2601
3. črc 2008

ahojte je tu neaka slovenka v tehu zijuca v cechach?potrebujem radu

meleri
3. črc 2008

Doubku,

tak jsem to nespletla! 🙂 My jsme tam chtěli jet na dovolenou loňský rok, protože je to moc krásný region, teda ten na fr. území, ale nakonec zas zvítězila Ostrava...🙂

Lucko,

nevím nevím, asi ne..

meleri
3. črc 2008

Doubku,
jo a představ si, co mě zarazilo, že v příručce říkali, že Baskové jsou vlastně příbuzní Ma´darů a Finů, teda že ten jazyk je tak moc odlišný protože má stejný základ jako ugro-finské jazyky! To mě moc překvapilo...tak jsem zkoumala různé názvy měst atd...a je fakt že to s francouzštinou nemá nic společného...no, každopádně doufám, že se tam jednou podívám...

mishita
6. črc 2008

Baskicko je krasny, aspon to co jsem mohla videt. Manzel ma rodinu v Tolose tak tam obcas zavitame. Narozdil od Madridu jsou tam kopce a zelen atd....to mi tady chybi...

meleri
6. črc 2008

jo, jak jsem viděla fotky ze španělska tak je tam už sucho. Tady je podobná krajina úplně na jihu, u středomoří..pro mě je to fakt novinka, když tam občas jedem tak koukám, má to taky něco do sebe...ale je fakt, že smrkové lesy, a český podzim.... 😵 tady je ta vegetace sice ještě bohatá, ale jehličnany tu nerostou, takže samé listnáče a do toho víno...je to taky pěkné..ale trochu výš když jedeš, tak už je to jak u nás.. 🙂

mishita
6. črc 2008

Meleri: a kde se to teda vlasne zijes?

meleri
7. črc 2008

Ja ziju v regionu Rhone-Alpes, je to jihovychod Francie. Nad nama je Lyon, ale ten uz je trochu severneji.asi 100 km.

mishita
7. črc 2008

Meleri, takze to mas kousek na lyze co??? To ti zavidim!!!

mishita
7. črc 2008

Vcera vecer jsem si dodala odvahy za pomoci par sklenicek cervenyho vina a zacala procitat knihu basni me sestry, co po jeji smrti vydal svagr. Samozrejme, ze me slzy mlzily zrak, ale je to opravdu bomba. Doufam, ze casem dokazu to cteni bez smutku a slz, ale to asi jeste potrva. Je to nadherna pamatka co nam tu nechala a kolikrat clovek nemuze uverit tomu, co cte, kdyz vi, co se pote stalo. Neco v jejim nitru to vedelo, a basnemi to davala svetu i sama sobe vedet. Ale kdo umi cist mezi radky??? A co teda vlastne je mezi nebem a zemi???

mishita
10. črc 2008

Horko vas vsechny zmaha, nebo kde se to toulate???Ja byal dnes u zubare, ale jen mi zacementoval jednu diru a vrtat to bude pristi tyden...ach jo...mam tu pusu jakousi celou rozpadlou.....to zas bude otrava a penez.... 😠

meleri
10. črc 2008

ahojky,
já tu mám ted kamaráda z česka, tak se mu musím věnovat, a moc to nestíhám. Ale to je mi moc líto, že ti umřela sestra! Snad bude později líp, i když ten velký smutek asi člověk má už napořád... ☹
Jinak jo, tady je horko, ale ještě je to dobré..
Jo, taky máš problémy se zuby? Je to dost nepříjemné ty kazy...:(

měj se zatím, už zas musím! ahojky 🙂

mishita
11. črc 2008

dnes v noci mi prijede kamoska s dcerou tak toho taky budeme mit hodne. J. jede na vikend pryc a pak z ve ctvrtek na Mallroku tak budeme prevazne samy, taknevim, jakej program vymyslet. Navic nam tu zustane auto co nema klimatizaci, takze to na velky vylety moc nebude. Ted jeste musim uklize a jet nakoupit ovocko a zeleninku.
Pa*