Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

lucija76
11. pro 2006

Ahoj holky,tak jak se mate?
Pauli,tak jak to jde,jeste nic?? 🙂 Koukam,ze ses smirila s Ahmedem,no jo co nadelas,ale porad mas 50ti procentni sanci na holcicku,ne? 😵

mmmk
11. pro 2006

Luci, co u vas? Uz jste se na nejakem jmenu shodli? Mam tady francouzskou kamosku Celine. To je krasny jmeno. A jedna ceska kamoska tady ma taky holcicku Celine (tatinek je portugos) a rikame ji: Celinka, Celina, Celus 😉 Jen tip 😵

kocurek
autor
11. pro 2006

Holky, ceska jmena na linku, ktery jsme vam dala nejsou, ale vzhledem k tomu, ze jste v zahranici, a mnoha z vas chtela arabske ci jake jmena...tak se domnivam, ze kazda si tam nasla sve....

Lucko, a jak bylo na vylete?

kocurek
autor
11. pro 2006

MILUSKABAXOVA:

tady ti davam par linku ohledne ceskych krestnich jmen i s jejich vyznamy:
🙂
http://www.vestirna.com/www2/_jmena/jmena.php?p...
http://krestni-jmena.cz/
http://www.libri.cz/databaze/jmena/

😉

lucija76
11. pro 2006

Mmk: nedohodli 😀 ja uz mam toho dohadovani o jmenech s pritelem plny zuby,i ty jmena co se mi libily se mi uz nelibi 😝 Nakonec asi dame oboji prijmeni a tudiz kratoucky jmeno,pritel ma svoji TOP 5: Marie, Anna, Emma, Lea a Lena a ja jsem svuj seznam ve vzteku roztrhala 😀 😀 😀 Takze tak u nas 😀

Kocu: na vylete bylo uzasne,byli jsme na ostruvku Guernsey,az na cestu lodi kdy nam bylo hooooodne spatne,to bylo paradni... 🙂 Ale byla jsem dost unavena z tech dlouhych prochazek,ted uz se mi nikam nechce...

kocurek
autor
11. pro 2006

Lucko, to je normalni, ta unava....ja byla v sobotu na vylete, cca 160km od Madridu v Cuence-stredoveke mestecko, podobne Stramberku, ale nedoslo mi, ze tam bude stoupani jako na Lysou, nebo byla mozna dalsi cesta....neklik desitek schodu. Jsem ve forme, ale muz¡sim rict, ze jsem dost funela.

Co se tyce jmen, po prve, kdyz jsme se divali s pritelem, velice se nam libily 3 a ted dosli k zaveru, ze nema smysl hledat dal, ze bychom se jen hadali.....

lucija76
11. pro 2006

Jo,ja ve forme moc nejsem,a tam jsme kazdy den minimalne 4-5 hodin chodili...a vecer jsem padala do postele uplne mrtvoucka 🙂

kocurek
autor
11. pro 2006

Ted je treba se opatrovat, nejen male, ale i sebe.....My v Cuence chodili-spise se prochazeli 7h a pak cesta zpet, ale ta se me zdala silene dlouha.....

paula
12. pro 2006

mmmk: to s temy utz asi zalezi na doktorovi, mam kamosku, kterou ultrazvukovali cely tehu zadarmo, kazdou navstevu, sice nedostavala fotky, ale videla miminko, i jeji manzel a videli, ze je v poradku.
Lucija: Jen pockej, az se bude blizit konec, tak se ti taky prestane chtit dohadovat a nejake jmeno vyberete 😀 . Ja slysela, ze se jmena meni jeste po porodu, kdyz rodice mimi vidi, tak najednou vidi, ze k nemu jine jmeno sedi vic, nez to co vybrali... 😀 😉 .
Me Ahmed nepripada zase tak strasny, hodi se to k prijmeni a da se mu rikat Ahmedku, Mediku,... neco uz se vymysli.... Jen moji cesti pratele a rodina jsou desne proti, tak jsem se nechala trochu nakazit. K nasemu prijmeni se to taky docela hodi konci na -es, tim jsou vyloucena vsechny nem. jmena jako Lukas, Tomas, Matthias... to by se mi libilo, ale zase se to rymuje.
Kocourek: to mas stesti, ze se s pritelem na 3 jmenech shodnete, mas pravdu, ze nema smysl hledat dal, urcite najdete brzy to prave.
Holky davejte na sebe pozor s tim chozenim, at se moc neunavite! Jedna moje kamoska tady porodila v 5.mesici - z chuze do schodu.. 😢 Mimi prezilo, ale asi bude postizene...
Holky ja chci aby se to uz narodilo!! V patek mam kontrolu u doktora a mam z nej vetsi strach, nez z porodu, no reknete, jsem normalni??? ☹

elly
12. pro 2006

Paulo o dverich? A uz to vidim. To jsem prehledla... 🙂

Voor uw eigen veiligheid, houd de deur altijd gesloten alstublieft!

mmmk
12. pro 2006

Tak tomu holandsky nevim proc rozumim... ale nedala bych to dokupy ani omylem 😀 Mi to pripomina neco mezi nemcinou a anglictinou 😅

S tim chozenim je to fakt nebezpecny. Jedna znama si takhle udelala vyslap na Lysou a porodila v 6. mesici a mimco dlouho neprezilo. A pry ji doktori potvrdili, ze to bylo tim. I kdyz kdovi, jestli by se ji to nestalo i treba pri chuzi po schodech. ☹

elly
12. pro 2006

Taky to je nemcina s anglictinou a trocha francouztiny.... 😀

paula
12. pro 2006

Presne. Ja jsem zila rok v holandske rodine (v Nemecku) a taky rozumim, jen bych to sama nesesmolila. Na me mluvili porad anglicky, nebo nemecky, ale kdyz mluvili mezi sebou tak jsem jim rozumela. Pokud umite nemecky a anglicky, tak rozumite i holandsky 😉 😀 . Stejne je to vtipna rec, takova mazliva...
Elly, jak dlouho tam jsi? A mluvis normalne holandsky?

elly
12. pro 2006

Jo, mluvim normalne Nl. Jinak jsem tu 7 let. A ty v UK?

benedikta
12. pro 2006

Ahoj holky, neví někdo z Vás, jestli můžu pobírat mateřskou a následně rodičovskou, pokud budu žít v Holandsku a nebudu mít možnost tak často jezdit zpátky? A nemá někdo z Vás přehled, jestli budu ja nebo můj partner v Holandsku dávky na děti apod.? Děkuji

caira
12. pro 2006

Ahoj holky, mam dotaz, jak je to s peci v Anglii, kdyz otehotnite? ja si platim zahranicni pojisteni v cechach { jsem odhlasena od ceskeho pojisteni} pres Alianz, tak nevim, jak to tu bude az otehotnim,budu muset za vysetreni neco platit? co ultrazvuky, krevni testy atd? muze mi nekdo dat nejake informace at se podle toho kdyztak zaridim, jeste nez se na to mimi vrhneme, diky Petra

paja123
12. pro 2006

ca: taky se o to stale zajimam, jsem v Anglii a stale nevim co a jak .Jeste nejsem tehotna, ale zvazuji to.

caira
12. pro 2006

no ja od ledna vysazuju prasky, takze chci radeji dopredu vedet co me ceka 🙂

mmmk
12. pro 2006

A ve Snazilkach v Anglii nevedi? A neexistuje tam neco jako rodinne pojisteni jako v Nemecku? Manzel pracuje a plati pojisteni a to se vztahuje na jeho zenu a deti.

caira
12. pro 2006

jojo, uz mi tam holky odepsaly, ze v UK je pece zdarma.. i predporodni kurzy atd, takze to je super, to jsem rada, preci jen nechci otehotnet a pak najednou zjistovat nejaka nemila prekvapeni 😉

mmmk
12. pro 2006

Ale znam nekolik holek, co litaly kazdy mesic do Cech... pripadalo jim to tam sileny. Pry neni o matku zadny zajem. Jedne zname tam dokonce doktori neudelali ani ultrazvuk a kdyz zacala spinit, tak ji objednali na revizi. bez vysetreni!!Az jeji manzel tam udelal vitr, oni ji udelali utz a zjistili, ze je to jen placenta dole (nebo tak neco) a miminko neni jedno, ale jsou dve 😵 Dvojcatkum uz je vic nez rok a jejich maminka nechce o peci v UK ani slyset.

kocurek
autor
12. pro 2006

Holky, ja jsem zde ve Sapenslku vedena u lekare, tak jako v CR. Musela jsem asi ve 3. mesici na pohotovost-primo na porodni a pokud stojite, sednete si!!! vzali mi krev, moc a to bylo vse, ani ultrazvuk mi neudelali a to jsem se svijela v bolestech bricha a spinila.....NEDAM DOPUSTIT NA CESKE ZDRAVOTNICTVI A PECI. 🙂

elly
13. pro 2006

Benedikto, myslim ze jo. Stejne budes muset byt pojistena v NL. Nesmis mit dvoji pojisteni a pokud tedy zijes v NL, tak mas na pridavky narok. Ono zalezi, kde budes rodit? V NL.?

paula
13. pro 2006

Holky to jsou teda hruzostrasne zkusenosti se zdravotnictvim. Ja si tady nemuzu stezovat, byla jsem na pohotovosti 2x, vzdy jen plany poplach - krece v brise, ze jsem asi neco spatneho snedla... 😉 a byli na me moc mili, venovali se me, udelali vsechna vysetreni a dlouhy utz, aby me uklidnili, ze je vse v poradku a kdybych chtela, ze si me v nemocnici pres noc nechaji na pozorovani... to jsem odmitla..
kocourek, kdybych mela takovy zazitek jako ty, tak bych si to asi taky nejak zaridila, abych mohla rodit v Cr.

janifa
13. pro 2006

Ahoj holky tehulky,
jsem tu sice poprve, ale hned musim reagovat: ziju uz treti rok v Nemecku, jsem ted v 12.tt a jedno tehotenstvi i porod uz jsem v Nemecku absolvovala. Jsem teda vdana (manzel pracuje v N.ale je cech) tak jsem pojistena pres manzela. Jinak s porodem vse v poho(teda ted myslim nemecke zdravotnictvi) jen je to docela opruz potom s papirovanim, jelikoz dite ma ceske obcanstvi (pokud nekdo z vas neni nemec, nemecke neziska)a vyrizovani rodneho listu trva 3-4mesice, do te doby jsme mohli legalne 1x vycestovat s ditetem do cr( a zpet)! Jinak porodne i davky dostanete tam kde mate trvale bydliste,dokonce mi na urade potvrdili, ze kdyz zijete jinde(Tzn.jste nahlaseni napr.v Nemecku), mate vzdy narok na tu vyssi davku ! Takze porodne se vyplati vybrat v CR, davky beru v Nemecku, ale zase jsme si mohli zvolit ze si vybereme davky za 2roky behem 1.roku ditete(tzn.dvojnasobek kazdy mesic) a v CR nam potvrdili ze ten 2.rok mam narok na davky v CR !!!pro ne je rozhodujici ze uz nic neberu, a je jedno ze jsem to vybrala behem 1.roku! No je to sice komplikovany prispevek, ale jestli se vas to tyka, tak vas to zajimat bude.Tak co nejmin stresu a hezke vanocni pripravy!

kocurek
autor
13. pro 2006

PAulo, ja jsem pred nekolika lety sla na pohotovost, kdy me pritel donuti, a to bylo s pateri, obvodni mi nedala nic a ja se nemohla tyden ani pohnout, jak mi ruplo v zadech a tam jsme to videla, lidi chodi na pohotovost s chripkou atd...a kdyz je tam nejaky uraz, zavazna vec....tak clovek ceka i 5h. Kdyz sla nedavno, primo na porodni pohotovost, cekala 2h.Byly tam tehulky, dokonce jedna, ktera malem v cekarne porodila, vsechny jsme ji pustily, ale doktor ji poslal zpet, az na ni prijde rada...Myslela jsme si, ze kdybych si platila soukrome zdravotnicke sluzby, byla bych na tom lepe, ale ne, vysetreni a vysledky by byly hned, ale pak se stejne ceka....

Dnes jsme byla na test diabetes, pro vysledky a nastesti vse ok.

Tehulky, delate nejaky kurz? kdybych roddila zde, muslea bych povinne chdit v lednu i s pritelem na cviceni i propravu na porod. to je asi jedine, co zde stat da. Jinak da 100 eur do 1 roku ditete a to jen soc. slabym rodinam....

mmmk
14. pro 2006

Janifa, kde presne bydlis? Ja jsem z Chemnitz a muj manzel je taktez Cech (to jsi prvni takova holka, co znam). Sice jeste nejsem tehotna (ale delame na tom 😵 ), ale jsem rozhodnuta rodit v Nemecku. Prave kvuli tomu papirovani. Kamoska taky rodila (porod ok, jen nevytahli celou placentu a kamoska dostala za 14 dni otravu a musela na operaci a ztratila mliko, ale to se pry muze stat kdekoliv) v Nemecku a ma holcicku s Portugalcem. A poprve ji mohla privezt do CR ukazat az ve 3 mesicich, nez ji vyridili pas. Ja to chci hlavne kvuli tomu, ze tady uz mame zazemi a radeji chci byt doma s manzelem a zverineckem nez ve svym detskym pokojicku u rodicu. Rodice muzou prece prijet 😉
Jen me jeste zajima, jak jsi to mela s kontrolama v tehotenstvi a jestli se za porod jeste neco plati. A kolik platis za fotecku ma UTZ? A jakou mate pojistovnu? My mame AOK a taky mame rodinne pojisteni. Diky 😵

janifa
14. pro 2006

MMMK: bydlime v Deggendorfu, domu to mam taky pres 300km, k doktorovi jsem chodila uz v Nemecku. Na kontroly jsem chodila kazdy mesic a potom kazde dva tydny. Ultrazvuky ti udelaji 3zdarma. Nic jsem neplatila. Ale musim priznat, ze manzel je chirurg a ze jsme se obcas na mininko chodili divat sami 🙂 Hlavne se nenech natlacit do 3D ultrazvuku pokud po tom netouzis, nebot to stoji hrozny prachy a to oni ti samozrejme"zapomenou" pripomenout. Za porod ani pobyt v nemocnici se nic neplati. Pak jsme jeste byli na detske klinice, jelikoz nas pustili uz druhy den po porodu domu ale diky tomu nestihli odhalit zloutenku a pak jsme byli v nemocnici, ale taky vse na pojistovnu.Jsme taky u AOK. Kdyz se smirite s tim ze nebudete moci po porodu par mesicu vycestovat(dostanete na ambasade po zadani o rodny list jednorazovy pas do CR na cestu tam a zpet)tak se to urcite vyplati tady v Nemecku, ja jsem byla moc spokojena s komfortem a peci,ackoliv jsem si celkem "uzila" porod.Ale za to doktori nemohli.Za to mohl nekdo jiny, ted mi tu sedi na kline 🙂 🙂

paula
14. pro 2006

kocourku, jit na kurz je fakt dobry, clovek se tam sice nedozvi moc vic nez v knizkach, ale jak je to prakticky podane, lepe se to zazije. Ja mela kurz poradany porodnici 6x 2hod, 1x s manzelem. Probirali jsme porod a cvicily pripravne cviky, jednou byla prohlidka por. oddeleni a na tom kurzu s manzelem ukazovali, jak muze masirovat, nebo pomahat pri dychani. Moc me to tam bavilo, byly tam i maminky co cekaly druhe dite a vykladaly svoje zkusenosti.

Janifa: kde je prosim te Deggendorf? v zivote jsem to neslysela. Mas to dobre, ze je manzel doktor, aspon jsi mela urcite i gyndare pres znamosti. Ja natrefila na takoveho, co vyuzil me neznalosti a delal mi utz vzdy a nechal me platit i za ty 3 co se platit nemaji ☹ . Jinak jsem tu ale s peci taky moc spokojena.

Ja to mam do CR skoro 1000km, nepocitam, ze tu cestu s miminkem pojedeme kdyz bude jeste hodne maly. Spis me budou vsichni navstevovat tady... Uz jsem v Cr nebyla vic jak rok. Odkud v CR pochazite?

mmmk
14. pro 2006

Janifa: Tak to mas fajn. Deggendorf je v Bavorsku, ze jo? My jsme v Sasku a kdyz jedeme domu, tak je to pres celou CR 😒 Ale je to jen 400 km. Podle znamych se to pry s miminkem cestovat da. Kamoska jela s trimesicnim miminkem 800 km a zvladli to. Sice za vic nez kdyz jezdili sami, ale slo to.
Mas v Nemecku trvaly pobyt? Napis mi vic o tech davkach atd. A tvuj manzel je selbständig nebo normalni zamestnanec?

Paula: Predporodni kurzy probihaji tady v Bauchladenu na konci nasi ulice (cca 30 metru). Navic tam byva joga a pilates pro maminky, pak joga pro nejmensi deti a pod. Vzdycky tam koukam, kdyz vencim pejska. Vypada to tam na supr atmosferu. Uz se tesim, az se mezi ne zaradim 😵