Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

mishita
16. črc 2008

Ahojte.
Umira mi babicka takze misto na Mallorku letim utery do CR 😢 Ach jo, to je rok!!!

meleri
17. črc 2008

mishito,
to je mi moc líto... ☹

mishita
20. črc 2008

Tady je to teda na bodu mrazu...to jste vsechny na dovolene?? Tak si to moooc uzivejte.
Meleri - jak pokracuje tehotenstvi? Uz vis pohlavi?

mishita
21. črc 2008

Holky!!!!!!!!!Serou me tchani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! moooooooooooooocccccccccccccc 😠

mishita
21. črc 2008

Dnes odpoledne mi zemrela babicka. Zitra vecer letim do CR.
vypada to ze si tu pisu sama se sebou 😉

rketka
6. srp 2008

Kuk, tak jsem po mesici a pul zpet ve Sp., umiram tady vedrem a snazim se si zase zvyknout na ten klidecek po tom segrinym predsvatebnim a svatebnim ruchu a taky milionech navstevach znamych, no docela rozdil.

Tak jak se vsechny mate?
Mischito, to je mi moc lito, doufam, ze to zvladas.

meleri
6. srp 2008

Ahoj Mischito,

byla jsem na dovolené, dva týdny tady byli naši...🙂

Jo těhotenství v poho, jen pořád ta zácpa...

Rketko,

jo já jsem sice ve Fr ale taky jsou tu pořád vedra... ☹ už mi to leze na nervy...zvlášt v tom těhotenství to nějak nezvládám...

lucciasek
15. srp 2008

Ahoj,jmenuji se Lucka a bydlime ted s manzelem na Mallorce v El Arenalu,mame skoro 3 leteho syna a za mesic se nam ma narodit dalsi syn.Hledam timto spusobem kamaradku,ktera bydli pobliz.Na prochazky,na plaz a hriste,nebo zajit na kafco.Nemame bohuzel zatim doma internet tak pisu s kavarny.Dik za odpoved,mejte se hezky Lucka 😎

mishita
12. zář 2008

Uz jsem se vratila z Mallorky a v utery letime na mesic no CR. KOukam co je tu novyho a teda nic moc za celou tu dobu co jsem tu nebyla. Snad se to po dovolenych zase trochu rozjede. Meli jsme se skvele, A. si uzivala plaze moricka a vseho. Ted je ale trochu nachlazena.
Mejte se. Paaaaa*

sponka26
15. zář 2008

ahoj dievcata.Ja zijem v Irsku3roky a cakame1babatko.!poplatok u dr som platila50eu a uz neplatim nic.Ani za scen som nic neplatila.Raz do mesiaca idem k vseobecnemu doktorovi a druhy mesiac navstevujem gynekologiu.Ja nebudem mat ani problemy s poberanim irskej materskej, budem ju poberat na Slovensku kedze sa budem vracat domov a sme v Eu.takze mam to troska ulakcene.Na fore som nevidela ze by niektora tehoska bola tiez v Irsku.papa

mishita
16. zář 2008

tADY EJ TEDA MRTVO! cO SE S VAMA HLOKY DEJE??? Dnes vecer letime do CR. Amalka uz lita jak drak, ikdyz ji to trvalo. Zacala presne v 15. mesicich, ale ani jednou nespadla a ted lita jak drak. Napiste, co u vas novyjo.

mishita
6. říj 2008

To snad neni mozny, ze byste se tu na to vsechny vykaslaly? A takovy zivy diskuze tu byvaly. Neni to skoda??

rketka
8. říj 2008

No opravdu to tady nejak vazne, asi se nic nedeje. Laura zacala chodit od zari na dopoledne do skolky, moc se ji tam libi, maji tam spoustu aktivit a hezky se jim venuji, dokonce se me o vikendu pta, kdy pujdeme. V pondeli jsme meli prvni "rodicak" 😀 , tak mam z toho dobry dojem, maji to tam krasne. Akorat to ma dve blby stranky, porad je nejaka nemocna, ty deti to na sebe lehce prenasi, takze skoro tretinu promarodila a taky na me prestala mluvit cesky, ale to se snad zlepsi.

tlapicka
8. říj 2008

hlasim se do klubi zahranicnich tehulek 🙂 A zdravim z Frankfurtu 🙂

markeeta
10. říj 2008

ahoj, po delsi dobe. Nam uz tady napadl prvni snih, tedka je to zase fuč.

mishita
12. říj 2008

Rketka: Ahoj, no konecne stara znama. uz jsem si rikala co se deje. My jsme jeste v CR, ale ve ctvrtek uz letime do Madridu, ikdyz jejn na otocku. Koncem mesice pojedem za kamoskou na par dni do Bruselu a ja s Amalkou na dalsich 14 dni sem do CR protoze J. pojede pracovne pryc, tak se mi nechce byt sama doma. Navic pres me narozky...uz 30 🙄
To jste dobri, ze chodite do skolky. Ja bych rada pockala az do 3 let podle ceskeho systemu. Prijde mi to dost brzo. Je ale blby, ze tim, ze skoro vsechny deti ve Spanelsku chodi do skolky tak pak uz neexistuji kluby pro maminky s detmi, kde by se alespon parkrat v tydnu videly s ostatnimi detmi a zacaly si zvykat.
A zacala jsi pracovat nebo si uzivas ranniho klidu? A co 2.mimi? 😉

rketka
12. říj 2008

No Mishito, ja jsem si jeste pred nedavnem taky nedokazala predstavit, ze bych ji vrazila do skolky, ale nejak tesne pred druhym rokem jsem si uvedomila, ze potrebuje deti (je hodne spolecenska), ze se se mnou samotnou zacina nudit a ze ji to dopoledne ve skolce (max. 4 hodiny) jen prospeje a mam pocit, ze je tam rada, temer neplakala, mela jen druhy tyden trochu uplakany, ale jen asi tri dny a to je pry naprosto normalni, pry to zvladla ze vsech deti temer nejlip. Vidim, jake dela pokroky, asi mame stesti i na skolku, maji opravdu vyukovy plan, neexistuje, ze by si tam deti jen hraly, maluji, modeluji, poslouchaji vaznou hudbu, maji sportovni aktivity, anglictinu a dalsi, takze tam opravdu neodkladam dite z pohodlnosti, ale aby se rozvijela. A hlavne mam pocit, ze tam maji deti opravdu radi a to je dulezite. V CR na me taky moje kamaradky s podobne starymi detmi koukaj jako na krkavci matku, ale tady je to opravdu normalni a kdybych videla, ze ji to ublizuje, tak to nedelam.
No a ja si zatim dopoledne v pohode neco udelam nebo si prectu knizku, taky se snazim pokrocit v anglictine nebo spim, Laura se v noci alespon 2 x vzbudi a ja pak nemohu usnout, tak to potom dopoledne dospavam, JC, pokud muze, tak ji rano sam vypravi a odveze do skolky, tak to je fajn. No a co se tyce prace, rada bych, ale mam pocit, ze je to cim dal tim nemoznejsi s narustajici ekonomickou krizi a to me stve, potrebuju uz nekam jit, citim se neuzitecna, JC ma taky spatnej rok, tak zaciname docela vazne premyslet o navratu do CR, ale uvidime, jak se vse vyvrbi, ted ma nejake rozjete plany, tak na sklonku roku ukaze.

Marketo, nepletu se, Ty jsi z Islandu ne? Jak se vam tam ted vede?

mishita
13. říj 2008

Rketka: vubec se na tebe nedivam jako na krkavci matku. Vsak vim, jak to ve Spain chodi, kde je mnohe opravdu "odkladaji" co nejdrive po porodu. Hodne lidem opravdu nic jineho nezbyva a to ja beru. To co kritizuju, je system a spatne, lepe receno, zadne financovani rodin. Ale to je zbytecne probirat, to vsechny vime. Amalak je taky moc spolecenska a miluje deti, ale hlavne ty starsi. Tady si krasne hraje s bratrancem-9 let a sestrenici 6. Vidim, jak se za ten mesic od nich strasne moc veci naucila a taky se bojim, ze se jen se mnou bude nudit. Priznam se, ze se mi ani kolikrat nechce si s ni hrat a mozna ani ji se mnou. Proste ta role maminky je nekde jinde. Ale do skolky ji zatim nechci dat. nehlede na to, ze do statni by ji nevzali a na soukromou bychom nemeli kdyz nedelam a je takova krize ve vsech sektorech, jak jsi uz zminila.
U nas navrat do CR nehrozi. J. ma nastesti stalou praci, kterou jen tak takova krize neohrozi. Snad!!!A taky planujeme brzo 2. dite, takze se zatim do prace nechystam. Ani bych nevedela kam co a jak. Je to fakt blba doba. Mam nejake fotecky na strankach www.fotoalba.cz/Mishita tak kdybyste se chtely mrknout....
Zatial

rketka
15. říj 2008

Tak jsem Ti Mishito nakoukla do albicka, konecne taky vime, jak vypadas 🙂 A Amalka uz je taky slecinka. Byla jsi moc krasna nevesta, snad jeste vic ta ceska 😀 , fakt nadherny smrncovni saty. A to je mozne mit dva cirkevni snatky? Myslela jsem, ze je mozne mit jeden civilni a jeden cirkevni.
A jeste k tem skolkam, jo jsou drahy, tady v Andaluzii snad ani statni nejsou a vsechny stoji 275 euro mesicne, nicmene v kazdem obvode je aspon jedna concertada, na kterou ti prispiva Junta de Andalucia a my (a valna vetsina) treba platime necelych 100 euro, coz uz mi pripada unosny, je to i s jidlem, platilo se teda v zari jeste 100 euro zapisny a 120 euro za material, pracovni sesity a zasterku 😖 . Jinak je to samozreme na tobe, jak se rozhodnes, jen jsem Ti chtela rict, ze kdyz bylo Laure tolik co Amalce, tak jsem tuto moznost taky absolutne nepripoustela, ale cas meni nazory a kdyz jsem videla, ze se se mnou sem tam nudi (taky nejsem moc ta hraci maminka), tak jsme to zkusili s tim, ze uvidime.

mishita
17. říj 2008

Uz jsem opet v Madridu tak se hlasim

mishita
24. říj 2008

V pondeli valime do bruselu. Zrovna kdyz tady zacalo byt pekny pocasi, jak zase jedem do zimy.
A je tam vubec nekdo??? Skoda, ze to tu tak upadlo!!! Bylo to fajn kdyz nas psalo hodne...

kocurek
autor
24. říj 2008

Ahoj holky, dlouho jsme s eneozvala, na net nejak neni ani cas. Ted jsme po delsi dobe koukla a vidim, ze se zase zacinate schazet.....

rketka: pises, ze se ti mala v noci budi, to denne? Me se maly budi nekdy 1-2x za noc a nekdy i 5x. Je pravda,z e nekdy usnu hned, ale mnohdy spat nemohu. Vstava mi v 6 rano.

Jinak jsme se prihlasila na studia, dalkove, at clovek taky neco dela i na matrske.....Hezky vikend vsem

doubek
25. říj 2008

Ahoj Kocourku,
tak to mame asi vsichni stejny s temi malymi. Amalka se taky budi, kazdou noc ji davame mleko. Ale meli jsme uz i par noci bz p`robuzeni. To jsem se citila jako znovuzrozena. Ale nastesti Amalka vstava okolo devate. V kolik chodite spat, ze se ti budi tak brzy?
Co budes studovat? A tadt ve Sp.?

kocurek
autor
25. říj 2008

Ahojky. Pediatricka mirekla, ze kdyz s emaly budi tak casto,z ema hlad, ale ja si to nemyslim, nedy poveceri poradne a pres den porad neco papa a vzbudi se nekolikrat a nekdy chce jen mlicko a spi dobre...Ja stale jeste kojim, rekla jsme si, ze kdyz jsme to vydrzela tak dlouho, tak do 2 let vydrzim. Kojim jen rano, vecer a v noci. MAly mi vstava okolo 6, kolem 12:00 spi znovu, donedavna spinkal 2-3h, ale ted uz jen 1h a vecer kolem osme usina. Behem dne e nezastavi. Kdys si rikam, ze mi maly vstava brzy, vzpomenu si na kamosku, jejiz holcicka usina kolem osme vecer a kolem 3-4 rano je uz opet vzhuru.....Co s etyce studia, je to v Brne,dalkove, 1x za mesic, ale je mozne to studovat zpusobem, z eveskere teze se zasilaji postou nebo mailem, jen se musis dostavit na par zkousek. je to na 2,5 roku. Ted na nic nemam cas, ale najdu si jej, i kdyz to bude slozite, spise po nocich....

Jinak jsme dostala nabidku prace delat na span.velvyslanectvi v Praze, tak zvazuji...

Hezky vikend vsem

mishita
25. říj 2008

To jsem rada, ze se to tu zase trochu rozjizdi.
KOcurek: to je super ta nabidka prace na ambasadu? A co by to bylo za praci? A co na to R.?? 😒
Me se Amalka taky porad v noci budi. Vetsinou tak kolem 3 ale to ji dam jen napit vody a vetsinou spi dal, ikdyz obcas ji to chvili trva a place. A pak kolem 6-7 ji nakojim a spi dal tak do 8-9. V CR kolem 8 vstavala, tady ale casto jeste pri kojeni usne a spi skoro do 10 😀 . Asi to bude zatazenyma roletama a tmou, kterou v CR nemame. Obcas kdyz v noci rve tak proste musim odejit a ona s euklidni a spi dal. POkud jsem u ni tak z eme citi mliko a chce ho a zuri. Nekdy ale zase vyzaduje abych ji hladila po hlavicce. No je to opicka vycurana, asi obdobne jako ty vase prtata 🙂
Zitra me ceka opet baleni a uklizeni a obed u tchanu 😠 . Mam toho cestovani nejak prilis. V zime se odtud nehnu.

rketka
27. říj 2008

Holky, vy jeste kojite, to teda klobouk dolu, ja jsem byla docela rada, ze jsem vydrzela rok, pak uz to neslo, ale docela jsem byla i rada, uz mi to trochu vadilo, skoro zadne mliko jsem ke konci nemela a Laura by sala jak o zivot a to mi bylo fyzicky trochu neprijemny.

Laura se budi, mam pocit, aby zkontrolovala, jestli tam s ni nekdo je, to proste zacne tak vetsinou kolem jedné z nicehoz nic brecet, ale ujisti se, ze je vse ok, vezme si dudlika a spi dal a pak kolem seste chce curat, vstava normalne mezi osmou a devatou, nekdy i pozdeji a nekdy ji dam mlicko a vezmu si ji k sobe do postele a to jsme spaly takto i do jedenacti, samozrejme se zatazenou roletou. Jist v noci jsme ji odnaucili, tedy odnaucil JC asi v 10 mesicich, zaplat panbuh.

Ja bych taky nekam jela, Brusel neznam, pry je to trochu nudny mesto, ale tomu neverim, urcite je krasny. Ale chapu Te Mishito s tim balenim a cestovanim, to taky nesnasim a stresuje me to.

doubek
28. říj 2008

Ahoj vsem,
ja jsem kojeni nechala dobrovolne v Amalcine roce, protoze jsem si pripadala jak blazen, ze porad kojim, protoze ona chtela porad a ty noci, to byla taky mala hruza, tak proto jsem se rozhodla jiz potom nekojit. Ale je fakt holky, ze usetrite hodne penez, nam ta krabice vydrzi 5 dnu. Amalka je stale velka milovnice mleka.
Papat mlicko chce i dvakrat za noc. Jednou okolo jedne a pak okolo seste.
Kocourku- co budes studovat?

kocurek
autor
28. říj 2008

Ahojky, nabidka na velvysku je prekladatelsk acinnost, ale na smlouve je administrativo. Prace je lakava, ale dost malo placena, na to, z eje to v Praze a jeste ke vsemu na velvysku. Studovat chci MSc-ekonomika a marketing a doktorat v jednom,jeste nemam odpoved, zda me prijali, tak uvidime....rozhodne se to pristi tyden, zda bez prijimaciho pohovoru nebo... 🙂

rketka
29. říj 2008

Ja bych byla na studovani asi lina, teda urcite bych rada chodila na prednasky a mezi lidi, ale pak psat seminarky apod., ucit se, do toho dite, to bych asi psychicky ani fyzicky nezvladla, mozna casem, jsem toho nazoru, ze clovek se ma urcite porad vzdelavat, ale spis to vidim na nejakej kurz apod, nez na dalsi vejsku, jedna mi stacila 😉. Ted se spis snazim vylepsit v anglictine a premyslim, ze bych si aspon udelala first certificate, ale uvidim, ta moje pohodlnost a lenost je cim dal horsi 😠 .

miska1977
29. říj 2008

Ahoj holky
KOCUREK-Ty uz nezijes ve Spanelsku???A nebo se budete stehovat do CR,kdyz ti tam nabidli praci?
Holky-Misa uz chodi taky od zari do skolky,ale je porad nachlazena,porad nam tece z nosu a nebo kasleme.Uz mam toho dost.Prijdu do skolky a vsechny deti se snoplikama tak si rikam chudak me dite jak se ma uzdravit.Ale ve skolce se ji moc libi,uz umi vyjmenovat deti ze tridy atd..
no se spanim je to takove vselijake nekdy spi celou noc a nekdy se porad budi a vola mliko-mliko.Nekdy i 2krat za noc pije mlicko.
Holky co davate vasim drobeckum na veceri? Ja davam bud to stejne co mela na obed nebo kasi nebo omeletu.Ale za tim uz ji nedavam mliko tak nevim jestli se mi budi hladem a nebo co??
Ja jsem ted taky nejaka nachlazena asi me nakazila Misa.Mejte se krasne ahoj 😀