Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

kocurek
autor
29. říj 2008

Hezky vecer, tak jsem dnes na prochazse zjistila, ze asi nastala zima, venku lidi nosi kozacky, saly, rukavice, cepice a deti maji jen ponozky, kalhoty a bundy, ani cepicky v kocarku....ani s enedivim, ze jsou porad nachlazeni, jak pise miska...Vetsina deti, od znamych, co chodi do skolky,byvaji casto nemocni. Jinak, mam vedle v baraku skolku a jak je vidim litat po venku, po piskovisti, mrnata cca 2-3 roky, neoblecena...jen se divim. Kamoska v CR dela ve skolce a ma na starosti 10 deti. Zde mi bylo receno, ze od 3.let deti maji nekolik ucitelek a ke vsemu predmety: spanelstina, anglictina, pocitace a matematika, coz jsem byla v soku a to na statni skole (skolce). Snad to nebude vsude stejne. 😵

kocurek
autor
31. říj 2008

Hezky vecer, tak mi drzte palecky, jsem prijata ke studiu; 2, 5 roku; 1 essay rocne a diplomova prace je v anglictine. Snad to zvladnu... Preji prijemny vikend. 🙂

mishita
1. lis 2008

Jsem na tom uplne stejne jako Rketka: strasne jsem zlenivela a vubec nic se mi nechce. Treba to casem prejde, ale zatim to na to nevypada.
Kocurek: A vezmes teda tu praci v Praze?
My uz jsme v CR, v Bruselu to bylo skvely, je to tam moc pekny i okoli je krasny. Hlavne hodne lesu a parku a to se mi libi. J. jede zitra na 2 tydny do Japonska, tak mu trochu zavidim. Taky bych se tam rada jednou podivala.
Zatim alespon planujem na jaro maly vylet na par dni do Rima. Musime jeste vyuzit levnych letenek pro Amalku.
Ta mi tu ted zacala vstavat v 7 rano, coz me teda dost stve. Uvidime jestli se ji to spravi. Doufam, ze ano nebo me slehne.
😠

mishita
1. lis 2008

KOcurek: gratuluju k prijeti ke studiu. Jak casto se tam budes muset dostavovat? Nebo dochazka neni vubec povinna?

kocurek
autor
1. lis 2008

mishi:
Dekuji. Je to 1-2 dny v mesici, ale neni to povinne, ale zase nikam nejit, moc se nedozvis. JAk dlouho budes v CR? Uzij si to. E mi vstaval v CR, stejne, jako zde kolem 6 rano, ale se zmenou casu ted kolem 5 a usinal kolem osme a ted kolem sedme, dnes treba vubec nespinkal v poledne, jen 30 min. v kocarku a jeste nedavno 2-3h. Zde mame rolety a v CR ne a stejne jej to neovlivni, aleje to jeho vlastni rezim. papa

mishita
1. lis 2008

Budem tu do 17.11. Takze se budes stehovat do CR nebo budes tak casto jezdit? Az priletim, musime se uz konecne sejit. Snad tomu zadna migrena, ani jina nemoc nas ci malych, nezabrani.
Amalka teda svuj pravidelny rezim nema a opravdu s roletami spi lip. Nebo lepe receno dyl. Ale treba ted v Bruselu, kde nemeli v nasem pokoji jeste ani zaclony, tak prvni 2 noci spala do pul 9. A pak jen do 7. A spat jde taky pokazde trochu jinak. Se zmenou casu se ji to taky snazim trochu zmenit, protoze bych teda v 5 vstavat nechtela 😀 I v tech 7 me to nici. Chodiva spat tak kolem 21.

rketka
4. lis 2008

Dnes jsem si rano vzala malou do postele a jeste chvilku jsme spolu spaly a ona, kdyz se pak probudila, tak mi rekla sama od sebe poprve v zivote "te quiero maminko", sice to nebylo cesky, ale i tak jsem ji malem samou laskou oslintala a umackala 😀

kocurek
autor
4. lis 2008

rketka: to je miloucke. 🙂 . Maly mi neustale rika: mami nikomu nada, neboj, kdyz se boji neceho, ale i jindy a porad me chyta za rucicku psoledni dobou

mishita
4. lis 2008

Je, to je nadherny. Amalka zatim rika, mami, mimi haji haji psssss, jako ze miminko spinka atp. No je to sranda. Neco rika ve spanelstine, jako hola, agua a pak dalsi veci v cestine, ikdyz zatim toho moc neni. Ve sve amalstine ale vyklada o 106 😀

mishita
7. lis 2008

Dnes uz se nam tu zkazilo pocasi, ale do vcerejska byly rekordni teploty kolem 18ti stupnu a slunicko. Mnohem lepsi pocasi nez v zari. Ted uz to ale zacne, puncochace, saly, cepice....ach jo.
Jak jste na tom s chozenim na nocnik? Uz jste bez plinek, nebo kdy jste se na to vrhny, popripade planujete s tim zacit? amalka sice perfektne vi, ze je to na AA, ale nechce na nem moc sedet a neco tam udelat to uz vubec ne. Ale nehrotim to, proste to obcas zkusim, ale nenutim ji. Tatinek se pry ale podelaval do3. let 😀, tak bych nerada, aby to tak bylo i u nas 😎

kocurek
autor
7. lis 2008

JA si myslim, ze na to prijde dite uplne samo. E presne vi, kdy cura a kaka, hlasi, ale pozde, nekdy si vezme nocnik a sedne, ale nekdy protestuje, coz je normalni ted v jeho veku. Denne jej nekolikrat posazuju na nocnik a to formou hry a on nadherne sedi, nekdy se vycura, ale nekdy sedi treba 15 min a nic a pakvstane a pocura se hned....ale kolem 2-2,5 roku to prijde samo, ja bych s enestarala ...

kocurek
autor
7. lis 2008

Je zde dost chladno, vcera 10st pres den, dnes 14.....

mishita
8. lis 2008

Ahojte, za chvili valim na srazik s holkama z gymplu oslavit moje 30tiny.......Snad bude Amalka hodna a nebude babicku s dedou moc zlobit. A hlavne zitra bude pres den hodne spat, abych mohla dospavat s ni 😀 . To vite, je to pro me svatek, uz jen se namalovat, mam pocit, ze na me z toho zrcadla kouka nekdo uplne jinej 😀 . Ale u vas to asi bude obdobny, holt s malyma uz to neni co to byvalo. Ale o to vic se na to tesim.
Ikdyz jeste kojim, trochu toho vinka si urcite dam 😉

rketka
9. lis 2008

Doufam Mishito, ze jsi si to pekne uzila, ja v CR taky pravidelne vyrazim s kamoskama, je to fajn zmena.

No a ted k tomu curani nasich deti, ja jsem si rekla, ze to do dvou let nebudu hrotit, odborny literatury to tak doporucujou a co si budeme rikat, je to i pohodlny. Na Laury druhe narozky jsme jely do CR, no a v podstate jsme cekali na hezke pocasi, ktere se moc nedostavalo, nicmene uz jsem ji na nocnicek sem tam posazovala, tak o tom asi zacala premyslet, ale vetsinou se vycurala vedle nebo do pliny. Kdyz se koncem cervence udelalo konecne hezky, tak stacilo, aby se jednou vycurala a uz to chapala, druhy den se i vykakala a do tydne se prestala pocuravat i v noci, normalne se probudi a rekne mi, ze se ji chce, takze vlastne byla za tyden od prvniho vycurani do nocnicku totalne bez plen. Co takhle posloucham okolo sebe, tak je to normalni a vetsina deti se to, krom toho nocniho curani, nauci za par dni, proste jim to v ty hlavicce pekne secvakne. Ted spis nevim, jak se zbavit dudliku. Ve skolce ho nemuzou mit a vubec ji to nevadi, ale prijde domu a chce ho, hlavne ji i dost uklidni a spat bez nej neumi. Doufam, ze ji to taky jednoho dne secvakne 😉 .

mishita
9. lis 2008

Vcera to bylo super. Dosla jsem ve 4 rano a klidne bych pobyla i dele, ale vzhledem k tomu, ze A. tu stale vstava kolem 7 tak jsem radeji jela. Objevil se tam i muj ex tak to bylo fajn 😀.
A. dudlik pres den nevyzaduje, jen na spani. Ale kdyz ho nekde v prubehu dne objevi, nebo vytahne z postylky, tak z toho ma velikou radost 🙂. Ale klidne si ho zase necha vzit nebo ho da sama do postylky, protoze vi, ze tam patri.
S nocnikem si ted tak ruzne hraje a seda na nej oblecena a rika AA a tlaci a smeje se u toho. Taky to ale nehrotim a nejspis pockame na to leto.

kocurek
autor
9. lis 2008

Ahojky,tak my cumlik mame jen na usinani, pak si jej stejne vytahne a spinka bez nej....Mnohdy se stava,z e jej ani nechce, jindy k usinani vyzaduje, takze problem zde nemame... 🙂 Hezky a prijemny tyden...ja mam dost frmol s praci, uz mam 11 str., jeste tak 20 a je to hotovo...v patek to musim odeslat.tak drzte palecky

mishita
10. lis 2008

KOcurek: zas enejaky preklad nebo ta prace do skoly? A jak ses rozhodla s tou Prahou? Opustis nas v Madridu?

kocurek
autor
10. lis 2008

Prahu neberu, je to velice malo financne oceneno, to jsem mela za tyden, kdyz delala v CK, to co mi nabizeji za mesic, i kdyz mnohdy penize nejsou vsechno, ale pokud do CR, tak domu.
Finisuji praci, uz mam pres 20str., ted jeste tak 5str. a pak zaver, obsah, prohlaseni, dat tomu spravnou formu, vytisknout, svazat a odeslat...dobrou

rketka: moje sestrenka dala nechtene sve male cumel do soli, misto do cukru a od te doby jej nechce, mela 1,5 roku, ale slysela jsem, ze davaji i do pepre....
😉

kocurek
autor
11. lis 2008

mishita:
Nejen hodne slunicka v srdicku, k narozeninám Ti preji, take mnoho stesti, zdravi, lasky, abys nemela na cele smutne vrasky, na svete at prozias radosti a nemas nikdy zadne starosti. 😅 😅 Vse nejlepsi 😅 😅

Hezky to oslav, ja to budu slavit studiem....ale o vikendu si to taky oslavime...

mishita
12. lis 2008

Kocurek: taky prejeme vsechno nejlepsi, ikdyz takovou krasnou rikanku nemame. 😉 Hned je tech 30 na me citit. Nemohla jsem spat, zaludek mam na vode, no hruza 😀 Musim to jit vecer zapit s holkama sampanem 😎

kocurek
autor
12. lis 2008

Dekuji, E dnes ma 20 mesicu a ja narozky, tak si to aspon hezky vychutname... 😉

E vcera po 1.tlefonoval, porad rikal-zavolame babi, tak vzala tfn a volali domu a on hned, halo, halo babi,ahoj babi, dedo...babi a jak byl rad, ze se nekdo ozval. je to moje slunicko.................. 🙂

mishita
13. lis 2008

Kocurek: ceka te oslava o vikendu ze? My byly vcera s holkama na sampanu a opet jsme to zakoncily ve 4 rano. Takze teda mlem nevidim na klavesnici, ale bylo to super. Sice na te diskosce kde jsme skoncily byla asi nejaka Erasmus party a pripadaly jsme si tam trochu "stare", ale pobavily jsme se. V sobotu jedou nasi do lazni tak tady u nas poradam takovou malou Kinderparty a doufam, ze to do te doby dospim. Uz to neni jak zamlada 😀

kocurek
autor
14. lis 2008

Ahojky, jsem pekne vystavena, nekolik noci nespala, pres den v plne polni, jako vzdy..PRACE JE HOTOVAM, ODESLANA, HURAAAA!!!!!!!!!!! 😅 Musim rict, ze ta prace vytistena byla nadherna, na pocitaci je to jine, neosobni, ale na papire, kdyz to drzite v ruce, vse, co jsem zplodila, nadhera. Ted cekat na ohodnoceni a pomalu zacit delat dalsi, mam na to mesic.Preji prijemny vikend 🙂

rketka
15. lis 2008

Zpetne preju obpum oslavenkynim vse nejlepsi 🙂 .

Tak holky, pristi nedeli razim do CR a to az do ledna, JC odlita na 3 tydny pryc, tak se mi tu nechtelo byt sama a vlastne na zaklade toho jsme se rozhodli, ze letos budou vanoce v CR 😀 , uz se tesim, hlavne na ty pohadky a myslim, ze uz je Laura bude i trochu vnimat.

Kocurku a na jake tema jsi psala praci? Ted me napadlo, nestudujes nahodou tu Brno Business School? Kamoska z prace to delala taky, v Praze na Anglo American college si udelala titul BA a pak prave v Brne dodelavala MBA, i kdyz to tusim nebylo uplne MBA, snad jeste nejaky jiny titul mezi, pamatuju se, jak obcas jezdila do Brna na vikendy, ale rikala, ze to bylo uplne ok, az na ty seminarky, ty proste zabraly spoustu prace a casu.

miska1977
15. lis 2008

rketka-ahojky no teda tak ty nam odlitas do CR,to se nekdo ma.JA letim do CR asi v unoru na moje narozeniny.Tak si to doma pekne uzij (to zacne zase LAura povidat cesky). 😝

rketka
15. lis 2008

No to si to teda uziju 😀 😀 😀 , mohly bychom jeste zaskocit pristi tyden na predvanocni kafco, nejak se musime domluvit.

mishita
16. lis 2008

Ja se pro zmenu zitra vracim do Spanel. Jaksi se mi nechce. Celkem jsem se tu rozparila a dost se mi to zalibilo 😀 .Proste mi ti lidi co tu mam chybi. Vcera nasi odjeli do lazni tak jsem tu usporadala malou party a opet jsme skoncili ve 4 rano a to jsme je skoro musela vyhazovat 🙂 . Nebylo to sice uplne jak za starych casu, ale bylo to fakt dost dobry. Dnes prezivam, uklizim a balim se.

kocurek
autor
17. lis 2008

mishita: Vitam v Madridu, musime naplanovat ten sraz.....

rketka: to je super, neni, jak ceske vanoce, pohadky atd.... 🙂 My uz se taky tesime, hlavne na snih, sanky....Dekuji za pranicko 😅

Studuji v Brne, kd eje vice ekonomic.soukr.skol. Ja delam obor MSc. in Management Studies, ted delala tema Business Environment. MBA je tam taky, jak nizsi, tak vyssi. MSc. je neco mezi Mgr. a PhDr. pak uz staci jen dalsi prace a bude doktorat, pokud to dotahnu do konce...

Moje telo to odneslo migrenou z vycerpani posl. dnu. Pres den vest normalni zivot, vecer se ucit a delat praci do rannich hodin, nespat...Nebudu to zde rozebirat,at vam neni spatne.Moje stredecni narozky chtela oslavit...ale bohuzel je ospavila v posteli nad kyblem. Jako bych to tusila, den predem udelala krokety, obalila rizky, udelala polevku.....

mishita
19. lis 2008

Ahojte, tak dnes jsem si ani nesedla a to pritom A. spala 3.5 hodiny odpoledne. Dorazi totiz J. rodina z Baskicka a protoze tchyne "nezvlada tak pro vsechny delam na zitrek obed a na sobotu opet. takze jsem stravila celej den u plotny a u toho se starala o Amalku. jeste z ebyva tak hodna a vyhraje si sama a dlouho spala. Taky nam dovezli nabytek do sklepa tak jsem to davala dohromady.
Kocurek: Tak kdy se sejdem? Do nedele tu mame tu navstevu a pak je mi to jedno. Dej vedet, jak se ti to bude hodit. A stoji ti to studium za to, kdyz pak nespis a odnasi to tvoje zdravi? Nevim nevim...opatruj se*

kocurek
autor
20. lis 2008

mishita: Studium za to stoji, bylo to jen na po prve, jelikoz jsem mela jen 10 dnu na vypracovani prace, ale ted mesic. Nechtela jsem si dat odklad. Nabidli mi dalsi prac. misto, skvele placene v Brne a dokonce nabizeji,ze pockaji,az skoncim materskou.Tento tydem mam plno, zitra sesetkam s kamoskou, co ma 2 deti, pojedeme vlackem..uz s etesime a v ne s dalsi, co si jde povozit, vse Cesky