Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

rketka
20. lis 2008

No Mishito, tak jsi jim doufam uvarila neco ceskyho ne? 😀 A kdyz tchyne chudak nezvlada, tak muze pozvat na obed do restaurace 😀 😀 😀

Kocurku, prosim te, jak se to stane, ze ti jen tak nabizeji super pracovni mista a i na tebe pockaji, to bych taky potrebovala 😉

No a ja uz pomalu balim, zase uz je mi z cesty zle, tentokrat to bude fakt narocny, jedme v jednu rano odsud autobusem, nastesti jede az na letiste, kam dorazime v 7 a me to pak v deset leti a JC odlita hodinu po me do Dubaje. Navic to mam ja s prestupem v Curychu, kde mam na nej jen 40 minut, ale snad to zvladnu, uz se vidim, jak makam pres terminal s ditetem a taskou v ruce a jazyk az na veste, prijedu do prahy asi uplne hotova. Nakonec jsem se rozhodla jet se Swissem, protoze to vyslo o 130 euro levnejs nez se Smartwings, je to ted sila, co uz platim plnou cenu za Lauru, a Swiss je opravdu momentalne z Madridu nejlevnejsi, kdybych letela jeste o dva dny pozdeji, tak to mam o dalsich 100 euro levnejs, ale to jsem tentokrat z logistickych duvodu nemohla 🙂

mishita
20. lis 2008

Rketka: a proc nelitas s CSA s click4sky? Vychazi to draz nez ti Swiss?
Kocurku: to s tou praci by me tedy taky zajimalo. Navic v Brne. Co je to zac a kolik by platili pokud s emohu ptat, kdyz pises, ze je to super placeny. jaksi me to ted taky tahne co CR. Ale to nemuzu tatovi udelat.

rketka
20. lis 2008

Click4sky je samozrejme levnejsi, ale to si musis koupit desne dopredu, mozna maj ted letenky tak na brezen, duben, na muj termin uz bylo vyprodano. Jinak ja jsem poridila i s Laurou za 360 euro, smartwings mel za 490 a to byly snad nejlevnejsi terminy, co jsem tam koukala, fakt uz davno prestaly byt nizkorozpoctovy. Z toho prestupu nejsem nijak nadsena, ale zase nejak zvlast mi to nevadi, Curich je pekny prehledny letiste, tak to snad stihneme, pri nejhorsim me snad soupnou na dalsi let, ktery leti za asi 5 hodin, no ale pokusim se domluvit v letadle z madridu s letuskou, aby mi zjistili presne vychod a nesmerovali me, abych tam jak silenec nelitala vystresovana po letisti. JC s nima naposledy taky letel a rikal, ze tam na nekoho dokonce cekali u letadla a odvedli ho na dalsi spoj, mel pry snad jen 20 minut. Taky nevim, jestli si mam s kuframa odbavit i kocar, protoze pak cekat, az mi ho vynesou nahoru, to je dalsi ztrata casu, na druhou stranu letet s Laurou v ruce po letisti by bylo taky hrozny, no ono to nejak dopadne.

mishita
20. lis 2008

Me ted letusky schovaly kocarek do skrine v Bussines class prave abych nemusela cekat. Zkus se s nima domluvit, vysvetlis jim ze budes spechat na prestup a treba to ho taky daji nekam dovnitr. Manzel mi ted odesel s navstevou ke tchanum na veceri a ja tu jsem sama s malou co spi. Ani na chatu nemam nikoho zajimavyho tak se pujdu najist a sednout k telce.

kocurek
autor
20. lis 2008

Ahojky, ohledne prace poslu link do interni posty. Ani nevim, jak na me prisli...ja na to taky koukala, volali mi vcera cely den na ceske cislo, ja to nebrala, ale pak uz toho mela dost, tak vzala a tam prac. nabidka..... Jinak na velvysku, jak kdysi psala, ze nabizeli, tak plat byl 1200 EUR hrubeho, jak jsme psala, po odecteni dane je cisteho opravdu malo.....Ja si uz taky zakoupila letenku. Jinak s click4sky je to tak, ze volna mista nejsou nejsou, ale pak, kdyz je letadlo nevyprodane, nahodi to na net, jako ted letela kamoska, nahodou se koukla a bylo tam na tento vikend...a predtim dlouho dopredu nic.

miska1977
21. lis 2008

Holky zijici v Madridu- Chci vas poprosit o radu.Potrebuji se dostat z autobusoveho nadrazi (est.Sur na letiste).A chci vedet jestli jezdi nejka pravidelna linka autobusu az na letiste?? Ptala jsem se v Granade,ale tady samozdrejme nic nevi mam si to zjistit az v Madridu.No tak na to bude pozde zjistovat neco az tam prijedu. 😒 Tak jestli by jste byli tak hodne a napsali mi kde se muzu na to mrknout.Metrem se mi nejak nechce kocar-kufr...A co taxi na kolik by me vyslo asi priblizne taxi ,myslim ze je to 17 km.
Poletim v unoru asi s Click4Sky takze to mam za dobrou cenu.Letenku jeste nemam koupenou prvne chci vedet jak se dostat na letiste.Dekuji predem.
rketka-letadlo leti v 7.30 takze ten autobus az na to letiste to bych nestihla,ze??Myslim ze jsi mi rikala ze ma byt na letisti v 07h.Jeste je jeden spoj co leti v 14.45h.

rketka
21. lis 2008

Misko, jo ten autobus dorazi na T4 v sedm rano, ale je to jedinej, kterej jede z granady az na letiste, jizdni rad mas na alsa.es. Jinak si myslim, ze ti nic jineho nez metro nebo taxi nezbyde. Tak mrkni i na ten swiss, to casove krasne navazuje a myslim, ze v unoru bude za podobny peniz jako click, ale bohuzel teda s prestupem. A pokud jak pises, ze ti leti click v 7.30, to uz by te myslim nestihli odbavit, jede jeste jeden autobus o hodinu driv, ten te necha na na autobusaku v 5,30, ale opet cesta na letiste takze taky nic moc.

kocurek
autor
21. lis 2008

miska 1977: Ahojky, metro zacina jezdit v 6:00, coz nestihnes, jelikoz musis prestupovat a autobus primy z Estac. Sur nejede na letiste. Zbyde ti jen taxi, na letiste cca 18-25 EUR plativala ja, kdyz cestovavala s CK, bydlim taky na opacne strane Madridu, jak je letiste. Jsou 2 nadrazi Sur, jedes na Mendez Alvaro, kteremu se rika Est. Sur a nebo primo na Estacion Sur ...ktera je kousek od meho bydliste. Pokud bych byla v te dobe v MAdridu, zavezla bych te autem, je to cca 15 min., ale bohuzel nevim, kde budu v te dobe...Pokud bys letela odpoledne, zjistim ti nejrychlejsi spoj a mala prestupy ci bus.

Mame to tezke, jedna leti z jineho kouta Spanelska primo jen do Prahy, dalsi leti primo z MAdridu, ale zase po CR se musi trmacet....

rketka
21. lis 2008

No a Miska se chudak trmaci jak ve Sp., tak v CR, nejhorsi mozna varianta. ☹ Ten autobus jede na Mendez Alvaro.

miska1977
21. lis 2008

kocurek-Moc krat dekuji za snahu,ale asi opravdu pojedu tim taxikem nic jineho mi nezbyva.A mas pravdu ja musim atobusem do Madridu pak letadlem do Prahy nastesti bez prestupu a pak vlakem do Ostravy.Pojedu pendolinem.
rketka -asi pojedu tim autobusem v 00.30h.-05.30h. a hned pak taxikem na letiste.Takze letadlo v 7.30 bych mela v pohode stihnout.Davam prednost jet tim autobusem v noci aspon (doufam) bude Misa spinkat.Tak co Laura nakonec plati jizdenku na autobus???

rketka
21. lis 2008

Jo plati 10 euro 😠

miska1977
21. lis 2008

rketka- to je sila.Jsem se divala na vlakovou dopravu v Cr jestli taky nahodou nebudu muset platit za Misu,ale myslim ze se plati az od 6 let.Hned zitra zajednavam letenku at mi ji neprodaji cena je super 5.560kc.s vlakem a autobusem a taxikem me to prijde vsechno dohromady tam i zpet asi na priblizne 10.000kc coz si myslim je super.Preji stastnou cestu a pak se ozvi z CR.Na skypu jsem te nenasla. 😒

geminis
22. lis 2008

ahoj holky, nějak nemůžu spát, tak brouzdám...tohle fórum je mezinárodní? To znamená pro kohokoliv kdekoliv mimo ČR a SR?

mishita
22. lis 2008

Geminis. Klidne i z CR se muze kdokoliv pridat. Vitej mezi nami

kocurek
autor
22. lis 2008

Ahojky, nemame topeni, teplou vodu, praskla nam trubka, vs eje na plyn a vzhledem ktomu, z eje vikend, oprava silene draha...zitra nam to prijdou opravit...

kocurek
autor
22. lis 2008

VYNIKAJÍCÍ LIKÉR Z LEDOVÝCH KAŠTANŮ

POTŘEBY: 250 ml šlehačky
1 SALKO
3 ledové kaštany
4 kostičky hořké čokolády
1/2 litru rumu.
POSTUP:
Šlehačku vylijeme do hrnce a přidáme čokoládu a nalámané tyčinky ledových kaštanů. Za stálého míchání povaříme. Poté sejmeme z plotny, necháme vychladnout, vlijeme SALKO a nakonec RUM. Řádně promícháme, aby bylo hladké a lijeme do lahví. Z jedné dávky je litr likéru.
Je to výborné kvalitní pití, které je zase jiné, než-li známé domácí vaječné koňaky.
Navíc bez pudingů, vajec a podobných "kazících se" přísad.

mishita
23. lis 2008

Kocurek: uz mate topeni spraveno?
Nam se stalo pred rokem, ze se najednou sama urvala caldera, v patek vecer..to bylo veselo s malym miminkem....
Dnes dopoledne nam odjela navsteva, tak odpocivame. A. nastesti ted odpoledne jeste usnula skoro na 2 hodky, tak jsme toho vyuzili a dali si siesticku taky. Akorat, ze jsem ted jak prastena necim po hlave.
Kdy se teda sejdem? Kdy jedes do CR? Ja 11.12. a uz se moc tesim.

kocurek
autor
23. lis 2008

Ze bychom jely spolecne?

Topeni funguje, ale byla treba opravit cela trubka. hezky vecer 🙂

geminis
24. lis 2008

Ahoj holky,
já teď bydlím v Německu, proto jsem reagovala na zahraničí, i když německo má své vlastní téma.
Koukám, že jste zde převážně ze Španělska?
My zde máme snííííh, který tady nebývá, dnes i chumelilo a naše slečny ho viděly poprvé.
Jinak jsem asi něco zaspala, ale tady už frčí vánoční výzdoba!? Vždyť ještě nebyl ani první advent, stále je listopad, ne?
mishita --
díky za přivítání...
Krásné pondělní odpoledne všem, ať jste kdekoliv!

doubek
24. lis 2008

ahoj holky, tady je to uz silene, 😝 - vic jak mesic prsi. Skoro se neda jit ven, jenom rychel neco koupit a domu a to ne kady den.
Geminis- to jsem si nevsimla, ze uz tady bezi vanocni vyzdoba. Ale v pondeli uz budeme mit advent, tak proc ne, ze? Ja uz se tesim, jak budu zdobit byt. Tady ve Sp. se zdobi stromek drive, konkretne tady po 8. prosinci. Kazdy rok byl podzim krasny, teply a letos tohle. 😠
Rketka- ozvi se, jak budes moci. Ani jsem ti nepoprala stastnou cestu, nebyla jsi na Skype, tak jsem si rikala, ze asi spite. Doufam, ze jste dojely dobre. 🙂

mishita
25. lis 2008

Tady to jest eujde,ikdyz i sem dorazila polarni zima....Vcera jsme byli koupit velkou telku do sklepniho obyvaku, ktry konecne finisujeme, ale opet nemuze byt nic bez komplikaci. Pry tam prijimame blbe signal, nekde je nejaka chyba, takze musime pozvat antenistu..ach jo, fakt nam nemuze neco vyjit na 1. Hlaven doufam, ze to pujde zpravit bez problemu a nebudou chtit kopat zed nebo tak neco!!
Koucrek: to je fakt super, ze poletime spolu. Doufam, ze je E. ok a brzo se jeste sejdem..
Hrozne moc se tesim do Cech. Holky mi uz pripravuji vanocni vecirky...to zas bude narocne 😀

kocurek
autor
25. lis 2008

mishita: Stale mame teplotu ☹ a jsme nachlazeni.

mishita
27. lis 2008

Tak presne za 2 tydny letime Kocurku...uz se tesim!!! Doufam, ze vas rychle nachlazeni prejde a sejdeme se pristi tyden.

mishita
29. lis 2008

To je hruza ta kosa co? Ani se mi nechce nikam ven. Fuuj. Doufam, ze v CR bude aspon snih az prijedem.

miska1977
29. lis 2008

ahoj holky-no tady na jihu mame taky docela zimu.Sem tam prsi a v noci byl dost velky vitr.Takze ven ted taky moc nechodime,jen rychle nakoupit,vyvencit psa a domu do tepla.
Holky mam dotaz Mise propada pas presne v den navratu z Cr zpet do Spanelska.Asi bych ji ho mela obnovit jeste tady ve Spanelsku at potom nejsou problemy,ze? 😒

kocurek
autor
30. lis 2008

miska1977: pokud mas CESKY PAS TY, nejrychlejsi a nejjednodussi zpusob ej pripsani male do tveho pasu, je to hned,nekdy to delaji na pockani, me to trvalo tyden, jelikoz jsem nespechala.

page
1. pro 2008

ahoj, potrebovala bych poradit...co je potreba k navsteve doktora ve Spanelsku? N.I.E. cislo mam...co dal? dekuju moc

rketka
1. pro 2008

Cauky, zdravim z Prahy, privitala nas desna zima a snih, ale tento tyden se uz oteplilo. Jinak se zase nezastavim, litam po vsech znamejch, uz jsem stihla i divadlo a v sobotu jdu znova.
Let byl ok, v Zurichu jsem sice letela jak blazen po letisti s malou v ruce, myslela jsem, ze mi upadnou ruce, letadlo z madridu melo zpozdeni, ale stihla jsem to, akorat, ze mi nepriletel kocar, privezli ho az dalsim letem a dovezli mi ho az domu, hlavne, ze jsem jim v Madridu rikala, at mi ho poslou az do Prahy a nikam ho na prestupu nevynasej. Laura to temer cele prospala, takze po teto strance ok.

Je Mishito, ty zase letis do CR, ty jses tam taky vic posledni dobou jak ve Sp. 😀

mishita
1. pro 2008

Rketka: to je pravda, ze jsem ted vic v CR nez tady. Ale po Vanocich uz to tak nebude a az do Velikonoc budu jen tady. Vubec si to ted nedokazu predstavit. Nejak se mi zalibilo chodit s holkama na pokec a na vinecko...to zde nemam ☹ Snad si zase zvyknu. Ted se mi sem do Valdemora kousek od nas prestehovala kamoska, taky ceska, tak jsem moc rada. Maji o 4 mesice starsi holcicku nez je Amalka takze si holky vyhrajou a my si vypomahame. Ted jim pomahame se stehovanim.
Kocurek; tak sejdeme se tenhle tyden? Jste uz zdravi?

kocurek
autor
1. pro 2008

mishita: E je uz zdravy, ale ja mam hlasivky fuc...od soboty skrehotam, teda v sobotu to jeste slo, ale v ne a dnes jen a jen septam a pokud nikdo nereaguje, musim pouzit hlas, kdy hlasivky jsou namahany....zvLASTE, KDYZ CHCE E zpivat a vykladat rikanky...hned,jak budu mluvit, zavolam ti. Jinak jsme tito psala na MSN.