Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

kocurek
autor
13. led 2009

Ahoj blackie26,vitame. Mavame z CR. Je nadherne, azuro, jako kazdy den se chodime sankovat a jak se nam to libi a taky se stihli zajit vyfotit, opet mame nadherne fotecky, jako kdyz meli 1. rok. 🙂

mishita
13. led 2009

Rketka: nejmenuje se nahodou ta holka co bydli v Rimini Lada? Byla by to dobra nahoda. Az tak moc Cesek zrovna tam asi nebude....

rketka
13. led 2009

Ne ne, jmenuje se Olga (tady respektive na beremese ma nick oluska) a rikala mi, ze tam je prave v okoli pomerne dost cesek a slovenek a ze pravidelne, temer tydne, poradaji setkani, coz je skvele, taky bych to tu uvitala.

Jinak tady je porad desna zima, to je hruza, v nedeli se nam rozbil kotel, nastesti prisel opravar hned vcera, jinak bychom tu asi umrzli, nastesti tu rychle slezl snih, takze neprozivame to co v Madridu, vubec jsme meli obrovske stesti, ze jsme dorazili o den driv, nez zacala ta kalamita, je to nepochopitelny, ze nedokazou uklidit letiste a nejen to, fakt jak rozvojovej svet, i kdyz myslim, ze je to spis politicka nez organizacni zalezitost. Jo a taky se mi podelala do toho krome kotle jeste mycka, ale stejne jsem uz chtela novou, tak to jen jeji koupi urychlilo, no a dnes nam ji privezli, tak jsem rada. Normalne je tu ted velka akce v Mediamarktu a nejen tam, jmenuje se to Plan Renove, coz je nejakej kratkodobej program andalusky vlady a kdyz jim vratis starej spotrebic, tak ti za nej daj krome odvozu zdarma jeste penize, coz v nasem pripade bylo 85 euro a to neni vubec zanedbatelny, no tak mam radost 😀
No a Laura prijezdem sem zase zacala chodit bez reci a hlavne sama spat, coz v CR neexistovalo, asi je proste zvykla na svou postylku, do skolky se ji po takove dobe vubec nechtelo, ale hned po prvnim dnu byla spokojena a uz mi zase rika, ze tam chce, tak jsem rada, aby ne, dnes kdyz jsem pro ni sla, tak jsem spehovala za dverma a zrovna jim hrali loutkove divadylko o cervene karkulce, tak jsem velkou cast v utajeni videla 😀 😀

mishita
13. led 2009

To je dobre, ze se ti mala tak rychle aklimatizuje. My ted bojujem uz 3. den s teplotou. Nic jinyho nema, dr. na ni vcera nic nevidel. Jen ma otekly uzliny. Tak uvidime zitra. Hlavne nechce poradne nic jist. Asi tech 10 kg nikdy nedosahnem! A to driv nedelala nic jinyho, nez ze chodila a rikala ham ham a porad neco jedla. Snad se brzo spravi!!! Prestala jsem ji taky kojit, tak mam pocit, jako by to byla psychicka reakce na to. No uvidime.
Bylo by fajn se moct stykat s dalsima Ceskama. Ted tu mam jednu super kamosku, tak jsem moc rada. Nevim, jak jste na tom vy s pratelstvim mezi "domorodci", ale ja nic moc. Uznavam, ze se mi ani moc angazovat nechce a radeji si pisu na skypu s holkama z CR 🙂

kocurek
autor
14. led 2009

mishita: nebudoou to dalsi zoubky????

Nam zde snezi a snezi a je nadherne...... 😅

doubek
14. led 2009

Tak nam se tady hezky oteplilo a vylezlo slunicko. Taky jsem si tri dny uzivali snehu a sankovali, ale stacilo to. Ja tu zimu zkratka nemusim.
Kocourku- ty jsi ovsem zimni nadsenec, jak je videt.

mishita
14. led 2009

Tady jsme si uzily snehu jedno dopoledne a bylo to super.
Uz jsme dnes bez teplot tak snad uz to bude dobry. Jen aby zacala poradne jist! Zoubky to nejsou, dr. se dival a zatim nic oteklyho nema. Ma ale nabehnuty uzliny.Pristi tyden bychom chteñli jet na 3 dny lyzovat asi do Formigalu, ale nikdo ze znamych nemuze a jet sami s malou je blby, protoze jeden bude muset stejne hlidat a lyzovat sam se nema a je nuda. Nechcete se nekdo pridat??

rketka
15. led 2009

Je ja bych si jela hned zalyzovat, ale mam to trochu z ruky 😀 Jezdili jsme tu nekolikrat do Sierra Nevady, ale je to tam teda priserne drahy, navic nemame vybaveni, takze dalsi naklady, ale aspon jednou mozna pojedeme, mame to tu za rohem, pokud teda najdeme hlidani, aby jezdil jeden, to je fakt nuda. Jinak ja zimu teda taky moc nemusim, v Praze jsme si ji uzili az az a uz chci trochu tepla.
To ze ti Mishito mala nepapa, ja bych se s tim tak netrapila, proste nektere deti ji vic, nektere min, taky maji ruzna obdobi a telo si samo rekne, pokud tim doktor neni nijak zarazeny, tak je to myslim ok.

kocurek
autor
15. led 2009

Ahojky.

Mishita: ja bych se taky vubec netrapila tim, ze mi mimco nepapa, vidim to na E, par dnu ji nadherne a dalsi skoro nepapa vubec. Jak rika mishita, dite si samo o jidlo rekne. dokud jsi kojila, mela mala dostatecne mnozstvi zivin a vitamuni a vseho potrebneho z mleka, at uz to bylo jen 1x denne. Ja bych akorat v tom smyslu mela obavy a jak vim, ve Spanelsku zadne vitaminy detem nedavaji.

Doubek: ja miluji, jak snih, tak slunicko...

Ja se vecer podivam z balkonu, jestli sviti sjezdovka, vezmu lyze a za 15 min jsem na svahu, zalyzuji hodinku a jedu domu a staci mi to, i kdyz sama.... 😉 . Neni to, jako Sierra Nevada, Andorra a jine lyzarske strediska, ale staci to.

Zitra jdeme na kontrolu s ocickem, maly uz moc nesilha, upravilo se mu to neustalym cvicenim s ocickem, ale ted poslednich par dnu mrka, uvidime, co nam reknou ve specialnim centru...kam kazdych 5 mesicu chodime..

mishita
15. led 2009

Drzime pesti. Cviceni zdar 🙂 !!
Rketka: Ja kdybych bydlela v Granade, byla bych na Sierre Nevade jak jen by to slo. A drahy je lyzovani myslim vsude tak stejne. Je to fakt palka. Kdyz jsme byli ted na Vanoce v Rakousku, stala celodenni permice 39.50e, a ve Formigalu jsem se divala, ze stoji 39e. Mozna pojedem na Sierru Nevadu 1. tyden v breznu, tak bychom se mohli potkat!!

rketka
16. led 2009

Jo, kdyz jsme tu byli prvni rok, tak jsme v zime jezdili hodne casto, pak ale prislo tehotenstvi, Laura a uz jsme to dost omezili, navic JC neni zase az tak lyzarsky nadan 😀 a ja mu furt ujizdim, takze jezdim v podstate sama a to me moc neba. Jo tady stoji permice taky ke 40 euro, do toho parkovny, pujceni lyzi a bot, kaficko, pivko a jses na nejakych 200 eurech pro dva na den, to kdybychom chteli jezdit pravidelne, tak se to dost prodrazi. Ale aspon jednou bych chtela jet.
To je jasny, ze se musime videt, jestli sem pojedete 🙂

kocurek
autor
16. led 2009

Tak jsme byli dnes s ocickem a mamejej v poradku-skoro, musime cvicit a lepit ted stridave jedno ocicko a druhe, aby se zatezovaly stridave, vzdy jen na hodinku denne, jak si budeme hrat, ale hlavne cvicit....

Co s etyce lyzi a cen, je to palka, ale pokud sezenete super nabidky, jako vzdy sehnala ja na netu, je to v pohode, staci jen poradne zabrouzdit. Ja treba nasla posledne, jak byli v Andore: polopenzi, ubytovani a permici- vse na 3 dny za 128 EUR na osobu, spica, co???? 😅 😅 😅 R ted byl lyzovat nedavno a sehnala jsem jim apartman za 200 EUR pro 4 osoby na 2 noci + polopenze, coz jsou skvele nabidky si myslim...

Ja jsem se divala na 1.lyzicky pro E, pristi rok zacneme, ne normalni, ale detske...letos by se jeste polamal, ted jen sanky a jak si vychutnavame snehu!!!

mishita
19. led 2009

Hledala jsem ruzne nabidky, ale vsechny maji hlavne do andorry. tam ano, daji se sehnat skvele. jenze skoro vzdy je to vazano na nutnost koupit skipas, coz v nasem pripade, kdy stejne musi jeden hlidat, az tak vyhodne neni. Navic je to strasne daleko, jen tam jen treba na 3 dny s malym deckem. ja koukam na apartmany na netu, soukrome akdyz pojedeme se znamyma, tak to tak drahe neni. Samozrejme z eje k tomu potreba pricist skipas a jidlo, ale doma taky jim, takze se to tak brat neda. A s hospodama to proste nebudem moct prehanet...coz s miminem stejne nejde.
Rketka. Chceme jet na Sierru Nevadu 1. tyden v Breznu, tak se ka nam musite pridat aspon nejakej den na lyzovacku. Vzajemne si pohlidame 🙂)

kocurek
autor
20. led 2009

Ahojky, tak jsme dnes musel anutne k zubari a leci mi zub, i kdyz je mozne, ze mi jej bude muset vytrhnout. Jeste ted mam celou cast obliceje a pul jazyka tvrdeho a to jsem mela injekci v 7 rano.pry to bude 2 dny bolet,kdyby do zitrka neslo vydrzet, hned musim prijet a zub ven, jinak za tyden se uvidi dle rentgenu, zda ven ci se bude lecit.

Co se tyce ski pasu, vzdy se da prodat. Bud hned rano nebo odpoledne. Vsude. Za mensi cenu, ale nekdo to rad uvita a kdyz je to v packu, tak jeste na tom muzes vydelat. Jo a je mnoho aparthotelu za super levnou cenu i s polopenzi a skipasem.

Zde byla fura snehu vcera, jeste rano a ted je skoro uz zeleno, mame +6st, vcera -8..... ☹ Hned je skarede venku..aspon zde je slunicko.

Hezky den vsem...

mishita
22. led 2009

Uz mame zarezervovanej apartman v Sierre Nevade na 1. tyden v breznu. Pry hned u sjezdovky, 2 loznice, stylove zarizeny, dreveny stropy, hydromasazni sprcha a celkem dobra cena, tak snad nam vyjde i pocasi. Moooc se tesim. Tady je zatim hnusne, vitr, zima, dest....uz aby bylo leto 🙂
Karin: uz te tu netrpelive cekame 😉

rketka
26. led 2009

Tak nam tu chumeli jak blazen, Sierra Nevada hlasi temer 4 metry snehu, pry se bude v breznu lyzovat v plavkach, tak se mate Mishito na co tesit. A do jakeho apartmanu jedete? Tam je to v podstate delany tak, ze je hlavnim bodem centralni namesti, odkud jede kabinova lanovka, tam jsou nejaky apartmany a pak jsou vsechny hotely, apartmany a podobne v jednom kopci, ktery protina sedacka, ktera te sveze prave k te kabinove lanovce.

mishita
26. led 2009

Ja vim, ja Sierru Nevadu znam. nez jsme otehotnela jezdivali jsme tam kazdy rok s ayuntamiento de madrid, ale byvali jsme uvytovani v Granade vhotelu Luna Arabial u El Corte Ingles. Takze si naplanuj nejaky den lyzovani s nama a my urcite sjedem do Granady na nejaky tapas. Minimalne do El Reventaero musime zajit 😉 . Doufam, ze se k nam pridate a zavedes nas na dalsi zajimavy mista 😉
Doufam, ze opravdu pocasi vyjde. Apartman mame v tom kopci, ale hned u sedackove lanovky Virgen de las nieves. Strasne se tesiiiiiiiiiim!!!

tera28
27. led 2009

ahojky, objevila jsem Vasi diskuzi a chtela bych se zeptat, kdo je ze Spanelska? My se pristehovali pred par mesici do Malagy.

mishita
27. led 2009

Vitej, je nas tu hodne, vetsina co casto piseme zijeme ve Spanelsku 🙂

mishita
3. únor 2009

Tady je zase mrrrtvoooo

rketka
5. únor 2009

asi se nikde nic nedeje a neni o cem psat 😢

mishita
5. únor 2009

Tak to je spatne...zadne radosti..... 😠

rketka
5. únor 2009

Holky spanelstinarky expertky, potrebuju radu, snazim se sem tam ucit anglicky skrz jednu spanelskou metodu a ted jsem narazila na vetu, kterou nejak moc ani nechapu gramaticky ve spanelstine. Takze ta veta je - Ella debe de haber querido decir que estaba embarazada, coz bych si dovolila prelozit jako chtela rict, ze je tehotna. Proc je tam kruci tak komplikovanej tvar a ne jen ella queria (quiso) decir? A to to mam navic prekladat do anglictiny - podotykam, ze se jedna o nivel intermedio, nejak to prehnali 😲

mishita
5. únor 2009

To deber je tam dany jako pochybnost,,,jako ze asi chtela rict, s durazem na minulost..proto ten minulej infinitiv, asi abys to opravdu spravne prelozila do AJ, ale hlavne je tam naprosto agramatickej, ale casto pouzivanej tvar ...deber de decir....coz spravne je jen deber decir. Pouziva to dnes strasne moc lidi, i ja sama to obcas reknu, a dokonce jsem to napsala i v diplomce, coz samozrejme byla chyba....V kazdym pripade by takovy spojeni tezko rekl rodilej Spanel...na to jsou moc lenosni 😉

rketka
9. únor 2009

Jo jo, diky za vysvetleni, JC mi byl schopen jen rict, ze se to hodne pouziva, ale to je tak vse, neni absolutne nadanej na gramaticky vyklady 😀
Holky uz jsem desne unavena z toho plactivyho a snezivyho pocasi, to clovek pomalu nevytahne paty z baraku a leze mi to doma na mozek. A kde jste vlastne vsechny? Doubku, koukej sem neco taky napsat jo a kocurku a ostatni taky, nedelejte, ze sem nechodite 😀 😀 😀

Tero, ja jsem z Granady, takze asi z nas tady k tobe nejbliz a mam tu jeste dve cesky kamosky, takze jestli sem nekdy pojedes na vylet, tak muzem vsechny na kafco 😉

kocurek
autor
10. únor 2009

Ahoj holky,mavame z CR,kde bylo min tyden 13st,pekne jsme si vychutnali zahrady, trojkolky atd...a zase zde mame snizek...takze odpoledne vyrazime na sanky. JInak chodime po zubarich, zrovna rano jsem byla....mavame 🙂

mishito: Pouziva s eoboji, zalezi na vyznamu vety!
rketka:
deber de + infinit vyjadruje moznost

deber + infin - povinnost, nutnost, je to obligace
Je to jako v anglictine HAVE - HAVE TO

Zrejme (tim) chtela rict, ze je tehotna...pak zalezi cely kontext,aby byl preklad spravny...

mishita
16. únor 2009

Ahojte, uzivate si vsude slunicka?? Ja jsem z nej nadsena. Vcera jsme byli se svagrem a deckama v navacerrada, bohuzel ne lyzovat, ale jen s deckama na boby, ale i tak to bylo super. Uz se strasne tesim na Sierru Nevadu. Rketko: doufam, ze si to nejak naplanujes a pridate se k nam aspon nejakej den, a my zasek vam, az sjedeme na cañas do Granady. jen aby vyslo pocasi!!
Kocurku, dorazis??
Dnes jsme byli s ami zase na bazene a je z toho unesena. mame jinou profe, protoze ta puvodni je na neschopenca, a tahle je o mnoho lepsi, delame akcnejsi veci a tak je Ami vyrizena a nadsena. Je tam nejmensi, ale nejvic radi a porad ma hlavu pod vodou, skace po hlave, no sranda. Ta profesorka jen cuci a smeje ze, ze to snad jeste nevidela 😀 Uz se tesime na dalsi hodinu.

kocurek
autor
13. bře 2009

Mavame do dalekych teplych kraju. My zde mame porad zimu a opet nam zde snezi, ale je to prijemne. Vcera jsme meli 2 roky, jak to leti.... ☹ . Uz nadherne skladame vety, sklonujeme a casujeme, doktorka se az divi, jak mluvime, ze mluvi dost brzy uplne vety o mnoha slovech. papa

luca83
13. bře 2009

ahoj, neni tady nektera z vas ve Svycarsku? 😕

mishita
13. bře 2009

Vsechno nejlespi Erickovi!!! byla jsem dlouho mimo net. V sierre Nevade jsme byli naprosto odtrzeni od civilizace. Tolik snehu jsem v zivote nezazila. Behen jende noci nam zmizelo auto pod snehem a nemohli jsme ani na krok. Pak na vikend uz to bylo super. Skoda, ze jsme si nevybrali tenhle tyden. Ale aspon trochu jsme si zalyzovali. Za necele 3 tydny uz budeme zase v CR. Doufam, z euz tam taky bude jaro, protoze tady je to ted andhera. Jsme porad v parku, litame po venku, Ami chodi a beha jako drak a moc se s ni nasmeju. Moje mamka si ted zlomila nohu a ma to v sadre, tak ji snad Amalka potesi, az tam budeme. A ja se tesim, ze poradne zaparim s holkama 😀 .