Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

kocurek
autor
14. pro 2006

Paulo, ja vim, ze ten kurz je vice prinosny pro pritele, jak pro me, my tehulky precteme cokoli, informujeme se o vsem, ale chlapi????ani nevi, co maji delat, kdyz to male treba bude plakat. Takze si myslim, ze to bude prinos. je to 7x za mesic po 3h, je to i spojeno se cvicenim....

pistalka.x
16. pro 2006

Ahoj holky! Taky se chci podelit jake to je byt tehotna a planovat jinde nez u nas. Ja jsem v Irsku, ze jsem tehotna jsem zjistila v 5tydnu. Musela jsem se objednat k family doctor (doporucila mi kamoska v praci ze pry tady se na gyndu s tehotenstvim nechodi ale vsechno resi rodinny doktor) Tak jsme se objednala, doktorkama mi vzala krev, udelala tehotensky test a mela jsem to potvrzene. Za tuhle prohlidku jsem zaplatila 65euro. Ale podepsala jsem papir pro urady ze jsem tehotna a ze ted mi bude vsechnu peci platit stat. Takze jsem byla dost rada. Pry je to tady tak ze po porodu do dvou mesicu ditete vsechno plati urady ale pak uz je zase vsechno na me taky mam par vakcinaci zdarma tech povinnych tak snad bude vsechno v pohode. Jinak v praci jsem to oznamila docela brzo protoze jsem byla fakt strasne moc utahana (delam v juice baru kde cely den stojim) takze me sefka prepsala na part time ale rikala jsem ji ze to je jenom docasne. Cetla jsem ze po trech mesicich si organismus zvykne a zase je vsechno v pohode tak doufam ze se vsechno vrati do normalu. Ted jsou pro me asi fakt nejhorsi rana.

mmmk
16. pro 2006

Pistalko, tak to je drsny. To ti bude i utz delat family doctor? 😕
Preju, abys to zvladla ve zdravi ty i miminko 😉

paula
17. pro 2006

Pistalko, s tou unavou je to individualni, me bylo teda nejhur tak kolem 20-24 tydne, kdy se ma clovek teoreticky citit nejlepe. Nekdy jsem nebyla schopna ani vylezt z postele ☹ . Pak jsem ale zacala brat zelezo a zlepsilo se to. bylo to chudokrevnosti. Rekla mi to bylinkarka, doktor povazoval moje krevni hodnoty za "jeste v norme"... ☹ . Tak na sebe davej pozor a na miminko taky a moc se neprepinej! Ja jsem ted v 9.mesici snad nejaktivnejsi z celeho tehotenstvi. Je to asi psychikou, ze uz se nebojim, ze by se miminku mohlo neco stat. 😉

Taky by me zajimalo, jestli budes vsechny tehotensky prohlidky resit u toho Family doktora? To je fakt neobvykle. Mas teh. prukazku?

kocurek
autor
17. pro 2006

Tehulky, preji nadhernou posledni predvanoci nedeli...ja pomalu balim, v utery letim do CESKA::::::::::::::::::::: 🙂 papapa

pistalka.x
17. pro 2006

mmmk: nene to mi budou delat v nemocnici. DOktorka mi akorat rekla at se objednam na dve schuzky. 1]ne konzultaci 2] na utz. Takze to budu mit tam a tam mi pravdepodobne reknou i dalsi termin. Ale na kontroly pred porodem budu asi chodit k family doc. No taky jsem na to zvedava. Jinak jsem si taky zjistovala jak je to s penezma a tak ohledne ditete tady a at jsem svobodna nebo vdana (v mem pripade svobodna s pritelem) tak budu dostavat tydne 150euro a jednou rocne 1000euro coz mi prijde hodne v pohode. Taky pry se dostava porodne, ale to je jenom pro toho kdo si to vybeha a zaridi tak jeste budu muset nekde zjistovat.

paula: Ted uz je to trosku lepsi s tou unavou, ale zase zacinam vice zvracet. Spatne je mi porad ale nezvracela jsem, ted se podivam na oloupane rajcata a uz me natahuje, rekla bych ze ono to je asi vsechno individualni. Ale ja jsme takove vecna optimistka ze jsem i tak v pohode a furt si rikam klideeek 🙂

mmmk
17. pro 2006

Pistalko, to se s tema penezma da 😉 Jak dlouho uz v Irsku jsi?

Pauli, tak kdy se dockate? Uz mas vyprany a nazehleny ty malickaty obecky? 😵

pistalka.x
18. pro 2006

mmmk: jsem tady od rijna 2004. Nejak jsem brzo vypadla z domu hihi teda ne jako ze by me to tam nebavilo, je super kdyz te zivi rodice, ale proste nejak jsem se chtela postavit na vlastni nohy no a rekla jsem si ze 19 je fajn vek :o) tak jsem se sbalila a odletela. Ale po pul roce tady diky bohu priletel muj pritel takze ted tu jsme spolu a je to super 😵

paula
18. pro 2006

pistalka, tak to ses dobra. Ja byla v tehotenstvi asi ze vseho nejvic precitlivela 😉 🙂 , tak jsem vsechno strasne prozivala. Ve 12tt jsem omdlela v supermarketu a pak jsem se bala 4 tydny vyjit sama z domu... 😅 . pokud jsi psychicky v pohode, tak urcite zvladnes i ty fyzicke obtize lepe! 😉
Mmmk: Vyprano a vyzehleno uz mam tyden. Postylku taky.. a mimi porad nic. No jo, do terminu je jeste 7 dni... Ale ja uz to chci mit za sebou!!
Pises, ze ses snazilka, jak dlouho uz se snazite? A co by sis prala, holcicku, nebo chlapecka?

mmmk
18. pro 2006

Snazime se vlastne ani rict neda. Mam rozhazeny, ruzne dlouhy cykly, takze si proste jen nedavame pozor. Nejaky bazalni teploty a plodny dny neresime. Pozor si nedavame 2 mesice. Prali bychom si zdravy miminko. Kdyby to byl kluk, tak to by bylo super. Moc si neumim predstavit, ze bych vychovavala holcicku. Ale treba bych do toho dosla. 😵

lucija76
18. pro 2006

Pistalka,zdravim!! To je v pohode s tema penezma v irsku 🙂 Ja byla zpocatku tehu porad hrozne unavena,pak to bylo lepsi,ale ted uz je to zas horsi...takze uvidis sama,kazdopadne drzim palce 🙂
Pavli,co ty tady jeste delas? 😵
Mmmk: tak hodne stesticka!!! nejlepsi je to nechat nahode a nemyslet na to,ono to prijde 😵 Ja taky chtela zpocatku vic kluka,pritel taky,a najednou jsme hrozne stastni ze to bude holcicka...ale ono to je asi uplne jedno,hlavni je zdravy a krasny miminko 🙂
Kocurek: tak stastny navrat a krasne vanoce v cr!!!

mmmk
18. pro 2006

Me je to vlastne docela jedno. Jen si umim spis predstavit, ze vychovavam kluka nez holku. Ale chceme mit 3 deti, takze kdyz ne na poprve, tak napodruhe nebo napotreti to snad vyjde 😵

paula
19. pro 2006

Vidite, ja porad jeste nevim, co to bude! Uz jsem strasne zvedava. Tim ze jsme si to nenechali rict to bude prekvapeni tak jako tak 😉 .
Mmmk: jak pises, clovek ma vic sanci 😉 ja bych teda chtela i holcicku i kluka a je mi jedno co bude prvni. S kluky nemam moc zkusenosti, mam jen sestru, tak moc nevim, jak se "to" vychovava... 😀

kocurek
autor
19. pro 2006

🙂
O Vánocích myslíme na ty, na kterých nám opravdu záleží. Jsou jako bílé vločky, snášející se na naši rozehřátou dlaň. I kdyby se nám nepovedlo všechny tyto vločky pochytat a pošeptat jim tiché vánoční přání na dlani, stále můžeme svá přání pošeptat do zimního vánku a ten je roznese do všech koutů k našim blízkým. Posíláme jedno malé přání ... 🙂

VESELE VANOCE VSEM...JDU NA LETISTE A FRRRRRR DO CR

pistalka.x
21. pro 2006

kocourek: ja az po zitri, ale aspon ze tak :o) loni jsem byla tady a neni to prece jenom ono. Tak letos najdou nasi pod stromeckem dva hrnecky pro babicku a pro dedecka. Chci videt ten jejich vykuleny oblicej hihi Porad se mi dari nerict jim to takze kdyz jsem to vydrzela nerict to od pateho tydne tak to jeste ty dva dny vydrzim 🤐

kocurek
autor
21. pro 2006

Stastnou cestu vsem, co leti na vanoce do CR. 🙂

mmmk
21. pro 2006

My jedeme az 25. dopoledne. Chceme si uzit prvni manzelsky Stedry den spolu sami dva. Ale taky se do CR tesim (i presto, ze tam jezdim kazdy mesic) 😵
Kdybych se tu uz s nekteryma nepotkala, preji stastne a vesele a stastny a vesely 😀
Pauli a at to probehne co nejhladseji 😉 Budu na tebe myslet.

pistalka.x
21. pro 2006

mmmk: je kazdy mesic to by se mi taky moc libilo. A kde po evrope ses ze muzes tak casto?

mmmk
21. pro 2006

Jsem "jen" v Nemecku. Ale manzel je taky Cech a ja jeste dodelavam skolu v CR (a dalsi mam tady), takze se musim vzdyck ukazat aspon na vikend. 😅

paula
21. pro 2006

Ahoj! preju vam taky vsem pekne svatky, at uz v Cr, nebo jinde. Ja budu slavit tady, ale rodina prijede k nam. Vsichni jsou zvedavi na "darecek". Ten na sebe stale nechava cekat, prestoze uz mam asi 4 den porad poslicky, ze si myslim, ze uz a pak zase nic. Asi chce byt mimi kozoroh a ne strelec. 😀

rketka
21. pro 2006

kocourek: ahojky, letos v cervnu jsem porodila ve Spanelsku. Mela jsem zpočátku uplne stejne pocity, jako ty, ze u nas je statni zdravotnictvi podstatne lepsi, byla jsem tu dvakrát u soukromého doktora, pak dva mesice v Praze, také jsem si tam platila zdravotni, od zacatku jsem si nepripoustela, ze bych mela rodit tady ve Španělsku. Nicméně pak jsme se rozhodli, ze porodim zde, prece jen litat ve vysokem stadiu těhotenství se mi nechtelo a také jsem chtela, aby pritel byl u porodu. No a musim Ti rict, ze to bylo prijemne prekvapeni, mela me na starosti cele těhotenství fajn porodni asistentka (matrona), je pravda, ze na ultrazvuku a ke konci i monitoru to byl vždy fofr, ale nemela jsem pocit, ze by něco odflakli, no a pak v porodnici naprosta spokojenost – vice jsem k tomuto psala včera v diskuzi porod v zahranici.

Jinak ohledne porodneho a rodičovského prispevku – mas na to narok, pokud bude mit dite i české obcanstvi. Jsem ted ve fazi vyrizovani, včera mi konecne dorazil cesky rodny list po pul roce. Ale priprav se na to, ze urednici u nas v tomto smeru ještě moc nevi, posilali me od certa k dablu, je to na dlouhy lokte, ale snad se zadari. K tomu prispevku budou chtit formulář E411, který ti potvrdi spanělska socialka, ze tu nedavaj zadny davky. Jo a cim driv to vyridis, tim lip, davaj ho jen 3 mesice zpetne.
😠

kocurek
autor
21. pro 2006

Ahoj rketko, zpetne gratuluji ....ja zvazovala porod zde v CR nebo v Madridu. V Madridu jsem si uz zvykla na behani po doktorech, pedir cita atd...byla jsme rozhodnuta, ze ve Spanelsku neporodim, ale nevim, zda to vydrzim. Zrovna zitra jdu zde v CR na gyndu, samozrejme k soukromemu lekari, aspon budu vedet, jak na tom jsme a zda se uz mimco zacina otacet ci jeste to bude dyl trvat....Jak jsem psala, nevim, zda to zde vydrzim u nasich....az do porodu, pritel sice prijede na nekolik dnu na svatky, ale potom do brezna...Takze jeste uvidim, zatim jsme pevne rozhodnuta rodit v CR, takze by me cekalo behani po uradech ve Spanelsku po navratu....

Tak papa a hezke svatky.... 🙂

rketka
21. pro 2006

Kocurku, presne z toho duvodu, ze bych byla sama v Praze, protoze, pritel pochopitelne z pracovnich duvodu by mohl prijet tak na tyden za mnou a on to chtel se mnou vse prozivat, jsme se rozhodli, ze porodim tady ve Spanelsku. A nelituju. Vic jsem Ti napsala v IP. A jake behani po uradech mas na mysli? Pokud mas DNI a seguridad social, tak zadny behani neni potreba.

kocurek
autor
22. pro 2006

Ahojky rketko, tak DNI mam i seguridad social....poslala jsme ti mailicek.....

kocurek
autor
22. pro 2006

dnes jsme byla na gynde, vse ok a mimi uz mam otocene hlavickou dolu, i kdyz je mozne, ze se jeste nejak do porodu otoci......mam radost... a co vy???

artikula
22. pro 2006

Kocourku, nemela jsi problem s tim, ze by te doktor v CR vzal? Vzdyt musi znat tvuj stav a vyvoj miminka, ne? Napadla me tahle otazka, protoze ja zase zvazuji, jestli nerodit v Nemecku, abychom byli jako rodina spolu uz od narozeni a nevim, jak by to vypadalo, kdybych prisla tady v Nemecku k doktorovi treba v 3O tt...jak by se asi tvaril.

mmmk
22. pro 2006

Artikulo, ja jsem taky v Nemecku a zatim ve fazi snazeni. Ale myslim, ze by te vzal uplne normalne. Kamoska (zije v BW) zacala chodit k nemeckemu doktorovi nekdy ve 28tt, protoze az tehdy si vzala sveho manzela ziskala pojisteni. Tak bych v tom problem nevidela 😵 Je to jako prejit od doktora k jinemu doktorovi 😉

kocurek
autor
23. pro 2006

Artikula, ja jsem v Cr vedena u lekare kazdy mesic nebo co mesic a pul, takze presne zna vyvoj miminka a ke vsemu vozim vysledky testu z CR do Spanelska a naopak, takze si nektere testy a vysledky lekari doplnuji. Treba test na diabetes delali ve Spanelsku a lekar zde je samozrejme potreboval taky, tak mu predlozila vysledky...je to vse ok, jelikoz vse je vedeno v latine...takze tomu lekari rozumi, i mezinarodni zkratky...zadny problem....papa 🙂

doubek
23. pro 2006

Ahoj zdravim vsechny holky. Ma nekdo zkuenosti s porodem ve Spanelsku? 😨

mmmk
23. pro 2006

Ahoj Doubku, vitej 😉 Ve Spanelsku rodila tusim rketka a asi to ceka i kocurka 😵