• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

17. prosince 2014 
Ahoj Natalia, jsem v Nemecku (na ruznych mistech) uz asi 2 roky (s prestavkama), ale tedka uz nastalo :dizzy_face: Jak dlouho tu zijes ty?
9. led 2007 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ja jsem v Nemecku uz 5 let. A co tady delas,kde pracujes atd. Jestli se teda muzu ptat??? CAU Nat
10. led 2007 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja studuju BWL na univerzite, pracuju jen prilezitostne ve firme, kde dela manzel. Prisla jsem sem za mym muzem.
Vcera jsem byla u zenske lekarky a maximalni spokojenost :wink: A platila jsem jen 10€. To uz nebudu platit nic vic, kdyz jsem to neplatila tam, nebo?
10. led 2007 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Otazka pro holky ze Spanelska.
Na kolik dnu placeneho volna ma otec po porodu? Slysela jsem, ze je v platnosti novy zakon. Ma nekdo ohledne tohoto tematu nejake informace.
Diky :confounded:
15. led 2007 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doubku, zkus na beremese nebo i odsud napsat IP uzivatelce Marciaros. Ona je ze Spanelska a ma vsechny cesky i spanelsky zakony v malicku, sazim na ni, ze bude vedet :dizzy_face:
16. led 2007 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
mmmk, jsi pojistena v CR nebo v Nemecku?
16. led 2007 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
DOUBEK, ahoj, ptala jsme se na to, pokud porodis v miste bydliste, tak byly tri dny, pokud jedes do jineho regionu, tak pet, ale ted to zvedli na 15 dnu!!!!!!!!!!!!!!!!!!
papa :slight_smile:
16. led 2007 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocourek: diky za informaci. Tech 15 dnu je take kdyz rodis v miste bydliste, nebo jenom kdyz jdes do jineho regionu? :astonished:
16. led 2007 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
15 dnu je, at rodis kdekoli ve Spanelsku :slight_smile:
16. led 2007 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Milusko, vhledem k tomu, ze jsem v CR stale jste studentka, mam "statni" pojisteni v CR a v Nemecku mame rodinne pojisteni u AOK. A u doktorky jsem tu uz byla a stalo me to jen 10 € za kvartal :dizzy_face:
16. led 2007 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak to uz nic platit nebudes. Oni si to vyrovnaj s CR mezi sebou.
Moje kamoska tu byla na ceskem pojisteni tehotna a porodila.
16. led 2007 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale ja tu pouzivam AOK v Nemecku a ceskou v CR :sweat_smile: Chces rict, ze mi prijde domu Quittung? :sweat_smile:
16. led 2007 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak jsem zpatky doma v IRL. Cesta v pohode ale uz se domu asi do pristi zimy nepodivam. V lete me to ceka, uz mi trochu zacalo rust brisko je to krasne :o) A konecne se citim vyborne tak doufam ze to nezakriknu, pristi tyden jdu do nemocnice tady na prvni sono a konzultace tak jsem na to zvedava. Pak vam urcite napisu jak to tady probiha.
16. led 2007 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocourek: tak to je super. Budes rodit tady,nebo v CR? :sunglasses:
16. led 2007 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Doubek, zatim jsme v CR, chci zpet do Spain, ale jeste nevim, zda rodit v Madridu nebo v CR, uvidim..a ty????? Prítel chce byt u porodu, tak budeme zcvazovat :slight_smile:
17. led 2007 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocourek: ja budu rodit tady. Navic mame nemocnice hned za domem. Bydlis v Madridu? :wink:
17. led 2007 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo, bydlim v Madridu a ty? :slight_smile:
18. led 2007 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
AOK je myslim gesetzliche kasse, v tom pripade uz ti nic neprijde. Rechnung chodi jen mne, ja jsem privat versichert.
Ja jsem v CR odhlasena, rikali mi totiz, ze smime byt pojisteny jen v jednom state EU. ale takhle to mas lepsi, dojdes si v CR k doktoru bez papirovani.
18. led 2007 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bydlim v Baskicku, nedaleko San Sebastianu. Zumarraga. :sunglasses:
18. led 2007 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocourek: jak to vypada s tou vichrici?
18. led 2007 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj, ani seneptej, ja jsem zde v CR ve Frydku a sila, cely den silny vitr, ale ted jeto hruza....lije, jak z konve, oknama profukuje, ani se neda vyjit ven, ale treba v Praze nic....papa
18. led 2007 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Doubku, kdysi jsme si zalozila téma: Tehulky ze Spanelska, ale nikdo se moc nehlasil, nechces si psat tam???aspon by to byly jen spanelacky
18. led 2007 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocourek: dobre, najdu tema a budeme si psat tam. ahoj :wink:
18. led 2007 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocourek: tak jsem dala tema do vyhledavace a nic mi nevyjelo :frowning2:
18. led 2007 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, neni tu nejaka tehule z okoli Glasgow? Pristi tyden se tam stehujeme ze Swansea, tak abych se tam nenudila sama :rolling_eyes:
18. led 2007 ve 23:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Doubek, je to v regionech:Tehulky ze Spanelska, ja si to zadala do vyhledavace a hned na 1. miste to vyslo..... :slight_smile:
19. led 2007 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
mmmk: co znamena studovat BWL? uz jsem to slysela a nevim, co to znamena. jinak taky moc nechapu jak muzes byt pojistena i tu i v CR? me rikali, ze to nejde...
pokud jsi u aok, zadny ucet ti neprijde. Co neplati, platila bys primo u dr. a to by ti musel predem rict, byl by to nadstandart.
19. led 2007 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pauli, tak BWL znamena Betriebswirtschaftslehre (neco jako ekonomika podniku nebo podnikova ekonomika), proste ekonomka zamerena na podnik. Jeste existuje Volkswirtschaftslehre a to je neco jako narodni hospodarstvi.
Oboji pojisteni mam, protoze v Cechach mam stale statut studenta a tady v Nemecku se na me, jakozto na manzelku, vztahuje rodinne pojiste u AOK :dizzy_face: A rikala jsem jim to tam a oni me rekli, ze v CR to statem placene zdravotni pojisteni nevadi. Ze by bylo zbytecne, abych si ho platila ja sama.
20. led 2007 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mám dotaz moje doktorka mi vypočítala podle ultrazvuku že jsem 7tt+5, takže nám potvrdila rodinku. Dostala jsem mraky informací ale nějak jsem se nezaptla co znamená to 5 za tím plus. Dáte mi některá odpověď? Dík
22. led 2007 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je pocet dni. Jako od poceti ubehlo 7 tydnu a 5 dni. Odkud jsi?
22. led 2007 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek