Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

kocurek
autor
19. říj 2007

rketka
Ja jeho nati a segre rekla svoje po krtinach, kdyz mi rekly napr. proc jej oblikam do tohpdle, proc mu davam capicku na usi, kdyz bylo teplo-ale foukal sileny vitr 😕 , proste uz se nebudu hadat, at si vse vyridi Ruben s nima.

Kdybych byla v Madridu, prijela bych do Segovie, je tam hezky. 🙂
Tady lije aje jen 5st, na horach snezi. 😨

kocurek
autor
20. říj 2007

Holky, zima zacala, je zde nadherne bilo, snezi!!!!! 😅

kocurek
autor
21. říj 2007

Eriček dnes řekl TATA! 😉 Pomalu se chystám na odjezd, zítra balím a v úterý frrrr nach Madrid. ☹ 😅

rketka
22. říj 2007

Tak co Kocurku, uz mas cestovni horecku? To uz Ruben musi doma pekne surovat 😀 😀 😀 , aby bylo po takove dobe doma vse v poradku co? 😀

kocurek
autor
22. říj 2007

Mam nabaleno, ale je to sila po 10 mesicich, vubec se mi nechce, tedy nikam jet, ale za tatinkem pojedeme radi. Odpoledne mam rozlouceni s babickama a zitra frrr nach Spain, doufan, ze odletime, byla sila mlha rano a hlasi dnes a zitra vitr o rychlosti 108km/h.Mame zde snih, je nadherne bilo. 😅 Priste se ozvu uz od vas blizko...

doubek
22. říj 2007

Tak to je sila s tim snehem. To si zatim jaksi neumim predstavit. Tak Karin, tady je lip.
Bilo na vanoce, ted jeste ne. 🙂
Stastnou cestu.

poletucha
24. říj 2007

ahoj holky, v únoru se stěhujeme s manželem do Alicante ve Španělsku, snažíme se pátým měsícem o mimi, tak by mě moc zajímaly nějaký informace, co se týká zdravotní péče a tak...jsem z toho trošku vyklepaná 😀 Jak se vám žije s miminkem v zahraničí? Jsou tam nějaký podstatný rozdíly? 🙂

kocurek
autor
25. říj 2007

Ahojky, jsem v Madridu 🙂 ☹

caira
25. říj 2007

ahoj holky, muzu se pridat? Ja ziju v anlii, co vy ostatni? vidim, ze je to tu prevazne spanelsko, co? 🙂

doubek
26. říj 2007

poletucha- podle nasich zkusenosti, kazda provincie to ma jinak. ja si to velice chvalim(Guipuzcoa). Ale vyklepana urcite byt nemusis. A s miminkem je to tady prijemne, lidi tu maji radi deti. 🙂

markeeta
27. říj 2007

ahoj, tak po delsi dobe jsem zase tady

mausi: ja sem sem prijela jako aupair, nordistiku jsem nestudovala. Island moje vysnena zeme nebyla, ale vzdycky me zajimalo jak se tady musi zit a nakonec tu taky ziju

alex: ja ani fusak nemam, mame plno kombinezek a dost se nam osvedcili
si neumim predstavit jaka je ve spain zima, tady mame mirnou zimu

markeeta
27. říj 2007

kocurku: stastnou cestu
ty jsi byla celou dobu s Erikem v CR a tvuj manzel zase ve Spanelsku?

kocurek
autor
27. říj 2007

markeeta ahojky, jo, porodila jsme v CR, ale tatinek za nama jezdil pravidelne na delsi dobu, ale uz jsme opet zpatky v Madridu, ale abych pravdu rekla, nemohu si zvyknout, jen Ericek ma stejny rezim, jako v CR. Ç

holky, jen koukam, dnes bylo jen 10st a foukal studeny vitr, lidi nosili zimni bundy, salky, deti dokonce fusaky, ale HLAVICKY MIMINEK BEZ CEPICEK, CHAPETE TO''''''' 😲 ted jsme konecne pochopila, proc tchyne se divila v lete, kdyz u nas byla na krtiny, ze jsme dala malemu letni cepicku na usicka, kdyz byl fukec.......... 😉

mishita
27. říj 2007

Taky na me obcas hledi trochu divne kdyz dam male cepicku a hlavne ze ji vozim stale v hlubokym kocarku. Je fakt, ze kdyz tu bylo jeste tepleji tak jsem ji vozila v autosedacce, protoze ted uz v ni sedela pohodlne. Kdyz je ale zima tak je hezky zabubakovana v hlubokym a s cepickou a komu se to nelibi at mi ...polibi..no neeeeeeeeeeeeee 😀

kocurek
autor
28. říj 2007

to mas recht, jak se rika..... 😀

rketka
28. říj 2007

taky jsem si vsimla, ze tu deti nemaji cepice, ani v lete ani v zime, fakt divny. Vzdyt nejen zima, ale i to slunce je nebezpecny a slunecnik mi prijde docela na prd, sice trochu pomuze, ale furt ho clovek musi stelovat pri jakekoliv zmene smeru. V lete ji davam takovy srandovni kloboucky, satecky a capky a kazdej se naopak smeje, jak ji to slusi 😀 Jo a hlubokej kocar jsem mela skoro do 7 mesicu.

kocurek
autor
29. říj 2007

Holky, dnes byl uspecvh, byla jsme v drogerii a maly zacal zvatlat, tak se hend kazdy dival do kocarku a rikali, jak je pekne v TEPLOUCKU!!!!!! 🙂 necekala....to jsme od Spanelu Maly si hezky sedi v capazu, kouka ven.....a je mu teploucko 😅

kocurek
autor
30. říj 2007

Holky, chtela jsme se zeptat, zda existuji stramlpe, jako u nas pro mrnata.Dnes jsme byla ve 3 obchodech a koukali na me jak na.... ☹ Dovezla jsme si z CR, ale...

rketka
30. říj 2007

Kocurku nejak nevim, co to jsou strample 😀 Nejaky moravsky vyraz asi? 🙂

kocurek
autor
30. říj 2007

Ahaaaaaaaaaaaa, tak tedy puncochace???? 😅

rketka
31. říj 2007

Myslim, ze v Alcampu jsem neco podobneho videla, jo a vlastne jsem kupovala i v jednom malym detskym obchode a uplne v pohode, vypadali skoro stejne, jako ty cesky, rikaj tady tomu leotardos.

kocurek
autor
31. říj 2007

Diky, papapa do tepla...nam asi roste dalsi zoubek, mame teplotku a je citit, ale jeste s enevyklubal, to by byl uz 8. v poradi..

kocurek
autor
31. říj 2007

Zacala litat pravidelna linka Brno-Barcelona 😉

mishita
31. říj 2007

Zacal litat Ryanair Brno Gerona, al eto je mi prd platny. Let z Gerony do Brna je totiz v 7 hodin rano takze by byl problem se tam v takovou hodinu dostavit. Skoda ze nelitaji Brno Madrid. To bych si vzdy tak jednou mesicne skocila domu na kafe 😉
Ty leotardos jsem tu taky videla v jednom detskem obchode. Ale mam jich dost z Cech.alespon pro zatim a na Vanoce zase nakoupime do zasoby.
zotra nam uz prijdou zednici a zacnou delat sklep, takze budu mit plnej barak prachu a pruvan....Snad to zvladnou rychle nez bude venku uplna zima. A od pristiho tydne zacneme chodit s amcou do plavani, tak jsem zvedava jak se ji to bude libit. Hlavne aby si zvykla na vodu 29-30 stupnu. Je totiz silena zmrzlina 😎

rketka
1. lis 2007

Jezis Mishito to vam jako budou v hotovem dome kopat sklep? To si nejak nedokazu predstavit. To budes mit bordel a prach vsude, co vas vedlo k takovymu rozhodnuti?

kocurek
autor
1. lis 2007

mishita Vubec ti nezavidim. Ja byla doma v CR a menili nasim okna-zateplene, delali to jen sice jeden den a pak uklid, ale bordelbyl vsude, ja jsem se nastesti na 3 dny vystehovala k babicce, teda prababicce, jelikoz nasi jen vytirali, utirali dalsi 3 dny a to bylo nadherne a teplo, tak to super schlo. 🙂
Hlavne at se nenachladite.... 🙂 🙂 🙂
Leotardos jsme videla a cena??? 7-12 EUR

kocurek
autor
2. lis 2007

Holky, tak jsme dnes cetla clanek, ze deti na celem svete se zacinaji ucit cist od 6 let ve skole, ale ve Spanelsku je to mezi 3-6 lety, dle skolky!!!!!!!!! 😢

mishita
3. lis 2007

My nekopeme sklep, je to prostor pod domkem a ti co ho staveli ho nechali "de obra" takze jen cihly, kriva podlaha u stropu odpadni trubky atd. A do ted jsme nemeli penizky abychom to zkulturnili, ale ted to chceme udelat, nez mala zacne chodit, aby mela vetsi prostor na hrani. Vsak co vam budu vykladat o velikostech pokojiku ve spanelskych bytech... Takze tam mame asi 55 m2 tak z toho chcem udelat takovej rustikalni obyvak a hraci koutek at si pak ma kam vodit kamarady.
A nastesti jsou rumunsti zednici celkem vychovani a tisi, dokonce po sobe pred odchodem i zametou schody dolu. Takze bordelu ani tak moc neni a poslusne zaviraji dvere kdyz chodi kourit ven...zakazala jsem jim totiz kourit ve sklepe, jde mi kour nahoru a nesnasim to...zitra ale jede J do Ceuty na 3 dny tak nebudu moct jit s malou ani na prochazku, protoze samotny je tu nenecham. A bohuzel nemam nikoho kdo by bud pohlidal delniky nebo sel s malou ven...
Jo, tchani se predali, pry nam dali obalku se 300 eurama pro malou. Otevreli jsme ji totiz ucet tak ze to tam mame dat. Je to sice hezky, ale kdyz ji za to ani nemuzu nic koupit tak zase bude dal bez darecku od babicky. Leda ze bych ji dala ty papirky na hrani... 😉

mishita
3. lis 2007

kocurek: uz jsme ti poslali hlas, a pokud to stihnem tak poslem i zitra 😝

doubek
3. lis 2007

Ahoj- leotardos jsem koupila jedny v CR a neybly vubec levnejsi nez tady.
To je neco s tim ctenim- holt budou chytri. 😀
Mishita- tak takovy papirek dal vcera muj tchan male do ruky a hadej kam si ho dala ona. Ale doufam, ze scena, kterou jsem udelala bude pro priste vystrahou. Tak silene jsem se uz nenastvala ani nepamutuju. Takovy hnus. Jeste ted jsem nasr... Hracku od neho take jeste nevidela. 😠