Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

doubek
13. dub 2007

Ahoj,
ja taky nedavam dupacky. Myslela jsem, ze mi budou chybet, ale mam ji taky jen v bodycku a ponozky, nebo neco jako teplacky. A takove ty kombinezy vubec. Navic jsem vschno nakoupila velky( 3-6 mesicu), takze musime jit koupit i neco maleho 😀 . Nemela jsem odhad.

mishita
13. dub 2007

A co na spani? Zadny pyzamka s nohavickama a dlouhym rukavem? Budu totiz rodit na klinice a tam mi pro mimi nic nedaji, ani plinku. Takze si musim vsechno prinest sama, dokonce i veci na koupani...Bodicek mam celkem dost, ale vetsinu uz trochu vetsich, no co, vsak do toho doroste. Diky za rady mamky 😀

rketka
13. dub 2007

je doubku, ty jsi se uz ukazala, jak to zvladas, jaka je mala, pis, jsem zvedava 😀 Jak je velika, ty mi vubec nic nereknes ☹
To ja mela opacny problem, ty nejmensi veci ji nebyly 😀 . Ted ji prosim davam bodicka velikost 18-23 mesicu, ty velikosti casto neodpovidaj, jsou ji trosku vetsi, ale ne nijak zvlast. No ale musim rict, ze uz dva mesice nepribrala, vazi 10 kg a meri 73 cm.

Myshito, vubec si s tim nedelej starosti, to prijde samo 😀 V cervnu bude moci spat taky jen v bodicku, maximalne pres ni prehodis nejaky prosteradylko a kdyby byla zima, tak mej v zasobe aspon jedny maly dupacky.
Mala mi ted v tomto pacasi spinka v bodicku s dlouhym rukavem a v dupackach, ale to proto, ze nemame zrovna vedro a ona se v noci odkopava. Koupila jsem ji taky miminkovskej spacacek, kdyz je opravdu zima.. 😀
A jak je mozny, ze ti v nemocnici nic nedaj, ja dostala naprosto vsechno vcetne kartacku na zuby, hrebenu, kolinske, mydla, a pantofli-jak v hotelu 🙂 . Plinek a vlozek nam davali taky neomezene, dvakrat denne doplnovali, kdyz nahodou dosly, sestra ochotne prinesla dalsi

doubek
13. dub 2007

Ahoj, ja jsem taky mela uplne vsechno, neceser pro me i pro malou. Pak jsme meli takovou mistnost, kde se mohlo prebalovat a kde se koupalo a tam bylo vsechno.
Mishito, proc jdes rodit na kliniku. Ja jsem byla velice spokojena, muzu rict, jak pise rketeka, hotel 5 hvezdicek. A jednani taky suprovy.
Rketka: mala nechce pit z prsa, tak musim odsavat a to zabere casu, ale budu se snazit napsat. Promin. Jinak je hrozne hodna. 🙂

mishita
14. dub 2007

Chodim k doktorovi pres Asisu a skvele si rozumime a bude me rodit. Takze musim rodit tam kde dela on, coz v Madridu je Nemocnice Monte Principe. V nemocnicich de la Seguridad Social ti daji vsechno, ale bohuzel s nima nemam moc dobry zkusenosti. Tchana ted pustili po 4 mesicich a chytil vsemozny infekce a bakterie jen vinou spitalu. Fakt hruza. Navic to vypada, ze se ji jen tak nezbavi a zustane mu chronicky, tak z toho mam hruzu, hlavne az se mala narodi. Doktori mi sice rikaji, ze je maly riziko prenosu, ze mam byt v klidu, ale i tak z toho mam trochu strach.

Doubek:je sranda, ze jsme si vybraly stejny jmena pro holciny 🙂 zadnou jinou Amalku tu neznam. Cast manzelovy rodiny zije taky u San Sebastianu a divili se tomu jmenu, ze tam je bud Amelia nebo Amaya ale ne Amalia 😵

mishita
14. dub 2007

Jeste mam jeden dotaz: rodily jste s epiduralem? Vim, ze to tu pichaji skoro vsem, ale ja jaksi nejsem rozhodnuta a mozny nasledky a rizika me brzdi. Jakou jste mely zkusenost?

rketka
14. dub 2007

Epidural byl uplne v pohode, vubec to neboli, neskutecna uleva, sice mi mohli dat jen tu nejnizsi davku kvuli jednomu mensimu zdravotnimu problemu, pomohl mi tak jen asi na 2 hodiny, ale zaplat panbuh za ne. Nohy jsem normalne citila, kdyz jsem se jich dotkla. Nasledky zadny, nejaky boleni hlavy nebylo.

lucija76
14. dub 2007

Doubek: moc gratuluju k miminku!!!! Holcicka je prekrasnaaa 😵 😵 😵
A co porod?

Mishita: Ja epidural nechtela,prave kvuli tem rizikum,a koukali na me jak na blazna,protoze tady to taky pichaji vsem...Ale po 12 hodinach silenych kontrakci a otevrena porad jen na 2-3cm mi ho znovu nabidli a ja zbabele kyvla 😀 Trvalo teda nekolik dalsich hodin nez sehnali doktora co mi ho pichnul,ale ta uuuulevaaaa potom,to byla naaaadhera,necitila jsem pak vubec zadnou bolest.. Dalsich cca 10 hodin totiz trvalo nez jsem se otevrela poradne a mohli jsme rodit..na ten konec mi ho utli,abych citila kontrakce a mohla tlacit. No ale bez epi bych asi neporodila 🙂

doubek
14. dub 2007

Lucija: Dekuji za gratulace. 🙂 Kde jsi nechala cepicku?? 😀

Mishita: Jak to myslis , ze tady (Guipuzcoa) neni Amalia, to je Spanelsko stejne jako Madrid. 😲 JA taky neznam zadnou Amalku, jenom tu vilu od motyla Eamanuela. 🙂 A pak jako dite jsem mela knizu od Amalie Kutinove a ta se jmenovala Gabra a Malinka. Ted v porodnici jsem videla, ze jedna pediatra se jmenuje Amalia.

lucija76
14. dub 2007

Cepicka uz nebyla aktualni 😀
Krasne jmeno jste vybrali! Jak to jde doma?

doubek
14. dub 2007

Diky, jde to dobre. Jsem moc rada, ze nam sem nechodi zadni lidi, zvladame to v pohodicce sami. Dnes jsme spali az do deseti a vcera do jedenacti. Amalka ji v jednu, pak ve ctyri a dnes v osm a pak az v jedenact. Takze se hezky vyspime. Pouze nechce pit z prsa, takze ji to mleko musim odsavat a pak ve flasce.
A co u vas?

lucija76
14. dub 2007

Tak ja ti ted psala do dubna,tak to ignoruj prosimte 🙂
To je parada,my taky vyspavame do 11 😀 To je zajimavy ze nechce pit z prsa..jak to? Mas recht,ja bych se zpocatku taky krasne obesla bez navstev,tedka jsme v pohodicce 😀 Akorat vyrazime na prochajdu..je tady krasne,jak se ve Spanu?

rketka
14. dub 2007

Vilu Amalku jsem hrozne milovala, nejoblibenejsi vecernicek. 😀
Holky, moje temer desetimesicni dite se stale budi po trech hodinach na kojeni (i kdyz ji to trva pak jen asi 5 minut), nevim, jak ji to odnaucit, jedinej zpusob, jak se trochu vyspat je, ze si ji vezme k sobe tatinek a spi spolu, a to tak maximalne 6 hodin. Takze spime ted oddelene 🙂 . Zkouseli jsme i neco vydatnejsiho, ale stejne se po tech 3 hodinach probudi, ma to ze zvyku, ale bohuzel cajem ji neobelstime... Jinak je ale moc hodna 🙂

doubek
14. dub 2007

Tak tady je tak hnusne, ze chceme taky za chvilku vyrazit a mam strach, ze bude prset, tak jak ted furt prsi. 😢

kocurek
autor
15. dub 2007

ahoj holky, tak tady ctu o obleccich, tak ja marne shanela malilinkate kosilky, vse Erickovi bylo velke....i vel. 50. vlalo mu to, foukalo dovnitr. Hlavne nezapomente, ze i kdyz je male obleceno, nehybe se, stale jen lezi, i v kocarku, je treba jej trosku vice oblect....
tak hezky den vsem.papa

kocurek
autor
15. dub 2007

mishita-novorozene potrebuje dostatek tepla, v nemocnici je davaji na vyhrivaci podusky. a stejne nejlepsi teplo je teplo vlastniho tela..... 🙂

rketka
15. dub 2007

Pokud se mimi narodi v zime, tak to je jasny, ze musi byt nabalene, v cervnu tu ale je hodne pres 30 stupnu a to je neco jineho 🙂, sama mishito uvidis, to poznas, jak malou obleknout.

doubek
15. dub 2007

Rketka,napisu ti, co jsem cetla. M.Bocanova psala, ze nejaka jeji kolegyne ji poradila, at dite zabetonuje. Udelat trojitou davku mleka. Psala, ze to pro jeji dceru zabralo. Pisu jen to, co jsem cetla. 😎
Muj syn, kdyz byl maly, tak jeste ve dvou letech jsem musela vstavat a delat v noci kakao. Taky mi lidi radili caj. Vubec to nezabralo a budil se vicekrat.

rketka
15. dub 2007

To s tou M. Bocanovou jsem taky cetla a odkaz mi na to poslalo nekolik lidi 🙂 - bohuzel vysledek stejny jako pri kojeni - probuzeni se po trech hodinach. Mam pocit, ze nema hlad, ale je to zvyk, je od narozeni jak hodinky, temer na minutu. Cajicek bohuzel nezabira. Myslela jsem si, ze chce proste prso, ale brala i lahvicku, takze to zase vypada na hlad, fakt nevim. Tak ted aspon s tatkou vydrzi tech 6 hodin, jednou i 8, ale ne vic. Budu doufat, ze to snad nekdy skonci.

kocurek
autor
15. dub 2007

Holky, pokud je mimi moc male, novorozene, tak normalne se dava cajik, ale jen aby nemelo v ustech jen mlicko....dava se jen, aby si cuclo.

kristynaw
17. dub 2007

ahoj holky,tak jak se mate?my jsme ted s manzelem na skoleni v Ohaiu a nemame net,musim chodit do knihovny,tak tu moc casto nejsem. Doubku,moc gratuluji k miminku🙂 a nauc manzela anglicky at mu priste rozumim😀

rketka
17. dub 2007

At ho spis nauci cesky 😀 😀 😀

kocurek
autor
19. dub 2007

kristynaw : rketka ma recht, jak se rika. Manzel by mel umet cesky. Ten muj se snazi, kdysi to flakal, ale od zacatku tehotenstvi to zacal brat vazne, jelikoz vi, ze s mimcem mlivim jen a jen cesky.....

Tak vam vsem hezky den. Meli jsme v CR hyce, jak v Africe, 25st dokonce predvcerem, ale vcera silene bourky y teplota jen 7st, ale dnes opet nadherne...slunicko, teplo..... 🙂

mishita
19. dub 2007

Taky bych rada aby se manzel naucil cesky, ale moc se do toho nema. Kdyz jsme s Cechama tak uz se sem tam neco domluvi a snazi se, ale jakmile jsme zase sami tak na to kasle. Uvidim az se narodi mala, protoze muj umysl je na ni taky mluvit co nejvic cesky, ale asi to bude dost narocny, zvlast kdyz budou ostatni Spanele pritomni a nebudou mi rozumnet.
Kocourek: Kdy se vracis do Sp.?

kocurek
autor
19. dub 2007

mishita- jeste presne nevim, pocitam tak koncem kvetna. az dosahneme 3000g a budeme moci letet. pritel odletel 9.4. a uz volal, ze ma letenku na dalsi puente....coz jsem vubec necekala.
tak papa vsem z RODNE VISKY... 😉

rketka
19. dub 2007

Ja jedu zase v pondeli do Prahy, vcera jsem si koupila letenku, asi zase zustanu mesic, vsem uz se moc styska po malé, tak ted musim litat proste casteji 🙂

Kocurku, to jeste Erik nema tri kila?
Moje dite pribiralo kilo mesicne do pul roka, ted uz nastesti zarazila, v 10 mesicich ma stejne jako v sesti, uz bylo na case, mam totalne oddelany zada 😝 No u kazdeho mimi je to asi jine, i kdyz mi doktorka tenkrat rikala, ze maj pribyvat okolo 200 g týdne.

mishita
19. dub 2007

To vam holky zavidim to byt v Cechach. Nevim jestli to je tema hormonama, ale dnes je mi jaksi specialne smutno po rodine a Cechach vubec. Az bude mala na svete taky planujeme byt co nejcasteji v CR, alespon nez budu muset jit do prace a dokud bude mala litat zadarmo 🙂 Ted uz si letet netroufam, preci jen jsem uz ve 34 tydnu tak musim pockat az do zari.

doubek
19. dub 2007

ahoj holky, nestiham internet. kdyz sedim, tak mam stale volnou jenom jednu ruku a to se spatne pise. 😉
kristinaw. diky za gratulace

kocurek
autor
20. dub 2007

rketka
jeste nemel, ale ted jej obleknu a zajdu do poradny si jej jen zvazit a uvidime, jak jsme porostli. Na kontrolu po sestinedeli jdu v utery....
Vim, ze tedi maji pribirat, ale zalezi hodne na zdravotnim stavu a porodni vaze....kdyz je mimi moc malinke, nevejde se mu do briska toho tolika....

kocurek
autor
21. dub 2007

Maminky a tehulky, tak uz nastesti mame 3400g,52cm v 6. tydnu. Sla jsme se vcera zvazit a pani doktorka mi uz udelala kontrolu,jako po 6.tydnech. Akorat jsme nemocni, mame rymu, takze vymazavame nosanek. Pristi tyden nam opet priletio tatinek, tak bude hned veseleji..... 😅
Prijemny, klidny a nicim neruseny vikend.

Citát dne:

Láska nezná stáří.

[Stendhal]