Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

meleri
19. čer 2008

Jinak přesně jak to psala Schiffa, v Evropě se bohužel asi těžko setkáme s těmi co se nechovají jak hulváti, ale třeba taky i pracujou a mají vzdělání..tihle jsou u nich doma..
Tady ve Francii je častý model: muž- dělník, řemeslník, ale taky často nezaměstnaný. Jeho žena - v domácnosti, na krku 8-15 dětí, negramotná, bez vzdělání. A ta generace těch co se narodila tady většinou není o moc lepší..spíš sedí na pracáku, kradou, atd...
Neuražte se, ale od cikánů to nemá daleko...a to si ještě říkám, zlatí cikáni, pokud nelezete do jejich čtvrtě, tak vám dají pokoj.

meleri
19. čer 2008

jináč sory, ale oni mě prostě serou. A to z toho důvodu, že je musím denodenně vídat-ve městě, v práci, ve škole, na úřadě..vadí mi ta jejich agresivita, nadřazenost a sprostota....jako rasisti a hlavně šovinisti se chovají oni a ne Francouzi. s těma moc špatné zkušenosti nemám..o nic víc nebo mín než s čechy. tak asi tak.
A v žádné arabské zemi jsem nebyla, abych to mohla posoudit, ale z literatury, televize vím, že tam ženská musí kušovat. Takže bych se tam fakt narodit nechtěla.

mishita
19. čer 2008

Myslim si, ze opravdu nema cenu, aby s etu nekdo urazel. Kazdy ma pravo napsat svuj nazor a alespon s eneco priucime a dozvime z jinych kultur. Bohuzel je pravda, ze ve Spanelsku taky nejlepsi zkusenosti s Arabama nejsou, ale je to asi fakt, ze je to hlavne kvuli socialni skupine emigrantu, ktera neni zrovna ta nejvyssi. Ale tak je to i treba s Rumuny, ktere napriklad ja opravdu nemuzu vystat. Mam s nimi bohate zkusenosti a pokazde, kdyz poznam nejakeho noveho, tak se snazim brat ho bez predsudku, ale nakonec do dopada vzdy stejne!! A taky kde je ta tolerance? Evropa je plna muslimskych mesit a nikomu to nevadi. O tom ale, ze by se v arabskych statech mohly stavet kostely teda nevim. A hlavne, kdyz se nekam pristehuju, musim respektovat a prizpusobit se alespon zakladnim zvykum te zeme a ne jenom chtit, aby se respektovalo me vyznani a zvyky. Viz satek na hlave do skol atd...

aguii
19. čer 2008

Ja si zase myslim,ze mesity nikomu neublizej,pokud se modlej mezi svymi a nevynucuji si to ve skolach atd., kde by mohli ovlivñovat jinou kulturu.S tim satkem ale nemuzu vubec souhlasit,komu to muze vadit?Pro ne je tezky se integrovat(pro vetsinu) a jestli je to pro ne nejaky symbol,nebo zvyk,nikdo nema pravo jim cokoli do toho mluvit a snazit se jejich kulturu anulovat.

meleri
20. čer 2008

no ja uprimne nemam ani moc zajem do jejich zemi jet....me spis laka sever - Kanada, Island, Norsko...takove zeme bych chtela navstivit...ale smazit se nekde mezi protivnymi lidmi...ne dik...

Jinac se priznam, ze ty satky mi teda nevadi, to je podle me to nejmensi. Vubec ty zenske se nijak zle neprojevujou, spis ti chlapi..akorat ty turkyne jsou taky pekne semetryky.

Jinac holky napiste o necem jinem taky...🙂
nevim jak u vas, ale tady to vypada, ze uz bude snad krasne. Uz skoro cele tri dny je teplo a krasne.

Vcera tady byl svatek hudby, takze pod okny jsme meli koncert...bylo to fajn; sli jsme se projit. dneska mam jeste po praci skolu..

Jinak se uz moc tesim ze maji prijet nasi.

kocurek
autor
20. čer 2008

Ahoj holky, zdravim z CR. Nemma cas vas docitat...je zde nadherne, vcera bylo 32st a dnes jen 28 a je zatazeno....zaciname si u babiicky a dedecka uzivat. V po jdu na klistovku a ut na ockovani a preventivku...mavam do dalek...

mishita
20. čer 2008

Me satky taky nevadi, jen to uvadim jako priklad, ze v evropskych zemich se docela hodne toleruji arabske zvyky, ale v arabskych zemich evropske az tak moc ne.
JInak dnes je tu 33 stypnu, vedro jak blazen. To je na pocest meho tatinka. Nasi jsou totiz na ceste za nami, zitra budeme krtit Amalku tak se aspon v kostele ochladime. Segra s deckama se rachaji v bazene, alespon s eohreje. Uz ma skoro 24 stupnu a to uz s eda. Decka se ale koupalu ikdyz mel 19!!! Nechapu. Byli jsme na trhu tak jsme jim nakoupili sukynky a saticky a kratasy, i ja si koupila jedny satky a 2 piratsky kalhoty. Neber to za ty prachy 😀 . musim zacit rychle gruntovat a vsechno chystat. Budeme totiz zitrejsi oslavu krtin delat tady doma a na zahrade grilovat, tak ma prace ned hlavu. A veci a lidi je tu pozehnane. Snad to vsechno probehne v klidu a uzijem si to.
Pekny vikend vsem!!

meleri
20. čer 2008

Mischito; mas pravdu; prave proto bych tam nechtela jet; aby tam po me nejaci blbi chlapi rvali; ze chodim v kratasach... 😠 radsi nekde mezi rozumnejsi lidi.
tak to si uzijte to bude vyznamny a krasny den; kdyz jde o krtiny!
tady je taky horko; ale sedim v kamennem baraku ve skole kde je kosa.... ☹ radsi bych byla venkuuuu...no; jeste jedna hodina a konec.
vecer je zase koncert ale v jine vesnici; tak tam pojedem. 🙂
preju vam taky pekny vikend plny slunce.
ahoj

doubek
20. čer 2008

Mishita- muzes bliz specifikovat jaci jsou Rumuni? Ja si o nich nemyslim nic dobreho, diky zpravam z televize, kde porad slysim, co kde udelali. Taky nechapu, jak tak chuda a cikanska zeme mohla mit pristup do EU?

schiffa
20. čer 2008

Ahojte holky. Prisla jsem se kouknout jak se rozvinula diskuze o netolerantnich Arabech. Nevim jak jste prisly na to, ze v arabskych zemich se evropske zvyky netoleruji ve srovnanim s tim, ze v evropskych zemich ty arabske naopak plne tolerovany jsou (s temi satky ve skolach to nebyl zrovna nejlepsi priklad tolerance, vzdyt ve Francii jsou dnes jiz ve verejnych skolach zakazany a cetla jsem, ze Belgie chce nasledovat). V arabskych zemich te nikdo nenuti nic dodrzovat, akorat se tedy povazuje za nevhodne promenadovat se tam v minisukni ci jist jidlo na ulici v obdobi Ramadanu, ale to jde spise o to jim ukazat, ze beres na vedomi mistni zvyky a ze je respektujes. A tohle nema nic spolecneho s Araby ci s Islamem, toto je dle meho nazoru spise otazka porozumeni, respektu a tolerance cestovatele a tyka se kazde zeme s odlisnymi zvyklostmi, do ktere clovek zavita. Evropsti turiste se v arabskych zemich ale stejne prochazeji polonazi, a nic vazneho se nedeje. Samozrejme pak clovek nemuze byt prekvapen, ze se na nej vsichni divaji ci pokrikuji. To je vcelku pochopitelne, ze kdyz se clovek takto lisi od ostatnich, ze bude centrem pozornosti. Kdyby se nejaka zahalena v cernem od hlavy az k pate prochazela dejme tomu u nas v Ostrave, tak je taky ve stredu pozornosti. Kdyz jim ukazes, ze mistni zvyky respektujes, budou te respektovat zpatky, kdyz se tam budes prochazet polonaha, tak si to dle jejich zvyku a chapani (a hlavne omezenych zkusenosti) vysvetluji jako ze jsi lehka divka a za tu te pak berou.(Avsak, meleri, pokud na tohle nejsi a exoticke zeme te nezajimaji, tak prijed k nam do Kanady - je tu moc krasne a ja te provedu Montrealem). Takze, shrnu-li to, NAKAZANO NENI NIKDE NIC, a jedine k cemu dojde je, ze kdyz se Arab prilis lisi v evropske zemi ci Evropan v zemi arabske, ze se prirozene stanou stredem pozornosti a tercem usklebku. Vynechavam z diskuze Saudskou Arabii, kde panuje super extremisticky rezim, a kde zahalovani skutecne nakazano je, ale tam stejne zadny turista ani nedostane vizum. To same plati pro Katar. Pak samozrejme Iran, ale to dnes taky neni prilis popularni turisticka destinace – nechapu proc, je to nadherna zeme a lide jsou k cizincum obzvlaste mili. Loni jsem tam byla a musela jsem nosit satek a dlouhe obleceni, nicmene nabozenska policie se tam prochazela a kontrolovala mistni divciny, jestli jim nevykukuje prilis vlasu, delku obleceni, atd., avsak mne si vubec nevsimla a to jsem mela pul hlavy z satku venku. Jde jim opravdu o mravy mistnich, cizince berou s rezervou. Pokud vim, tak tato situace Irancum samotnym moc nevyhovuje, je to spise politicka zalezitost a jak jsem jiz psala, Islam je k politickym cilum velmi lehce zneuzitelny. Pred prichodem Ajatollaha Chomejniho (1979) byl Iran supermoderni pro-zapadni zeme s evropskymi zvyky (obleceni, moda, atd.), Islamska revoluce to bohuzel posunula o par let zpatky. Dnes je to tam ale urcite uvolnenejsi nez v 80tych letech. Nicmene Iran neni Arabska zeme, takze je asi stejne mimo diskuzi.

K tomu tedy pridavam, ze ne kazdy Arab je muslim a ne kazdy muslim je Arab. Na svete zije kolem jedne miliardy muslimu, avsak Arabove z nich tvori mene nez jednu tretinu. Asi 20 az 30 milionu Arabu (coz je tedy 7-10% arabske populace) jsou krestane. Pokud vim, tak celou jednu tretinu obyvatelstva Libanonu tvori krestane (Maronite), v Syrii to bude alespon 10%, v Egypte (Koptove), Jordansku, Palestine ci Iraku o nejake to procento mene, nejmene asi pak v zemich Maghrebu. Vsude v arabskych zemich se proto samozrejme nachazi SPOUSTA KOSTELU (tedy primerene k poctu mistnich krestanu), a to jak z ruznych historickych obdobi tak kostely zcela moderni. Krestane v arabskych zemich ziji po staleti s muslimy celkem v harmonii, a v klidu si tam praktikuji svoji viru. Nenapada mne zadna arabska zeme kde by tomu tak nebylo, samozrejme opet s vyjimkou Saudske Arabie. Saudska monarchie striktne zakazuje verejne vyznani jakekoliv jine viry nez Islamu. Zije tam asi 1 milion krestanu, ale v podstate vsichni jsou to cizinci (z Filipin, Indie, ze Sri Lanky, no ale taky Americane, atd.), kteri jsou zcela ochotni se verejnych modliteb zrici, jen kdyz si tam vydelaji $$$, takze to asi neni zadny prakticky problem, spise symbolicky. Onehdy jsem cetla, ze kral Abdullah navstivil Vatikan a vyjednaval se samotnym papezem, a ze snad tedy nakonec povoli stavbu prvniho katolickeho kostelu v SA. Mozna, ze jsi mishito s temi kostely mela na mysli prave Saudskou Arabii? Na druhou stranu se mi vybavuje, ze nekdy pred 15 lety v Cechach nejaky sejch chtel postavit mesitu a byla z toho celonarodni diskuze, spousta petic, atd., takze z toho nakonec seslo. Nevim jak je tomu tam dnes, ale Cesi jsou obzvlaste xenofobni narod, takze mne to tehdy ani neudivilo.

Taky preji hezky vikend. 🙂

zuzik_p
20. čer 2008

Ahoj holky. Koukam, ze se tu rozvinula velka diskuze..
Schiffa, dekuji za prispevky, sama bych to nenapsala lip a vystizneji, se vsim s tebou souhlasim.
Meleri, je mi lito, ze mas takove zkusenosti. Ale na sefa chlapa blbce narazis pomerne snadno kdekoliv.
Nez jsem zacala zit v egypte, tak jsem jako vetsina lidi zde mela za to, ze arabove jsou nebezpecni a potencialni teroriste atd. Proste presne takovy obrazek jaky prezetuji media. Bohudik to tak neni. Muj manzel je 1 z nejtolerantnejsich lidi co znam, je to uzasny clovek. Biohuzel uz jsem v cr a tudiz bez neho, ale pred porodem pricestuje, tak se nesmirne tesim.

aguii
20. čer 2008

Opravdu by jsme asi meli uzavrit tohle tema,protoze to je nekonecna polemika.Ja kolikrat nevim,jestli se mam za to,ze jsem ceska stydet,nebo byt hrda.Asi cim dal jsi, tim muzes byt hrdejsi.Doubku nevim,kde zijes a jaky mas zkusenostli ,ale ja mam v zive pameti bilboardy v supermarketech v nemecku v cestine "cesi nekradte" a nejsme na tom v cesku o moc lip,nez rumuni.Pockej az nam nastolej euro,to se teprv p......m!

rketka
20. čer 2008

Kuk z Prahy 🙂 Konecne jsem se dostala na mail.
Prave jsem dorazila z tridniho srazu s gymplem, bylo to skvely, bajecne jsem se bavila, navic je tu nadherne teploucko, ted skoro ve dve rano to je stale na kratky rukav.

Dozvedela jsem se, ze jedna nase spoluzacka bydli u Barcelony - LLoret del mar, udelala si tam oposiciones v katalanstine a ma pry super misto na radnici. Jo to by se mi taky libilo.

Musim jit spat, rano v 8 vstavam a jedu vlakem na chalupu, vsichni vcetne Laury tam uz jsou. Tak se sem snad zase nekdy dostanu. 😎

Kocurku dik za optani, let byl az na to vstavani bez problemu, presne na cas, navic jsem letela se supermodernim pul roku starym boeingem, ktery vystoupa az do 12 km a tim se podle slov pilota dostane z atmosfery a tudiz je tam mensi odpor vzduchu a letadlo ma tak o 20% mensi spotrebu, tak muze mit levnejsi letenky a tim, ze leti tak vysoko, tak ani neni problem s preplnenym nebem a s tim souvisejicim zpozdenim, protoze techto letadel zatim moc neni a to prosim mluvime o nizkonakladovych Sky europe. Pilot desne pomlouval CSA, ze maji prumerne 15 let stary letadla a jejich provoz je desne drahej. 😝

Mishita, hezky si uzijte krtiny, je to moc krasny.
My slavili prevcirem narozeniny Laury, prisly vsechny sestrenice, co maj taky maly deti, tak u nas bylo snad 10 mimin, batolat atd., no L. si to pekne uzivala 😉

aguii
21. čer 2008

Tak tu mame uz konecne leto,nikdy jsem se na nej netesila jako ted!Trochu se to teplo opozdilo!
Holky,mate vyrizeny obcanstvi?Ja si ho musim vybehat teprve ted.Dali mi listinu,co vsechno potrebuju,tak to je narez,nevim,jestli se na to radsi nevyprdnout.
hezky vikend

doubek
21. čer 2008

Aguii- to s tema bilboardama - to byla ostuda, nicmene ja jsem videla jen napisy v obchodech, asi bych to nenazyvala bilboardem. Jenze tohle asi nemuzses srovnavat, ze kvuli par zlodejickum pusobime jako Rumuni, kde jsou organizovane gangy a mafie. Jinak s tim eurem jsi to myslela jak?
Ziji v Baskicku.
Kde zijes ty?

kocurek
autor
21. čer 2008

Holky, jak tady procitam. Osobne se domnivam, ze clovek by nemel soudit lidi jen dle toho, co cte ci vidi v televizi nebo se mel moznost setkat s par lidmi a ti mu nebyli sympaticti....Napr. Rumuni....co pak Madari???? Ja v Madarsku stravilla nejeden tyden a mnoho lidi rikalo, ze jsou Rumuni stejni, jako Madari- cikani....ale neni to pravda. Cikani ziji na celem stvete, stejne jako vsude na svete najdete lidi, kteri kradou, zabijeji....tak jsou vsude na svete slusni, cistotni....vzdelani lide....
A co Spanele...ti jsou skveli??? Vsude je neco, jak pisu. Treba BAskicko, pokud byh vse brala dle zprav, neodvazila bych se tam treba zajet...ETA....
Mnohdy se muzeme domnivat, jaky stat je, ale dokud clovek opravdu neokusi, nezije tam nebo se tam nezajede podivat, ale musi se setkat se vsemi vrstvami, co tam ziji, ne jen jit z hotelu na plaz, na nakup a zpet....pak az by mohl hodnotit narod.

mishita: jak dopadly krtiny?

Zde v CR je nadherne, dnes jsmese koupali v rece....Hezky vikend

aguii
22. čer 2008

To vis,ze jsem to zvelicila s tema bilboardama !vis mam sousedy rumuny a jsou to nejslusnejsi lidi z celyho baraku a osobne jsem poznala rumuny taky jako pracanty a vubec me stvou predsudky,ikdyz muzou byt nekdy vetsinove pravdivy.

Moje mamka je cikanka a cely zivot se musela potykat s predsudkama a reklamou jakou davaji vetsina cikanu,at delala co delala,nicmene sama je taky odcuzuje.

No a ja ziju v barcelone,eurem jsem chtela naznacit,ze cesko taky po financni strance si moc nevede,ze nejsme na urovni vetsiny evropskych statu viz platy atd. a euro zase jen zvysi ceny vseho a platy budou furt stejny..

meleri
22. čer 2008

Nenaserte se ale.....
Přesně o to jde..že když se zahalená ženská producíruje tady tak po ní nikdo z Francouzů neřve....několikrát jsem tu ale zažila že mladé holce -francouzce nadali arabi do kur....ev jenom proto že měla na sobě minisukni. At mi všichni ti arabáci darebáci políbí prdel! Pár slušných arabů na prstech jedné ruky napočítám..a to jich je tady jak much...

Vy to fakt nevidíte ten rozdíl??? Oni o Francouzích říkají že jsou rasisti, ale že na ulicích vidíš nápisy "Marocco!!" "Nique la France" - Fuck France...to mi teda normální nepřijde..když se jim tu nelíbí tak a´t si táhnou zpátky do pouště...já jsem taky cizinka a nikoho tady neurážím...ani by mě to nenapadlo..francouzi jsou slušní lidé..kteří makají na to aby arabky mohly sedět na své tlusté prdeli a brát přídavky na svých 15 dětí..

Takže mi s prominutím Mischito vlez na záda...já ti taky neberu tvůj názor na Rumuny, i když jednoho jsem znala z jazykovky a byl to můj kámoš dokud se neodstěhoval do Kanady. A vůbec to nebyl žádný cigán...a i kdyby mi cigáni nikdy nic neudělali a to jich v Ostravě žije hodně.

doubek
22. čer 2008

Meleri- souhlasim s tebou v pasazi ohledne musulmanu, tady taky berou prachy a pro stat nic neudelali a spanele nemaji narok ani na euro, nejsou zde pridavky proste nic. Potom prijede familia cizincu a jdou si na radnici pro podporu. Ale je to taky spatnou politikou. Blby kdo dava, blbejsi kdo nebere.
Ale proc se navazis do Mishity. Ona asi ma sve zkusenosti s Rumuny, tak o tom pise, tak jak ty pises o musulmanes.

meleri
23. čer 2008

jo. Je to blbe..podle me si to treba zaslouzi arabsti veterani, kteri za francii bojovali ve druhe svetove valce, a bylo s nima spatne nakladano, ti si zaslouzi penize i uznani za to co udelali.

Ale tato generace....

Nenavazim, spis ona kdyz ji stve, co jsem napsala.

Jinak dneska je zas krasne; ach jo a ja sedim v praci a pak musim zas cele odpoledne natirat, no ja snad uz padnu.... 🙂

Pristi tyden to mam 16 tt a jdu na kontrolu, bohuzel bez ultrazvuku; ale snad je vse i tak v poradku...doufala jsem, ze se uz dozvime pohlavi, ale to asi bude pristi mesic...🙂

vcera jsem videla spoustu malinkatych miminek a bylo to krasne, ale nadruhou stranu mam fakt strach jestli to vsechno zvladnu!

holky mejte se, jdu robit.

kocurek
autor
23. čer 2008

Holky, kazda ma jine zkusenosti i nazor, nejde vsechny hazet do stejneho pytle...Asi jste zaponmely, ze jste se provdaly za cizince a zijete v cizi zemi, ale samy jste cizinkami v danem state....takze i na vas ci nas vsechny se vaze to, kdyz se vseobecne mluvi o cizincich, ze delaji to ci ono....a ted byste se mely zamyslet., Vzaly jste si cloveka z dane zeme, staly jste se obcany dane zeme, ale to neznama odsuzovat ostatni cizince, narodily jste se CESKY, PROVDALY, ALE STALE ZUSTAVATE ceskami, at uz jste kdekoliv na zemi... O Polacich se ve Spain vykladaji taky pekne veci, neco podobneho, jako op Rumunech a o nas Ceskach taky...mame zrovna ve Spain peknou famu, hlavne v turistickych oblastech...

Hezky den, jdeme se koupat na zahradu do bazenku, mame nadherne a zitra na ockovani ☹

meleri
23. čer 2008

Ahoj Kocurku,

u vás je taky krásně? Tady taky. Dneska mělo pršet, atd..ale jejich předpověd se moc nevydařila..já byla v práci a odpo jsem chtěla natírat ten dětský nábyteček ale manžel mi schoval barvu..a řekl mi, že to natře on at odpočívám...tak jsem byla trochu naštvaná, že to tak na mě uhrál..tak jsem místo toho umyla okna...🙂 tedkom mám pauzu a pak půjdu ven..jinak se těším že zaplavu ve středu, pokud se to teda nesplní a nezačne pršet..

A co tvůj manžel, je doma nebo už dorazil? Je mu smutno?

Jinač fakt je zbytečné to asi řešit...já nikdy francouze na cizince nadávat neslyšela, ani nikoho ze znamých ani z manželovy rodiny...jenom na turky a na araby..ale i to v tichosti...tady je cizinců hodně ale každý se snaží nějak protlouct a žít slušně...já se tady taky jako cizinka cítím, ale jak říkám, taky se podle toho chovám..tak abych tady nikoho neštvala...a musím říct, že francouzi jsou slušní a nikdy mi nikdo nic nevyčítal..spíš jsou zvědaví občas zvědaví, hlavně chlapi, a ptají se co jsem zač..ale slušně...

mishita
24. čer 2008

Meleri: nechapu, proc zrovna ja ti mam lizt na zada. Mam pocit, ze sis me s nekym spletla. Schvalne jsem procitala sve prispevky zpet a nikde jsem nenasla, ze bych kritizovala to co jsi napsala ty. Naopak jsme psala, ze tady ve Spain taky nejsou s Arabama dobry zkusenosti tak fakt nevim o co ti jde!!!!!!!!!!!!! Jen jsem psala, ze ja osobne nemam dobrou zkusenost s Rumunama a obecne nema cenu, aby se nekdo nasiral, ale to taky nevidim jako duvod, aby ses cilila. Takze bych rada nejake vysvetleni kdyz uz jsi do me tak napalila!!!
46 stranek tu byl klid a pekne jsme si psaly, pomahaly a radily navzajem. Jak mame chtit od ostatnich toleranci kdyz pri nejmensi veci co se nekomu nelibi tak se tu posila do prdele a ztraci slusne vychovani??

meleri
24. čer 2008

No jak jsi psala, že oni tolerujou cizince u nich a že tady ne tak mě to dopálilo....protože si myslím, že to vůbec není pravda...to je jediný můj důvod..ale omlouvám se ti..pro mě je to fakt hodně nepříjemné o nich mluvit, a když už o tom někdo začne tak mám prostě horkou hlavu..prosím tě, nepišme už o nich...život mi ztrpčují velmi často, řeknu li to narovinu tak dennodenně, v práci, na cestě do práce, ve městě, prostě je mi z nich na blití....
Tak se fakt nezlob! 🙂 můžem pokecat o jiných věcech ne? 🙂 Mám vás tady holky ráda, jen už o tom prosím vás nemluvte. ☹

meleri
24. čer 2008

vždyt 3/4 tvého mailu je o tom, že je obhajuješ. ale mi je to jedno. prosím tě, nepišme už o tom, radši napiš, co děláš, a tak...jestli tam máte taky takové vedra k nevydržení....

mishita
24. čer 2008

Meleri, sakra podivej se poradne na nicky jestli si me opravdu nepletes s nekym jinym. Ten kdo tu obhajuje Araby je Schiffa, ne ja. Ja naopak psala, ze oni krestansky a evropsky zvyky u nich netoleruji. Opravdu se napred poradne podivej, nez nekoho takhle neprijemne osocis na verejnych strankach. Na to taky existuje interni posta. A to, ze z neceho mas proste horkou hlavu neni podle me dostatecny duvod. Treba to bude tehotenskyma hormonama, tak se prosim te nerozciluj, jen se na to poradne mrkni, at vis, ktera jsme ktera 😉

meleri
24. čer 2008

sorry! řekla jsem nepravé osobě at mi vleze na hrb. 😀 byla to schiffa..
🙂

ale stejně, už to ve mě vychladlo..co se nasýrat kvůli takovým lidem, myslím těm arabům...ještě mi tady život osladí...

nic ve zlým holky...

holky dobrou noc

zuzik_p
24. čer 2008

Dobry vecer, meleri, ja uz se snazim na nektere poznamky lidi nereagovat, ale opravdu pouzivas dost nestastne vyrazy, jako treba ze je ti z arabu na bliti, anebo ze se nebudes nasirat z takovych lidi jako arabu...Jestli mas smulu na sefa nebo na sousedy, tak je to pech, ale mohla by to byt jakakoliv jina narodnost. Proste jsou lide spatni a dobri, ne takove a takove narodnosti.

mishita
25. čer 2008

Ahojte, tak uz z jineho soudku. Vcera mi odjela segra s rodinou, tak jsem to orvala jak mala holka. Amalka si s bratrankem a sestrenici tak skvele vyhraje a zabavi se a uci ji nove veci, takze ted ji to chybi, a me ten jeji rozzareny usmev, kterym obdaruje vetsinou jen Filipka 😉 az to zari je neuvidim. Mame tu ale aspon jeste babicku s dedou. Je tu horko, tak se koupeme na zahrade v bazene a A. je z toho nadsena. Ikdyz drkota zubama, tak nechce z vody ven. No cela mama 😀

meleri
25. čer 2008

Cau Mishito,

tady je taky strašný pařák, byla jsem si zaplavat, a jenom těch 20 minut co jsem šla zpátky z bazénu mě úplně vyřídilo...
Jé, ty máš rodiče na návštěvě? Super.. 😵 mě to taky čeká, 16 července přijedou....a ještě kamarád..

se přiznám, že taky vždycky bulím, jak naši odjedou..brácha tu za mnou nejezdí...spíš kamarádi a naši.

ahoj, já už jdu konečně něco dělat.. 🙂