Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

doubek
31. kvě 2007

mishita - na to posparto cviceni chodis sama, nebo s malou? ja jsem taky jednou byla, vzsycky se nemuzu prekecat, abych sla. je to dobry, hlavne na to bricho.
hod fotky do alba 😕

kocurek
autor
1. čer 2007

Holky, ja vam docela zavidim, ja mam po poirodu problemy s pribranim nejakeho deka ☹ nikdy jsme nebyla hubena vyzle, prosne normalni, ale ted...sama kuze a kost, doktor i vsichni kolem mi rikaji, ze mam pribrat, ale nejde to. Jim co 2h poradne jidlo, v noci taky-Nutridrinky, misto jidla, ale zda se, ze to nestaci, asi to vsechno vychodim na prochazkach...nastesti se k jidlu nemusim nutit. V tehotenstvi jsme jedla normalne, nemela zadne chute, ale ted to mam...jsme normalni?papa 😉

zdina
2. čer 2007

kocurek - nedelej si zadne nasili, telo si rekne co potrebuje. A nezapomen, ted doplnuje vse co ti mala sebrala a jakmile bude doplneno, tak muzes najednou hodne pribrat. Ted je dulezite abys mela dostatek vitaminu - hlavne vapnik. Pises ze jis normalne co dve hod. takze se kvuli tomu nenervuj. Kazde trva jiny cas nez se da po porodu doporadku 😉

mishita
2. čer 2007

Ja uz 5 dni po porodu byla na sve predtehotenske vaze. Lidi okolo ani nemuzou verit ze jsem rodila. A az ted dostavam jakz takz chut k jidlu, vubec jsem nemela hlad a musela se do jidla nutit a nesnedla toho moc.A to jsem se tak tesila ze ted budu moct poradne jist protoze muj gynekolog je vysazenej na vahu a vsechny dost hlida.
Na ten poporodni kurz co chodim je i pro miminka a je to super. Napred probereme vsemozny pochybnosti a problemy co mame..viz ja a blinkani male...a pak jsme trochu cvicily.Ty co maji mimi uz vetsi tak i s nima a ja sama protoze Amalka spinkala. A je fakt ze zkusenosti ostatnich me hodne uklidnily a ta asistentka je naprosto skvela takze mi se vsim moznym poradila.
Mala bude chtit za chvili papat a doufam, ze me pak necha aspon trochu vyspat...doboru nooooc

doubek
3. čer 2007

Ahoj,
a s kym je doma Amalka?
Nas na tom kursu uci dychat, tak aby se deloha dobre svinula a taky,ze je to dobre, aby v budoucnu neunikala moc. 😠

kocurek
autor
3. čer 2007

Co se tyka unikani moce, tak si davejte pozor na zvedani tezkych veci...to je ten zasadni problem, staci i taska s nakupem.... 😉

mishita
4. čer 2007

taky delame cviky na hraz, al enastesti jsem ani v tehotenstvi ani ted problemy s uniky moci nemela.Ale je dobry to trenovat pro budoucnost. Amalka chodi se mnou. Ted se mi zase poblinkala a to jdem odpoledne k dr. na vazeni. Tak snad to nebude moc poznat a jeste se stihne znovu napapat nez pujdem. Jinak je moc hodna a neplace.

doubek
5. čer 2007

ahoj - hlasim 5400 g a 58 cm a vyborna forma. 🙂
Az do ted jsme spaly. 🙂

kocurek
autor
6. čer 2007

Gratulujeme, jak krasne rostete. MY budeme mit v utery 3. mesice, jsme zvedavi... 😉

tetuska
7. čer 2007

Ahoj Maminky, jsem v 8 týdnu a žiji v Irsku. Byla jsem jednou v čechách u doktora, takže jsem se ujistila, že je vše v pořádku. Momentálně hledám doktora v Irsku, ale nějak se mi nedaří. Irsko je proti ČR v zdravotnictví celkem zaostale a tak mám trochu obavy o maličké, aby jsme to tu dobře zvládli. Nemoho si dovolit privátního doktora. Mají tu jen obvodního, který se stará i o těhotné.

mishita
7. čer 2007

Tak v pondeli u doktora to probehlo v poradku, mala za tyden nabrala 220g tak ho to uspokojilo. Neni to sice zadnej zazrak, ale pokud to neni min jak 200g tak to staci. Uvidime ted v pondeli. V noci se mi zase poblinkala. Vzdy 2 dny je to dobry a pak se zase poblinka. No hlavne ze to neni pri kazdym kojeni. Jen co je zvlastni, ze nam jeste neupadl pupik a to uz zitra bude mit 3 tydny. Nema to ale zaniceny a dr. rika, ze se to stava ze je to ok. Asi se o nej tak dobre staram, ze se mu nechce upadnout 😉. Taky jsme zacali s vymyvanim nosanku. Mela jsem z toho trochu strach nalit ji do nosu fyzak, ale proslo to v pohode a mala se jen udivene koukala a ani moc neprotestovala 😵. Ted spi na terasce v zahrade, uvidime jak dlouho, protoze pravidelne po 2 hodinach zada papani. Preji krasnej den maminkam i miminkam!!!

kocurek
autor
7. čer 2007

mishita : vam tam rekli, ze matevymyvat nosanek? to jsme nikdy neslysela. V nemocnici nam rekli, ze jej mame cistit vzdy, kdyz je zaniceny, nebo tam maly neco ma. No, my mame stale rymu, takze cistime denne a vymazavame kapkama, jelikoz se jeste tak malemo kapky kapat nesmeji. ☹

kocurek
autor
7. čer 2007

Uz mame maleho zapsaneho v obcance 🙂 🙂 🙂 aspon nemusim vsude chodit s rodnym listem, kdyz jdu neco vyrizovat pro nej...

doubek
7. čer 2007

ahoj, jses tady?

kocurek
autor
7. čer 2007

ahoj doubek, prave ti pisla mailicek, ficim zehlit

kocurek
autor
7. čer 2007

Poslusne hlasim, ze jsou opet vedra v CR,z Frydku maqme 32st 😝

mishita
8. čer 2007

Tady doporucuji denne vymyvat nosanek fyziologickym roztokem. Zacpat jednu dirku, vstriknout tam ze stikacky roztok a rychle mimi otocit hlavou dolu aby to vyteklo. A to stejny pak do druhe dirky. A pokud by mela rymu tak pak soplik vysavat vysavackou.

kocurek
autor
8. čer 2007

Teda, to slysim poprve. Odsavacka, ta je normalni, ale i tak drazdi v nose, nejlepsi je to hezky pomaloucku vytahnout, pokud to neni hluboko. 🙂

mishita
9. čer 2007

Holky, poradte mi jak vyzrat na prdiky. Mala mi vubec neodbrkava, a pokud ji moc nutim tak blinka, ale urcite nejaky ten vzduch polyka a pak ji boli brisko a place a ja nevim jak ji pomoct. Snazim se brisko masirovat a cvicit s nozickama, ale to moc nepomaha. Pak mi vyzvracela jedno kojeni a vypada to ze je klid. Uvidime na jak dlouho. zita uz nam odjizdi ceska babicka tak uz ted je mi smutno. Nastesti za tyden prijede segra a za tri tydny zase nasi. Ale i tak to zvladam tezko mit rodinu tak daleko. Nemyslela jsem si, ze tim budu po tak dlouhe dobe co jsem pryc tak trpet....

zdina
9. čer 2007

mishito, na prdiky je nejlepsi fenyklovy caj, muzes ji ho dat primo nebo jej vypit sama (dobry je s medem), masaz briska je velmi dobra, ale jeste lepsi pokud k tomu mas jeste mast specielne pro mimina treba prave s fenyklem nebo tymianem popr. mentol

rketka
10. čer 2007

Ahoj holky, byli jsme ted 4 dny v Seville, vedro, ale hezky, tady v Granade byl Corpus 🙂

Mishito, vubec se tim nestresuj, prdiky ma skoro kazde dite. Laura je mela taky, 3 mesice, ale vzdy s casem o neco mene, taky jsme masirovali, cvicili s nozickama, obcas to pomohlo, obcas ne, ve 3 mesicich to samo odeznelo. Vim, ze ji pomahalo, kdyz jsem ji vykoupala, ve vode se krasne uvolnila. Pupik ji odpadl po 22 dnech a to mu doktorka trochu pomohla... Jinak moje teta je detska sestra a rikala mi, at hlavne nedavam fenyklovej caj, ze vsechny bilinkovy caje zatezujou ledviny, tak nevim. Malou jsem v 7 mesicich, kdy jsem prestala plne kojit, naucila na vodu a nic nevyzaduje, zadny cajiky, stavy apod., voda ji chutna 🙂 O vymyvani nosu slysim poprve, mala zatim rymu nemela, takze ani zadnou zkusenost nemam.
Proste jinej kraj, jinej mrav 😀 , vsude rikaj neco jinyho, asi to chce mit selskej rozum a naslouchat svymu diteti 😀, kazda maminka nejlepe pozna, co jejimu detatku nejvic vyhovuje 😅

mishita
10. čer 2007

Tak ja fakt nevim s tim vymyvanim nosu. Je to hruza ze v kazdym miste ti rikaji neco jinyho. Rikali mi ze na prdiky jsou dobry homeopatika coliquin tak se na to zitra zeptam doktora. Taky nevim jak to udelat pak v lete s poradnou hydrataci, jestli jen davat male prso nebo pridat vodu nebo nejaky ten cajik. Dr. mi to doporucuje, abych nemela malou porad prisatou 🙂 Ja ted piju caje pro kojici zeny, mamka mi jich privezla hromadu z Cech, tak doufam, ze to male ledviny zatezovat nebude. A jim vsechno s kminem 😉
Jo a pupik nam odpadl po 20ti dnech, presne v den kdy jsem mela puvodne rodit 🙂 dobra nahoda!

rketka
10. čer 2007

No ja, dokud jsem plne kojila, tak jsem ji nic pit nedavala, tak mi to rekla moje matrona i doktorka a bylo to ok, jednou za 3 hodiny kojeni a stacilo ji to a to byly poradny vedra. Vubec nebyla, jak rikas porad prisata a kdybych videla, ze ma zizen, tak ji samozrejme dam. To matersky mliko je prece zkraje na zizen a pak na nasyceni, priroda to tak vymyslela 😀 a ja ho mela dost. Kazdy miminko je ale jiny, sama poznas, co mala potrebuje.
To ze pijes Ty caj, je samozrejme ok. Kmin taky, jo a vzpominam si, ze jsem nemohla nic bublinkatyho a taky cibuli a pomerance, proste vse, co jen trochu nadyma.
A co tvoje rodina, asi jsou z male na mekko vid? Za mnou prijeli 2 tydny po porodu a byli tu na stridacku skoro cele leto. Bylo to fajn. To je sileny, jak ten cas leti, pripada mi to jak vcera, kdyz jsem porodila, no a pristi pondeli slavime rok 🙂

kocurek
autor
11. čer 2007

mishita tady se v CR taky podporuje nic nepodavat, dokut kojite, ale v tech vedrech 34st bylo vcera a ted uz je opet 29 a to je 8:30 rano, sila, co??? 😨 tak ja davam fenyklovy cajicek, ktery je dobry na traveni, prdiky , maly jej pit nechtel, zacala jsme s glukopurem spetkou, ale uz jej pije skvele. vzdyt si predstavte nas, pit jen mliko v tech vedrech, dite ma taky zizen a babicky to davaly...Ja osobne taky piji caj pro kojici matky a od te doby, co jej piji, maly nema problemy a hezky prdi, porad...nekdy je to az ostuda, kdyz jdete po ulici a ozyva se neco z kocarku... 🙂 Zitra mame 3. mesice.to to leti.......

doubek
11. čer 2007

to je fakt sranda s tema prdika. nase slecna taky prdi jak starej chlap.
holky, vy se mate,Mishita nestezuj si, ze je tezke mit rodinu tak daleko, horsi je uz nemit rodice vubec. ☹

mishita
11. čer 2007

doubek:to je mi lito, ale kazdy trpìme tim co nemame at je to definitivni nebo prechodne.v kazde zivotni situaci jsou jini lide na tom hur nez my, ale tezko nas takove myslenky uspokoji.

kocurek
autor
11. čer 2007

INFORMUJEME, zitra mame 3. mesice, dnes jsme byli na preventivce-5750g, 59cm. 😅

mishita
11. čer 2007

My jdem k dr. ted. Je to hruza, neobjednaji te, ale jde to po cislech takze na radu prijdeme asi o pulnoci. Proto si vzdy vyzvednem cislo a kazdou pulhodinu tam volame a ptame se u jakyho cisla je. Jinak bychom tam cekali strasne dlouho a to se mi zvlast s malym miminkem nechce. Obavam se , ze mala nepribrala tolik co by si predstavoval pan doktor pritom ji hezky a skoro pravidelne a spinka a je spokojena. Jen pije vzdy jen z jednoho prsa. A kvuli blinkani ji nechci moc nutit.

doubek
11. čer 2007

tady objednavaji, v cekarne tudiz neni nikdo a jdeme hned na radu. to je teda otresny zpusob.
kocourek. gratuluji

zdina
11. čer 2007

ahoj holky, tak mam vysledky AMCT vse negativni 🙂 , a ma to byt kluk 🙂. Tak se mi ulevilo